Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 22:53   #501
Quote:
Šiva kaže: Pogledaj post
Odgojem se ne postaje homoseksualcem.
Mnogi ugledni psihijatri i liječnici tvrde drugačije.


Quote:
Crkva je svašta, ali žrtva nije.
Idi na Index.hr i upiši Crkva u njihovu tražilicu, ako nađeš dva afirmativna ili neutralna članka o Crkvi pojest ću svoju diplomu. Crkva nije žrtva tamo gdje ne radi svoj posao.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:03   #502
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kažu svećenici da oni ne žele biti sudci. Izgleda da ne voli biti niti kritičari. Zašto bi se nekome morali zamjeriti zbog nekakvog "apsolutnog poštenja"
Politika Rimske crkve je odvijek bila - ne talasaj. Njima je glavno da lovica kapa u blagajnu, da se prodaju za cezarove pare. Dobro jedu, piju, tu i tamo nešto 'pod jaja bace'. Crkva se ne želi odreći materijalnog bogatstva, zato šuti, a na kraju će izgubiti sve. Ima jedno proročanstvo da će papa preko leševa svojih svećenika bježati iz Rima. Zato današnjem palom kršćanstvu Islam izgleda fanatičan jer izgubilo žar vjere i i sve moralne norme, jer su naučeni da budu ljigavi, sve nešto, a ništa... "Pa sve je ok", "Isus te voli" "svijet je super" itd. Strašno!
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 07:22   #503
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Politika Rimske crkve je odvijek bila - ne talasaj. Njima je glavno da lovica kapa u blagajnu, da se prodaju za cezarove pare. Dobro jedu, piju, tu i tamo nešto 'pod jaja bace'. Crkva se ne želi odreći materijalnog bogatstva, zato šuti, a na kraju će izgubiti sve. Ima jedno proročanstvo da će papa preko leševa svojih svećenika bježati iz Rima. Zato današnjem palom kršćanstvu Islam izgleda fanatičan jer izgubilo žar vjere i i sve moralne norme, jer su naučeni da budu ljigavi, sve nešto, a ništa... "Pa sve je ok", "Isus te voli" "svijet je super" itd. Strašno!
I ja sam (na žalost) došao do vaših zaključaka. Sve se vrti oko love, položaja, ugodnog života i ne zamjeravanja. Kada se traži da svećenik konkretno intervenira, onda se on elegantno izvuče. U stvari izvuče on iz biblije neke citate koji će reći u njegovu korist. A on nije svjestan da i vrag može citirati bibliju u svoju korist.
I tako će naš direktor i dalje uživati u djelima svoje prevare, a mi će mo morati ići na čekanje na pola plaće jer je eto došla kriza. A da smo mi radnici dobili svaki po jedan brod (jedrilicu za čarter) sada bismo se o njoj brinuli kao o svome djetetu i ne bismo strahovali da će mo ostati bez posla. A moj će rođak i dalje zahtijevati da on dobije od djedovine 120 000 eura , a ja 30 000. Jer da tako kažu postojeći zakoni. Tko mi je kriv da ja nisam bio stariji unuk, pa bi bio djed meni poklonio teren od 100 000 eura uz more.
A svećenicima za to boli briga: Brinite se za nebesko, a ne za zemaljsko. Sve dok i njih ne stisne nešto zemaljsko, pa se i oni idu parničiti sa svojim bratom. Tako je to napravio naš pokojni nadbiskup: nije htio prepustiti svoj dio bratu, nego se išao parničiti. Ali sada nije citirao bibliju, jer se radi o vlastitoj koži
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:06   #504
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Mnogi ugledni psihijatri i liječnici tvrde drugačije.

Despite almost a century of psychoanalytic and psychological speculation, there is no substantive evidence to support the suggestion that the nature of parenting or early childhood experiences play any role in the formation of a person’s fundamental heterosexual or homosexual orientation. It would appear that sexual orientation is biological in nature, determined by a complex interplay of genetic factors and the early uterine environment. Sexual orientation is therefore not a choice. The Royal College of Psychiatrists stated in 2007.





Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Idi na Index.hr i upiši Crkva u njihovu tražilicu, ako nađeš dva afirmativna ili neutralna članka o Crkvi pojest ću svoju diplomu. Crkva nije žrtva tamo gdje ne radi svoj posao.
Ne čitam Index.hr.
Šiva is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.11.2010., 14:58   #505
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Ima jedno proročanstvo da će papa preko leševa svojih svećenika bježati iz Rima.
Kao i bezbroj drugih, vidjet cemo koliko je tocno.

Quote:
Zato današnjem palom kršćanstvu Islam izgleda fanatičan jer izgubilo žar vjere i i sve moralne norme, jer su naučeni da budu ljigavi, sve nešto, a ništa... "Pa sve je ok", "Isus te voli" "svijet je super" itd. Strašno!
Na koji dio mislis, kler ili laike? Laici koji su se izjasnjavali kao katolici, a nisu zivjeli kao takvi su (cast izuzetcima) odavno zametnuli svoj moral. Sto se tice "ljigavosti" tu doista nema, pripadnost pojedinoj instituciji, veliku ulogu. Ljudi su skloni oponasati svoju okolinu.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:16   #506
Quote:
Šiva kaže: Pogledaj post
Odgojem se ne postaje homoseksualcem.



