Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2012., 16:26   #41
Quote:
thenwatch kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ima smisla opisivati stanje u kojem sam sada, ali jednostavno mislim da mi je hitno potrebna nekakva psihijatrijska pomoć. Već neko vrijeme sam pomišljao da tražim od doktora uputnicu za psihijatra, ali nisam i sad se sve skupilo.
Već sam prošle godine imao sličnu epizodu, pročitao sam o Centru za krizna stanja na Rebru da kao ne treba uputnica, jedva skupio hrabrosti da odem i uđem i tamo su me s jednom-dvije rečenice otpilili i poslali na hitnu psihijatrijsku da će mi tamo dati uputnicu za Centar ako mi već treba, ali onda nisam otišao tamo nego samo eto i to pregrmio.
Nekako nemam povjerenja u hitnu, bojim se da bi me možda hospitalizirali, ali opet sad mislim da nema smisla da čekam na slobodnog psihijatra tjednima, uz to studiram tu u Zagrebu i morao bih valjda doma po uputnicu prvo.
Ne znam uopće što da radim.
jesi iz zg, jesi punoljetan?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 16:59   #42
Punoljetan sam, nisam iz Zagreba, ali tu studiram. Liječnik opće prakse mi je u rodnom gradu, također.
thenwatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 17:48   #43
Quote:
thenwatch kaže: Pogledaj post
Punoljetan sam, nisam iz Zagreba, ali tu studiram. Liječnik opće prakse mi je u rodnom gradu, također.
daj malo preciziraj svoje stanje, možeš mi poslati i privatnu poruku...inače imaš onaj telefon od centra za krizna stanja, ja sam ga skoro sinoć azvala, no, smirila se i nisam, ali ja idem kontnuirano na psihoanalitičku terapiju+lijekovi...
probaj tražiti na rebru termin kod dr. gregureka ili dr marčinka, oni rade psihoterapije...a imaš i temu na forumu gdje možeš naći psihijatra psihoterapeuta na uputnicu...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=119916
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:00   #44
Gdje mogu potražiti pomoć kada sam u krizi?


Jako je korisno popričati s nekim tko je prošao kroz iste probleme ili koji ih zna uspješno riješiti. "Uho koje sluša" često je depresivnim ljudima najbolja pomoć. Stoga je preporuka pohađati tečajeve relaksacije ili poslušati savjet osoba koje su pobijedile spomenute probleme. Također, podržavamo svaku inicijativu osnivanja klubova samopomoći i međusobne pomoći, grupa za podršku i udruga depresivnih bolesnika.

U našoj zemlji, u većim gradovima, postoje centri kao i 24 h otvoreni (dežurni) telefoni koji pružaju psihološku pomoć u krizi, u stanjima panike ili u trenucima beznadnosti, preplavljenosti crnim ili suicidalnim mislima. U Zagrebu, pri KBC-u Rebro u tu svrhu djeluje Centar za krizna stanja Klinike za psihijatriju, tel. 2388-466.


http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...depresije.html
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 21:53   #45
Quote:
... u tu svrhu djeluje Centar za krizna stanja Klinike za psihijatriju, tel. 2388-466
Ispravak - broj od Kriznih je 01 2376335.

@thenwatch, nemaš ovdje dodijeljenog liječnika? Sigurno imaš pravo na liječnika u primarnoj zdravstvenoj zaštiti u mjestu studiranja u sklopu studentske poliklinike ili što već sada postoji, daj se raspitaj malo. Ne samo zbog ove situacije sada, nego općenito. Nećeš valjda svaki put trčati doma kada ti zatreba uputnica za nešto.

Za CZKS treba uputnica već neko vrijeme, pisali su forumaši da se to promijenilo i da se sada normalno naručuje za prvi pregled osim u određenim slučajevima koje primaju odmah, ali i tada treba uputnica. Neki su pisali da su se s njima dogovorili pa im uputnicu donijeli naknadno, ali očito se drže toga da je uputnica potrebna.

