Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 19:54   #61
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
niti se ne izdaju bez depozita, plaće, kreditne sposobnosti pa mi zato nije jasno ...

i to što si dobio je stvarno kreditna kartica, ono s odgodom plaćanja, revolving i to ...
Pa depozit su sama sredstva na računu iako nisu ni na koji način vezana. Što se tiče kreditne sposobnosti vjerovatno gledaju crne liste...Kasnije su mi još ponudili kredit 3x veći od stanja na računu bez jamaca. Izgleda da je "minuli rad" (crne liste) jako važan.

Nije revolving i vezana je za taj devizni račun. Dakle ako plačaš u kunama skidaju ti sa deviznog. Dobra je za one kojima treba za plačanje u inozemstvu i online.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 20:36   #62
a da nije to Visa Electron debitna koju imaš, a ne kreditna?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:12   #63
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
a da nije to Visa Electron debitna koju imaš, a ne kreditna?

Neee, prava kreditna Mastercard
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:21   #64
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa depozit su sama sredstva na računu iako nisu ni na koji način vezana.
sorry, ali ne kužim kako nešto može biti nazovimo garancija za kreditnu karticu ako nije blokirano

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Što se tiče kreditne sposobnosti vjerovatno gledaju crne liste...Kasnije su mi još ponudili kredit 3x veći od stanja na računu bez jamaca. Izgleda da je "minuli rad" (crne liste) jako važan.
Kreditna sposobnost se ne može vidjeti preko crne liste ... što se tiče kredita to mi se čini kao dopušteno prekoračenje ali kažeš da ne primaš plaću te da je riječ o deviznom računu pa sam sva puna

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije revolving i vezana je za taj devizni račun. Dakle ako plačaš u kunama skidaju ti sa deviznog. Dobra je za one kojima treba za plačanje u inozemstvu i online.
a kad ti se skida to što platiš?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:43   #65
Lavica2- iskreno, nemam pojma. 2-3 puta sam sa tom karticom platio neke manje iznose i ne znam kada skidaju sa računa. Ako pronađem neki ugovor mogu pročitati što tamo piše.

Imam i druge kartice tako da mi je ova just in case. Možda ako ne bi bilo sredstava na računu kartica ne bi prošla.

Mislim da je i smisao crnih lista jednostavnije dobivanje kredita.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:08   #66
ako ti nije problem daj vidi kada ti se skida kad nešto plaćaš, ako ništa drugo zbog sebe i moje radoznalosti

što se tiče HUB-a njegov smisao je targetira ljude koji posluju uredno tj daje info o ljudima koji posluju neuredno
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:21   #67
Dobro čoek kaže, pbz će ti odobriti izdavanje charge kartice na temelju sredstava na dev.računu. Naravno ne odmah kad ih položiš na račun nego nakon nekog vremena kad se pokažeš kao uredan klijent. Zašto bi oročenje depozita bilo garancija za kred.karticu? Jel to znači da bi ju trebao vratiti kad istekne rok oročenja? Nije ni plaća na račun baš neka garancija. Ako čovjek drži novac na ovakvom računu dulje vrijeme očito ima sredstava za život i valjda negdje radi. A kreditnu sposobnost nema potrebe provjeravati jer nije dobio revolving karticu nego samo charge. Naplačuje mu se jednom mjesečno, u datumu po izboru.
__________________
do I look like I care?

Zadnje uređivanje gljeeva : 24.11.2007. at 00:53.
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 10:45   #68
Hvala gljeeva, upravo tako!

Lavica02- ne znam koji ti je glavni motiv za korištenje kartice ali ako misliš kao velik dio Hrvata živjeti na dug, pretakati iz šupljeg u prazno...onda to nije kartica za to.
To je kartica za ljude kao vanelic koji puno putuju da mogu online kupovati karte i smještaj i da sa sobom ne nose puno gotovine.
Kada mi naplačuju apsolutno mi je svejedno pošto mi sredstva stoje na računu, radi mene mogu i istog trena.
Prije sam imao samo Visu sa jako malim limitom što mi nije odgovaralo pa sam uzeo i taj Mastercard. Danas imam i Amex koji najčešće i koristim tako da ću tu karticu najvjerovatnije vratiti.

btw.-bas sam gledao, po tom Mastercardu imam limit 8000 kn dok npr. kod Dinersa moraš imati stalan posao da te uopće uzmu u obzir i limit dobiješ u visini plače.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:42   #69
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Lavica02- ne znam koji ti je glavni motiv za korištenje kartice ali ako misliš kao velik dio Hrvata živjeti na dug, pretakati iz šupljeg u prazno...onda to nije kartica za to.
pitala sam jer me interesiralo ....
nisam od onih ljudi koji vrte kartice jer za to nemam potrebe ... koristim ih za eventulano odgodu plaćanja ili ako imam nešto veće za kupiti pa na obročnu otplatu (umjesto čekova, bez kamata)

