Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 22:03   #2781
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post

Daj bože da padne na 2000-3000 dolara tako da ti i ja idemo u jeftinu kupnju.
Al taj film moreš zaboraviti. U prosincu bude bio preko 20 000$.
Stabilnih.
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Ajme meni. Od 8 altova koje imam sa 6 u debelom minusu.

NHF kolega, ali mi se nekako ne činite kao materijal za financijskog savjetnika.




A Crni Petre Crni, nisi baš dobar duši. Zašto si izvadio dva moja posta skroz izvučena iz konteksta ??? Bavim se ovim tek tri mjeseca i sigurno je 70% moga znanja ušlo u glavu sa foruma.hr te https://www.bitcoin-hrvatska.com/forum/. Svi, ama baš svi (izuzev tebe) su doprijeli da nešto naučim. Čak me i naš skeptik Quark potaknuo na neke analize i razmišljanja, čovjek nije zao...
Pa jasno je da molim Boga da BTC padne i isčupam se iz minusa iz altova. A kako ti si samo pametan i bistar, da si zaključio da nisam materijal za financijskog savjetnika ??? Jasno da nisam. Ponekad napišem kako stojim i što me muči. Uvijek postoje ljudi koji se slade i uživaju u tuđim mukama ili materijalnim gubicima. Jedan si od njih.
Kompa, ja o ovome svemu pojma nemam, i to ne krijem.
Odličan sam pokeraš, a sve ovo oko kripta mi liči na poker, tako da pomalo gubim pare, jer sam početnik. Dok ne naučim nešto. A učim i pomalo shvaćam. Pošto sam cijeli život uporan, jer mi nitko nije ostavio ništa i uprkos godinama ( 50 kuka), priznajem da imam i moram još puno učiti. I uopće me nije sram učiti od 20 godišnjaka.
Bitno da sam u duši miran, te želim svima da zarade novce. Bile dionice, kripto, bauštela i ostalo.
Lijepi pozdrav i sve najbolje u životu.
__________________
...kupio sam 120 šugavih XRP po 12300 i sada ne znam šta da radim...
sobravia is offline  
Old 22.02.2018., 22:18   #2782
Quote:
Odmaknut kaže: Pogledaj post
Ako te dobro razumijem ti govoriš da nitko nije trebao kupiti bitcoin u zadnjih četiri mjeseca, da ga ne treba i dalje kupovati te da su svi koji su se povodili za optimističnim postovima ovdje i na drugim mjestima pohlepni i brzopleti te bi htjeli kruha preko lopate i zaslužili su izgubiti novce. A utjeha im može biti da bi možda mogli izgubiti i novce i na nekim drugim mjestima.

Ne znam što oni misle, ali ja se u principu slažem s tobom.

Znao sam da ćemo doći i do toga jednom.
Nemam pojma što ti mislio da je želim reći. Pa ću to ipak reći ja.

Bitcoin možda ode i na 1 milijun usd ( a možda ode na nulu ), ali svaki asset ima funkciju cijene u vremenu. Pa ako i ode na taj milijun to sigurno neće biti ni za tjedan ni za mjesec ni za godinu nego možda za deset godina.

Dakle ono što biblija investiranja poučava a što ti vidim ne znaš je da se ne kupuje grlom u jagode u paraboličnom trendu, nego se pričeka da se cijena korigira pa se onda krene graditi pozicija. To što su početnici napravili je samoubilački potez, jer su em kupili impulzivno i pri ( trenutnom ) vrhu, a onda napravili još goru grešku i prodali s minusom. A da su nakon kupnje držali BTC još koji mjesec izišli bi iz minusa. imho

Eto to je on što sam ja želio reći. Čisto da se ti ne mučiš s prijevodom mojih misli.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 22.02.2018., 22:20   #2783
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post

Daj bože da padne na 2000-3000 dolara tako da ti i ja idemo u jeftinu kupnju.
Al taj film moreš zaboraviti. U prosincu bude bio preko 20 000$.
Stabilnih.
Quote:
sobravia kaže: Pogledaj post
Ajme meni. Od 8 altova koje imam sa 6 u debelom minusu.

