Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2009., 19:13   #21
Ne bih znala. Med je, makar meni, iznimno umirujućeg djelovanja. Sigurna si da je med krivac?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 19:41   #22
nemam pojma jel med ili sto drugo, znam samo ako pojedem med navecer da me zeza. bas cu veceras napraviti pokus.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 19:50   #23
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Medno i tebi pčele su magične

Demrec, koliko su ti košnice od prometnica i koliko cijeniš matičnu mliječ?
Naše košnice udaljene su barem 3-4 km od puta kroz sela,dok mi do njega dolazimo pravim zemljanim putem,nedavno nasutum šljunkom na našu radost jer smo zimi do tada morali svi ići pješke a i nositi puno puno toga...
Matična mljieč:mi ju ne proizvodimo no kada god dođem u dodir s njom ja ju popapam.Inače ona je fascinantno ljekovita za n bolesti i tegoba,ali i za zdrave ljude nije ne odmet.Naime od tisuće svojih kvaliteta ima veoma snažan utjecaj na regeneraciju tkiva u cijelom tijelu,daje energiju te visoki imunitet.
Veoma je skupa.Ja ju cijenim ništa manje od BOGOM DANE BLAGODETI LJUDIMA.
Poznajem dosta njih kojima je pomoglo uzimanje MM,te ih izlječilo od bolesti koju konvencionalna medecina nije uspijela.Najbolja je u prirodnom obliku,mora se držati na veoma niskoj temperaturi(na ledu),ali ima je i u ljekarnama u obliku tableta .


TETA ELZA ,da možda probate uzeti med u čaši vode kojoj dodate med i žličicu prirodnog jabučnog octa.Probala sam i meni je to bio nalik osvježavajućem napitku te nisam imala takovih reakcija.

MEDNO!

mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 20:34   #24
e mama sanja 2 dcl vode, 2 zlice meda i 2 zlice prirodnog jabucnog octa svako jutro pije moj muz dijabeticar vec mjesecima. zanimljivo, tu preporuku su mu rekli lijecnici i hrpa dijabeticara. osobno, ne volim jabucni ocat premda ga imam nekih 1 000 litara. cisti, prirodni, moj proizvod.

evo prije nekih 15 minuta sam pojela malo meda i imam napad zgaravice. odustajem od meda navecer a inace ga obozavam.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 20:53   #25
Doprinos temi o pčelarstvu jedne hippie-happy mame...

Kada je jedan pčelar ostao bez dosta društava napisala sam mu :

Veoma mi je poznata tjeskoba u duši, kada nas je dočekala naša prva košnica - mrtva. Pošto sam isuviše emotivna,taj nemili događaj bio je popraćen kišom suza, pitanjima "gdije smo pogriješili?" ,a završio je malim prekriženim iverima na grobu moje prve umrle matice. Suprug me je tješio ,suze brisao,ali duboka praznina je ostala sve do danas.Kako su godine prolazile, slične situacije me nisu ostavljale nimalo ravnodušnijom. Ipak najžalosnija pčelarka sam u trenutku dok držim mrtvu maticu na dlanu. Ponekad sama mislim, pa i on isto, da trebam nadići sebe ,u takovim trenucima biti jača,te prokanalizirati to kao prirodan ciklus života uopće. Ali uz sve pokušaje nije mi uspjelo. MRTVA MATICA NA MOM DLANU ,ostaje i dalje duboka bol u mojoj duši. Ne mogu protiv istine ,a ovo poštovani kolega primi kao istinsko suosjećanje sa nemilim događajem.

A, vi moji novi prijatelji spremite to kao prvu pčelarsku tajnu mame Sanje s Vama. A , ako budete dobri ,tolerantni,iskreni,prestanete s podbadanjem ....možda vam napišem još koju od mnogih čudnih istina iz svog pčelarskog života u kojem niti ja ,a niti moja ljubav nikada bliže BOGU nije bila. Sretna sam što mrtva matica ili mala pčelica duboku bol pobude u mojoj duši jer to je moja istina.