Nemaš se razloga bojati hitne. Ako si slučaj za hospitalizaciju jednako će ti to predložiti liječnik na hitnoj kao i liječnik koji radi u CZKS ili bilo gdje drugdje. Ali za hospitalizaciju trebaš imati određene uvjete, nije baš da jedva čekaju da dograbe nekoga i hospitaliziraju ga. Često se ide na soluciju dnevne bolnice ili ambulantnog liječenja.

Vidi npr. ovdje što je savjetovano i objašnjeno o proceduri...
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=639
... i kako je priča na kraju završila:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=656

Ako ti je zaista loše, nemaš što čekati jesen (to je najvjerojatniji scenarij ako se sada ideš naručivati kod nekoga).
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:11   #46
Trenutno sam na hospitalizaciji.Dosla sam svojevoljno.I zaista sam iznenadena ljubaznoscu osoblja,pitam se jesam li ja to zaista u Vrapcu tj.Hrvatskoj ili osoblje isto pomalo uzima terapiju.Sobe su ciste,vele da smo na najboljem odjelu ovdje u Vrapcu.Dosla sam prvenstveno zbog nesanice zbog koje sam ocito upala i u depru(mada i inace sam sklona anksioznoj depresiji),i uspjela sam se naspavati koliko toliko.Jedini problem je sto je budenje u 7,sto je za mene uzas al zato se moze ic spavat u 21.No kako sam sinoc dobila normabel ja sam pospana.
nerea11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:58   #47
Vrapće - oređeni doktor je zbilja jacka$$. Inače dosta ljubazno osoblje. Super radionice. Jako simpatičan doktor koji vodi "tjelesni",super likovne radionice. Jako dobra bolnica.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 02:13   #48
Meni je jednu večer bilo tako loše da nisam znala više kako ću izdržati, suze, tuga i jad, najviše za mamom. Bila sam baš u teškoj depresiji. Izvukla sam se snagom volje, ne znam niti ja kako više. Podršku pravu od nikoga nemam nakon mamine iznenadne smrti za koju sam bila jako vezana, ali moram se naviknuti na to i nastaviti dalje. Povremeno dobijem ohrabrenje od mamine susjede iz djetinjstva, ali ne želim je smetati.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 14:55   #49
izgleda da cu se i ja pozabavit igranjem u bolnici,malo mmi fali da se bacim s ovog 7 kata,da ne popijem apsolutno sve tablete koje imam,da si skalpelom ne izrezem vene,pun mi je k zivota i faksa i obveza i svega,jednostavno nemogu vise.....
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 08:30   #50
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
izgleda da cu se i ja pozabavit igranjem u bolnici,malo mmi fali da se bacim s ovog 7 kata,da ne popijem apsolutno sve tablete koje imam,da si skalpelom ne izrezem vene,pun mi je k zivota i faksa i obveza i svega,jednostavno nemogu vise.....

Pokusaj,molim te,ne odustat od zivota. Nemam pametan savjet,osim da dodjes na hospitalizaciju,ne zelim sad gnjavit s nekim frazama,za prvi korak napravi Vrapce,a onda ces vidjet.Tamo ti je dobro jer imas slobodu,mobitel,mozes izlazit kad zatrazis,...pokusaj. Sretno ti.
nerea11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:34   #51
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Vrapće - oređeni doktor je zbilja jacka$$. Inače dosta ljubazno osoblje. Super radionice. Jako simpatičan doktor koji vodi "tjelesni",super likovne radionice. Jako dobra bolnica.
Potpisujem, ne mogu se nikako sjetit kako se zove taj doktor (inace, radni terapeut, ne doktor).

U Vrapcu sam dvaput bila zbog depresije i pokusaja suicida. Bila sam u Zavodu za lijecenje i rehabilitaciju gdje su stariji ljudi, a bila sam i na Zavodu za prve psihoticne poremecaje gdje su mladi ljudi. Sve preporuke imam za bolnicu, odlicna je. Ako nekoga zanima nesto odredeno o bolnici, mogu pitati. Neda mi se pisati sad biblije koje nitko nece procitat.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:15   #52
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ne mogu se nikako sjetit kako se zove taj doktor (inace, radni terapeut, ne doktor).
Hrvoje?

I u Vrapču je super, ludilo e!
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:07   #53
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Hrvoje?

