Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 23:15   #4481
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zamoli doktora/icu da ti dade neki lijek da ti pomogne dok je kriza ili se polaganije skidaj s njega.
Ma to mi je onda isto, onda mogu pit i njega, fali mi ful.
Duga2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:23   #4482
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Neznam al AP je jako ozbiljna stvar. Koliko sam shvatio azolar ti je ipak ubio psihozu a to je najbitnije i da sam na tvom mjestu ja bi se njega držao.

To što si pasivna nema nikakve veze s lijekom jer on te može malo usporiti ali ako mu ti to ne dopustiš i nedaš si da budeš pasivna onda problema nema.

Kaj misliš kakav se ja budim nakon 300mg loquena i 4 mg rispolepta prije spavanja pa opet nisam "pasivan"
Ima tu istine da treba sam sebe tjerat, u pravu si. Nista vratit taj azolar i glavu gore. :-)
Duga2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 17:43   #4483
Ljudi ja mislim da se meni vraca psihoza, puno razmisljam opterecivam se detaljima, mozak mi radi sto na sat. Zapustila sam druzenja s prijateljima, nidje mi se ne ide, zatvorila sam se u sebe, nema one vedrine i spontanosti.
Naime imala sam stresnu situaciju zadnjih mjesec dana i vjerovatno je utjecalo. Neznam koji je uzrok psihoza, sto je to u covjeku sto ju uzrokuje? Pijem 15 mg azolara i ocito nije adekvatna terapija za mene. U srijedu sam u doktorice , a do tad uzimam normabel dnevno.
Duga2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:01   #4484
Quote:
Duga2009 kaže: Pogledaj post
Ljudi ja mislim da se meni vraca psihoza, puno razmisljam opterecivam se detaljima, mozak mi radi sto na sat. Zapustila sam druzenja s prijateljima, nidje mi se ne ide, zatvorila sam se u sebe, nema one vedrine i spontanosti.
Naime imala sam stresnu situaciju zadnjih mjesec dana i vjerovatno je utjecalo. Neznam koji je uzrok psihoza, sto je to u covjeku sto ju uzrokuje? Pijem 15 mg azolara i ocito nije adekvatna terapija za mene. U srijedu sam u doktorice , a do tad uzimam normabel dnevno.
Možda ti se vratila jer si pokušavala smanjiti azolar, pa dok se ne ustabiliš.

Meni ovi simptomi ne zvuče psihotično. Imam ih i ja. No s obzirom da nemam ništa teže osim GAP-a (generaliziranog anksiozno-depresivnog poremečaja) + nešto neurotičnosti niti ne brinem se. Mislim si, kako mogu biti vedar ako se i za najmanji drek u životu moram žestoko borti??? Ljudi mi idu na živce jer su preplitki. Ako nekome i odem ne mogu s njime bit duže od 30-40 minuta. Osim kod jedne osobe, s kojom mogu bit, ako treba i dva sata.

