Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 14:12   #281
Quote:
steponthemoon kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Uskoro bih trebala započeti stručno osposobljavanje, no prije toga mora se biti na zavodu za zapošljavanje barem mjesec dana. Zanima me ovisi li mjesto prijave zavoda za zapošljavanje o mjestu rada. Odnosno, želim se npr. prijaviti u Zagrebu na HZZO, ali što ako dobijem posao u npr. Vinkovcima, mjestu odakle inače jesam. Ili obrnuto, ako se prijavim na zavod u Vinkovcima, mogu li tražiti stručno osposobljavanje u Zagrebu?

Kako se inače prijavljujete za stručno osposobljavanje? Prijavite li se na natječaj koji je izašao ili sami odete do škole u kojoj želite biti na stručnom pa onda oni raspišu natječaj?

Hvala!
ja sam inače iz Zagorja, a tražila sam i dobila stručno u Zagrebu. Nema ograničenja što se tiče mjesta prijave za stručno. Možeš se prijaviti na stručno u bilo kojem mjestu/gradu.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:45   #282
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
mislim da ne, jer su obje mjere namijenjene stjecanju prvog radnog iskustva.
razlika je, između ostalog, što se za deficitarna zanimanja više ne odobrava SOR, ali valjda mogu proći pod pripravništvo. mislim.
Quote:
OVU MJERU MOGU KORISTITI
mlade osobe do 29 godina koje su uključene u stručno osposobljavanje za rad i koje nisu bile zaposlene s redovnom plaćom u prethodnih 6 mjeseci
Zar ovo ne znači da može? Možda sam krivo rekao.. mislio sam na potporu za zapošljavanje mislio sam da je to isto kao pripravništvo,
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:22   #283
Bivseg sorovca se moze zaposliti kroz mjeru potpora za zaposljavanje. Ne iskljucuju se. Inace se mjere mogu kombinirati.
Pripravnistvo za javnu upravu, rekla bih, postoji kako bi se radnici iz socijale obrazovanja i zdravstva mogli godinu dana pripremiti za dsispit. Jer mozda se ne mogu provuci kroz sor. A pripravnistvo za javni sektor je dobro za one bez staza da ne rade za minimalac ko na soru nego mogu racunat i s vecom placom jer koliko mu da poslodavac, toliko mu daje burza. 50:50

Cak, netko tko je bio na soru a poslodavac mu nije omogucio izlazak na dsispit, moze ici ponovo na sor, ukolko dobije sor na radnom mjestu za koje je potrebno imati polozen dsispit. Ds-drzavni strucni.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 00:08   #284
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post

Cak, netko tko je bio na soru a poslodavac mu nije omogucio izlazak na dsispit, moze ici ponovo na sor, ukolko dobije sor na radnom mjestu za koje je potrebno imati polozen dsispit. Ds-drzavni strucni.
Stručno osposobljavanje je mjera u koju polaznik ulazi samo jednom, i kada do kraja odradi tu mjeru ne postoji mogućnost ponovnog odlaska na SOR (2 različite struke, neispunavanje obveza u tripartilnom ugovoru od strane poslodavca...). U takvim ugovorima jasno su istaknute obveze i prava ugovornih strana, u ovom slučaju ukoliko poslodavac ne ispuni svoj dio preuzete obveze.
-.Mario.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:13   #285
a kojom mjerom se onda netko na soru za farmaceutskog tehničara, koji poslije upiše još višu fizioterapeutsku, može s tim višim zvanjem ponovo osposobljavati? sigurno može. bitno da nije ostao u istom zvanju na višoj razini. daj vidi?
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:13   #286
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
a kojom mjerom se onda netko na soru za farmaceutskog tehničara, koji poslije upiše još višu fizioterapeutsku, može s tim višim zvanjem ponovo osposobljavati? sigurno može. bitno da nije ostao u istom zvanju na višoj razini. daj vidi?
Ne može. SOR je jednokratna mjera, iskoristiva samo jednom. Kolegici je, s 2 potpuno različite struke, prilikom potpisivanja ugovora o stručnom osposobljavanju, na pitanje da li postoji mogućnost korištenja iste mjere za SSS (nakon što odradi SOR s VSSom)rečeno da je navedena mjera jednokratna i da, u slučaju da je drugi poslodavac prijavi na SOR s SSS-om, HZZ daje negativno mišljenje na takvu prijavu.
-.Mario.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:01   #287
raspitat ću se. prije je to bilo nemoguće, u pravu si. ovo su mjere 2018, ima novina
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:56   #288
Ne možeš dva puta na SOR. Možeš nastavit po nekoj drugoj mjeri
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 01:37   #289
Ako jednom odradiš stručno ne kužim zašto bi netko opet išao na stručno ipak je plaća za Bogu plakati. Bolje je da se usredočite na novi stalni posao koji će bit bolje plaćen pa makar morali otići van, ipak je život samo jedan i ne vrijedi ga potratiti bez veze na crkavicu od plaće.

Stručno osp. nije ništa drugo nego jeftina karta kako steći godinu dana staža da baš nemate u očima poslodavca nula dana radnog staža i to je to.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:26   #290
Bjezite od SOR-a na sve moguce nacine. Meni je prosla godina i imam jos godinu tog sranja, ali vec sad trazim drugi posao kako bi prekinuo rad za ovu crkavicu.
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:44   #291
Quote:
emanuelson1000 kaže: Pogledaj post
Bjezite od SOR-a na sve moguce nacine. Meni je prosla godina i imam jos godinu tog sranja, ali vec sad trazim drugi posao kako bi prekinuo rad za ovu crkavicu.
++++

Ja imam još 2 mjeseca i nikome to ne bi preporučio. Previše posla za takvu jadnu plaću, baš utjece na psihu.

