Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 01:49   #1
Unhappy Nuspojave i alergijske reakcije na kozmetičke proizvode

Nisam primijetila da je bila ovakva neka tema, pa otvaram ovu jer ne znam gdje bi postavila pitanje.

Dakle, u zadnjih par dana počela sam koristiti nekoliko proizvoda koje do sada nisam koristila, to su ovi:

Plante System gel za čišćenje lica - inače, dobila sam ga na preporuku u ljekarni nakon pregleda kože

Clinique losion za hidrataciju lica Dramatically different - to je iz one njihove 3-step kolekcije, dobila sam testere u Mulleru

Jane. shimmering blush - kupila sam ga ovdje na forumu

i Rosal Clear Face krema za lice, nju sam samo jedan dan probala, uzela sam sestrinu, inače ju ne koristim.

A onda sam se jučer probudila ujutro i imam što vidjeti - desni kapak toliko natečen da oko ne mogu otvoriti do kraja, obrazi i područja ispod očiju crveni i puni jako sitnih prištića, a isto tako i vrat, kao da sam se spekla koprivom! I koža na tim mjestima mi je jako vruća na dodir, kao kad izgorim na suncu. No žurila sam na faks pa sam samo pokrila to puderom, a kad sam došla doma, držala sam obloge s kamilicom na licu i poslije se još jednom umila u kamilici. Tada se malo smirilo, oko je OK, ali i dalje je prisutno crvenilo, koža je jako gruba i topla.
Pretpostavljam da je to reakcija na neki od ovih proizvoda, ali ne znam na koji. Čitala sam malo tu po forumu vaša iskustva s ovim proizvodima i najlošija su s ovim Plante Sytem gelom za čišćenje, ali njega koristim duže od ostaloga, negdje 1-2 tjedna.

Inače mi je koža mješovita s tipičnim masnim djelovima i ponekad s nekim prištićem na T-zoni i nikad mi nije tako reagirala na nešto!
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 04:07   #2
Mozes napraviti test: na nadlakticu stavi malo (MALO!) svakog proizvoda i gledaj, sta ce se desiti . Bolje nego da opet namazes cijelo lice necim od toga.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:42   #3
Talking Koprivnjaca ili urtikarija je alergija

Quote:
baby doll kaže: Pogledaj post
A onda sam se jučer probudila ujutro i imam što vidjeti - desni kapak toliko natečen da oko ne mogu otvoriti do kraja, obrazi i područja ispod očiju crveni i puni jako sitnih prištića, a isto tako i vrat, kao da sam se spekla koprivom! I koža na tim mjestima mi je jako vruća na dodir, kao kad izgorim na suncu.
Uh, izgleda da si posteno alergicna na nesto...
Cesto su ti kozmeticki proizvodi prepuni sastojaka. Sto vise sastojaka, vise sanse da si alergicna na jednoga...

Pokusavaj izbjegavati kojekakve "biljne" ekstrakte, jer je velika sansa da ces na njih biti alergicna.

Neko vrijeme se umivaj samo sa bezmirisnim Dove sapunom, mozes nastaviti koristiti dramatically different moisturizing lotion (DDML) i cekaj par dana da se koza smiri. Tek onda pomalo mozes uvoditi jedan po jedan proizvod.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:46   #4
Quote:
baby doll kaže: Pogledaj post

Dakle, u zadnjih par dana počela sam koristiti nekoliko proizvoda koje do sada nisam koristila, to su ovi:

Plante System gel za čišćenje lica - inače, dobila sam ga na preporuku u ljekarni nakon pregleda kože

Clinique losion za hidrataciju lica Dramatically different - to je iz one njihove 3-step kolekcije, dobila sam testere u Mulleru

Jane. shimmering blush - kupila sam ga ovdje na forumu

i Rosal Clear Face krema za lice, nju sam samo jedan dan probala, uzela sam sestrinu, inače ju ne koristim.
Nemoj ovo shvatiti kao uvredu... samo nesto iz osobnog iskustva...

Nekad se pokusavamo pocastiti krasnim proizvodima iz divnih kutijica, sa prekrasnim mirisima. A sve u cilju da se osjecamo specijalno, njegovane i krasne...

Citaj: propustamo lice kroz razne tretmane, jadno lice nas nije molilo za deset raznih pomada prije dorucka. Jadnom licu samo treba malo vode (za umiti se) i malo glicerina za zadrzat vlagu u povrsinskim slojevima koze.

Sve ostale bajke koje su nam kozmeticke kuce obecale, vecinom su neosnovane u svojim tvrdnjama. Prema tome sto nam ostaje... minimalisticka linija preparative i zastita od ostecenja...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 13:45   #5
Derm. mi rekla da mi je koža alergična na sunce (fototip 1, kaže)-prištići, crvenilo oko njih, komedoni, nepravilan (šaren) ten.
I kaže da moram koristiti kreme sa spf minimalno 30.
A ja primjećujem da mi takve kreme sa visokim spf (višim od 15) dodatno izazivaju komedone (avene, LRP, bioderma i Uriage-uriage mi još najbolje paše...)...