@gljeeva je objasnila kako se dobiva charge kartica u PBZ-u ali to je tako kod njih ... kada govorimo o kreditnoj kartici u njezinom nazivu je kredit stoga večina banaka da bi izdala kreditnu karticu (bilo charge bilo revolving) traži neko pokriće, kreditnu sposobnost jer u biti te kreditira od računa do naplate

ako je pokriće depozit onda ti se kartica izdaje na rok oročenja, istekom dogovaraš što želiš dalje ... ne vidim tu ništa loše
plaća nije garancija, ali je neki pokazatelj ... da je ona zanemariva banke ne bi tražile da budeš kreditno sposoban i kod realizacije kredita, ali i sama znaš da je to, mogli bi reći, osnovni uvjet ...

meni su prilikom prvog zahtjeva za Amex (bilo je to prije 10 godina, imala plaću nekih cca 3.000 kuna i 5 godina staža) zahtjev odbili jer nisam imala dovoljno staža i dovoljnu visinu primanja

sad su vremena drugačija, kartičari se bore za klijente i njihovu što veću potrošnju
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 10:44   #70
Talking Pitanje u vezi kreditne kartice

Pozdrav svima, neznam koga da pitam, imam visa kreditnu karticu, i htjela bi nešto kupiti na nju (na rate) a nemam dovoljno novaca, imam za recimo jednu ratu pa me zanima da li bi prošla? iznos je 1300 kn, a ja na njoj imam 700 kn. pa me zanima da li bi kad bi tražila na dvije rate prošla ili ne. Da se ne osramotim, još nikad nisam kupovala na rate pa neznam sistem.
shrekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:52   #71
cek malo, kako mozes na visi imat nesto, ili je kreditna ili debitna kartica, ako je kreditna onda mozes imati neki limit na nju (ali to u pravilu podrazumijeva da imas redovita primanja s kojima mozes podmiriti racun, ali nemas sredstva na kartici),
ako je debitna onda imas neku lovu gore koju mozes trositi, ali ne vise od toga (osim u slucaju dopustenog minusa kao npr na maestro), na rate se obicno daje na diners i na amex, ali na master i visu rjedje, ali to onda isto ne ovisi o kartici nego o ducanu i njihovom ugovoru s kreditnom kucom (takodjer to razbijanje na rate moze biti sa ili bez kamata)

od koje banke je kartica?
da nemas mozda onu visu electron od zabe (ako da, to nije kreditna iako se zove visa i po njoj ne mozes dobivati nikakve rate ni kredite)

ako bi htjela razbiti na rate neku kupovnu najbolje da zamolis nekog od svojih bliznjih tko ima amex da ti kupi pa da vratis novce u dvije rate, jer je najsigurnije da ce imati mogucnost razbijanja na rate na amex (ali kao sto sam rekla to iskljucivo ovisi o ducanu u kojem planiras kupovinu)
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:26   #72
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
cek malo, kako mozes na visi imat nesto, ili je kreditna ili debitna kartica, ako je kreditna onda mozes imati neki limit na nju (ali to u pravilu podrazumijeva da imas redovita primanja s kojima mozes podmiriti racun, ali nemas sredstva na kartici),
ako je debitna onda imas neku lovu gore koju mozes trositi, ali ne vise od toga (osim u slucaju dopustenog minusa kao npr na maestro), na rate se obicno daje na diners i na amex, ali na master i visu rjedje, ali to onda isto ne ovisi o kartici nego o ducanu i njihovom ugovoru s kreditnom kucom
kreditna je od raiffeisen banke, limit mi je 5000,00 kn i još do njega imam 700 kn fore. znam da neće svi ali neki i daju na rate pa me zanima na koju foru to ide? moraš imati kompletan iznos ili ako imaš još za prvu ratu ide (naravno da bi slj. mjesec imala i za dr. ratu)