NHF kolega, ali mi se nekako ne činite kao materijal za financijskog savjetnika.




A Crni Petre Crni, nisi baš dobar duši. Zašto si izvadio dva moja posta skroz izvučena iz konteksta ??? Bavim se ovim tek tri mjeseca i sigurno je 70% moga znanja ušlo u glavu sa foruma.hr te https://www.bitcoin-hrvatska.com/forum/. Svi, ama baš svi (izuzev tebe) su doprijeli da nešto naučim. Čak me i naš skeptik Quark potaknuo na neke analize i razmišljanja, čovjek nije zao...
Pa jasno je da molim Boga da BTC padne i isčupam se iz minusa iz altova. A kako ti si samo pametan i bistar, da si zaključio da nisam materijal za financijskog savjetnika ??? Jasno da nisam. Ponekad napišem kako stojim i što me muči. Uvijek postoje ljudi koji se slade i uživaju u tuđim mukama ili materijalnim gubicima. Jedan si od njih.
Kompa, ja o ovome svemu pojma nemam, i to ne krijem.
Odličan sam pokeraš, a sve ovo oko kripta mi liči na poker, tako da pomalo gubim pare, jer sam početnik. Dok ne naučim nešto. A učim i pomalo shvaćam. Pošto sam cijeli život uporan, jer mi nitko nije ostavio ništa i uprkos godinama ( 50 kuka), priznajem da imam i moram još puno učiti. I uopće me nije sram učiti od 20 godišnjaka.
Bitno da sam u duši miran, te želim svima da zarade novce. Bile dionice, kripto, bauštela i ostalo.
Lijepi pozdrav i sve najbolje u životu.
Moj savjet. Barem nešto metni dugoročno i ne brini za oscilacije.

Tako sam i ja počeo u proljeće 2013. Kada se cijena udvostručila prodao sam pola da povratim ulog i zaboravio sve do pred Božić 2017. Tada sam nešto unovčio, s obzirom da je cijena bila nerealno visoka i sada opet čekam na neku takvu dobru priliku u budućnosti.

Uvjek, ako bude nužda, mogu prodati bitcoine a da ništa ne izgubim bez obzira kolika im je cijena. Mislim da je jako rizično i jako teško (barem meni) bez velikog uloženog kapitala nešto zaraditi na brzinu u tjedan ili mjesec dana.

Bitcoin je umiljati pas za HODL-ere a opasan buldog koji grize za one koji se s njime kratkoročno igraju .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 22.02.2018., 22:32   #2784
cista lutrija ako u prosincu bude bio preko 20 000$. ako do tog dode onda racunajte na sljedeci pad koji ce se dogodit brzinom svjetlosti. ovdje ste imali fore mjesec dana se izvlacit. sljedeci pad nece imat nikakvu osnovu da polako pada. kolone za gotovinu (kruh) ce bit kao u 2ww.

al stvarno ne znamo koja vrsta ljudi sad ulaze. razumijem igrace koje su u semi, ali novi? ti stvarno su novi lol

logicnan scenario. ulozi, vjeruj da se dize, padne, ne izdrzivi ispadnu. pa opet tako dok se ne napuni mreza spremana za istresanje ribe
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Old 22.02.2018., 23:05   #2785
Quote:
Crni Petar kaže: Pogledaj post
NHF kolega, ali mi se nekako ne činite kao materijal za financijskog savjetnika.
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Moj savjet. Barem nešto metni dugoročno i ne brini za oscilacije.

Tako sam i ja počeo u proljeće 2013. Kada se cijena udvostručila prodao sam pola da povratim ulog i zaboravio sve do pred Božić 2017. Tada sam nešto unovčio, s obzirom da je cijena bila nerealno visoka i sada opet čekam na neku takvu dobru priliku u budućnosti.

