Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 22:59   #1
Hrana nakon treninga?

nakon vjezbanja najcesce uopce nisam gladna. veceram oko pola 7 i kasnije idem na trening i kad se vratim nisam gladna samo jako zedna. popijem vodu ili zeleni caj, eventualno ab kulturu. jel bi ipak trebala jest zbog misica ili neznam cega? ako da sta?
hvala.
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:00   #2
banane
herecgovka-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:00   #3
obavezno neko voce pojest i pit puno tekucine!
herecgovka-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:04   #4
Inace bi nakon treninga bilo dobro pojesti nekoliko kuhanih bjelanjaka i saku grozdjica. Ako ti je to jedini obrok izmedju treninga i spavanja onda bi mozda bilo dobro da bude i malo obilniji...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:10   #5
Svako jutro vježbam na prazan želudac jer mi je cilj riješiti se masnog tkiva. da li bi trebala jesti odmah nakon treninga ili ne? i ako da šta? hvala na odgovorima!
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:29   #6
Meso, riba, piletina ... sve sto je bogato bjelancevinama i siromasno ugljikohidratima...

Znaci izostavis - tjesteninu, a jedes meso
Prije treninga je pametno pojesti, nesto bogatije ugljikohidratima, reda radi, da imas dovoljno energije za kvalitetan trening [oko 2 sata aktivnosti] i ne dozivis kolaps [treniranje na prazan zeludac ne znaci da ces zbog toga se prije rijesiti masnog tkiva.]

Bjelancevine [Proteini] grade tijelo, nadogradjuju misice koje unistavas tijekom treninga, zbog toga je vazno nakon trenina se dobro opskrbiti bjelancevinama da tijelo ima iz cega napraviti veci, bolji, jaci misic [Veci, bolji, jaci misic ujedno i brze sagorijeva energiju - spaljuje ugljikohidrate, pa kad oni usfale ide redom po kemijskom lancu, mast dolazi na kraju nakon nekih 30 minuta misicne aktivnosti - tj. treninga, ergo brze gubis masne naslage].