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.12.2007. at 11:53. Reason: uređenje quota
shrekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:57   #73
aha, ti si blizu limita, hm, vidis ovako,
u pravilu ako po toj kartici u ducanu daju na rate onda ne bi smjelo biti problema ako si sa ratom unutar tih 700 kn, s tim da ovaj dio ovisi o ducanu (ali po iskustvu rijetko daju rate na ista osim na amex i diners tako da za to nazovi ducan)
ali...
znam da se desavalo npr. sa amexom ako osoba ima vise stvari na rate ili je blizu limita ili frisko ima karticu: kada iz ducana zovu za onaj broj na odobrenje da iz amexa odbiju dati odobrenje (to se vise puta desavalo osobama koje nemaju problema s placanjem racuna nego eto tako nezgodne okolnosti koje su malo na rubu, a ovi iz amexa se htjeli ograditi, reda radi, iako bez nekog konkretnog problema)

ali za svaki slucaj mozes nazvati u visu ili u RBA i pokusat im najaviti tu kupovinu da ti ne bi pravili probleme (tako je bar upalilo sa amexom)

imas zapravo vise nesigurnih dijelova

e da jos jedno pitanje da li ti je ta kartica obicna kreditna ili revolving, jer ako ti je kartica revolving sa ukupnim limitom na 5000 onda neces moci preci onih 700 kn jer se limit racuna na sve sto je u tom trenutku na kartici nenaplaceno (doduse pretpostavljam da nije revolving jer bi onda automatski imala mogucnost rata pa ne bi ovo ni pitala)
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:36   #74
Talking

obična je. a ništa, onda niti neću kupovati do sl. mjeseca . da se ne osramotim.
kad više nigdje neprimaju čekove. morat ću što prije zatvoriti visu pa pokušati dainers dobiti. mada niti neznam šta treba da nju dobiješ.
shrekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:13   #75
provjeri si na netu uvjete tih raznih kartica, ali ako se sjecam amex je prije pola godine (kad je mene interesiralo) imao najpovoljnije (najmanju kamatu u slucaju rata i najnizu clanarinu), a imali su neku akciju gdje si preko PBz-a mogao dobiti Amex samo jednim pozivom (zato su i pravili probleme ljudima par mjeseci jer nisu ni sami znali kome su sve dali kartice)

ne pokusavam zagovarati niti jednu kreditnu kucu da me se ne bi krivo shvatilo (ja i tako imam samo master, jer sam od ostalih odustala) samo kazem, probaj provjeriti uvjete razlicitih kartica (ali i razlicitih banaka, ne moras imati karticu od iste banke gdje ti je tekuci),

a isto tako koliko znam RBa ti ima relativno povoljne varijante revolving kartica (ako preko njih imas tekuci) pa provjeri i nesto od toga jer revolving ti ostavlja mogucnost rata bez da se ducan ista pita (znaci platis odjednom, a sama kasnije placas rate banci u iznosima koji te vesele, jedino je tako visa kamata nego recimo od amexa), na slican nacin je rijesena i go kartica od Zabe

sad se svasta nudi, a ko sto vidim imas internet pa proguglaj malo banke i kartice
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:23   #76
Talking

sad se svasta nudi, a ko sto vidim imas internet pa proguglaj malo banke i kartice[/QUOTE]

Budem, hvala na odgovoru. E a daj mi reci kak si staviš tu sličicu kraj svog "imena"
shrekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:56   #77
što se tiče bankovne kartice i dućana, njih nije briga. ak ti kartica prođe prvi put oni će sve što trebaju naplatit od banke. banka će kasnije tebe guzit ako ti ne legne uplata.

Quote:
shrekica kaže: Pogledaj post
kad više nigdje neprimaju čekove...
ma di ne primaju čekove? moraju svi primit!

upravo sam ti to htio predložit. platiš prvu ratu odmah a za drugu napišeš ček bez pokrića, naravno ako si ziher da će ti leć uplata do datuma naplate drugog čeka...
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 20:21   #78
zakaj bi svi morali primiti ček?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 01:05   #79
Quote:
shrekica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, neznam koga da pitam, imam visa kreditnu karticu, i htjela bi nešto kupiti na nju (na rate) a nemam dovoljno novaca, imam za recimo jednu ratu pa me zanima da li bi prošla? iznos je 1300 kn, a ja na njoj imam 700 kn. pa me zanima da li bi kad bi tražila na dvije rate prošla ili ne. Da se ne osramotim, još nikad nisam kupovala na rate pa neznam sistem.
da bi kupovala s visom (charge karticom - s odgodom plaćanja do 30 dana) na rate, banka koja izdaje karticu (u ovom slucaju RBA, ako sam dobro procitala) bi trebala imat ugovor s pojedinim prodajnim mjestima (a nisam sigurna da ima).
tako da ces ipak morat pricekat s kupovinom...

za kupovinu na rate se najcesce koristi revolving kartica koja je ujedno i najskuplja i kad jednom udjes u djir... ajmeeeeeee
strelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 01:07   #80
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post

ma di ne primaju čekove? moraju svi primit!

upravo sam ti to htio predložit. platiš prvu ratu odmah a za drugu napišeš ček bez pokrića, naravno ako si ziher da će ti leć uplata do datuma naplate drugog čeka...
jok moraju

pokusaj natankat gorivo i platit chekom recimo....hmm, PBZ-a
strelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.