Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 15:00   #481
moze li mi netko reci poslodavac trazi ljekarsko da uradim i tada ce odluciti hocu li dobiti posao. Mene zanima morali mi se upisivati ovaj poremecaj u to ljekarsko.tj. imam dep.aks. poremecaj hoce li ljudi radi njega odluciti hocu li dobiti posao ili. Nadam se da ste me razumjeli sto sam pitao
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:34   #482
Quote:
zelj kaže: Pogledaj post
moze li mi netko reci poslodavac trazi ljekarsko da uradim i tada ce odluciti hocu li dobiti posao. Mene zanima morali mi se upisivati ovaj poremecaj u to ljekarsko.tj. imam dep.aks. poremecaj hoce li ljudi radi njega odluciti hocu li dobiti posao ili. Nadam se da ste me razumjeli sto sam pitao
jel na taj liječnički moraš donijeti povijest bolesti? ne znam kak to funkcionira, ali mislim da će najvjerojatnije, zbog predrasuda najviše, zapiknuti se za F dg. nadam se, za tvoje dobro, da neće, ali....ako ne moraš ništa donijeti, prešuti dg.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:39   #483
nesposobnost za rad, velika anksioznost

Želim čuti vaša iskustva o anksioznosti u vezi posla, radnog mjesta.
Ja sam počela prije mjesec i po raditi u srednjoj školi i nakon početne euforije što mi je posao pao s neba i korektnog određivanja istog, sad sam u fazi kad mi srce lupa, znojim se i ne mogu misliti na sutrašnji dan a kamoli šta ću raditi na satovima. Užasno se bojim, i kolega u zbornici i učenika. Samopouzdanje mi je na nuli, i to vide i kolege a pogotovo učenici.
Prošli tjedan sam bila toliko tjeskobna da mi je u razredu bio pakao, nisam se mogla skulirat, pustila sam da me učenici zajebavaju, s većinom razreda nisam radila ništa, nego bih sjela za stol i rekla da nećemo ništa radit, oni bi predlagali nekakve igre, ja nisam znala kako da dignem glavu i komuniciram s njima, igram se s njima.
Znojim se ispred učenika od muke i tjeskobe. Ne znam kako da si pomognem, nisam bila već dugo na psihoterapiji jer nisam imala love al sad mij e došla plaća pa jedva čekam, imam za srijedu dogovoreno. al opet taj prokleti strah mi govori i straši me da mi ni to neće pomoć i da nikad neću moć raditi nijedan posao i najbolje da odmah odustanem i smislim alternativne načine preživljavanja (koji god to bili,haha. najvjerojatnije ovisnost o roditeljima). što nastava dalje ide ja sam sve gore, a trebala bi bit bolje. i stalno taj jebeni osjećaj da ne radim dovoljno dobro, da to sve može bit 100 puta bolje, da nikad od mene profesora, itd.
danas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 07:26   #484
Možeš li opisati svoje strahove? Što te najviše plaši u vezi učitelja i učenika?

I ne bih rekao da se trebaš nešto mnogo više truditi da ostvariš učinak. Brige o tome samo ti stvaraju dodatni stres i probleme. Vidio sam mnogo profesora koji doslovno samo čitaju iz knjige. Uspiješ li nešto i objasniti, već si bolja od njih A kada se oslobodiš tog stresa i straha, vjerojatno ćeš postajati sve bolja u svom poslu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:29   #485
Pozdrav!

Čula sam da je za anksioznost dobro piti čaj od Gospine trave, pa me zanima jel ima netko iskustva i gdje se može kupiti?
audrey1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:34   #486
nije to posao za tebe...
extrarockbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:27   #487
Quote:
audrey1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Čula sam da je za anksioznost dobro piti čaj od Gospine trave, pa me zanima jel ima netko iskustva i gdje se može kupiti?
Recimo na iherbu.http://www.iherb.com/search?kw=st+jo...rt&x=0&y=0#p=1

Vjerojatno su ovi ekstrakti u kapsulama puno jači od običnog čaja od gospine trave.