- ako nisi toliko gladna da pojedes nesto, onda popijes Protein-Shake, sve u svemu vazno je da se opskrbis bjelancevinama -
__________________
"Ne volim citate, reci mi sta znas"
Narrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:55   #7
kako vi mene zbunjujete s tim prije jela vjezbanjem i nakon jela...na kraju jel ima ucinka ili ne ak nataste vjezbam????
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:17   #8
Quote:
MIŠICA kaže: Pogledaj post
kako vi mene zbunjujete s tim prije jela vjezbanjem i nakon jela...na kraju jel ima ucinka ili ne ak nataste vjezbam????
ja bolje rezultate u gubitku masnog tkiva postižem vježbanjem natašte
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:22   #9
Intenzivan napor natašte izazvat će smanjenje obujma određenih djelova tijela,ali ne zbog gubitka masnog tkiva,nego zbog gubitka mišića.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:24   #10
Da se ne ponavljam ... https://www.forum.hr/showthread.php?t=194790 .. zasto nije preporucljivo nataste vjezbat ..
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:13   #11
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Intenzivan napor natašte izazvat će smanjenje obujma određenih djelova tijela,ali ne zbog gubitka masnog tkiva,nego zbog gubitka mišića.
ne vježbam visokim intenzitetom nego niskim
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:05   #12
ali moj trening zavrsi u 9 i pol... nemogu sad jest jaja i meso u pola 10 navecer a nisam ni gladna...
proteinski shake mi zvuci ko nes za ozbiljne sportase i ne zapravo ne zelim pit nesto sta se tako zove, sta ne valja ab kultura npr??
i sta ce se desit ako ne pojedem nis?
i jos nes (uff puna sam pitanja) u cemu ima bjelancevina a da je lagana hrana?
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:40   #13
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ali moj trening zavrsi u 9 i pol... nemogu sad jest jaja i meso u pola 10 navecer a nisam ni gladna...
proteinski shake mi zvuci ko nes za ozbiljne sportase i ne zapravo ne zelim pit nesto sta se tako zove, sta ne valja ab kultura npr??
i sta ce se desit ako ne pojedem nis?
i jos nes (uff puna sam pitanja) u cemu ima bjelancevina a da je lagana hrana?
Mene muče iste brige Vježbam kasno navečer, nisam gladna poslije treninga, a svi kažu da treba nešto jesti. Ja imam običaj popiti 2 normalna jogurta, ali to izgleda nije dobro. Proteinski shake mi isto zvuči kao nešto za one koji sve to jako ozbiljno shvaćaju. Nije mi jasno zašto sve mora zvučati tako komplicirano (meni barem). Uglavnom, meni su na mom topicu spominjali kuhane bjelanjke poslije treninga Uglavnom, nadam se da će ti netko odgovoriti na pitanje, jer i mene sve što si napisala zanima. Zapravo meni su ljudi odgovorili, ali kad mene sve to zbunjuje previše.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:43   #14
ma nema sanse da kuham bjelanjke u 10 navecer, pa nit zelim nabit masu ko neki bilder nit se spremam za olimpijsko... cisto idem na aerobic radi koncije, malo se utegnut i bolje osjecat...
i stvarno nisam opce gledna poslije vjezbanja, zedna jesam i pijem vodu ili zeleni caj, eventualno mi pase ab kultura
ajde bananu bi jos i mogla provarit ali banana nisu bjelncevine bas jel?
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:49   #15
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ma nema sanse da kuham bjelanjke u 10 navecer, pa nit zelim nabit masu ko neki bilder nit se spremam za olimpijsko... cisto idem na aerobic radi koncije, malo se utegnut i bolje osjecat...
i stvarno nisam opce gledna poslije vjezbanja, zedna jesam i pijem vodu ili zeleni caj, eventualno mi pase ab kultura
ajde bananu bi jos i mogla provarit ali banana nisu bjelncevine bas jel?
Da, tako je i meni. Mislim da u bananama ipak ima više ugljikohidrata. Nisam baš neki stručnjak po tom pitanju, tek sam se nedavno počela susretati s tim problemima ugljikohidrati, bjelančevine, prije treninga, poslije treninga, hrana s niskim glikemičnim indeksom, s visokim. Ne znam jesu li banane dobre za poslije treninga. Da jesu to ne bi bilo tako komplicirano izvesti, ali ajd valjda će se javit netko pametniji pa nam reći zašto ne banane. Jer mislim da bi ipak bilo prejednostavno, jednostavnije od wheya (ne pitaj, ne znam), proteinskih shakeova, glukoze, bjelanjaka i sl.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 01:16   #16
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ali moj trening zavrsi u 9 i pol... nemogu sad jest jaja i meso u pola 10 navecer a nisam ni gladna...
proteinski shake mi zvuci ko nes za ozbiljne sportase i ne zapravo ne zelim pit nesto sta se tako zove, sta ne valja ab kultura npr??
i sta ce se desit ako ne pojedem nis?
i jos nes (uff puna sam pitanja) u cemu ima bjelancevina a da je lagana hrana?
http://www.vitamini.hr/2817.aspx
http://www2.hgk.hr/znakovi/kvaliteta/ab_kultura.asp
http://dijabetes.plivazdravlje.hr/?s...n_menu=mlijeko
koryu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 01:20   #17
znaci ab kultura ima 8 bjelancevina, i sta sad koliko je to? dosta? nedovoljno?
gubim seu tim brojkama...
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 11:30   #18
[QUOTE=Lilit;7485170
ajde bananu bi jos i mogla provarit ali banana nisu bjelncevine bas jel?[/QUOTE]

banana ima visoki glikemicki indeks tak da nis od toga, a zasto vam je problem popiti proteinski shake poslije treninga??? tako su fini i ima ih raznih okusa, svatko si moze naci okus za sebe
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 11:34   #19
Evo ja isto idem na fitness 3 puta tjedno. Trening mi je do pola 8. Kad dodem doma popijem vode i ako sam bas jako gladna(a znam bit) pojedem jabuku ili neki jogurt. I to je to.

Tim se bavim rekreativno, trebam se malo utegnut i skinut par kila. I do sad mi tako ide dobro. Za 2 mjeseca 3 i pol kile.

Ni ja nisam za te proteinske napitke i sta ti ja znam. Ako nije profesionalno bavljenje sportom, onda sam svakako za ovako nesto.

Cure samo hrabro naprijed i radite onako kako vama pase.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 12:19   #20
ako mi je trening u 7... je li dobro nakon pojesti malo suhih brusnica (vidim da je netko grožđice spominjao)? a pol sat nakon, kad dođem doma, 1 bioaktiv? je li to o.k. večera?
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.