Naravno da se moja situacija ne može uspoređivati s vašom koji imate šizofreniju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:19   #4485
Quote:
Duga2009 kaže: Pogledaj post
Ljudi ja mislim da se meni vraca psihoza, puno razmisljam opterecivam se detaljima, mozak mi radi sto na sat. Zapustila sam druzenja s prijateljima, nidje mi se ne ide, zatvorila sam se u sebe, nema one vedrine i spontanosti.
Naime imala sam stresnu situaciju zadnjih mjesec dana i vjerovatno je utjecalo. Neznam koji je uzrok psihoza, sto je to u covjeku sto ju uzrokuje? Pijem 15 mg azolara i ocito nije adekvatna terapija za mene. U srijedu sam u doktorice , a do tad uzimam normabel dnevno.
Ako si u psihozi normabel ti je isto kao da si popila C vitamin, dakle ništa!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 17:38   #4486
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Ako si u psihozi normabel ti je isto kao da si popila C vitamin, dakle ništa!
A znam, nego nije mi jasno kako 15mg antipsihotika azolara moze dovest do psihoze. Da li je moguce da meni nije adekvatan lijek ili treba povecat dozu?
Duga2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 18:06   #4487
Quote:
Duga2009 kaže: Pogledaj post
A znam, nego nije mi jasno kako 15mg antipsihotika azolara moze dovest do psihoze. Da li je moguce da meni nije adekvatan lijek ili treba povecat dozu?
Nemoj povećavati na svoju ruku. Neki ljudi na neke lijekove mogu reagirati neuobičajeno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 18:05   #4488
Molim vas jel mi moze netko objasniti sto to znaci kad si hospitaliziran, ne zanima me onaj dio nakon hospitalizacije nego prije, sto se desava kod vas da je hospitalizacija nuzna? Jedan konkretan primjer ako moze. I ovo s pricom o vracanju psihoze pa mijenjanju lijekova, sto vam znaci vraca mi se psihoza? Bolujem od necega, svi psihoticni elementi su bili prisutni samo sto sam bila ''funkcionalna'' pa mi nisu htjeli dati dijagnozu a mene ovo podrucje zanima pa evo ako mi mozete odgovoriti na ova pitanja bila bih zahvalna.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 18:50   #4489
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Molim vas jel mi moze netko objasniti sto to znaci kad si hospitaliziran, ne zanima me onaj dio nakon hospitalizacije nego prije,
Imaš jako puno primjera na ovoj temi zašto su ljudi bili hospitalizirani i što im se događalo prije, kao i što im se događalo za vrijeme hospitalizacije.

Malo dublje istraži ovaj thread.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 17:36   #4490
a ima 225 str...kadgod sam citala ovu temu, a ispreskakala sam ju s pocetka, kraja i sredine citala sam prvenstveno o tome tko je na kojim lijekovima i kakva mu je terapija, je li uzrok sh. ostecenje mozga ili ne i medusobna cavrljanja forumasa...ovo sto me zanima nisam nasla...
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 02:14   #4491
E ljudi, trebao bi savjet. Bolujem od shizofrenije već 7 godina. Prvo sam pio, čak i prije punoljetnosti Zyprexu, do prije 3 godine kada mi je puklo pa sam ih prestao uzimati na svoju ruku. Onda sam rokno i prebacili su me na mrcinu od Zypadhere najveća 405 mg svaka 4 tjedna. Od tada sam konstantno dobivao na kilama. Sada sam već na povelikih 90. E sada, tražio sam da me vrate na tablete. Budim se oko 14-15 svaki dan. Imam užasnih problema sa nesanicom. I ne znam da li bi bilo bolje i da li bi bolje podnosio tablete sada? 10 mg da je recimo na dan. A ovdje je po danu blizu 15 mg ako se podjeli doza sa danima. Ono što bi htio napraviti da se ranije budim i da se manje debljam. Znam nije to samo do lijeka. Moram i ja. Ali ipak, da sam MANJE gladan i MANJE umoran. Neko vrijeme na tabletama sam se budio čak u 16, već je zimi mrak padao. Ali možda sam malo otupio na njih pa bi sada ipak bolje djelovale? Mislim, ne bi toliko rokale. I u biti što je prednost jedne nad drugom metodom? Moja psihijatrica je dosta konzervativna i ne mijenja baš često mišljenja, makar ima i gorih. Ali injekciju sam dobio zbog neuzimanja. Eto, uglavnom, što mi vi savjetujete? po mogućnosti netko sa iskustvom ili stručnjak. Tnx