Pčela na mom dlanu
Snivah noćas
pčelu na mom dlanu

Čekala sam danas, dugo...
otvorenog dlana
ispred leta
pčelu moju malu
Poželih da ju osjetim
da strah iz srca za nju
krilima svojim čarobnim sa mog dlana odnese...

I gle čuda
u divnom svijetu tom
Prošetala se po mom dlanu
odletjela
želju mi ostvarila...

sanja


Samo dragi Bog može ispuniti, tako brzo, želje što ih ljudi snuju...

Medno!

mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 13.03.2009. at 13:08. Reason: uklanjanje mog quotea
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:15   #26
dragi nasi pcelari, dozvolite mi da se ubacim s alaganim komentarom- otvorili smo ovu temu-pcelarstvo. zasto nas sada razbacivati po medicini, gastronomiji i tko zna kuda? ja kad pronadjem gastronomiju i recepte sa medom izgubim volju za svim. kad odem na zdravlje, sto da trazim? za ovu terapiju medom/pcelama prvi puta cujem u zivotu. kako da nadjem nesto cemu ne znam ni ime a jos manje prezime?

ajde nemojmo komplicirati i rastakati se ko rakova djeca. pisite, drzite se teme,komentirajte, dame-nabacite i poneki recept,zasto ne? nabacite poneki narodni lijek, biljke su zivot, priroda nas lijeci bolje od svakog doktora. zasto bi letjeli po forumu, gubili se i trazili a svrha ovog podforuma je da se o zemlji i njenim darovima pise upravo ovdje.


moderatorice, sto ti mislis o mom prijedlogu?


mama sanja rastuzio me tvoj post ali me razveselila pjesmica. smao ti nama pisi, lijepo te je citati.

pozdrav vam svima !
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:43   #27
Sanja, pjesmica je simpatična ali molim te da se temom zadržimo na košnicama, kukcima i medu. Neću ti obrisati post, ali te ovako upozoravam. Thread mora održavati neki niz i red. Budimo korisni i informativni, sve ostalo ću prebaciti u Čijalo.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 13.03.2009. at 13:09.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 08:51   #28
ubuduće....

Da,tako je.Ja se uvijek nekako zanesem pa odem u širinu jer pčele su u moj život unijele nove spoznaje i veliku ljubav prema njima.Truditi ću se da ne budem off topic

Danas ću iscijediti jabuke koje su mi ostale (od 2 tone jesenas) na sokovnik te ga uliti u šećerni sirup (1l vode prokuhane i 1 kg šećera-dobije se 1,6 l šeć.sir.) ne znam još koliko ću sirupa spraviti,jer startamo s proljetnom poticajnom prihranom naših pčelica,svaki četvrti dan po 1/2 l po košnici mislim oko četiri puta.

Pogače za pčele pravim sama,isto tako i tinkturu propolisa,topim vosak sa okvira koji su odslužili svoje,užicavam okvire dok suprug sam pravi sve košnice,njene dijelove sam,jedino kupujemo inox žicu i aluminij za ladice i dr. jer se želimo što više dotaći ekološkog načina pčelarenja.

Krenula sam sa apitoksinoterapijom (lječenje pčelinjim otrovom-jadne moje pčelice )zbog svojih reumatskih problema.
Pridružujem se zamolbi da u ovu temu stavimo sve što se tiče pčelarenja.pčela i njihovih blagodeti ljudima i prirodi.

Anstain je rekao kada bi nestale pčele za 4 godine ne bi bilo života na ovoj planeti

Zar nema na ovom forumu više pčelara s kojima bi se moglo komunicirati...

