Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 22:47   #41
Question

Koji bi bio najbolji nacin da se rijesim lisice koja je poklala pola sela?
Mihael Svetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:11   #42
Ogradi si životinje ogradom!
I moja mater bi morala pobiti sve škanjce po toj logici jer joj kokoši, guske, pure idu tri kilometra daleko u divljinu, ko na pladnju škanjcima, lisicima, i koječemu još, a onda se čudi kada joj se pola životinja ne vrati doma.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:27   #43
Sto se skanjaca tice, od dosta baba sa placa sam cuo da doslovno sjede na terasi i piju kavu, kad ono skanjac iz vedra neba se zaleti i uzme kokicu na par metara od njih.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:46   #44
lisice

primijetio sam ove godine abnormalno veliku populaciju lisica na području gdje živim. mislim, bilo ih je uvijek, ali ove godine ih je gomila. većinom viđam mlade lisice, ovogodišnje, iako im vidim i roditelje. po danu, navečer, po noći, nema pravila. uglavnom navečer i noću oko kuća, po danu po poljima i cestama.
ono što mene zanima je kako se lisica ponaša. vidim da uopće nisu plahe, ali ja se njih bojim jer ništa ne znam o njihovu ponašanju. jesu li agresivne? recimo, vozim se biciklom poljem, najednom vidim lisicu koja nema namjeru pobjeći. jesu li sklone napadanju ako nastavim ići prema njima? pobjeći se baš ne trude.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 00:08   #45
Ovako - stvar je jednostavna - one lije koje bježe od tebe se ne moraš bojati, a moraš se bojati lija koja te hoće ugristi.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:15   #46
bliski susreti sa lisicama u zgu
zadnjih godinu dana imamo probleme sa lisicama, na rubu šume smo i lisica upada u dvorište. ograda je žičana i svako toliko razvaljena, zaležana od preskakanja i potkopana. ljetos je lija vodila mlade po cesti niti 10m od mene, bez straha. nekoliko mačaka stradalo, pretpostavljam lisica (možda i psi), jučer lisica uz auto, pred kućom. na 1.5m od nas, neće pobjeći. vika, pljeskanje, mahanje rukama... kad smo krenuli lupajući cipelama još bliže k njoj lijeno se odšetala par m dalje.
bijesna? gladna?
kako ih otjerati?
koga zvati?
postaje problem po mraku izaći na ulicu. ove godine lisice, prošle divlje svinje...
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:51   #47
Nema mjesta panici. U mnogim gradovima svijeta lisice su uobičajena pojava na ulicama. Jednostavno, pametne lije skužile gdje ima hrane - kante za otpad privlače miševe i štakore, a oni pak lije.
Ne boj se - nisu agresivne.
Meni su one vrlo simpatične i drage životinje.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 02:00   #48
Cemu strah i tjeranje... To je samo dio primitivne tradicije.
Nema niceg ljepseg nego zivjeti s drugim bicima, a lije su nesto najslade sto te moze zadesiti :cerek poñudi joj zdjelicu mlijeka, vidjet ces kako ce se nauciti, ko macka je ...
Jednostavno, kad ih vidis, prihvati ih kao susjede...
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2022., 17:43   #49
Ovako izgleda napad bijesne lisice otisak.ba/strasno-zenu-u-dvoristu-napala-bijesna-lisica-video
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 15:39   #50
A suzivot? To nista. Nego odmah zovi lovce, veta ovog onog. Strava
Brkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2022., 13:47   #51
Nema mjesta strahu od bijesnih dok ima
https://www.youtube.com/watch?v=tlXhw_6nnb0
ntiissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 10:30   #52
Nema baš razloga za brigu niti bojazni od lisica, u RH se kontinuirano provodi oralna vakcinacija i posljednji slučaj bjesnoće u Rh je zabilježen 2014, tako da smo sada službeno bez virusa bjesnoće, što znamo mi koji smo oslobođeni svakogodišnjeg cijepljenja pasa od prošle godine. A i inače, i prije toga škanjci i lisice su činili nemjerljivo više koristi no štete jer drže pod kontrolom populacije glodavaca koji prenose mišju groznicu. Neka lisica, volim čuti njihovo kričanje noću, iako mi znaju izludjeti pse.
Samo Gost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 11:47   #53
Bijesna lija:

https://img-9gag-fun.9cache.com/phot...E_460svav1.mp4
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 00:00   #54
Užas
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 02:32   #55
Quote:
Samo Gost kaže: Pogledaj post
tako da smo sada službeno bez virusa bjesnoće, što znamo mi koji smo oslobođeni svakogodišnjeg cijepljenja pasa od prošle godine.
Kod nas su došli i ove godine cijepiti pse, kažu da im treba novaca.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 07:46   #56
Ovisno o cjepivu.

Po novom ne mora svake godine, nego po proizvodjacevoj preporuci, ide do tri godine.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2022., 12:37   #57
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Užas
Evo jedna malo gora. Bijesna lisica pokusava uci u kucu...

https://img-9gag-fun.9cache.com/phot...K_460svav1.mp4

Nightmare fuel
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2022., 20:04   #58
Neodoljiva privlačnost kokošije paštete

katera.news/neobicno-prijateljstvo-izmedju-drvosjeca-i-jednog-lisca-u-Han-Pijesku-video

Zna lisac što je glad
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2022., 21:07   #59
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Evo jedna malo gora. Bijesna lisica pokusava uci u kucu...

https://img-9gag-fun.9cache.com/phot...K_460svav1.mp4

Nightmare fuel
Ovo je grozno. Zrelo za metak.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2022., 22:38   #60
Naišla sam na postove o golubima koje si spasio, ako se sjećaš, od prije 100 godina. Skroz su se srodili s tvojim kokošima. Golubicu je uhvatio škanjac. Bio si žalostan, ali nitko ni a ni be.

Jbg, ovaj svijet je tako ustrojen da svako svakoga ždere

Ja sam svejedno obožavala male lisice koje su se kod nas u parkiću (tamo je i gusta šikara, neće Zrinjevac da održava, valjda pripada državi taj komad zemlje) pojavile u ljeto. Jedna je bila manje plašljiva. Izašla bih dosta kasno navečer, kad mine i ona grozna vrućina, da ih vidim. Kak su svežderi, ostavljala sam im jabuke, i to bi pojele.

Lisice spadaju u vrstu divljih pasa. Mogu se pripitomiti samo ako ih nađeš kao male bebe. Dečko mi je pokazao video koji je snimio on sam ovdje blizu, na Gornjem Bukovcu u Zagrebu, totalno pripitomljena lisica. Othranili je na dudu.

Ta je bila crvena, a "moje" više sive.

Btw, moja mačka se nekad tak agresivno ponaša, nekad ju uhvati. A sigurno nije gladna nego joj je dosadno. Mislim, moja mačka.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.