Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 15:48   #41
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
javi kad saznaš i pronjušiš.......
Budem,
ali našo negdje ali neznam gdje da su dobili odobrenje HANFE za poslovanje Hrvata s inozemstvom po pitanju vrijednosnica.

Nadam se isključivo dobrom ishodu.

Baring HongKong China Euro
AB India Growth USD

Ova dva su zajebana.
vladimir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 15:58   #42
Dobar..........
http://www.fondsprofessionell.at/dat...company_id=107

Zadnje uređivanje Edgar : 13.11.2007. at 19:32.
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 10:07   #43
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
javi kad saznaš i pronjušiš.......
Eto javljam se

Bio jučer kod njih i malo popričao sa likom. On tvrdi da su dobili od Hamfe odobrenje za vođenje portfelja i za kupnju tih udjela.
Tvrdi lik da još trenutno nemaju account na koji bi se mogla uplatiti sredstva ali da ga zovem slijedeću srijedu jer bi tada to sve trebalo biti gotovo.
Kaj se tiče ovih fondova on kaže ono kaj svi znamo : koliki je prinos toliki je rizik, ali pošto smo večina mladi jebeš rizik, pa neču valjda sa 26 godina se bojat ču izgubit ili ne, to ču se bojat kad ču imat 60 a ne sada.

Fondovi su prejebeni za sada, ali kak on kaže pitanje je koliko je taj Kineski rast uopće zdrav jer raste ko lud.

dalje, minimalno što možeš uložit za vođenje portfelja je 200k kn, na koji se zaračunava 5% naknada, ali po iznosu uložene love, a ne po prihodu tj. dobiti kada prodajemo udjele.
Za iznose ispod možeš si samo piknut neki ludi fond, naravno uz njegovo savjetovanje.

Ja ću slijedeći tjedan na intervju da me ocjene dali imam mozga u glavi ili sam onaj paranoični ulagač koji kad padne 0,00001% se userem i paničarim.


Kaj se tiče onog Forex-a i Mat projekta, on tvrdi da ne ulazim u to, jer se nezna točno kaj oni rade, + gubitak love može biti u tri dana.

Ja ču još malo gledat, ali mislim da ću uzimat onaj fond koji nije najjači, več je pristojan rast uz nekih 60% + onaj kod kojeg je već došlo do korekcije (što on i sam tvrdi da je bolja varijanta).
vladimir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:19   #44
Quote:
vladimir1 kaže: Pogledaj post
Eto javljam se


dalje, minimalno što možeš uložit za vođenje portfelja je 200k kn, na koji se zaračunava 5% naknada, ali po iznosu uložene love, a ne po prihodu tj. dobiti kada prodajemo udjele.
Za iznose ispod možeš si samo piknut neki ludi fond, naravno uz njegovo savjetovanje.


Kaj se tiče onog Forex-a i Mat projekta, on tvrdi da ne ulazim u to, jer se nezna točno kaj oni rade, + gubitak love može biti u tri dana.

.
Znači, drugim riječima, upravljanje imovinom s fondovima?
Raspitaj se koja im je depo banka, te preko koje platforme upravljaju....
Također, kolike su naknade, ulazna, izlazna, upravljačka, depo banke......
Raspitaj se tko su im upravljači, koliko vremena treba da lova sjedna u RH?
Što se tiče Mat pr. funkcionira, isplata love svaki mjesec
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 14:32   #45
I Vladimir jesi li sklopio posao sa Krentscherom ili...
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:17   #46
pozdrav ekipa!

vidim da se ovaj post malo umrtvil a bas je trebalo postati zanimljivo, si mislim.
kolko sam ja cuo i tak to ajmo reci "legalno" je taj Franklin Templeton trebao krenuti s 1.1.2008. (naravno nemojte me sad drzati za rijec)
nego, stvar je u tome da svi znamo kakvo je komatozno stanje na domacem trzistu s fondovima i bas nismo presretni s tim pa sad svi oklijevamo malo kad naletimo na poslovnu ponudu i jos k tome FOND.
e sad,ja sam cuo za gospona Franklina jos prosle godine, otprilike u doba kad je oavj post nastao i dobio sam info da se malo strpim, da pricekam 2008.
i ja ceko i sad dobio opet ponudu i naravno sve se cini fenomenalno.
ne muce me previse ulazne naknade (ali nisu 900€, mozda su prije bile ali sad nisu) nego mene muci el tko usao u ovo na kraju ili ne, kakva su iskustva s ludima itd. vjerujem da ako je netko i usao u ovo sama rijec FOND govori da do sad nije povlacio lovu ( s pretpostavkom da je usao u FT u proteklih 4mjeseca) tak da ne ocekujem recenice tipa: joj moras probat usper je...ja vec rasturam..blablabla...