Medno!

mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:45   #29
Quote:
Yoko&John kaže: Pogledaj post
(1l vode prokuhane i 1 kg šećera-dobije se 1,6 l šeć.sir.) ne znam još koliko ću sirupa spraviti,jer startamo s proljetnom poticajnom prihranom naših pčelica,svaki četvrti dan po 1/2 l po košnici mislim oko četiri puta.
kupujemo inox žicu i aluminij za ladice i dr. jer se želimo što više dotaći ekološkog načina pčelarenja.a
Prihrana secerom, aluminij u kosnici, kupovne satne osnove.........
Sve to Vas daleko odmice od ekoloskog pcelarstva.
Pravila o ekoloskom pcelarstvu potrazite kod poduzeca "Hrvatske sume". Nesto o toj temi ima i ovdje: http://www.pcelarstvo.com/organska.htm
Potrazite i knjigu Lovre Krnica:
http://www.pcelinjak.com/content/view/300/

Jedno upozorenje! Jos je rano vrsiti prihranu sirupom ( jos su hladne noci). A ako ekoloski pcelarite, onda ne smijete to ni raditi, a nema ni potrebe. Ekoloski pcelari ostave u ljeti dovoljno meda za prezimljavanje, pa nema potrebe za prihranom. Ako je neka zajednica opljackana tihom grabezi i nema dovoljno hrane, onda joj za dohranu treba dodati okvir s medom.
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:50   #30
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
evo prije nekih 15 minuta sam pojela malo meda i imam napad zgaravice. odustajem od meda navecer a inace ga obozavam.
Na koji nacin ste ga konzumirali?
Med je jedina namirnica koja moze pojacati lucenje zelucane kiseline, ili smanjiti njeno lucenje. Sve ovisi o nacinu na koji se konzumira.
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:58   #31
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
m. nabacite i poneki recept,zasto ne? nabacite poneki narodni lijek,
Med u gastronomiji: http://www.pcelinjak.com/content/view/146/196/

Apiterapija: http://www.pcelinjak.com/content/category/20/86/211/
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:04   #32
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
priroda nas lijeci bolje od svakog doktora.
Divno! Molim Vas dajte mi recept kako priroda operira zuc. Ovi dana morao bih na opreaciju zuci, pa bih to radije ucinio na nacin koji to "lijeci bolje od svakog doktora" :-)
Otac mi mora ici staviti stentove u koronarne arterije. Sta predlazete da mu stavimo umjesto stentova? Unaprijed hvala!
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 13:18   #33
Quote:
Yoko&John kaže: Pogledaj post
Pčela na mom dlanu
Snivah noćas
pčelu na mom dlanu

Čekala sam danas, dugo...
otvorenog dlana
ispred leta
pčelu moju malu
Poželih da ju osjetim
da strah iz srca za nju
krilima svojim čarobnim sa mog dlana odnese...
divna pjesma...skoro sam se rasplako

Ja sam davno imao jednu pčelu, Đurđica se zvala, imala je krasne žute pruge po guzici..još sad mi zvoni u glavi njeno bzzzzzzz bzzzzzzz

i onda je jednog dana odzujala
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 15:12   #34
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
nemam pojma jel med ili sto drugo, znam samo ako pojedem med navecer da me zeza. bas cu veceras napraviti pokus.
Ma med je... Ja znam liznut prst nakon sto petljam sa medom (ja ga ne konzumiram) i isti efekt... Ubi od boli zgaravica. 1 miligram mislim osjetim.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:02   #35
je, grda stvar. znam to.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:22   #36
Question Možda pomogne...

