Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 12:51   #1
dr. Viktor Gutić

to znate o ovom ustaškom koljaču iz 2. svjetskog rata.

http://i47.tinypic.com/2pyaiom.jpg
Bolji od tebe is offline  
Received Infraction
Old 13.05.2017., 23:23   #2
“Poželjet će drumovi Srbalja, al' Srbalja nigdje biti neće."

"Ovaj učitelj dva dana prije rekao mi je da u Banjoj Luci tuku Srbe naveliko i da će se Srbi osvetiti. Razumije se da to nikome nisam rekao jer bi mu smjesta zbog toga glava otišla, ali mu stvarno nisam ni vjerovao da Srbe i po Bosni ubijaju, dok mi iza toga brzo nije rekao pok. don Andrija Majić, mlađi, da je išao u Zagreb intervenirati zbog ubijanja Srba oko Ljubinja. Pričao mi je da je htio osobno od Poglavnika zatražiti zaštitu. U Poglavnikovu predsoblju čekao je i prijam Viktor Gutić. I kada se je don Andrija u predsoblju tužio Gutiću kako Togonal divlja i ubija mirne Srbe i da je zbog toga pošao k Poglavniku, onda mu je Gutić rekao da to nije ništa, da ih treba što više pobiti i izvadio je iz džepa sliku pobijenih Srba koje mrtva ustaška straža čuva, a sami Viktor Gutić uz njih k’o u mimohodu prolazi. Don Andriji je bilo tada jasno da nema ništa tražiti od Poglavnika, pa se neobavljena posla vratio kući nazad. Rekao mi je također da mu je sami Artuković rekao da će biti već zaveden mir i red, dok on stigne kući. Međutim, kada je Andrija stigao u Ravno, čuo je da je Togonal već završio svoju akciju i potukao Srbe."
demon is offline  
Old 14.05.2017., 01:13   #3
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
“Poželjet će drumovi Srbalja, al' Srbalja nigdje biti neće."

"Ovaj učitelj dva dana prije rekao mi je da u Banjoj Luci tuku Srbe naveliko i da će se Srbi osvetiti. Razumije se da to nikome nisam rekao jer bi mu smjesta zbog toga glava otišla, ali mu stvarno nisam ni vjerovao da Srbe i po Bosni ubijaju, dok mi iza toga brzo nije rekao pok. don Andrija Majić, mlađi, da je išao u Zagreb intervenirati zbog ubijanja Srba oko Ljubinja. Pričao mi je da je htio osobno od Poglavnika zatražiti zaštitu. U Poglavnikovu predsoblju čekao je i prijam Viktor Gutić. I kada se je don Andrija u predsoblju tužio Gutiću kako Togonal divlja i ubija mirne Srbe i da je zbog toga pošao k Poglavniku, onda mu je Gutić rekao da to nije ništa, da ih treba što više pobiti i izvadio je iz džepa sliku pobijenih Srba koje mrtva ustaška straža čuva, a sami Viktor Gutić uz njih k’o u mimohodu prolazi. Don Andriji je bilo tada jasno da nema ništa tražiti od Poglavnika, pa se neobavljena posla vratio kući nazad. Rekao mi je također da mu je sami Artuković rekao da će biti već zaveden mir i red, dok on stigne kući. Međutim, kada je Andrija stigao u Ravno, čuo je da je Togonal već završio svoju akciju i potukao Srbe."
I ti si tamo sjedio, sve to cuo i zapisao.
Dilberth is offline  
Old 18.05.2017., 11:53   #4
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
I ti si tamo sjedio, sve to cuo i zapisao.
Ne. Tamo je sjedio don Andrija Majić koji je to ispričao fra Tugomiru Soldi (organizatoru uspostave vlasti NDH u Čapljini 10. travnja 1941.), a koji je sve to naveo u tekstu koji je poslao dr. Krunoslavu Draganoviću. Fra Soldo je to napisao 1951. gdje je bio u emigraciji, a poslao je Draganoviću jer je ovaj spremao odgovor na neistine naveden u "Magnum Crimen" V. Novaka (tu je fra Soldo naveden kao pokretač i organizator pokolja Srba u Čapljinskom kraju).

