Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 18:30   #1
Kako se osloboditi nekih neugodnih misli?

dakle,pitanje iz naslova.kako da se oslobodim nekih neugodnih misli? problem mi je reći kojih.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:49   #2
Izbacis ih van naglavacke. Kako su dosle, tako neka i odu. Zato, kako su dosle, odakle je njihovo podrijetlo?
__________________
Bring on the misunderstanding!
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:07   #3
Kognitivno-bihejvioralna terapija, meditacija, itd.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:44   #4
Koliko se isplati pokušati meditirati na temelju uputa koje se mogu nać online?

Mislim, svjesna sam da zvuči ful jednostavno, al sjećam se kad sam nekad davno pokušavala i ne - nije uopće.
Pogotovo nama koji teško "ugasimo mozak" generalno uz famozne prisilne misli.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:26   #5

Pitala sam gdje pronaći savjete koji su ustvari korisni.
Da, svjesna sam da je stvar vježbe, ali ipak bi neke upute bile korisne jer - da je meditirati lako, svi bi to radili .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:15   #6
Možeš s disanjem, možeš buljiti u svijeću ili slušati nešto odavde:

https://www.youtube.com/channel/UCM0...fsniGAhjvYFOSA
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:24   #7
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
dakle,pitanje iz naslova.kako da se oslobodim nekih neugodnih misli? problem mi je reći kojih.

Tako da kažeš... to su samo misli, to nisam ja, misli dolaze i odlaze, imam svakodnevno milion misli koje mi prolaze kroz glavu, neke su ugodne neke su mi neugodne, ne moram obraćati pažnju na njih, i ako ne obraćam pažnju nisu mi bitne, a ako mi nisu bitne nemaju značaj i otići će i same...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:52   #8
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

Pitala sam gdje pronaći savjete koji su ustvari korisni.
Da, svjesna sam da je stvar vježbe, ali ipak bi neke upute bile korisne jer - da je meditirati lako, svi bi to radili .
Oslobodit ćeš se tako što im se nećeš suprotstavljat i vodit raspravu u glavi s njima. Dopusti da dolaze i prolaze. One funkcioniraju kao ona dosadna pjesma na radiju koju ne možeš izbaciti iz glave cijeli dan. I što se više pokušavaš oduprijeti, ona se kao ljepilo lijepi za tebe. Ovo je bio slikovit primjer. Te misli nisu Ti, one su samo simptom anksioznosti i ništa više.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:57   #9
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Oslobodit ćeš se tako što im se nećeš suprotstavljat i vodit raspravu u glavi s njima. Dopusti da dolaze i prolaze. One funkcioniraju kao ona dosadna pjesma na radiju koju ne možeš izbaciti iz glave cijeli dan. I što se više pokušavaš oduprijeti, ona se kao ljepilo lijepi za tebe. Ovo je bio slikovit primjer. Te misli nisu Ti, one su samo simptom anksioznosti i ništa više.
Mmmm da.
Dolazis u kuhinju, vidis noz sa kojim je stara pripremala meso i proleti ti kroz glavu kak ti tata spava, a sami ste doma... Mmm. Iduca misao, otvaras staroj vrata, kak joj objasnit? Daaa. Onda si umna sudjenu. Sta ak ne povjeruju da si luda nego te posalju u obican zatvor? Klaustrofobija, 4 zida, resetke.
Razjebana obitelj i izgubljeni zivoti.
Naslovnice novina, tracevi, posprdnost i "nikad nije bila normalna".
- spremis noz, imas napadaj panike, mrzis sebe.

Da, totalno je poput pjesme na radiju.
Skroz je isto .


(Ak nekog zanima, ovo opisano su nasilne prisilne misli kod (barem u mom slucaju) Pure O oblika OCD-a.
Puno uobicajenije nego sto sam mislila, ali i jako uzbemirujuce kad ti se to dogadja)
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:42   #10
Ali nemaju poveznicu nož u kuhinji i naslov u crnoj kronici. Te misli su samo simptom anksioznosti.
Te misli stvaraju pomutnju u životu jer im ti daješ na značaju, odnosno diskutiraš s njima.
To su samo misli i ništa više. Misli nisu ti.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.