Ako med uzrokuje želučane bolove,žgaravicu ili druge probavne teškoće onda je to samo dokaz da nije uredno pripremljen ili da se radi o patvorenom medu. Na tržištu još uvijek se nađe patvorenog meda koji na prodaju nude nesavjesni prodavači. Da bi dobili na težini oni u med stavljaju razne primjese: vodu,sok od mrkve, brašno od raži,proso, brašno od pitomog kestena, rastopljeni šećer ili šećernu melasu.Taj je postupak kažnjiv i potrošači trebaju svaku sumnju u ispravnost meda prijaviti sanitarnoj inspekciji.Med mora biti zreo. U tome neki pčelari, zbog nedovoljnog znanja,često griješe jer med vade prije završetka procesa zrenja. Med odložen u saće nije odmah zreo, nego je za sazrijevanje potreban određeni vremenski rok koji pravi pčelari znadu. Prerano izvađeni med ne samo da prije vremena gubi svoj fini miris nego počinje vrijeti,postaje kiselkast i konačno se kvari. Ima slučajeva da takav bezvrijedni med neki nesavjesni pčelari ili trgovci miješaju s dobrim prirodnim medom ne vodeći računa da tako patvoreni med ne liječi nego uzrokuje
žgaravicu i razne probavne smetnje.Potpuno zreli prirodni med sadrži mravlju kiselinu koja mu osigurava ne samo postojanost nego i nakon dužeg ležanja čuva njegova visoka antiseptična i antibaktericidna svojstva.Prirodni pravi med može se prepoznati i po tome što se prelijeva u zgusnutoj traci, koja postaje sve uža, da bi se konačno pretvorila u duge tanke konce koji se ne raskidaju odmah.Osim .to ima sladak i ugodan okus med je već stoljećima u narodnoj medicini pravi životni eliksir za djecu, odrasle i za starije ljude. To je riznica ljekovitih svojstava, čije je djelovanje potvrdilo narodno iskustvo,a definirala i znanstvena farmacija.Med nije samo vrlo hranjiv nego i lako probavljiv, a velika mu je prednost što ne samo da pomaže u stvaranju krvi i poboljšanju cirkulacije nego ima značajnu ulogu u regulaciji probave (u čaj od kamilice dodaje se žličica meda i žličica lanenog ulja i taj se pripravak pije mlačan u gutljajima, dnevno dvije šalice).
mr.ph.Ana Mjeda-Hribar

Medno!

mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:32   #37
e mama sanja, najljepsa ti hvala na opsirnom pojasnjenju. mene opet velicanstveno zaebali i prodali mi hm,proizvod upitne kvalitete. i to za pristojnu lovu. a kupila sam 10 flasa. i fino idem sutra pobozno reklamirat srot od kojeg me muci zgaravica.

isuse sveti prefarbat cu se u crno, plavusu svatko prevari. a lijepo mi je muz savjetovao da ne poslujem sa bilmezima. a ja-ajd nek si covjek proda.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:32   #38
Ma med je kisel dosta. To nije dobro kod zgaravice. Napravi test na helicobacter pylori teta-elza... Ako imas srece, bit ce pozitivan. To se da rijesit.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:32   #39
Quote:
pcelinjak kaže: Pogledaj post
Na koji nacin ste ga konzumirali?
Med je jedina namirnica koja moze pojacati lucenje zelucane kiseline, ili smanjiti njeno lucenje. Sve ovisi o nacinu na koji se konzumira.
reci nam na koji način se to može izvesti?
mrkvica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 08:07   #40
"mislim zeleno"

Quote:
pcelinjak kaže: Pogledaj post
Divno! Molim Vas dajte mi recept kako priroda operira zuc. Ovi dana morao bih na opreaciju zuci, pa bih to radije ucinio na nacin koji to "lijeci bolje od svakog doktora" :-)
Otac mi mora ici staviti stentove u koronarne arterije. Sta predlazete da mu stavimo umjesto stentova? Unaprijed hvala!
Hy, pcelinjak, i naravno pozdravljam sve ostale...
Pratim vas već jedno vrijeme, s obzirom da niko nije odgovorio na navedeni post, probat ću se ja pozabaviti time, ali moram prije znati više detalja, pa vas "pcelinjak" molim da se javite u PP sa točnim problemom, da ne bi bilo of topic...http://ultrazvuk-tarle.hr/dijagnosti...nci_i_pijesak/
Bavim se ljčenjem ljekovitim biljem i planiram ga uskoro početi uzgajati, a za poštivanje prirodnih zakona trbaju mi i pčele...
Znači za cca 1-2mj. biti ću i ja pčelarica (DB).
Pozzzzzzzzzz
P.S. za sad jako puno učim i .
S.S.

Zadnje uređivanje Savitri : 12.03.2009. at 08:11. Reason: URL
Savitri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.