Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 22:52   #501
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
To već znam, samo sam tražila potvrdu.
Doduše, ilustracija nije bezvrijedna, pogotovo ona za knjige, udžbenike i čitanke. Problem je u tome što izdavačka kuća ne izdaje sasvim novu čitanku svaki bogovetni mjesec. Niti ima smisla, niti si to financijski i vremenski može priuštiti.
Probaj pitati u Školskoj knjizi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 01:45   #502
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Probaj pitati u Školskoj knjizi.
Jesam, 24. siječnja. Nisu mi odgovorili, zapravo, nisu se udostojili niti skinuti portfolio s WeTransfera. Morat ću biti ubitačno nametljiva i ponoviti postupak.
U mail sam stavila nekoliko oglednih primjeraka iz projekata koji su bili označeni i oglašeni kao inspirativni i inovativni ("featured projects") na međunarodnom sajtu creativepool.com, ali rvate to očito ne impresionira.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 06:40   #503
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
A to je istina, najvise poslova se sklopi u birtijama, tako je, ljudi se vole upoznati, neformalno. To je isto skill.
Interesantno, jedan prijatelj je pričao kako on i njegove kolege ( on je inače, vlasnik te firme ) svakog petka nakon posla idu na zajednički ručak, opuste se i provedu tih par sati u neformalnom ćaskanju i opuštanju.

Bilo mi je čudno jer mi je prva misao bila kako smo mi ipak jako vredni ljudi čim s posla idemo u 18 h, i kako se tamo u Skandinaviji, u Norveškoj tačnije, ništa ne radi, kakav je to završetak radnog dana u 13 h i druženje po restoranima?

A zapravo, ceo svet tako radi, socijalizacija i druženje zbližavaju ljude.
I ne samo kod nas.
Skil je i biti team player.
Imati dobar self marketing je isto skil, i to jedan od bitnijih.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:00   #504
Tko želi nađe način, tko ne želi, nađe izgovor. Nije ta stara narodna bezvezna.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:02   #505
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Jesam, 24. siječnja. Nisu mi odgovorili, zapravo, nisu se udostojili niti skinuti portfolio s WeTransfera. Morat ću biti ubitačno nametljiva i ponoviti postupak.
U mail sam stavila nekoliko oglednih primjeraka iz projekata koji su bili označeni i oglašeni kao inspirativni i inovativni ("featured projects") na međunarodnom sajtu creativepool.com, ali rvate to očito ne impresionira.
Tu se do posla dolazi uglavnom preko veza i poznanstava. Na žalost tako funkcionira društvo u kojemu nema dovoljno posla za sve stanovnike jer se država sustavno uništavala kroz 30 godina. Najžalosnije je što nas ima toliko malo, a posla nema za sve.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:03   #506
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Tko želi nađe način, tko ne želi, nađe izgovor. Nije ta stara narodna bezvezna.
Nije. Samo su bezvezni oni koji ju kao papagaji ponavljaju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:12   #507
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Tu se do posla dolazi uglavnom preko veza i poznanstava. Na žalost tako funkcionira društvo u kojemu nema dovoljno posla za sve stanovnike jer se država sustavno uništavala kroz 30 godina. Najžalosnije je što nas ima toliko malo, a posla nema za sve.
Tko kaže da nema posla za sve?

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Nije. Samo su bezvezni oni koji ju kao papagaji ponavljaju.
Bezvezni, a uspiju. Kako to?
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:37   #508
I ja sam gledala bahate, visokoobrazovane seljačine i eksperte na položajima, koje sline na koleginice kao da žensko nikad videli nisu, i uz to ih mobinguju na najogavniji mogući način.