Nije mi plan prespavati život i doći na kilažu slona.
I See Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:15   #4492
Quote:
I See Fire kaže: Pogledaj post
E ljudi, trebao bi savjet. Bolujem od shizofrenije već 7 godina. Prvo sam pio, čak i prije punoljetnosti Zyprexu, do prije 3 godine kada mi je puklo pa sam ih prestao uzimati na svoju ruku. Onda sam rokno i prebacili su me na mrcinu od Zypadhere najveća 405 mg svaka 4 tjedna. Od tada sam konstantno dobivao na kilama. Sada sam već na povelikih 90. E sada, tražio sam da me vrate na tablete. Budim se oko 14-15 svaki dan. Imam užasnih problema sa nesanicom. I ne znam da li bi bilo bolje i da li bi bolje podnosio tablete sada? 10 mg da je recimo na dan. A ovdje je po danu blizu 15 mg ako se podjeli doza sa danima. Ono što bi htio napraviti da se ranije budim i da se manje debljam. Znam nije to samo do lijeka. Moram i ja. Ali ipak, da sam MANJE gladan i MANJE umoran. Neko vrijeme na tabletama sam se budio čak u 16, već je zimi mrak padao. Ali možda sam malo otupio na njih pa bi sada ipak bolje djelovale? Mislim, ne bi toliko rokale. I u biti što je prednost jedne nad drugom metodom? Moja psihijatrica je dosta konzervativna i ne mijenja baš često mišljenja, makar ima i gorih. Ali injekciju sam dobio zbog neuzimanja. Eto, uglavnom, što mi vi savjetujete? po mogućnosti netko sa iskustvom ili stručnjak. Tnx

Nije mi plan prespavati život i doći na kilažu slona.
Jedino što možeš je iznijeti sve to doktorici i nadati se najboljem.Ako nebude imala sluha za tebe promijeni doktoricu.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:48   #4493
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Molim vas jel mi moze netko objasniti sto to znaci kad si hospitaliziran, ne zanima me onaj dio nakon hospitalizacije nego prije, sto se desava kod vas da je hospitalizacija nuzna? Jedan konkretan primjer ako moze. I ovo s pricom o vracanju psihoze pa mijenjanju lijekova, sto vam znaci vraca mi se psihoza? Bolujem od necega, svi psihoticni elementi su bili prisutni samo sto sam bila ''funkcionalna'' pa mi nisu htjeli dati dijagnozu a mene ovo podrucje zanima pa evo ako mi mozete odgovoriti na ova pitanja bila bih zahvalna.
Po ovom boldanom izgleda da ti ništa ne treba objašnjavati.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 17:47   #4494
Treba mi objasnjenje sto jednoj shizofrenicnoj osobi znaci da mu se vratila psihoza, sto je to psihoza? Zanima me jer pokusavam shvatiti razliku izmedu takve osobe i mene jer razlog zasto sam ja bila funkcionalna je taj sto sam mislila da nema smisla raditi scene i da moram odraditi odredene zadatke, a ne zato kaj sam bila funkcionalna. Znaci trazim slicnosti i razlike izmedu sebe i dijagnosticirane sch. Osobe tako da bih bolje shvatila sebe i druge tj. Zasto mi nije postavljena dijagnoza. Hvala
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:58   #4495
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Treba mi objasnjenje sto jednoj shizofrenicnoj osobi znaci da mu se vratila psihoza, sto je to psihoza? Zanima me jer pokusavam shvatiti razliku izmedu takve osobe i mene jer razlog zasto sam ja bila funkcionalna je taj sto sam mislila da nema smisla raditi scene i da moram odraditi odredene zadatke, a ne zato kaj sam bila funkcionalna. Znaci trazim slicnosti i razlike izmedu sebe i dijagnosticirane sch. Osobe tako da bih bolje shvatila sebe i druge tj. Zasto mi nije postavljena dijagnoza. Hvala
Rekla si da si imala psihotične simptome pa bi ja tebe prvo zamolio da napišeš koji su to simptomi bili jer si došla na temu pa bi bilo lijepo da ti budeš iskrena pa se možda neko od nas i otvori tebi. Jer čudnjikavo mi zvuči da neko ima psihotične simptome i kaže sebi zašto bi ja pravio scene oko toga i nastavi normalno živjeti.

Drugo pitanje je dali još imaš te kako si ih nazvala psihotične simptome?