Šta sad?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 19:35   #6
Ne bih se koncentrirala na "marke" nego na sastojke u kremama. Svaka marka ce imati nekoliko proizvoda, nekad i nekoliko linija. Svaki proizvod i svaka linija imaju neku specificnu koncepciju, tako da se priblize sto vecem broju potrosaca (i razlicitim potrosackim grupama).

Kad usporedjujes razlicite marke, naci ces skoro identicne proizvode, sa razlicitom cijenom i razlicitom ambalazom. Dakle, najvaznije je citati listu sastojaka.

Malo sam jos o tome tipkala na temi o zastitnim faktorima...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 02:38   #7
Netko me pitao o glicerinu i hidraciji...

Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post

Citaj: propustamo lice kroz razne tretmane, jadno lice nas nije molilo za deset raznih pomada prije dorucka. Jadnom licu samo treba malo vode (za umiti se) i malo glicerina za zadrzat vlagu u povrsinskim slojevima koze.

Sve ostale bajke koje su nam kozmeticke kuce obecale, vecinom su neosnovane u svojim tvrdnjama. Prema tome sto nam ostaje... minimalisticka linija preparative i zastita od ostecenja...


OK, za zadrzati vlagu u gornjim slojevima koze (to je jedini nacin kako preparativna kozmetika pomaze u hidraciji koze, inace hidraciji dubinskoj hidraciji pomaze ono sto unosis kroz usta, stanje tvog zdravlja, cirkulacija...)

Koza koja je sklona pristicima takodjer treba sloj necega sto ce zadrzati vodu u kozi, a nece izazvati pristice. Masnoca? Vosak? Nesto izmedju: glicerin.


Kad se koza smiri i prestane proizvodit pristice, mozes probat krenuti sa laganijim proizvodima (emulzija sa manje ulja, vise vode) koji sadrze ili karite maslac (shea butter, beurre de karite) ili nekog drugog "biljnog ulja". Mineralna ulja su takodjer uglavnom dosta neutralna. Iako, ja izbjegavam mineralna ulja, kad mogu.

Obicno lanolin (ulje sa ovcjeg runa) odlicno zadrzava masnoce, ali cesto izaziva pristice, pa se rijetko koristi u kremama za lice, cesce u kremama za ruke i kremama za bebe...

Sto to znaci prakticno?
Treba ici sa sto jednostavnijim proizvodom. Tek kad se koza odmori i postane manje osjetljiva, mozes se igrati sa raznim zgodnim mirisnim i lijepo pakiranim proizvodima...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 15:14   #8
baby doll mislim da tu nije slučaj u jednom proizvodu nego u cijeloj kombinaciji;najvjerojatnije imaš jaako osjetljivu kožu pa ti je taj gel za čišćenje lica uništio hidrolipidni sloj a onda na takvu kožu svaki proizvod rezultira prištićima i crvenilom..imala sam slično iskustvo..
sad ne možeš ništa nego pričekati da se koža smiri,kamilica će u tome jako pomoći,jake proizvode za čišćenje lica nemoj nikako koristiti svaki dan..
narnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 00:00   #9
dajem glavu da te plante opržio
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:14   #10
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Ne bih se koncentrirala na "marke" nego na sastojke u kremama. Svaka marka ce imati nekoliko proizvoda, nekad i nekoliko linija. Svaki proizvod i svaka linija imaju neku specificnu koncepciju, tako da se priblize sto vecem broju potrosaca (i razlicitim potrosackim grupama).

Kad usporedjujes razlicite marke, naci ces skoro identicne proizvode, sa razlicitom cijenom i razlicitom ambalazom. Dakle, najvaznije je citati listu sastojaka.

Malo sam jos o tome tipkala na temi o zastitnim faktorima...
Kako skužiti koji sastojak mi smeta...?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:03   #11
meni se to desilo nedavno s payot pilingom, koji je bez zrnaca za turbo osjetljivu kozu. prvi put kad sam ga stavila nije bilo reakcije, lice je poslje njega fenomenalno. drugi put sam ga stavila navecer, a ujutro sam se probudila osuta, s nekoliko akni (koje inace nikad nemam) i sa svojim dermatitisom koji je totad mirovao.....trebalo mi je 20 dana da vratim lice u normalu.
i moram primjetit da mi je lice bilo ranije generalno bolje, kad sam koristila manje proizvoda i kad sam se manje njegovala
Annnete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 13:37   #12
Smanjila sam maximalno pomadice. Imam samo dnevnu kremu (LRP) i puder (Vichy)....Za čišćenje samo mlijeko i gel za umivanje.
No jedan dan imam super lice, drugi prišteve, treći komedone......Ima li to kakve veze i sa još nečim osim kremica ( možda sa neispavanošću, prehranom, parama (od kuhanja, npr)....?). Jer lagano ludim- ne nalazim rješenje!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 00:10   #13
Vecina krema s UV zastitom me iritira. Eucerin me ne iritira. Onda sam isla gledati sto sadrze te kreme, maknula ono sto sadrzi Eucerin (jer me ne iritira) i ostalo je zanimljivo (nemam sad tu popis, ali nadam se da se dobro sjecam): radi se o razlicitim filterima. Najmanje 3: oxybenzone, homosalate i octocrylene (ako sam dobro zapamtila).