Ali ne smatram da moj život zbog takvog taloga treba da bude prokockana šansa.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:04   #509
Vratite se na temu, dosta spama... bit će redovno i kartonirano i brisano!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:59   #510
Evo, upravo HDZ-ov demograf dao otkaz jer je rekao da Hrvatska umire.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:32   #511
Čini se da je početak teme potvrda prakse obitelji koju sam sreo. Mama kolege je dobila stan u socijalizmu koji je kasnije privatiziran 90ih i žali za tim vremenima. Ima muža koji u 50 godini ne radi jer on šalje molbe ali ga ne primaju,gotovo sam siguran da laže jer sin npr. ušparao 9000 Kn za komp novi da igra igrice a mogao je starome platiti prekvalifikaciju a viđao sam i starije ljude da rade. Kćer joj isto ne radi jer ne želi raditi nisko plaćene poslove i onda gleda gdje će ubrati od socijale na nju a profit od rada je veći od socijale i cijelo vrijeme se žale i zazivaju socijalizam. Kada objasnim da je nekada bilo previše zaposlenih,oni kažu da nema veze,nije ništa radio i bio je plaćen. Ta mama živi ko tinejdžerica,ima dvije osobe koje mogu raditi kući a hoda na rođendane,redovito na kave,kina i ona meni objašnjava da ne razumije akumulaciju kapitala,ona je veliki potrošać,samo na cigarete potroši 700 Kn mjesečno,kad joj spomeneš da bi se sin od 27 godina morao osamostaliti,ona vidi problem u plaćanju stanarine koja pokriva iznos njezinih trošarina za cigarete. Oni kapitalizam vide kao krađu jer kapital od rada dolazi u ruke radnika a ne neradnika i kaže kako se kralo nekad i sad. Dakle,njima daš 500 Kn svojeg novca putem državnog zakona,onda je to ok ali kad im to oduzmeš onda je to krađa. Oni se niti ne žele izdignuti iz siromaštva već postaju buntovni kada im srušiš koncept razmišljanja. Njih u slobodno vrijeme ne zanima prekvalifikacija ili kako sam sebi stvoriti radno mjesto već tračevi. Imaju hrpu podataka o drugim ljudima a one ključne podatke kako problem riješiti nemaju jer ih takve stvari ne zanimaju. Ono što meni smeta je uplitanje u privatan život takvih sitnih duša onih koji se znaju nositi sa problemima a ne siromašni ljudi sami po sebi koji ne razumiju da ako pritišćeš više nekoga koi radi,ubiješ ga zbog ljubomore,onda prije ili kasnije moraš raditi jer oni si ne postavljaju pitanje što ću ja napraviti za drugoga već što će drugi napraviti za mene.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:41   #512
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
Tko kaže da nema posla za sve?