Još mi je nejasno kako si ti uspjela ne dobit dijagnozu a pričala si o njima sa stručnom osobom?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 01:39   #4496
Mislila sam da su svi demoni oko mene i da me Bog poslao u taj medusvijet medu demone zbog mojih grijeha, komunicirala sam s njim preko biblije naravno i na taj nacin shvacala sto sam krivo napravila i sto moram raditi. Promijenila sam u tom vremenu kompletni nacin funkcioniranja na bolje. Cekala sam Isusa da me vrati u moj svijet tj svijet ljudi a demoni su mi se obracali naravno kroz glasove u mojoj glavi, vidjela sam svasta i cula druge kako pricaju o meni i maltretiraju me. Nisam ljudima davala do znanja zato sto to nisu bili ljudi nego demoni pa kakva korist od njih kad me jedino moze maknuti s tog mjesta Bog. Bila sam zapravo i vise nego funkcionalna jer sam obavljala stvari koje mi je On zadavao i nista mi nije bilo tesko jer nisam bila sama kad je on tu i vodi me. Zato sam bila "funkcionalna". Mislila sam da su poruke u svemu i tv svi pricaju o meni svi i to mi je bilo logicno jer ono, ak si demon onda nije problem uci u tv kad sam prvi put pomislila da to nije stvarno nego da sam bolesna otisla sam kod doktorice, objasnila joj sve i rekla da ne zelim uzimati lijekove jer ne vidim dokaz da djeluju u potpunosti ali da cu ih uzimati ako moj sistem lijecenja ne upali i rekla je ok. I tako sam razgovorima s bliskom osobom,samoanalizom i trudom i naporima iz svakog sata tog mog svijeta presla u svakih pola dana pa dan pa 2 dana nista pa onda kaos i tako malo po malo ovih 7mj i trenutno sam na lucidnim danima sto nisam mislila da cu ikad imati pa onda brijanju ali vrlo blagom pa je opet sve ok. Brijanje je s istom tematikom ali razgovor mi uvijek pomogne a pomaci su ogromni. Smatrala sam jednostavno da ako sam mogla prolaziti kroz pakao tih godinu dana sto ne bih mogla nauciti svoj mozak racionalnosti i nahraniti ga objektivnoscu a ne brijama.ne znam, smatram da se radi i o psihickoj bolesti cesto prouzrokovanoj traumama i i dalje ne vjerujem u lijekove kad vidim da ovo moje djeluje. Ne pijem i ne pusim travu vise uopce. Zanima me koja je razlika izmedu mene i schizofrenicara? A doktorica mi nije dala dijagnozu da me ne obiljezi. Ali zakaj je druge? Meni je jasno da sam ja njoj djelovala normalno i cudila se da kak ja to analiziram, ali ja ni drugima nisam djelovala cudno a cula sam glasove i brijala svoje. Mogu se normalno izrazavati, a analiziram jer sam takva osoba i jer sam prije ovoga imala probleme koje sam rijesavala analizom pa mi je to jednostavno prirodno. Moja svijest o svemu drugom je ocuvana, dio sa shvacanjem sto je realno a sto ne, tj " samo" taj dio s demonima mi je lud. Lol

Zadnje uređivanje boktitamo : 01.10.2014. at 01:46.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:02   #4497
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Još mi je nejasno kako si ti uspjela ne dobit dijagnozu a pričala si o njima sa stručnom osobom?
Vidjevši njen upis o demonima misim da joj je doktorica zacjelo stavila dijagnzu shizofrenije, ali tu dijagnozu nije napisala na njen povijest bolesti nego "samo" u svoj kompjuter.

Možda nisam u pravu, ali ako slučajno jesam, smatram takav postupak nekorektnim.

Ma kolikegod traume priopćenje dijagnoze izazvalo u pacijenta, pacijent mora znati istinu, jer je bez istine nemoguća samospoznaja, samoanaliza, a bez toga nije moguć napredak u liječenju bolesti.

