Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2005., 22:26   #61
moja kucica:
Ako se radi o gradskom plinu onda je cijena, u mom kraju (oko zagreba), 4000 kuna do kuce i to ce biti tako sljedecih 25 godina po koncesijskom ugovoru ako ti je kuca udaljena ne znam tocno, mozda do 15 m

e, ovo ti nije istina.upravo kod mene stavljali plin. moja kuća je oko 12 metara od ceste, i postava do kuće je trebala biti oko 12000 kuna.
cijena od prije par mjeseci, ne za 25 godina.
sam cjenik u odnosu na izvedene radove je sušta prevara.
grijanje na struju u odnosu na lož-ulje je mizerno skuplje ako i toliko.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 22:45   #62
Quote:
keš kaže:
grijanje na struju u odnosu na lož-ulje je mizerno skuplje ako i toliko.
Istina, razlika nije drasticna. Nocu je cak struja i jeftinija, ali predvidam povecanje cijena struje, sumnjam da ce ostati iste s obzirom na rast cijene nafte.

Kako ide sa zakupom snage od HEPa? Kad prikljucujes struju naplacuje se 2000 kn po kw. Meni treba pec od 30kw, sto je 60 000 kn!!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 10:14   #63
Quote:
mestar kaže:
O
U razgovoru sa par projektanata i izvodaca (prije ugradnje) shvatio sam da .


Zasto preferiraju ulje vise od plina? Prvo zato sta nemaju pojma..molim te ako si mislis dobro nemoj o tome razgovarati sa izvodjacima...oni stvarno, ali stvarno nemaju pojma...cak ni mnogi projektanti a kamoli nekakav gradjevinarac...kako on moze znati sta je dobro kad ne zna ni kako se racuna gubitak kuce ni ista, ali ista drugo o tome...nemoj se cuditi, nijedan monter grijanja ne zna sta je lambda a to mu pise na svakoj kutiji od izolacionih cijevi sta se stavljaju na bakrenu cijev...

Drugo, ako misle da je ulje bolje od "gradskog" plina onda ih posalji u onu stvar bez objasnjenja a ako misle da je bolji od ukapljenog plina onda im navedi sljedece podatke...

Ukapljeni plin daje za 1kg oko 12kwh a ulje za 1kg oko 11.6kwh sta ako uzmemo da imaju istu iskoristivost kotla (mada su oni plinski u pravilu bolji) onda je to uz ove cijene (plin je 4.06 kn za 1kg) prednost na strani plina od 22%, sta ce reci ako trosis ulja od 10 k kuna (sta ako pogledamo potrosnju ljudi to nije nikakav problem...mada ljudi to cesto skrivaju koda im to vrijedja muskost) plina bi potrosio 7800...uzmimo cijenu najma cisterne od 100 E (koliko je u jednom pulskom koncesionaru...ja osobno zvao i tvoje je samo izbetonirati plocu i instalacija po kuci i to je sve jednokratno...doneses njima gradjevinsku i jos neke papire i oni ti srede SVU dokumentaciju besplatno...bez ikakvog obvezujuceg ugovora) i to znaci da nam jos ostaje 1500 kuna...i sta je najbolje od svega imas spremnu svu infrastrukturu za nadolazeci gradski plin...a sa uljem nemas...
I to je ako samo trosis 10 k kuna ulja...s vidim da tu mnogi trose i 15 i vise...
Al nemoj se zavaravati da ce to neki izvodjac razumjeti..za njega je to samo prazna prica jer je njemu to pretesko za razumjeti...

Kaloricna vrijednost gradskog plina bi trebala biti oko 33MJ ili 9.166 kwh...