Osobno nisam pila, znam samo da se gospina trava ne smije miješati s psihofarmacima
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 15:21   #488
Quote:
audrey1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Čula sam da je za anksioznost dobro piti čaj od Gospine trave, pa me zanima jel ima netko iskustva i gdje se može kupiti?
Na svakom placu kod travara. Ima i u bio&bio trgovinama.
Ne smiješ ga piti ni uz antibebi pilule. Niti se izlagati suncu previše ali ljeto je prošlo... (ne znam dal to vrijedi samo kad se nanosi izvana jer se ulje koristi za zarastanje rana ili i za čaj).
Nemam iskustva jer nikad nisam bila dovoljno disciplinirana da nešto primjenjujem duže od par dana, ali kažu da je za do umjerene depresije i anksioznost koristan.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:55   #489
Hvala vam na odgovorima, pogledat ću na placu jel ima, pa da probam jel djeluje, znam s čim se ne smije mješat, istražila sam sve na netu......pozz!
audrey1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 08:38   #490
Ja ne pijem čaj od gospine trave nego onaj Aktivin-H u kapsulama sam uzela, a glavni mu je sastojak gospina trava.
Samo što ga ja pijem uz ostale lijekove. Uz Prozac, Rivotril i Seroquel.
Al meni je prepisana najjača doza Prozaca. Tri tablete dnevno. A doktorica mi može samo dvije kutije dati, a jedna kutija mi traje onako... par dana valjda.

A s obzirom da je učinak gospine trave sličan Prozacu tj. može pojačati djelovanje Prozaca tako sam smanjila sebi Prozac i uvela navečer tu gospinu travu uz Seroquel (prije bih samo Seroquel uzimala).
Meni je ok. Nemam više jake noćne more i ne budim se ujutro s paničnim napadajima.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 10:48   #491
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
. Niti se izlagati suncu previše ali ljeto je prošlo..
I jas sam to čitala u vezi s gospinom travom, da može imati efekt da koža postane osjetljivija na sunce.
Kathrin74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:50   #492
Quote:
Kathrin74 kaže: Pogledaj post
I jas sam to čitala u vezi s gospinom travom, da može imati efekt da koža postane osjetljivija na sunce.
Pazi ironije, lijek protiv depresije a ti ne smiješ na sunce...
Ta priroda je stvarno zajebana kuja
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:17   #493
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Pazi ironije, lijek protiv depresije a ti ne smiješ na sunce...
Ta priroda je stvarno zajebana kuja
Da...isto kao kad ideš na kozmetički tretman VOĆNIM kiselinama pa ne smiješ ni slučajno na sunce.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:18   #494
Al ja mislim da se ovo izlaganje suncu, vezano za gospinu travu, više odnosi kao tipa da sad baš ne idete na sunčanja, solarije i pizdarije. Mislim da onako...malo sjedenja u parku pod laganim sunčevim zrakama neće napraviti štetu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 20:42   #495
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Pazi ironije, lijek protiv depresije a ti ne smiješ na sunce...
E, i ja sam to mislila.
Ovisi o osobi, valjda; meni osobno previše bi ova nuspojava bila prevelik problem (više bi me deprimiralo da moram izbjegavati sunce).

Ne znam koliko često se ona nuspojava pojavi... Meni bi bilo dovoljno tečko da se moram BOJATI da če se pojaviti.


I da, sunčana svjetlost može biti lijek protiv depresije, barem protiv one sezonske. Postoje te lampe protiv toga....
Kathrin74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:54   #496
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja ne pijem čaj od gospine trave nego onaj Aktivin-H u kapsulama sam uzela, a glavni mu je sastojak gospina trava.
Samo što ga ja pijem uz ostale lijekove. Uz Prozac, Rivotril i Seroquel.
Al meni je prepisana najjača doza Prozaca. Tri tablete dnevno. A doktorica mi može samo dvije kutije dati, a jedna kutija mi traje onako... par dana valjda.