Imaš li dokaz ili samo nabacuješ svoj subjektivni dojam?



Crkva je svašta, ali žrtva nije.



Ja ih nisam upoznala..dapače..prvi svećanik je pokrao novce koje su prikupljali za izgradnju nove crkve, a drugi..recimo samo da voli žene više nego bi trebao.
Moram li posebno naglasiti koji od svećanika je brzinom munje kažnjen, a koji nije.



Ti govoriš o iskrenim vjernicima..ja sam takve rijetko sretala..i ne vjerujem da ih je religija naučila suosjećanju ili dobroti...kao što nije ni mene..ono što sam ja vidjela u crkvi je licemjerje i nerazumnost. Vjera i religija nije ista stvar.
ubacila si ovdje gore jedan dio teksta koji ja nisam napisala ,pogledaj koji
I je li to podvala ili što?
A evo sve od reda su pošteni ljudi .ma daj molim te
Crkva je nekima trn u oku ,to možete riješiti tako što ćete ju ignorirati a niste dužni ni ići u Crkvu ,osim ako vas ipak nešto tako ne vuče
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:21   #507
222
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Mnogi ugledni psihijatri i liječnici tvrde drugačije.




Idi na Index.hr i upiši Crkva u njihovu tražilicu, ako nađeš dva afirmativna ili neutralna članka o Crkvi pojest ću svoju diplomu. Crkva nije žrtva tamo gdje ne radi svoj posao.
Da ,danas se homoseksualnost promovira kao nešto normalno i logično je da će mladi odrastati sa takvim stavom,to im se nudi između još dosta "lijepih" stvari
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:37   #508
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
ubacila si ovdje gore jedan dio teksta koji ja nisam napisala ,pogledaj koji
I je li to podvala ili što?
A evo sve od reda su pošteni ljudi .ma daj molim te
Crkva je nekima trn u oku ,to možete riješiti tako što ćete ju ignorirati a niste dužni ni ići u Crkvu ,osim ako vas ipak nešto tako ne vuče
Imaš pravo krivo sam unijela svoj zapis..to je moj tekst. Nije podvala.

Trn u oku kojeg plaćamo svi..ignorirali bi kad bi se crkva samu sebe financirala, i zadržala svoje političke stavove za sebe.

Tekst je odgovor na..
Izidoraa:" Toliko velik broj nemorala u Crkvi kako se u medijima prikaziva i nije...
Ne uzimaj za istinu sve što čuješ"

moj odgovor je bio: Nije važno...ono što jest važno, je da si je crkva uzela za pravo, a mi joj dopustili da se nemoral događa, i zataškuje. S obzirom na ovo, mogu predpostaviti da je stanje i gore nego što bi i najvećem neprijatelju crkve palo na pamet.

Još se jednom ispričavam na krivom unosu.
Šiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 20:32   #509
Quote:
Šiva kaže: Pogledaj post
Imaš pravo krivo sam unijela svoj zapis..to je moj tekst. Nije podvala.

Trn u oku kojeg plaćamo svi..ignorirali bi kad bi se crkva samu sebe financirala, i zadržala svoje političke stavove za sebe.

Tekst je odgovor na..
Izidoraa:" Toliko velik broj nemorala u Crkvi kako se u medijima prikaziva i nije...
Ne uzimaj za istinu sve što čuješ"

moj odgovor je bio: Nije važno...ono što jest važno, je da si je crkva uzela za pravo, a mi joj dopustili da se nemoral događa, i zataškuje. S obzirom na ovo, mogu predpostaviti da je stanje i gore nego što bi i najvećem neprijatelju crkve palo na pamet.

Još se jednom ispričavam na krivom unosu.
nema problema za ispriku ....
A ipak mislim da niko od nas pogotovo vjernika nije dužan davati ništa za crkvu ,osim mise plaćati a i to ne moramo ,misu nedjeljnu možemo prikazati i za svoje potrebe
Nisam još nikad doživjela prisilu da nešto plaćam osim novina ,simbolike pri krštenju ,svadbi itd..a zašto ne dati koju kunu i za to
Godišnje članarine nismo dužni plaćati mada ja to redovito svojom dobrom voljom obavljam ,kao recimo žrtvu i svoj dio od viška dajem ...
Uglavnom nije istina da MORAMO financirati Crkvu
A i mislim da se priča napuhuje više nego to je sa incestima ,rekla samda naravno da ih ima ,i to se zna ali toliko koliko se samo predpostavlja je ustvari predpostavka
Ja predpostavljam da i u školi ima dosta maltretiranja djece ,čega sam svjedok ,doduše ne toga tipa ali svejedno djeca doživljavaju traume ...
Išto s tim ?i tome sličnim što djeca doživljavaju kroz odrastanje
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.