Svaka čast onima koji su to prije par godina radili za 1600kn
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:53   #292
Zar osoba koja je završila dvopredmetni studij, npr. mag. anglistike i mag. pedagogije ne može obaviti stručno osposobljavanje iz obje struke, nego samo iz jedne? Jesam dobro shvatila ove komentare sa zadnje stranice?

Netko je napisao da se ne može dva puta na SOR, da se može nastaviti po nekoj drugoj mjeri. Koje su to mjere koje bi osobi koja je mag. anglistike i mag. pedagogije omogućile mogućnost zapošljavanja u obje struke?
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 16:02   #293
Čuo sam da od ove godine više nema ograničenja na koliko mogu zaraditi mimo SOR-a dok sam na SOR-u, ali smijem li biti prijavljen na pola radnog vremena u stalnom odnosu negdje drugdje dok sam na SOR-u ili svi poslovi mimo SOR-a moraju biti honorarni (ugovor o djelu, autorski)?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:26   #294
Quote:
Asena kaže: Pogledaj post
Zar osoba koja je završila dvopredmetni studij, npr. mag. anglistike i mag. pedagogije ne može obaviti stručno osposobljavanje iz obje struke, nego samo iz jedne? Jesam dobro shvatila ove komentare sa zadnje stranice?

Netko je napisao da se ne može dva puta na SOR, da se može nastaviti po nekoj drugoj mjeri. Koje su to mjere koje bi osobi koja je mag. anglistike i mag. pedagogije omogućile mogućnost zapošljavanja u obje struke?
Postoji druga mjera pod nazivom potpora za prvo zapošljavanje/pripravništvo.
Međutim najbolje da SOR koristiš za pedagogiju jer je mjera pripravništvo ograničena samo na područje zdravstva, socijalne skrbi i obrazovanja. Ali pod tim obrazovanjem misli se samo na nastavnike, ne i na ostale djelatnike škole kao što su pedagozi, psiholozi ili npr. knjižničari!

Tako da su humanističke struke za koje znamo da ne mogu odraditi staž u privatnom sektoru totalno zakinute! Ali ne samo humanisti nego i razne druge struke.

A da ne spominjem starije od 30 (ako nisu nastavnici, zdravstveni radnici ili socijalne struke), oni opet nemaju nikakvu šansu za određivanje staža jer su isključeni iz SOR-a! Mjere su opet diskriminirajuće sada i po godinama, ali i po strukama!
Itiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:10   #295
Da li se nakon završetka sor-a moramo prijavit na HZZ ili se možemo javljati na oglase objavljene na HZZ-u i neovisno jesmo li na njega prijavljeni?
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:20   #296
Quote:
chica bomb kaže: Pogledaj post
Da li se nakon završetka sor-a moramo prijavit na HZZ ili se možemo javljati na oglase objavljene na HZZ-u i neovisno jesmo li na njega prijavljeni?
Ne, ne moraš se prijaviti na HZZ nakon odrađenog SOR-a jer ne ostvaruješ nikakva prava po završetku istog.
Da, možeš se javljati na oglase objavljene na HZZ-u, iako nisi prijavljena u evidenciju HZZ-a.
Jedina obveza nakon SOR-a prema HZZ-u je da dostaviš presliku Potvrde o položenom stručnom ispitu, ako je za radno mjesto na kojem si se stručno osposobljavala potreban stručni ispit.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:17   #297
Pozdrav, kratko pitanje... kad se javljate na poslove za stručna osposobljavanja, što prilažete u mailu? Ja sam do sad samo cv i molbu, i ovisno ako još nešto traže, a treba li možda prilagati potvrdu da sam prijavljena na burzi? Hvala
ednakonrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:40   #298
Quote:
ednakonrad kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kratko pitanje... kad se javljate na poslove za stručna osposobljavanja, što prilažete u mailu? Ja sam do sad samo cv i molbu, i ovisno ako još nešto traže, a treba li možda prilagati potvrdu da sam prijavljena na burzi? Hvala

Dovoljno je samo cv i molbu poslati i to je to.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:24   #299
Pozdrav! Jel netko već koristi mjeru SOR-a 30+ od ove godine? Ili bilo koju? Ja čekam za SOR za školu i na burzi su mi rekli da se čeka odluka ministarstva jer su ove godine to shvatili malo ozbiljnije. A druga ženska mi je rekla da su na edukaciji za to spomenuli da bi se s tim krenulo tek na jesen al da to nije finalna odluka.
Ima li netko neke druge informacije?
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 10:02   #300
Što kad niste prijavljeni na stručno na godinu dana?

Pozdrav, moja situacija je sljedeća. Prijavila sam se na stručno i počela raditi 15.12, radi se o privatnoj firmi.Prijavljena sam na stručno sa završenom SSS. Međutim, na prošlom poslu sam bila prijavljena na pola radnog vremena i pri potpisivanju ugovora na novom poslu, za stručno mi je šefica rekla da mi ugovor sa Zavodom ističe 07.07 (znači stručno mi traje od 15.12 do 07.07). Ali mi je odmah napomenula kako će mi, bude li sve u redu, po isteku ugovora o stručnom produžiti ugovor o radu normalno. Zanima me da li je netko imao iskustvo s tim? Može li se stručno po tom završetku od nepunih 8 mjeseci produžiti na još 4 mjeseca po isteku?
Marcya 67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.