A s obzirom da je učinak gospine trave sličan Prozacu tj. može pojačati djelovanje Prozaca tako sam smanjila sebi Prozac i uvela navečer tu gospinu travu uz Seroquel (prije bih samo Seroquel uzimala).
Meni je ok. Nemam više jake noćne more i ne budim se ujutro s paničnim napadajima.
znas da se ad i gospina trava ne smiju kombinirat?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:28   #497
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja ne pijem čaj od gospine trave nego onaj Aktivin-H u kapsulama sam uzela, a glavni mu je sastojak gospina trava.
Samo što ga ja pijem uz ostale lijekove. Uz Prozac, Rivotril i Seroquel.
Al meni je prepisana najjača doza Prozaca. Tri tablete dnevno. A doktorica mi može samo dvije kutije dati, a jedna kutija mi traje onako... par dana valjda.

A s obzirom da je učinak gospine trave sličan Prozacu tj. može pojačati djelovanje Prozaca tako sam smanjila sebi Prozac i uvela navečer tu gospinu travu uz Seroquel (prije bih samo Seroquel uzimala).
Meni je ok. Nemam više jake noćne more i ne budim se ujutro s paničnim napadajima.
Problem s gospinom travom i još nekim biljkama je taj što će se moći nabavljati isključivo na bijeli recpt.To je već na snazi,dakle na placu je ilegalno prodavati.Naravno da je nekome u interesu da se piju lijekovi a ne ljekovito bilje.E onda sam ja obzirom na te zavrzalame sam nabrao i osušio gospinu travu.Meni pomaže iako pijem i antidepresive i sl. Lakše spavam
Šljeznoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:37   #498
Quote:
Šljeznoj kaže: Pogledaj post
Problem s gospinom travom i još nekim biljkama je taj što će se moći nabavljati isključivo na bijeli recpt.To je već na snazi,dakle na placu je ilegalno prodavati.Naravno da je nekome u interesu da se piju lijekovi a ne ljekovito bilje.E onda sam ja obzirom na te zavrzalame sam nabrao i osušio gospinu travu.Meni pomaže iako pijem i antidepresive i sl. Lakše spavam
Nije li opasno ako to piješ kad uzimaš i one druge lijekove?
Kathrin74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:39   #499
Quote:
Kathrin74 kaže: Pogledaj post
Nije li opasno ako to piješ kad uzimaš i one druge lijekove?
je. moze doci do serotoninskog soka
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:21   #500
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
je. moze doci do serotoninskog soka
Serotoninski šok nije infarkt niti je toliko sjebana stvar koliko se prezentira. Obično se ljudi počnu tresti i postanu hiperaktivni.
Zato se ja ne bojim jer imam poštene antipsihotike za smirenje.

Bože...sve sam ja sa svojim psihijatrom popričala.
Meni je on isto objasnio serotoninski šok...ljudi završe na hitnoj i daju im tamo eventualno apaurin. Ništa strašno.
Meni je on prepisao najvišu dozu Prozaca i rekao mi je da sama sebi korigiram.
u tom kontekstu me je upozorio na serotoninski šok.
Ako se osjećam dobro da slobodno smanjim na jednu. Ako osjetim pogoršanje da dižem na dvije, pa na tri...ali mi je ovako po difoltu prepisano tri dnevno.

Što se tiče gospine trave i Prozaca. Ma normalno da će reći da se ne smije kad se moraju ograditi od mogućih sranja.
Ali meni je ta gospina trava samo malo jači zeleni čaj...ništa drugo.
Uzela sam ju tako da pijem malo manje kemije tj da mogu smanjiti Prozac koliko je moguće i povećati doziranje gospine trave.

Sve pod kontrolom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.