Svi parfemi me iritiraju, vise ih uopce ne smijem spricati na kozu, samo na odjecu, i to moram paziti da ne probiju odjecu, inace me koza pece.

Methylchloroisothiazolinone i methylisothiazolinone ne podnosim. U nuzdi mogu bez rukavica oprati sudje Carlijem ili necim drugim sto ih sadrzi, ali moram brzo isprati ruke. Gelove za tusiranje, sapune i pogotovo sampone koji ih sadrze vise ne kupujem. Slucajno sam otkrila da je problem u njima jer u jednom Avon Senses tekucem sapunu nije bilo tih konzervansa, a u drugima ih je bilo (formula je inace bila ista osim boje i parfema). Kad sam shvatila da me taj sapun puno manje isusuje i iritira, isla sam vidjeti u cemu je stvar.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:22   #14
Ma ti si genije za te kemikalije. Ja se uopće ne kužim u to! Zato i ne znam na šta gledati....Koji imaš Eucerin sa UV?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:26   #15
SPF 50+ za lice i tijelo, ali vidim da su mijenjali liniju...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:42   #16
Eto da i ja ubacim svoj komentar... Inače nemam osjetljivu kožu (bar mislim)
L'orealove kreme ne podnosim nikako, bilo koju da sam kupila, sve me peku oko nosa i usnica.
Počele su me smetati i farbe za kosu. Zadnji put kad sam se ofarbala, oko vlasišta (iznad čela) mi se stvoril crveni rub jedno centimetar širok koji sam morala šminkom skrivati. I uheka su mi isto bila gore dosta crvena, kao da je zguljen jedan sloj kože. Inače me gotovo sve farbe iritiraju (svrbež vlasišta nakon farbanja) i dosad mi je jedino ta palette xxl (crna) bila dobra a sad više ni to. E sad, nisam bila lijena i tri tjedna nakon farbanja sam išla napravit test na jednom pramenčiću kod čela. Kaj je najbolje, nisam ga ni namazala skroz do kože. Isprala sam farbu nakon pol sata. Bez obzira na to kaj farba nije išla do vlasišta boljela me koža na tom mjestu kad bih se taknula mada nije bilo nikakvog crvenila, samo bolna koža.
Iskreno, ne znam opće kaj da mislim... Ak je u pitanju onaj famozni ppd, onda je blajh i neke ful svijetle nijanse plave koje ga sadrže siguran, ne?
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 16:22   #17
Question Anticelulitno blato Bionsen

Cure bok!
Imam jedan problemčić i pitanje. Kupila sam prošli tjedan Bionsen anticelulitno blato u DM-u i to mi je prvi put. Držala sam ga omotanog u foliju 20min koliko i piše na deklaraciji ali kad sam skinula foliju da isperem s vodom blato, noge i guza mi bili ful crveni, kao opekotina, puls divljao, a od mlake poluhladne vode dobila groznicu nakon ispiranja, kao da imam temperaturu. To sve postupno prođe za nekih 30min, 45 min. A ruke mi ledene i ulovi me panika da će mi herc stati. S kapilarama nemam problema.
Budući da se smiri s vremenom, nastavila sam ga stavljati.
Da li je netko imao sličnu situaciju?
Da li da slobodno nastavim i da li je to normalno?
Na deklaraciji piše da se može javiti hiperemija (crvenilo kože, ubrzana cirkulacija) al ida postepeno prođe..To se vjerojatno onda i meni događa samo što nije ugodno..
Hvala svima unaprijed,
Pozdrav, Jessi
Jessica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 00:39   #18
Mislim da sam otkrila uzrok ove reakcije... Danas sam imala opet istu situaciju kao u prvom postu, ali s totalno drugom proizvodima. I onda sam krenula uspoređivati sastojke. Na kraju sam došla do ovog zaključka - proizvode koji su mi mogli to napraviti povezuju samo ovi sastojci - mineralna ulja, gliceryl stearate i methylparaben, a za njih na dosta mjesta na netu piše da su štetni i da mogu izazvati alergijske reakcije. A proizvodi koji mi odgovaraju, te sastojke nemaju. Tako da znam što mi je činiti.
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 00:41   #19
Gliceril stearat je komedogen.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 01:00   #20
Ne znam, meni to niš nije jasno. Ne zvuči ko tipična alergijska reakcija ali ako te smeta zašto koristiti? Pa nije da baš moraš. Ja sam koristila od geomara blato i svaki put kad bih skinula foliju, bedra su mi bila onak lagano crvena ali niš strašno.
Mislim da nema niti jedne stvari koja kod nekog ne mre izazvat neku alergiju - sve je potencijalni alergen.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.