Uvjek, ako bude nužda, mogu prodati bitcoine a da ništa ne izgubim bez obzira kolika im je cijena. Mislim da je jako rizično i jako teško (barem meni) bez velikog uloženog kapitala nešto zaraditi na brzinu u tjedan ili mjesec dana.

Bitcoin je umiljati pas za HODL-ere a opasan buldog koji grize za one koji se s njime kratkoročno igraju .
Glosa, poštovani tu sam školu naučio. U početku sam nešto (1000) Krippla prodao u minusu, no s obzirom da sam na njemu tjednim ostvarivao dnevni profit taj se gubitak isplatio jer sam nešto naučio.
Sada ronim sa ETH. Počeo sam ga kupovati negdje cca 0,1 i nema šanse da ga prodajem u gubitku. Dapače, kupujem ga dnevno. Evo danas dokupio za 50€ na 0.0814000. Pada već mjesec i po u odnosu na BTC i doći će vrijeme za profit.
Strpljenja. I to puno.
__________________
...kupio sam 120 šugavih XRP po 12300 i sada ne znam šta da radim...
sobravia is offline  
Old 23.02.2018., 00:20   #2786
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
To što su početnici napravili je samoubilački potez, jer su em kupili impulzivno i pri ( trenutnom ) vrhu, a onda napravili još goru grešku i prodali s minusom. A da su nakon kupnje držali BTC još koji mjesec izišli bi iz minusa. imho
A možda više nikad ne dosegne cijenu po kojoj su ga kupili.

Možda, možda, možda...

Sve se to vrlo lako pretvori u kockanje s novcem, posebno ako se ne postavi stop/loss, a biblija investiranja isto tako kaže - uvijek imaj jasnu strategiju izlaska jer nadanje da će opet postići cijenu po kojoj si kupio, je samo nadanje ako ne postoje vrlo uvjerljivi argumenti za suprotno.

Povijest je puna onih koji su na tržištu izgorili jer nisu izašli na vrijeme.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Old 23.02.2018., 08:25   #2787
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
A možda više nikad ne dosegne cijenu po kojoj su ga kupili.

Možda, možda, možda...

Sve se to vrlo lako pretvori u kockanje s novcem, posebno ako se ne postavi stop/loss, a biblija investiranja isto tako kaže - uvijek imaj jasnu strategiju izlaska jer nadanje da će opet postići cijenu po kojoj si kupio, je samo nadanje ako ne postoje vrlo uvjerljivi argumenti za suprotno.

Povijest je puna onih koji su na tržištu izgorili jer nisu izašli na vrijeme.
Tako je - možda..........puno je tih možda u investiranju. Nitko ne zna što će biti sutra.

Možda te revizor prevari, možda banka preko koje radiš propadne, možda firma u koji si uložio propadne, možda krivotvore knjige, možda te broker prevari, možda kupiš prekasno, možda si uložio kod nekog Bernie Maddofa, itd itd........

Možda čak državu pogodi nekreativna destrukcija pa će nam ulaganje/spekuliranje biti zadnja rupa na svirali........

Btw Ovo sa stop lossom nema veze sa investiranjem nego trejdanjem, ili ako baš hoćeš kockanjem ( kako ti kažeš )..........tako iskusni kockari kad ulaze u kockarnicu unaprijed odluče koliko će izgubiti.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 09:00   #2788
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna što će biti sutra.
sutra ne, ali dugorocno btc sigurno ide gore...tko to ne kuzi, prespavao je zadnjih 5 godina...
testing is offline  
Old 23.02.2018., 10:51   #2789
Evo da objavim, upravo sam obrisao monero wallet s kompa. 41gb prostora za sto?
Ostalo gore 0,00028 monera ako netko hoce kupit wallet. Prihvacam fiat.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 23.02.2018., 11:10   #2790
Zasto si stavio post u temu za skeptike? 😁

Sent from my SM-T230 using Tapatalk
telenorba is offline  
Old 23.02.2018., 11:12   #2791
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Evo da objavim, upravo sam obrisao monero wallet s kompa. 41gb prostora za sto?
Napravi defrag
strange quark is offline  
Old 23.02.2018., 11:16   #2792
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Evo da objavim, upravo sam obrisao monero wallet s kompa. 41gb prostora za sto?
Ostalo gore 0,00028 monera ako netko hoce kupit wallet. Prihvacam fiat.