Bezvezni, a uspiju. Kako to?
nema posla za sve, ne samo tu u Hrvatskoj vec svugdje u svijetu
za veliki uspjeh potrebna je mogucnost bavljenja muljazama, hodanja preko leseva, bezobraznost i beskrupuloznost...................jer s postenjem i vrijednim radom se nitko nije obogatio
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:19   #513
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Čini se da je početak teme potvrda prakse obitelji koju sam sreo. Mama kolege je dobila stan u socijalizmu koji je kasnije privatiziran 90ih i žali za tim vremenima. Ima muža koji u 50 godini ne radi jer on šalje molbe ali ga ne primaju,gotovo sam siguran da laže jer sin npr. ušparao 9000 Kn za komp novi da igra igrice a mogao je starome platiti prekvalifikaciju a viđao sam i starije ljude da rade. Kćer joj isto ne radi jer ne želi raditi nisko plaćene poslove i onda gleda gdje će ubrati od socijale na nju a profit od rada je veći od socijale i cijelo vrijeme se žale i zazivaju socijalizam. Kada objasnim da je nekada bilo previše zaposlenih,oni kažu da nema veze,nije ništa radio i bio je plaćen. Ta mama živi ko tinejdžerica,ima dvije osobe koje mogu raditi kući a hoda na rođendane,redovito na kave,kina i ona meni objašnjava da ne razumije akumulaciju kapitala,ona je veliki potrošać,samo na cigarete potroši 700 Kn mjesečno,kad joj spomeneš da bi se sin od 27 godina morao osamostaliti,ona vidi problem u plaćanju stanarine koja pokriva iznos njezinih trošarina za cigarete. Oni kapitalizam vide kao krađu jer kapital od rada dolazi u ruke radnika a ne neradnika i kaže kako se kralo nekad i sad. Dakle,njima daš 500 Kn svojeg novca putem državnog zakona,onda je to ok ali kad im to oduzmeš onda je to krađa. Oni se niti ne žele izdignuti iz siromaštva već postaju buntovni kada im srušiš koncept razmišljanja. Njih u slobodno vrijeme ne zanima prekvalifikacija ili kako sam sebi stvoriti radno mjesto već tračevi. Imaju hrpu podataka o drugim ljudima a one ključne podatke kako problem riješiti nemaju jer ih takve stvari ne zanimaju. Ono što meni smeta je uplitanje u privatan život takvih sitnih duša onih koji se znaju nositi sa problemima a ne siromašni ljudi sami po sebi koji ne razumiju da ako pritišćeš više nekoga koi radi,ubiješ ga zbog ljubomore,onda prije ili kasnije moraš raditi jer oni si ne postavljaju pitanje što ću ja napraviti za drugoga već što će drugi napraviti za mene.
Evo meni moj radnik (takvog razmisljanja kao ti tvoji) kaže da bi mi trebali dijeliti zaradu po pola a ne da on radi samo za plaću, reko kaj si to komunist mališa, rekoh otvori ti obrt pa mi daj pola, jel bi mi dal haaa mališa
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:41   #514
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imaju hrpu podataka o drugim ljudima a one ključne podatke kako problem riješiti nemaju jer ih takve stvari ne zanimaju. Ono što meni smeta je uplitanje u privatan život takvih sitnih duša onih koji se znaju nositi sa problemima
ovo sam kasnije vidjela, moram se ubaciti...............koliko vidimo ti imas podatke o drugima jer si do u detalje upoznat sa situacijom obitelji tvojeg kolege, pa nisi nista bolji od njih
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:25   #515
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
ovo sam kasnije vidjela, moram se ubaciti...............koliko vidimo ti imas podatke o drugima jer si do u detalje upoznat sa situacijom obitelji tvojeg kolege, pa nisi nista bolji od njih
Pa ja njih niti ne tražim da mi iznose te podatke ali radim sa ljudima koji su samo koncentrirani na tematiku koliko netko ima plaću i što si radio u privatnom prostoru,to su teme kojima se oni zaokupljuju i cijelo radno vrijeme te gnjave svojim glupostima što stvara loše međuljudske odnose,izmisliš radno mjesto za njih i još nisu zahvalni a sami ga izmisliti ne znaju. Oni mi to sami iznose i predstavljaju problem a riješenje je da netko drugi radi za njih jer žele raditi poslove koje donose minimalno zaradu 1000e neovisno o kompetencijama. Oni su izračunali da njihov rad vrijedi toliko no kupac kaže da ne vrijedi pa onda dolazi floskula "nemam kome prodati" (imaš ali po kojoj cijeni?). Oni su izračunali da moraju dobiti nekretninu min 40 kvadrata za 10 godina ali zidar kaže da neće raditi po cijeni koju mu oni odrede. I oni sad ne žele ići u građevinu da zarade veći iznos nego se iščuđavaju tržištu. Kad mu kažem odakle mi nekretnina,on postavi retoričko pitanje,pomalo očajničko ali koliko to godina treba? Onda mu objasniš da si naučio živjeti sa manje pa ti on prigovara kao pa ti nikamo ne ideš,ti imaš problema,ti si rob banke i td. Ako nemaš kredit i trošiš onoliko koliko imaš,korisnik kredita vidi problem u tvojoj štednji a ne razumije da je njemu upravo štednja drugoga omogućila kredit za nekretninu.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:30   #516
@Detektor, dobro detektirano i primječeno, slično sam prepričao u ovoj temi.
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nema posla za sve, ne samo tu u Hrvatskoj vec svugdje u svijetu
za veliki uspjeh potrebna je mogucnost bavljenja muljazama, hodanja preko leseva, bezobraznost i beskrupuloznost...................jer s postenjem i vrijednim radom se nitko nije obogatio
Koji je minimalni iznos na računu nekog da bi se smatralo da se obogatio?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:45   #517
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
. Ima muža koji u 50 godini ne radi jer on šalje molbe ali ga ne primaju,gotovo sam siguran da laže jer sin npr. ušparao 9000 Kn za komp novi da igra igrice a mogao je starome platiti prekvalifikaciju a viđao sam i starije ljude da rade..
Sin ne treba ocu placat skolovanje, wtf.
Al ovo da si je kupio skupo racunalo, od svojih novaca moze si kupit rozog jednoroga i stavit ga ispred kuce ako ga volja.