I u Vrapču je super, ludilo e!
Hrvojeee

Ekipa na ZPP-u je predobra stvarno!
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:37   #54
Osim tog ružnog Hrvoja koji je zanimljiv ženama iz ne znam kojeg razloga u Vrapču radi i mister Hrvatske,neki mulat.Ja sam zgodniji od obojice Znao sam po par komada dnevno odvest u Svitanje ili pred večer u Konzum kad je popust na mortadelu ili burek.Idući put ako ću ići u Vrapče za radnu terapiju ću izbetonirat onu stazu na ćošku ograde za van kraj Konzuma da nebude blato.

E da a naj scarry inspirativan prizor u Vrapču je "Mrtvačnica by night" Jako romantično okružje i atmosfera.Ko to vidi odustaje od suicida jer ne želi završiti na takvom mjestu.Život je lijep,nemojte mi tu bedove valjat.

Zadnje uređivanje Šljeznoj : 02.10.2014. at 00:02.
Šljeznoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 00:38   #55
Quote:
Šljeznoj kaže: Pogledaj post
Osim tog ružnog Hrvoja koji je zanimljiv ženama iz ne znam kojeg razloga u Vrapču radi i mister Hrvatske,neki mulat.Ja sam zgodniji od obojice Znao sam po par komada dnevno odvest u Svitanje ili pred večer u Konzum kad je popust na mortadelu ili burek.Idući put ako ću ići u Vrapče za radnu terapiju ću izbetonirat onu stazu na ćošku ograde za van kraj Konzuma da nebude blato.

E da a naj scarry inspirativan prizor u Vrapču je "Mrtvačnica by night" Jako romantično okružje i atmosfera.Ko to vidi odustaje od suicida jer ne želi završiti na takvom mjestu.Život je lijep,nemojte mi tu bedove valjat.
Ovo mi je postao najdrazi post na forumu upravo.

Hrvoje mi nije napet u smislu da je zgodan (iako je), ali je dosta pametan i uvijek je pozitivan i veseo pa sam voljela bit negdje uz njega.

U Konzumu moras probat ono meso sto tamo peku, pileci i pureci medaljoni su savrseni. To mi je redovito bio dodatak rucku.
A sto se tice staze do Konzuma na cosku, podrzavam betoniranje.

Ali, svaka osoba koja je bila u Vrapcu je morala proci kroz neko blato. Nije Vrapce Vrapce ako nema blata!

Nisam znala da ima mrtvacnica tamo :O
Gdje se to nalazi?
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 10:36   #56
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Ovo mi je postao najdrazi post na forumu upravo.

Hrvoje mi nije napet u smislu da je zgodan (iako je), ali je dosta pametan i uvijek je pozitivan i veseo pa sam voljela bit negdje uz njega.

U Konzumu moras probat ono meso sto tamo peku, pileci i pureci medaljoni su savrseni. To mi je redovito bio dodatak rucku.
A sto se tice staze do Konzuma na cosku, podrzavam betoniranje.

Ali, svaka osoba koja je bila u Vrapcu je morala proci kroz neko blato. Nije Vrapce Vrapce ako nema blata!

Nisam znala da ima mrtvacnica tamo :O
Gdje se to nalazi?
Ona derutna scarry zgrada kraj galerije Slave Raškaj.Ironija je što je ona u Vrapču umrla i kraj njene zadnje postaje joj je sasd galerija.Mi smo išli posjetit (galeriju,ne mrtvačnicu) na radnoj.To nam je bio izlet :klap:

Ak ti je ovaj post najdraži ,zamisli tek boravak sa mnom na istom odjelu i kad sam htio u krugu bolnice uvesti sadnju rajčice u krtičnjake i posadio par komada pa otišao u službu za održavanje i rekal im "nek izvole svaki dan zalijevati moje paradajze"

I zamisli sam prošle godine noć u Vrapču onu večer prošle godine kad je oluja rušila drveće
Šljeznoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:36   #57
I ja sam na radnoj isla gledat radove u toj galeriji. Isto izlet.
Bas cu iduci put potrazit mrtvacnicu :grin:
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.