JA sam to napravio mislim negdje na 36-38GB cijena mu je pala u rudarenju i stajao je jedno vrijeme jer sam se nadao povratku pa da ne skidam opet danima bazu. na kraju je zavrsio na dodatnom disku a nakon toga u smecu
livada2 is offline  
Old 23.02.2018., 11:21   #2793
Quote:
telenorba kaže: Pogledaj post
Zasto si stavio post u temu za skeptike? 😁

Sent from my SM-T230 using Tapatalk
Da objavim da je moja razina skepticizma drasticno porasla!
A osim toga ne smijem pisati na temi o bitcoinu i altovima jer sam se kad je bitcoin bio na 18000$ okladio da ce past na 9000$ do 5.1.2018. Rekao sam da necu pisat cetiri mjeseca nista na onim temama ako falim. Ostalo je povijest. Falio sam za nekih 15 dana, i usao u anale foruma kao najpametniji forumas na threadu bitcoin i altcoin/ostale kriptovalute. Sad vec uzivam status legende i svakodnevno dobijam ponude napaljenih forumasica.
Bas sam legenda.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 23.02.2018., 11:23   #2794
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Btw Ovo sa stop lossom nema veze sa investiranjem nego trejdanjem, ili ako baš hoćeš kockanjem ( kako ti kažeš )..........tako iskusni kockari kad ulaze u kockarnicu unaprijed odluče koliko će izgubiti.........
Investiranje, trejdanje, kockanje, xy... S gubitkom se većina suoči prije ili kasnije, a kad se dogodi onda je bolje imati kontrolirani gubitak od slobodnog pada.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Old 23.02.2018., 11:40   #2795
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Investiranje, trejdanje, kockanje, xy... S gubitkom se većina suoči prije ili kasnije, a kad se dogodi onda je bolje imati kontrolirani gubitak od slobodnog pada.
Naravno treba se zaštititi od prekomjernog gubitka, to je uvijek poželjno.

Samo kažem da je svugdje isto, i na svakome je da osobno procijeni risk/reward omjer i sukladno tome se postavi........

Nitko nikoga ne prisiljava da se bavi nečim što ne razumije.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 12:38   #2796
Ama kakva je to kompanija kad im dionice izgube 1,3 mrld usd u sekundi samo zato što je neka plavuša nešto twitnula???

Što bi bilo da je napisala dva tvita?? ili tri.......

Snap je očito balon nad balonima............

https://www.jutarnji.hr/life/tehnolo...enner/7063329/
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 12:43   #2797
Nema brige, to je regulirano tržište.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 23.02.2018., 12:49   #2798
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Nema brige, to je regulirano tržište.
Nadam se da će regulator pritisnuti plavušu da ne piše više gluposti po Twitteru tako da kupci Snapovih iziđu iz minusa. To bi bilo fer za očekivati.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.02.2018., 12:58   #2799
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ama kakva je to kompanija kad im dionice izgube 1,3 mrld usd u sekundi samo zato što je neka plavuša nešto twitnula???

Što bi bilo da je napisala dva tvita?? ili tri.......

Snap je očito balon nad balonima............

https://www.jutarnji.hr/life/tehnolo...enner/7063329/
S...trasno...
testing is offline  
Old 23.02.2018., 13:03   #2800
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ama kakva je to kompanija kad im dionice izgube 1,3 mrld usd u sekundi samo zato što je neka plavuša nešto twitnula???

Što bi bilo da je napisala dva tvita?? ili tri.......

Snap je očito balon nad balonima............

https://www.jutarnji.hr/life/tehnolo...enner/7063329/
Kolega zaboravili ste napomenut da osim sto je BALON da je i VIRTUALAN i da u biti ne postoji a da ne spominjem da nemres lancic od njega napravit
livada2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.