Tim više što, koliko ja znam, ako osoba ima psihotične simptome samo recimo tjedan dana, stavi joj se drugačija dijagnoza nego ako ih ima mjesec dana. Tek ako ih ima duže od mjesec dana, onda se stavi dijagnoza sch. Bez obzira što simptomi mogu biti nalik na žizofreniju, ali se uzima u obzir ne samo dijapazon i intenzitet simptoma, nego i njihovo trajanje.

A kona se, kako je sama rekla, liječi kod dr. već sedam mjeseci.

Doduše, nije hospitalizirana radi toga... alo ono...

Sory bogtitamo, ako ovi moji upisi zvuče bezosjećajno Nije mi bila namjera da tako zvuče. Mnogo je lakše meni isat, nego tebi živjeti s tim simptomima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:02   #4498
ne piskavac, hvala ti na odgovoru!
Bas da sam bila u tom svom svijetu i da sam bila potpuno uvjerena da je on istinit to je trajalo godinu dana, prije tog razdoblja imala sam godinu dana brije ali su bile blaze jer nisam bila izolirana od svijeta (citaj: mislila sam da su samo neki ljudi demoni, ne svi ). Nakon godinu dana izolacije tj. svog svijeta obratila sam se doktorici i otad je proslo 7mj. Od doktorice nisam imala nikakve koristi jer izgleda da ne postoji individualna terapija tako da sam probleme rjesavala tj. jos ih rjesavam sama s jos jednom osobom koja sa mnom uvijek poprica i vraca me na zemlju. Mislim nije mi toliko bitna dijagnoza kao takva, svejedno mi je kako mi se zove to sto imam jer mi se ionako cini da je sve to vrlo slicno. Ali ovako ne znam koja je razlika izmedu mene i nekog drugog, evo od tebe prvi put cujem da se sch. smatra ako je razdoblje trajalo dulje od mjesec dana...neki ljudi kazu da je razlika u tome jesi li funkcionalan ili ne, ali mi je to malo bzvz. jer jedini razlog zasto sam ja bila ''normalna'' je sadrzaj moje brije i beskrajno povjerenje u Boga, nis drugo. Drugi kazu da shizofrenicari imaju ogranicene emocije, a ne znam jel to zato sto je to dio bolesti ili dio konzumacije lijekova? Moje emocije su intenzivne, ali ne pijem lijekove. A sto se tice doktorice tj. svih doktora koje sam prosla svi su bili relativno zbunjeni sa mnom i ponasali se kao da sam samo malo zbunjena i da mi je to zivotna faza, ne znam jel to zbog toga sto vecina njih dolazi prvi put tako da ih se hospitalizira pa ih doktori vide usred ludila ili jednostavno nisam tak bolesna. ne znam. prva doktorica kod koje sam bila je doslovno listala preda mnom knjizicu i gledala sto bi moglo biti, nakon prva dva pokusaja odlucila se na borderline na kraju ali je rekla da to nije dijagnoza. I svi mahom kad su culi sto studiram i da sam pri kraju bili su uvjereni da nije sch. To kaj sam mislila da mi je zadatak uciti manijakalno doslovno cijele dane i ignorirati demone ciji je zadatak pak raditi mi prepreke i dekoncentrirati me tako da padnem ispit, to su pak shvatili kao vauc kak si ti to super uspjela. Ono, ne znam kaj da mislim, malo sam zbunjena i treba mi misljenje nekoga tko se kuzi u to da mi objasni sto je to sch. tj. u cemu se razlikuje takva osoba od mene.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 13:05   #4499