vidio sam sheme gdi se ulaze lova na mjesecnoj bazi ali postoje 3 opcije:
1. uplacujes mjesesno (50€min mislim)
2.uplatis svotu (min 2500€ ako sam u pravu) + mjesecne uplate
3. uplatis 10000€ i tak ostavis

i sad recimo nakon par godina,10 npr., mozes izvlaciti iz tog fonda love bez da diras glavnicu a najveca je fora u tome da ona kao dalje raste.
npr. u tih 10godina tvoj pocetni ulog premasi 20000€ i onda imas pravo uzimati 200€ mjeesecno s tim da se nekim cudom glavnica i dalje uvecava, sporije naravno ali ide gore.

uf...malo mi sve to zbrkano pa se i ovaj post cini takvim pretpostavljam.
uglavnom, el se moze dobiti jos malo vise informacija o ovom fondu.

P.S.
ponavljam, sve je ovo informativno i nemojte se ovih brojki drzati ko pijani plota.

i da, Vladimire, daj zucni nesto, a ne sto si nestao(nekak nevjerujem da se bu to dogodilo kad je neaktivan od tad-bar na ovom postu)
__________________
live life, its too short anyway!
optimizam za pobjedu!:)
tossarchon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:16   #47
[QUOTE=tossarchon;13564109]
vidio sam sheme gdi se ulaze lova na mjesecnoj bazi ali postoje 3 opcije:
1. uplacujes mjesesno (50€min mislim)
2.uplatis svotu (min 2500€ ako sam u pravu) + mjesecne uplate
3. uplatis 10000€ i tak ostavis

i sad recimo nakon par godina,10 npr., mozes izvlaciti iz tog fonda love[/QUOTE]

sv eopisano možeš raditi s bilo kojim fondom, nije FT nikakvi specijalni radi toga
Quote:
tossarchon kaže: Pogledaj post
bez da diras glavnicu a najveca je fora u tome da ona kao dalje raste.
jel ti netko garantira taj rast glavnice, kak znaš da jenećeš izgubiti?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:14   #48
ha da, gle...kuzis stvar je u tome da se oni ogradjuju kao...ovo je fond koji posluje vec,recimo, 50godina,ulazu u samo 100dionca npr. i tak to.
naravno da nemres biti siguran ipak je to burza. pogledaj danas stanje na trzistu, sve otislo u 3pm, ali nakon kise dolazi sunce.
mene zanima el netko usel u taj fond i njegov trenutni dojam oko ekipe i tak toga. s druge strane pogledaj u koje dionice oni ulazu, recimo petrobras (ili kak vec)...pa ako oni propadnu prpal je brazil u neku ruku i svijet!!(valjda)
nemoze nitko garantirati danas.sad imas 100 kuna sutra ih nemas ili imas 2,3,4...puta vise.
zato se i radi o fondovima,dionicama. mislim da svi oni koji ulazu u takve stvari znaju da postoji i negativna strane svega toga ali se svi nadaju boljem.
s druge strane ako se pogleda unazad 50 godina, nakon svake vece krize dolazi drastican rast.
ono kaj mene sad opka je...ako sad ulozim po trenutnoj "nizoj" cijeni, kad se to stabilizira za mjesec,dva,3, godinu dogodoti ce se i taj bum a ja bi jako jako jako volio biti u tom bum dogadjaju.
__________________
live life, its too short anyway!
optimizam za pobjedu!:)
tossarchon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 17:53   #49
Ja sam ti usao u taj fond i u neke ostale! Za sada sam u minusu je rsam usao bas kada je pocelo drasticno padati, sada polako rastu i vjerujem da cu do kraja godine biti u nekakvom plusu. Iako ne mozes samo tako gledati, za par godina se nadam da cu biti u velikom plusu!
Sto se te ekipe i firme tice sve 5
Nadam se da sam ti pomogao...
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:53   #50
Tko god zeli u taj fond, ali i u ostale u inozemstvu moze mi se slobodno javiti na PM jer radim za jednu tvrtku kao investicijski savjetnik za međunarodne investicijske fondove koja ulaze samo u međunarodne fondove, bilo kakva pitanja i savjete slobodno na PM...
combra is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.05.2008., 10:01   #51
Edgare, daj baniraj te trgovce.

