Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 11:28   #1
Sunce pokazatelja

Radi se o "mreži" financijskih pokazatelja - ima li netko možda skriptu, link ili nešto gdje mogu vidjeti što je to točno i kako se čita?
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:13   #2
Čini mi se da tražiš nekakav mnemonički dijagram za analizu financijskih izvještaja, koji pokazuje šta dobiješ kad uparuješ pojedine stavke, ne znam, stavi ovu u brojnik ovu u nazivnik dobiješ to i to, oduzmi ovu od one dobićeš to i to...
Tražio sam takvu star po internetu, ali neuspješno. Zapravo nije ni čudo, jer se mnoge stvari računaju kako ko, a i fin. izvještaji su ponešto različiti u različitim državama, osim toga može se brdo pokazatelja izvest iz jednog izvještaja, a većinom su nebitni. U praksi treba ti samo par brojki da skužiš priču, ovisno za koju primjenu analiziraš izvještaj, a i kakvu firmu analiziraš. A treba pogledat i neke stvari koje su nenumeričke, poput bilješki uz izvještaj, posebno velikih knjiženja, sklopljenih ugovora, preuzimanja i sl

Mogu preporučit izvrsnu malu zelenu knjigu, dr Vlado Leko "Procjena boniteta trgovačkog društva"
I nešto deblju i opširniju Žager & Žager "Analiza financijskih izvještaja"
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 22:31   #3
Hvala ti puno no preporučenu literaturu, autore kao i čitanje financijskih izvještaja i računjanje i razumijevanje pokazatelja imam u malom prstu....

Ovo sam našla na par mjesta da se spominje u sklopu poslovne analize neke tvrtke (što bi značilo ukupne analize čiji dio pokriva financijska anliza) pa me zanima gdje bih mohla pronaći više informacija.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.

Zadnje uređivanje Edgar : 26.05.2008. at 00:35.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 07:59   #4
O ovoj temi imaš nešto malo napisano u knjizi "Kriza kao šansa" prof. Nidžara Osmanagić Bedenik.

Ovaj pokazatelj u principu pokazuje na jednoj radarskoj karti ROE, ROI,ROS, Eo, L3, te pokazatelj supstitucije, ako nađem tu knjigu mogu ti scenirat mislim dvije ili tri stranice koje obrađuju ovu temu.
zagi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 11:30   #5
Quote:
zagi13 kaže: Pogledaj post
O ovoj temi imaš nešto malo napisano u knjizi "Kriza kao šansa" prof. Nidžara Osmanagić Bedenik.

Ovaj pokazatelj u principu pokazuje na jednoj radarskoj karti ROE, ROI,ROS, Eo, L3, te pokazatelj supstitucije, ako nađem tu knjigu mogu ti scenirat mislim dvije ili tri stranice koje obrađuju ovu temu.
bila bih ti iznimno zahvalna...
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:00   #6
Nije najbolja kvaliteta jer mi nije scaner pri ruci, ali da se pročitati. Nadam se da sam bar malo pomogao.

zagi13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.