Sto se sestre tice i paranja nosom oblaka da ona hoce dobar posao, takve se trgnu u 30oj i završe na šljakici, il rađaju djecu i niš ne rade osim po kući.

Smjesni su mi ti koji misle da su full pametni i sposobni, a nemaju nikakvo radno iskustvo, niti razvijenu socijalnu inteligenciju.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:20   #518
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Čini se da je početak teme potvrda prakse obitelji koju sam sreo. Mama kolege je dobila stan u socijalizmu koji je kasnije privatiziran 90ih i žali za tim vremenima. Ima muža koji u 50 godini ne radi jer on šalje molbe ali ga ne primaju,gotovo sam siguran da laže jer sin npr. ušparao 9000 Kn za komp novi da igra igrice a mogao je starome platiti prekvalifikaciju a viđao sam i starije ljude da rade. Kćer joj isto ne radi jer ne želi raditi nisko plaćene poslove i onda gleda gdje će ubrati od socijale na nju a profit od rada je veći od socijale i cijelo vrijeme se žale i zazivaju socijalizam. Kada objasnim da je nekada bilo previše zaposlenih,oni kažu da nema veze,nije ništa radio i bio je plaćen. Ta mama živi ko tinejdžerica,ima dvije osobe koje mogu raditi kući a hoda na rođendane,redovito na kave,kina i ona meni objašnjava da ne razumije akumulaciju kapitala,ona je veliki potrošać,samo na cigarete potroši 700 Kn mjesečno,kad joj spomeneš da bi se sin od 27 godina morao osamostaliti,ona vidi problem u plaćanju stanarine koja pokriva iznos njezinih trošarina za cigarete. Oni kapitalizam vide kao krađu jer kapital od rada dolazi u ruke radnika a ne neradnika i kaže kako se kralo nekad i sad. Dakle,njima daš 500 Kn svojeg novca putem državnog zakona,onda je to ok ali kad im to oduzmeš onda je to krađa. Oni se niti ne žele izdignuti iz siromaštva već postaju buntovni kada im srušiš koncept razmišljanja. Njih u slobodno vrijeme ne zanima prekvalifikacija ili kako sam sebi stvoriti radno mjesto već tračevi. Imaju hrpu podataka o drugim ljudima a one ključne podatke kako problem riješiti nemaju jer ih takve stvari ne zanimaju. Ono što meni smeta je uplitanje u privatan život takvih sitnih duša onih koji se znaju nositi sa problemima a ne siromašni ljudi sami po sebi koji ne razumiju da ako pritišćeš više nekoga koi radi,ubiješ ga zbog ljubomore,onda prije ili kasnije moraš raditi jer oni si ne postavljaju pitanje što ću ja napraviti za drugoga već što će drugi napraviti za mene.
A koliko godina ima ta kolegina mama, ak nije tajna?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:50   #519
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Evo meni moj radnik (takvog razmisljanja kao ti tvoji) kaže da bi mi trebali dijeliti zaradu po pola a ne da on radi samo za plaću, reko kaj si to komunist mališa, rekoh otvori ti obrt pa mi daj pola, jel bi mi dal haaa mališa
Brzo neces imati radnika, i meni je to full zabavno, hrvatsko poduzetnistvo i obrtnistvo je dno.

Cast iznimkama, ali takvi su rijetki, meni je drago sto hrvatska umire, umire jer poslodavci nisu spremni ulagati u radnika, da ulagati u radnu snagu, covjeka i buducnost, prvo to nije spremna drzava, pa ni poslodavci. Ljudi ce otici traziti bolje uvjete i bolje poslove vani i to je kako treba biti. Nekad trebas uzeti manje da bi u buducnosti dobio vise, ali drzava i vecina poslodavaca gleda kako uzeti vise sto prije i ne zanima ih dugorocno ni njihova dobrobit a ni drzave, jer upravo unistavaju sami sebe.