Ovo sa dimnjakom ne znam ni ja jer me to nije bas zanimalo...to mi je samo moj projekant naveo kao jednu zanimljivost a ja se s tim nisam previse zanimao...meni je samo bitno koliko ce to trosit a njegovo je da mi da ulazne parametre...iskoristivost kotla itd...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 10:26   #64
Quote:
keš kaže:
e, ovo ti nije istina.upravo kod mene stavljali plin. moja kuća je oko 12 metara od ceste, i postava do kuće je trebala biti oko 12000 kuna.
cijena od prije par mjeseci, ne za 25 . [/B]
rekao sam okolica zagreba a ne zagreb...kod mene je to tocno 4 k kuna jer se koncesionar na to obvezao ugovorom koji traje 25 godina...ni cijena plina kod svih nije ista...ali taman i da je 12 k kuna to samo znaci da ce ti se isplatiti ne za godinu nego za par godina a to prema sljedecih 50 godina koliko ces se sigurno grijati nije neka nerazumna granica...

struja nije malo skuplja nego 65% skuplja...ova cijena od mestra je bez pdv-a....a grijanje preko noci pa koristenje akumulacije preko dana zaboravi...preko noci zbog same temp. nije uopce potrebno grijati a akumulacija nije dovoljno da bi dugo drzala...kad toplana iskljuci grijanje oko 22h to se za par sati vec primjetno ohladi...za spavanje idealno ali za preko dana neizdrzivo....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 12:06   #65
Pas kosti i HEPu, sto mrzim kad navedu cijene bez PDVa. Dakle dolazimo do novih podataka:



STRUJA (BEZ DIZALICE)

cijena 1KW VT (uz 100% iskoristivosti) = 0,70 kn
cijena 1KW NT (uz 100% iskoristivosti) = 0,36 kn
Godisnje odrzavanje = 0kn



LOZ ULJE

1kg ulja (1.1L) = 11.6kWh = 4,97 kn
cijena 1KW = 0,43 kn
cijena 1KW (uz 93% iskoristivosti) = 0,46 kn
Godisnje odrzavanje = cca 400kn



PROPAN BUTAN

1kg propan butan = 12.8kWh = 4.06kn
cijena 1KW = 0.32 kn
cijena 1KW (uz 93% iskoristivosti ) = 0.34 kn
Godisnje odrzavanje = ?kn
Najam spremnika: 950 kn / godisnje (uzmimo srednju vrijednost izmedu 1200 prema mojem linku i 700 o kojima govori moja_kucica).



GRADSKI PLIN

1kg plina = 9.2kWh = ?kn
cijena 1KW = ?kn
cijena 1KW (uz ?% iskoristivosti ) =
Godisnje odrzavanje = ?kn


Usput, u Ri se o gradskom plinu govori kao o medufazi dok ne dode zemni plin (koji ima znatno nizu kaloricnu vrijednost). Slobodno ubacite podatke koje znate pa cemo napraviti komparativnu tebelu.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 13:30   #66
Quote:
Zasto preferiraju ulje vise od plina? Prvo zato sta nemaju pojma..molim te ako si mislis dobro nemoj o tome razgovarati sa izvodjacima...oni stvarno, ali stvarno nemaju pojma...cak ni mnogi projektanti a kamoli nekakav gradjevinarac...kako on moze znati sta je dobro kad ne zna ni kako se racuna gubitak kuce ni ista, ali ista drugo o tome...nemoj se cuditi, nijedan monter grijanja ne zna sta je lambda a to mu pise na svakoj kutiji od izolacionih cijevi sta se stavljaju na bakrenu cijev...
Da li je tvoja prepotentnost jednaka tvojoj pameti ??? Mislim da si ovom izjavom jako,jako zastranio !
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 14:15   #67
Quote:
zh1 kaže:
Da li je tvoja prepotentnost jednaka tvojoj pameti ??? Mislim da si ovom izjavom jako,jako zastranio !
a ti si sigurno jedan od izvodjaca? to se iz aviona vidi...vjerovatno si se prepoznao pa u nedostatku argumenata koristis pridjeve....samo da te obavijestim. TO U GRADJEVINSKOJ FIZICI NE POSTOJI
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 17:07   #68
Quote:
a ti si sigurno jedan od izvodjaca?
U krivu si, vrlo sam daleko od te djelatnosti što bi ti kao mjerodavan za ispravke trebao zakljućiti iz mojeg gornjeg posta . Poznajem mnogo vrlo strućnih izvođaća grijanja koji imaju pojma o tome što rade i imaju što reći o tome čime se bave za razliku od tebe koji samo znaš baratati sa golim tablicama i brojkama .U svojoj pameti si samo uspio zaspamati osnovnu temu i popljuvati one koji su samo željeli pomoći dobronamjernim savjetom .
Pa na što ti lići ovo :
Quote:
al vidim da vas covjek mora dovesti u red
Vjerojatno si na newsima po kojima se vucaraš češće nego ovuda omiljen lik a i iskustva ti vjerojatno ne manjka. Inaće ti je u okolici Zgb prosjećna cijena prikljućka plina ukljućivo ventil u ormariću cca 10 k kuna +plinara ukljućivo brojilo i 1.potrošać cca 6k kuna + sve ostalo....
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 21:29   #69
Quote:
zh1 kaže:
U krivu si, vrlo sam daleko od te djelatnosti što bi ti kao mjerodavan za ispravke trebao zakljućiti iz mojeg gornjeg posta . Poznajem mnogo vrlo strućnih izvođaća grijanja koji imaju pojma o tome št