K. Draganović je 1967. otet od UDBA-e i doveden u Jugoslaviju, 16 godina nakon onoga što je zapisao i poslao fra Soldo.

Sapienti sat.
demon is offline  
Old 18.05.2017., 14:47   #5
Znaš ono, dokazi dobiveni na silu, nisu baš neki dokazi.
Ima i jedna latinska; testis unus, testis nullus.

Ne znam baš previše o temi, ali argumentacija ti nije nešto
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 18.05.2017., 18:31   #6
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Znaš ono, dokazi dobiveni na silu, nisu baš neki dokazi.
Ima i jedna latinska; testis unus, testis nullus.

Ne znam baš previše o temi, ali argumentacija ti nije nešto
Kakva sila? Fratar iz Čapljine koji je pobjegao 1945. na zapad kao emigrant u Italiji piše popu, koji je tad također u emigraciji i koji je organizirao spašavanje ustaških glavešina s porodicama i njihov bijeg dalje na zapad, kakvo je bilo stanje u Čapljini u toku rata kako bi dao materijala navedenom popu da oplete po Viktoru Novaku koji ga (njega, fratra) je proglasio kolovođom ustaških pokolja po Čapljinskom kraju u svojoj, blago rečeno, tendencioznoj knizi.

Ko je koga tu silio? Kakvi dokazi dobiveni na silu?
demon is offline  
Old 18.05.2017., 21:07   #7
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Kakva sila? Fratar iz Čapljine koji je pobjegao 1945. na zapad kao emigrant u Italiji piše popu, koji je tad također u emigraciji i koji je organizirao spašavanje ustaških glavešina s porodicama i njihov bijeg dalje na zapad, kakvo je bilo stanje u Čapljini u toku rata kako bi dao materijala navedenom popu da oplete po Viktoru Novaku koji ga (njega, fratra) je proglasio kolovođom ustaških pokolja po Čapljinskom kraju u svojoj, blago rečeno, tendencioznoj knizi.
Ko je koga tu silio? Kakvi dokazi dobiveni na silu?
Čekaj kaj nisi napisao da su ga oteli;
K. Draganović je 1967. otet od UDBA-e i doveden u Jugoslaviju, 16 godina nakon onoga što je zapisao i poslao fra Soldo.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 19.05.2017., 00:14   #8
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Ne. Tamo je sjedio don Andrija Majić koji je to ispričao fra Tugomiru Soldi (organizatoru uspostave vlasti NDH u Čapljini 10. travnja 1941.), a koji je sve to naveo u tekstu koji je poslao dr. Krunoslavu Draganoviću. Fra Soldo je to napisao 1951. gdje je bio u emigraciji, a poslao je Draganoviću jer je ovaj spremao odgovor na neistine naveden u "Magnum Crimen" V. Novaka (tu je fra Soldo naveden kao pokretač i organizator pokolja Srba u Čapljinskom kraju).

K. Draganović je 1967. otet od UDBA-e i doveden u Jugoslaviju, 16 godina nakon onoga što je zapisao i poslao fra Soldo.

Sapienti sat.
Gutic Majicu, Majic Soldi, Soldo Draganovicu, Draganavic Udbi, i Udba demonu.