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Mislila sam da su svi demoni oko mene i da me Bog poslao u taj medusvijet medu demone zbog mojih grijeha, komunicirala sam s njim preko biblije naravno i na taj nacin shvacala sto sam krivo napravila i sto moram raditi. Promijenila sam u tom vremenu kompletni nacin funkcioniranja na bolje. Cekala sam Isusa da me vrati u moj svijet tj svijet ljudi a demoni su mi se obracali naravno kroz glasove u mojoj glavi, vidjela sam svasta i cula druge kako pricaju o meni i maltretiraju me. Nisam ljudima davala do znanja zato sto to nisu bili ljudi nego demoni pa kakva korist od njih kad me jedino moze maknuti s tog mjesta Bog. Bila sam zapravo i vise nego funkcionalna jer sam obavljala stvari koje mi je On zadavao i nista mi nije bilo tesko jer nisam bila sama kad je on tu i vodi me. Zato sam bila "funkcionalna". Mislila sam da su poruke u svemu i tv svi pricaju o meni svi i to mi je bilo logicno jer ono, ak si demon onda nije problem uci u tv kad sam prvi put pomislila da to nije stvarno nego da sam bolesna otisla sam kod doktorice, objasnila joj sve i rekla da ne zelim uzimati lijekove jer ne vidim dokaz da djeluju u potpunosti ali da cu ih uzimati ako moj sistem lijecenja ne upali i rekla je ok. I tako sam razgovorima s bliskom osobom,samoanalizom i trudom i naporima iz svakog sata tog mog svijeta presla u svakih pola dana pa dan pa 2 dana nista pa onda kaos i tako malo po malo ovih 7mj i trenutno sam na lucidnim danima sto nisam mislila da cu ikad imati pa onda brijanju ali vrlo blagom pa je opet sve ok. Brijanje je s istom tematikom ali razgovor mi uvijek pomogne a pomaci su ogromni. Smatrala sam jednostavno da ako sam mogla prolaziti kroz pakao tih godinu dana sto ne bih mogla nauciti svoj mozak racionalnosti i nahraniti ga objektivnoscu a ne brijama.ne znam, smatram da se radi i o psihickoj bolesti cesto prouzrokovanoj traumama i i dalje ne vjerujem u lijekove kad vidim da ovo moje djeluje. Ne pijem i ne pusim travu vise uopce. Zanima me koja je razlika izmedu mene i schizofrenicara? A doktorica mi nije dala dijagnozu da me ne obiljezi. Ali zakaj je druge? Meni je jasno da sam ja njoj djelovala normalno i cudila se da kak ja to analiziram, ali ja ni drugima nisam djelovala cudno a cula sam glasove i brijala svoje. Mogu se normalno izrazavati, a analiziram jer sam takva osoba i jer sam prije ovoga imala probleme koje sam rijesavala analizom pa mi je to jednostavno prirodno. Moja svijest o svemu drugom je ocuvana, dio sa shvacanjem sto je realno a sto ne, tj " samo" taj dio s demonima mi je lud. Lol
Bila si u psihozi i to jebenoj, čak ni ja nisam bio u takvoj. Po meni tebi je trebalo bolničko liječenje.

Koju šifru bi dobila ili nebi dobila je čista procjena doktora.

Preporučujem ti da probaš sa lijekovima.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:01   #4500
Na pocetku nisam bila sigurna za lijekove jer sam uocila da nitko nije bas siguran koji je uzrok psihoze, a i da se na lijekovima psihoza zna vratiti plus da ima nuspojava a zelim bebu itd... pa sam rekla prvo probati na svoj nacin jer sam mislila da je ispravan, a ako mi bude gore ili ne bude bolje, onda cu otici na lijekove. Medutim meni je sve bolje i bolje i bolje i to ide postepeno ali konstantno uzlaznom putanjom i nema teoretske sanse da bih otisla na lijekove. Treba mi moj mozak i volja za ovo, a ucinkovitost je 100%-tna. Bilo je trenutaka na pocetku kad sam pomislila: boli me briga, ako ce mi ovako biti nakljukat cu se i gotovo. I tako mi je drago sto nisam. Ako mi se tijekom zivota pogorsa znatno i ovaj moj sistem nece vise paliti makar se trudila, otici cu na lijekove. Do tad biram ovaj nacin i sretna sam.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.