To sta ti tvoji monteri znaju vise od tebe pa te impresioniraju ne znaci da znaju...
Kad si vec presao na osobu onda mogu i ja par dojmova reci o tebi...cinis mi se prilicno priglup lik sta sigurno nisi prvi put cuo. Imas reakcije kao nekakva uvredjena baba a ne znas sta bi rekao o temi jer o njoj nemas pojma pa onda izvlacis neke recenice koju su tu vise da prodrmam ljude da ne vjeruju svakome, nego nesto drugo.....nije to da te sad mislim vredjati al cinis mi se onako tipicno malo tvrdje glave bez prevelikog teorijskog backgrounda i nekakve skole..731 post od tebe a sigurno 99% kao i u ovom topicu...jedno bezlicno izrazavanje DOJMOVA o postavljenom pitanju i nista korisno. Sve sta imam reci o ovoj temi sam napisao vec nekoliko puta u postovima koji se broje tisucama rijeci svaki, jer imam osjecaj da nesto i znam jer sam puno vremena potrosio na razmisljanje i citanje o slicnim temama i sta je najvaznije u razgovoru sa jako relevantnim ljudima.....
Odmah da ne zaboravim i da kazem NE, nisam cesto na forumima i imam samo 142 posta u kojima ima sigurno 20 puta vise rijeci i navedenih TOCNIH informacija nego u tvojih 700 i sitno...meni ovo nije mjesto za kracenje vremena nego sam prvotno dosao sam po neke informacije...na kraju sam zakljucio da ih ovdje, kao i na news grupi i na puno drugih mjesta NEMA PUNO...odnosno ima ih jako malo i ima mozda par ljudi sta se kuze u neke stvari...da sad ne nebrajam da nekog ne izostavim...

Ne ukljucujem se u forume tipa "drustveni zivot miseva" i sl. jer je to za mene tipicno kracenje vremena protiv cega nemam apsolutno nista sve dok se vrijeme ne pocne kratiti na ozbiljnijim temama gdje ljudi pocnu tvrditi svakakve budalastine...na to vec reagiram...malo burnije...al samo zato sta me jako ljute ovi sta nemaju pojma a misle da nesto znaju i dezinformiraju ljude...ja zbog toga pricam samo argumentima i brojkama a ti ako mozes ospori koju. A to ce ti biti vec malo teze jer lako je trkeljat, treba to prokuziti..zato i je forum da se razvije rasprava...al kako da covjek s tobom raspravlja kad se ti ukljucis u ovakav topic a o njemu nemas pojma...ti samo tvrdis da se grijes na ulje i trosis 2500 l ulja...to ostavi za kavicu sa susjedom jer nevidim tu neke pomoci...a meni kazes da sam zaspemao topic...kako mu ti mozes pomoci molim te?
dali si primjetio da sam rekao nesto o parketima, gletanju ili sl..nisi...dobro si primjetio.u to se ne razumijem i ne zelim se, kad netko pita "koji je parket najbolji", ukljuciti i reci "ja imam bukov parket"...pa sta onda...sta ce mu to pomoc..
ne da mi se sad gledati ali se kladim da si ti bio ukljucen u stotine tema i naravno sve ih imas u malom prstu i za sve si strucan....
ti ne razlikujes dobronamjeran savjet, kako kazes, od tvrdnje...ajd ti postavi pitanje na forumu pa nek ti se javi 20 ljudi i svak tvrdi nesto iz "iskustva"...naravno sve drukcije jedno od drugog i sve nesto opisno...sta bi tebi to pomoglo...sta bi ti zakljucio iz svih ovih odgovora....ja osobno ne bi bio nista pametniji...al da mi dodje jedan i "jebe na mater svima po spisku" (sort of speak) i iznese tvrdnje koje nitko ne pobije, pa njemu bih vjerovao...al da ima nastup kao i svi drugi onda bi se utopio u drugim odgovorima koji po meni ne vrede pisljivog boba ukljucujuci naravno i tvoj post...
i onda se javi neka uvredjena baba kao ti i ima prigovor na pristup....e vidis to se meni cini kao tipicno kracenje vremena na forumu...ja se tu nisam dosao ugodno osjecati...a ti ocito jesi...
da sam se dosao ovdje druziti onda bih sasvim sigurno imao drukciji pristup...