Covjece da li ti uopce shavacas sto trabunjas? Kakvi su ti to glupavi dokazi i reference?
Dilberth is offline  
Old 19.05.2017., 09:49   #9
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Čekaj kaj nisi napisao da su ga oteli;
K. Draganović je 1967. otet od UDBA-e i doveden u Jugoslaviju, 16 godina nakon onoga što je zapisao i poslao fra Soldo.
Da, ali sam napisao i da je dotični tekst Soldo napisano 1951. i poslao Draganoviću koji tad bio u emigraciji i koji je pisao odgovor na Magnum Crimen Viktora Novaka koju je ovaj objavio 1948. Draganović je od 1943. boravio u Italiji.
demon is offline  
Old 19.05.2017., 10:00   #10
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Da, ali sam napisao i da je dotični tekst Soldo napisano 1951. i poslao Draganoviću koji tad bio u emigraciji i koji je pisao odgovor na Magnum Crimen Viktora Novaka koju je ovaj objavio 1948. Draganović je od 1943. boravio u Italiji.
Ok, nisam te skužio.
No opet, to izgleda kao međusobno prepucavanje.
Priča iz 2 ruke. Čovjek prepričava priču koju je čuo od sudionika sastanka i šalje ju nekom drugom da se obrani od čudnih optužbi.
Ne zvuči kao nešto vjerodostojno, no kako o temi ne znam skoro ništa ovo bi bilo sve od mene
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 19.05.2017., 10:03   #11
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ok, nisam te skužio.
No opet, to izgleda kao međusobno prepucavanje.
Priča iz 2 ruke. Čovjek prepričava priču koju je čuo od sudionika sastanka i šalje ju nekom drugom da se obrani od čudnih optužbi.
Ne zvuči kao nešto vjerodostojno, no kako o temi ne znam skoro ništa ovo bi bilo sve od mene
Prica iz cetvrte ruke!
Dilberth is offline  
Old 19.05.2017., 12:40   #12
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ok, nisam te skužio.
No opet, to izgleda kao međusobno prepucavanje.
Priča iz 2 ruke. Čovjek prepričava priču koju je čuo od sudionika sastanka i šalje ju nekom drugom da se obrani od čudnih optužbi.
Ne zvuči kao nešto vjerodostojno, no kako o temi ne znam skoro ništa ovo bi bilo sve od mene
Tu si skroz u pravu, ali tu nema prepucavanja, i ovo je spomenuo usput kad je pričao o stavu ustaških vlasti na zločine koji su se počeli događati, a koje su pripadnici klera, opisani kod V. Novaka kao pokretači zločina, pokušavali spriječiti.
demon is offline  
Old 19.05.2017., 16:32   #13
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Tu si skroz u pravu, ali tu nema prepucavanja, i ovo je spomenuo usput kad je pričao o stavu ustaških vlasti na zločine koji su se počeli događati, a koje su pripadnici klera, opisani kod V. Novaka kao pokretači zločina, pokušavali spriječiti.
Zaboravio si jos spomenuti da je Gutic rekao Majicu, Majic Soldi, Soldo Draganovicu, Draganavic Udbi, a Udba tebi da u Zagrebu prave sapun od srpske nejaci.

Po kakvoj logici ce "pripadnici klera" da "oplete po Viktoru Novaku" ako prenesu nesto sto je Gutic navodno privatno izjavio? Novak ce se javno ispricati "pripadnicima klera"? Tvoj point je bio da citiras navodne izjave Viktora Gutica, a ovo o "pripadnicima klera" je samo glupavi dressing da bi nas se uvjerilo da smo stvarno culi srbozderske Guticeve izjave i misljenja.
Dilberth is offline  
Old 20.05.2017., 12:51   #14
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
to znate o ovom ustaškom koljaču iz 2. svjetskog rata.

http://i47.tinypic.com/2pyaiom.jpg
Od desetoro njih, na slici jedan domobran, jedan ustasa, sedmorica Njemaca i jedan za kojega se po slici ne moze utvrditi je li ustasa ili njemacki vojnik.Nijedan od njih nije Gutic.

Prijavljen si za trolanje i nepravilno postavljanje teme.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 22.05.2017., 07:23   #15
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
to znate o ovom ustaškom koljaču iz 2. svjetskog rata.

http://i47.tinypic.com/2pyaiom.jpg
Ovako se tema ne postavlja, a i izvori su ti malo jači.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.