Već mi ih je puna kapa.

P.S. likovi, gdje vam je struktura ulaganja? kolike su vam provizije? dajte nešto konkretno, a ne ovako navlačiti naivce na nešto što ne znaju.

P.P.P.S. vi ste pretpostavljam aktviziteri s tečaja od 20 sati i istovremeno fin. savjetnici. ako ovo vidi EIII napast će vas jer mu rušite ugled.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 13:38   #52
900 eura se placa ovim savjetnicima kako bi ih se namirilo posto ih ima mala gomila vec...

u minusu sam, sto i nije tako strashno... oba fonda u koja sam ulozio lovu ne izgledaju dugorocno lose...

ako odaberete model s uplatom odredjenog iznosa mjesecno, svaki put vam se uzima 5 posto naknade!

na prvu uplatu od najmanje 2500 eura po drugom principu, isto se uzima 5 posto!

900 eura dajete za nista. ali bas nista. niti vam itko ista savjetuje, niti vam itko ista pomaze. sistem je ocito MLM, i svaki od tih "savjetnika" nagovara sto vise svojih prijatelja, kako bi od svakog imao postotak, a tako i onaj koji je njega pronasao, itd. glavninu od 900 eura dobije naravno onaj koji je sve i zapoceo...

fond kao fond ne izgleda toliko lose...

http://finance.yahoo.com/echarts?s=T...urce=undefined

http://finance.yahoo.com/echarts?s=T...urce=undefined
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:32   #53
evo pošto se vladimir ne javlja,da vam kažem....da,sve je normalno!
dok su hrvatski fondovi od početka godine uglavnom u minusu u prosjeku od 5-40%,nije ni vani nešto bolje,ali zbog izuzetno velikog odabira tržišta može se biti u plusu i to itekako u plusu,npr. tržšte Latinske Amerike,koje se jako dobro održava u ovo teško doba he he he!
I Edgare,stvarno,makni trgovce odavde,a vi trgovci izađite na ulice i uzmite pare,svi hoće pare,samo ih treba pitat!
Kancelaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 19:33   #54
Poštovanje,
eto dugo se nisam javio jer sam zaboravio, šta ćeš godine rade čuda :d

Provjeravao sam dugo o franklinu i čitao razne članke, bio kod onog lika na razgovoru i tako.
Sve u svemu meni to malo smrdi i neda mi se kačiti sa time.
najvjerojatnije ulazim u Aktiv premda čekam da se stanje u Srbiji malo smiri i onda ulazak, ostaje mi nešto love koje bi mogao ukucati ovdje ali moram dobro razmisliti.

Kancelaric*
ste vi ušli u fond?
Kakva su vaša iskustva?

Trenutno sam krcat sa poslom ali se spremam opet otići u Jurišićevu da vidim kakvo je stanje i kakvi su uvjeti.
ovo sa 900 eura je bilo tako prije i to sam siguran 100%.

E sada moje pitanje, ako im ide toliko dobro zašto mijenjati način ulaska i visinu naknade?
Jer recimo kada nekim našim fondovima neide dobro oni miču ulazne i razne stvari kako bi stimilirali ulagaće.


Možda krivo razmišljam ali kada gledam naše vrle fondove i potonuće koje proživljavaju jednostavno ne mogu biti pozitivan.
U svakom slučaju nakon razgovora sa ljudima iz franklina ću se javiti 100%. ( a to će biti prije 1.9. samo da se posao smiri)

Pozdrav
vladimir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 15:55   #55
Naknade su uvijek iste,ulazne i nesto sitno god. održavanja-0,2-0.3 %!
Osobno nisam nesto pretjerano zadovoljan,ne uslugom vec cijelokupnom krizom,od početka godine -4%,no kako je sve palo i to dobro palo,mislim da je odlično vrijeme za ući,i to posebno kina,indija,japan-azija općenito jer je rasprodaja jeftinih udjela u toku hehe...
Kancelaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.