ako malo prosurfas onda ces vidjeti da se svako malo nadje netko uvredjen, kao ti, sa mojim pristupom i na kraju uvjek bude nekoliko poduzih postova (narocito sa moje strane) razmjene vatre al ja do sad pa tako i u ovom slucaju nikad nisam s druge stane vidio nikakve argumente (pogotovo ne o temi o kojoj se pricalo) a to je i jedino vazno i jedino sta ostaje i pomaze...oce li tako biti i s tobom... mislim da hoce jer vidim kod tebe visak ponosa i manjak znanja...ubitacna kombinacija..

e vidis ovo se zove zaspemati forum
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 07:30   #70
moja-kucica, ohladi malo. Ovdje se ljudi zabavljaju (znas ono, razgovaraju bez velikih fraza i uzivaju u tome), forum nije nikakva akademska institucija koja trazi smrtnu ozbiljnost i trostruke provjere podataka. Normalan covjek sve uzima s rezervom, ionako nitko nema pojma tko je s druge strane. Uostalom, u tvojim postovima biblijske duzine ima neoborivih cinjenica koliko i u prosjecnom tekstu tracerskih novina, samo pljuvanje i pametovanje. Ako imas stogod reci o ovoj temi, ucini to na normalan nacin, bahatost ti ovdje nece pomoci.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 09:16   #71
Quote:
mestar kaže:
moja-kucica, ohladi malo. Ovdje se ljudi zabavljaju (znas ono, razgovaraju bez velikih fraza i uzivaju u tome), forum nije .
e vidis tu se jako razlikujemo jer ja se tu sigurno nisam dosao zabavljat (a ovi sta postavljaju neka pitanje vjerovatno isto nisu nego ocekuju neku TOCNU informaciju koja im moze sluziti samo da se mogu dalje ravnati a nikako za nesto vise) a pogotov ne na ovaj podforum...za to postoji ljes i sl...zar ne?

mogu se jedino sloziti da pretjerujem...al to je svjesno da bi netko tko nesto zna a nikad se ne javlja nakon tog pretjerivanja rekao "ma sta ce on meni tupit, sad cu ja njega osporit"....al ne..ljudi se zakvace za pristup a o temi nemaju pojma...pa sta onda uopce raspravljaju o njoj...
i kad netko pita o necem onda je to jedno...ili kad iznosi svoja iskustva to je isto ok...ali kad nesto TVRDI sta nema veze s razumom onda mora bit spreman na svasta...pa neka me ospori ako moze...mozda i ja nesto naucim....
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 09:24   #72
Quote:
moja-kucica kaže:
Kolko je znam ima jedna firma u puli kod koje je iznajmljivanje 100 E godisnje a dokumentacija je skroz njihova...tvoje je da izbetoniras plocu na koju ce staviti cisternu (moza i ukopana jer je netko cini mi se izvalio da ide samo ona iznad zemlje) i napravit dovod do kotla ili plinskog uredjaja...