Ako drzava izumire, kome ce se silne usluge prodavati, nikome, a radnika nece biti nigdje, sokirani su i u HUP kako te vrhunske poslove ni stranci ne uzimaju, pa sibaju za Austriju i EU , dozvole imaju ali i dalje placu. To je tako. Svaka im cast.

Postoje stvari daleko vaznije od kratkorocnog dobitka i +, postoje stvari koje ispunjavaju covjeka puno vise, kvragu na kraju dana postoje stvari ispred profita, ali kada drzava nije postavljena na pravim temeljima sto ocekivati od ljudi u tom sustavu i iz tog sustava ,nego da kratkorocno gledaju i ne dalje od svoga nosa, a unistavaju i sebe.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 08:52   #520
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A koliko godina ima ta kolegina mama, ak nije tajna?
To je kćer partijskog sekretara i dijete rastavljenih roditelja (tipičan slučaj za komunističke familije,to znam po svojima jer sam i ja imao komuniste a i općenito su potomci građana koji su došli za vrijeme industrijalizacije sa sela u gradove djeca rastavljenih roditelja jer je obitelj nešto buržujsko što skuplja kapital i treba je uništiti). U pedesetima je.

@edwood

Hrvatski poslodavci nisu krivi što ne mogu platiti više radnika. Cilj poslodavca je naći što kvalitetnijeg radnika pa onda kvalitetan radnik zarađuje više i firma je stabilna,zadnje što poslodavac želi je da ne može naći radnika i ti misliš da ne bi povećao plaću da može? Naravno da bi ali ne može. To ti je ko kad dovedeš fušera da ti riješi nešto u kući i ti sad nemaš za platiti firmu da bude sve legalno i da platiš baš dokazane meštre pa kršiš Zakon o radu ali onda sam sebi ne zoveš inspekciju da država ne zakoči već dogovoreno poslovanje tebe i nekog polovnog majstora kojega ti plaćaš još manje nego privatnik i time si gori od njega. Efikasnost kapitalističkih firmi je 30%,dakle svi sudionici u radu uključujući i radnike daju 70% kao firma državi i onda je kapitalist kriv što ne daje radniku više a ne država koja koči poslovanje ne samo kroz oduzimanje i lošeg raspoređivanja novaca za skupe državne usluge nego i kroz poticaje za privilegirane koji uz sav taj novac koji dobiju i dalje ne rade dobro jer to završi na mjestima sličnim ko i novac od socijale,također državni novac. Uglavnom,podržavam slobodan odabir radnika da ne čiste apartmane za 12 Kn po satu,pa neka si ih vlasnici čiste sad sami. Ljudi konačno počinju shvaćati da ova država nije jedina na svijetu.

U Zimbabweu radnik radi za 0.16 lipa po satu i ti sa svojim čak i minimalnim profitom možeš odseliti tamo i imati privatnu firmu,možeš odseliti u Bosnu i živjeti bolje,možeš otići u Njemačku i prebaciti kapital u Hrvatsku,granice su otvorene,tržište se otvorilo,strani kapitalisti koji su lošiji vani mogu doći u Hrvatsku i otvoriti radna mjesta. Ne treba čuditi siromaštvo u narodu kad je ono proizvod socijalisitčkog školstva koje se raspada u Slavoniji jer su došli na to da nemaju kome predavati kada nema djece,bježi se van pa nitko neće dati njima djecu u škole. Imamo kvazi-intelektualce koji na tržištu ne bi zaradili niti lipu,kad nam je došao konačno čovjek iz privatnog sektora Orešković,otjerali smo ga baš kao što protjerujemo ostale pa smo došli na to da je i vrijednost nekretnina pala koje u Slavoniji nitko neće kupiti,mogu uvoditi porez na iste i država ih može zaplijeniti ali ako useli ljude koji ne stvaraju i žive od socijale,neće biti ni toga.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.