Prle69,
Bas me zanima tko je tebi radio procjenu potrosnje jer za takovu potrosnju moras imati jako dobru izolaciju...nesto malo bolju nego ja a moja je jako dobra...ako nemas nikakvu izolaciju onda pomnozi taj broj sa 2...ako imas onda je to moguce...

Ima toga more samo tko bi to sve poispravljao....
plinasi spremnik ne može biti potpuno ukopan (jedna strana mora biti otvorena) jer je propan-butan teži od zraka i MUP traži da može slobodno otjecati.

Procjenu potrošnje radio mi je ovlašteni inženjer koji je radio elaborat za plin. Izolacija - 10cm stiropora. Ove zime će prvi put raditi pa ću vidjeti koliko je promašio
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 09:43   #73
Quote:
prle69 kaže:
plinasi spremnik ne može biti potpuno ukopan (jedna strana mora biti otvorena) jer je propan-butan teži od zraka i MUP traži da može slobodno otjecati.

Procjenu potrošnje radio mi je ovlašteni inženjer koji je radio elaborat za plin. Izolacija - 10cm stiropora. Ove zime će prvi put raditi pa ću vidjeti koliko je promašio
http://www.butanplin-hrvatska.4t.com...ija/index.html

evo linka na najpovoljnijeg koncesionara propan butan plina kojeg sam ja nasao i tamo je slika cisterne koja ide pod zemlju...ako je oni stavljaju nije mi jasno koji to dio neide pod zemlju kod ove...al nema ni veze...

sta se tice izolacije ako imas 10 u fasadi i najmanje 10 na zadnjoj deci onda mozes racunati na te brojke...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 10:04   #74
Quote:
moja-kucica kaže:
http://www.butanplin-hrvatska.4t.com...ija/index.html

evo linka na najpovoljnijeg koncesionara propan butan plina kojeg sam ja nasao i tamo je slika cisterne koja ide pod zemlju...ako je oni stavljaju nije mi jasno koji to dio neide pod zemlju kod ove...al nema ni veze...

sta se tice izolacije ako imas 10 u fasadi i najmanje 10 na zadnjoj deci onda mozes racunati na te brojke...
eto... na žalost nisam znao da može pod zemlju.... ja sam pitao čovjeka koji je radio elaborat da li cisternu mogu ukopati... odgovor je bio negativan...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 10:11   #75
Quote:
prle69 kaže:
eto... na žalost nisam znao da može pod zemlju.... ja sam pitao čovjeka koji je radio elaborat da li cisternu mogu ukopati... odgovor je bio negativan...
ne znam gdje si uzimao cisternu al kod ovih je ipak samo 100E godisnje...kod ovih drugih je i 1200 kn godisnje...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 10:13   #76
Quote:
moja-kucica kaže:
e vidis tu se jako razlikujemo jer ja se tu sigurno nisam dosao zabavljat (a ovi sta postavljaju neka pitanje vjerovatno isto nisu nego ocekuju neku TOCNU informaciju koja im moze sluziti samo da se mogu dalje ravnati a nikako za nesto vise) a pogotov ne na ovaj podforum...za to postoji ljes i sl...zar ne?
E je*i ga, ne moze te covjek razvedriti ni pod razno . OK, svatko ima svoj stil, prihvacam. Predlazem samo da ne nastupas agresivno i uvredljivo jer, kao sto vidis, tema odmah ode stranputicom. Pobijanje argumentima ne mora ukljucivati verbalno nasilje. No, vratimo se na konkretne stvari. Prema proracunima definitivno si u pravu, propan-butan je i sa najmom spremnika financijski povoljniji od loz-ulja, i to vec i za prosjecnu potrosnju. Na stranicama pro-plina su i zakonski uvjeti koji su, moram priznati, znatno ublazeni u odnosu na proslu godinu.

--------------------------------

Kopirano sa www.proplin.hr:

Quote:

Postupak dobivanja potrebne dokumentacije za korištenje malog spremnika. Mali spremnik postavlja se nedaleko od objekta, a cijeli plinski sustav sadržava slijedece:

Stranka podnosi zahtjev nadležnom MUP-u (Inspekcija zaštite od požara) sa slijedećom dokumentacijom:
kopija katastarskog plana
situacioni nacrt u mjerilu 1:500
ovjerenu tehničku dokumentaciju za smještaj malog spremnika - tehnički opis s predviđenim zonama opasnosti i sigurnosnim udaljenostima, tlocrt spremnika s ucrtanim temeljnim stopama, prikaz gromobranske zaštite i uzemljenja
Nakon što stranka preuzme riješenje, organizira (stranka) izvođenje radova i postavljenje spremnika, atest uzemljenja, tlačno ispitivanje cjevovoda, te atest dimnjaka (ako je plinski bojler priključen na dimnjak).
Na osnovu uspješno obavljenog inspekcijskog pregleda, od strane Inspektora zaštite od požara, stranci se izdaje odobrenje za korištenje malog spremnika, na osnovu kojeg se može puniti propan-butan plin u mali spremnik



Minimalni uvjeti za smještaj malih spremnika
Prema postojećem Pravilniku o izgradnji postrojenja za UNP i o uskladištavanju i pretakanju UNP-a (u pripremi je novi) najmanja udaljenost spremnika od svih otvora stambenih objekata, javnog puta, granica susjednog zemljišta, skladišta zapaljivog materijala, otvora kanalizacije bez vodenog zapora, za ukupni geometrijski volumen spremnika do 5m3 iznosi 3,0 m.

---------------------------


Nije da ne treba prostora, ali dalo bi se nekako nagurati
Za sada je propan-butan u vodstvu u mojoj komparativnoj tabeli, ali fale mi podaci za gradski i zemni (razlicito od gradskog?) plina.
Mozemo ubaciti i dizalice topline, ali tu vlada poprilicno sarenilo u odnosima ulozene/dobivene energije.

Usput, imam jedno konkretno pitanje vezano za izolaciju. Sto staviti kao izolaciju na strop s drvenim gredama i daskama (prakticki nikakva izolacija izmedu stambenog prostora i tavana)?
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 10:31   #77
Quote:
moja-kucica kaže:
ne znam gdje si uzimao cisternu al kod ovih je ipak samo 100E godisnje...kod ovih drugih je i 1200 kn godisnje...
uzeo cisternu u zagrebu www.sedam-plin.hr imaju neku akciju i cisterna od 2.7m3 je bez ikakve naknade...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 10:35   #78
Quote:
mestar kaže:
E

Usput, imam jedno konkretno pitanje vezano za izolaciju. Sto staviti kao izolaciju na strop s drvenim gredama i daskama (prakticki nikakva izolacija izmedu stambenog prostora i tavana)?
nisam ja uopce neraspolozen samo kad se razgovara o tim stvarima onda treba ipak malo ozbiljnosti...
sta se tice izolacije na tavanu ona je pod OBAVEZNO...vec sam nekoliko puta racunao i tu na forumu tocno u lipu kolki je gubitak samo na toj tavanskoj deci s izolacijom i bez...vise se ne sjecam tocno ali ak imas kakvih 70tak kvadrata i grijes se recimo na propan butan onda ces sigurno na toj deci gubiti godisnje preko 4000 kuna...s 12 cm izolacije se to smanjuje na manj od 500 kuna...do 15 cm ima jos ekonomsku racunicu..sve dalje postaje preveliko vrijeme povrata novaca...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 08:01   #79
bože, pa ti kada ideš sexat vjerojatno sve elaboriraš, glede eventualne potrebe ili kakvog gubitka zbog dotične radnje
al vrijeđat znaš, to ti ide, malo te ego muči
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 08:11   #80
Quote:
keš kaže:
bože, pa ti kada ideš sexat vjerojatno sve elaboriraš, glede eventualne potrebe ili kakvog gubitka zbog dotične radnje
al vrijeđat znaš, to ti ide, malo te ego muči
ti si ocito neki lik sta vise vremena provodi na ljesu...jel te nesto inace zanima od teme ili si se tek tako odlucio ukljucit?
znam ja dobro vredjat kad hocu..nemam s tim problema..anything else?
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.