Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 10:06   #1
Koja je fora sa ismijavanjem bijelih čarapa?

Modni trendovi su često podložni nekim potpuno iracionalnim kriterijima. Tako i npr. nošenje bijelih čarapa.

Obožavam ih jer ne smrde. Nisu zatrovane raznim bojama i sranjima.
Nosim ih skoro stalno. Estetski mi izgledaju lijepo u kombinaciji sa polu/sportskom obućom i sivim ili crnim hlačama.

A bijela i crna boja se općenito jako lijepo slažu. I uobičajne su. Evo, dok pišem ovo, od nekih 10 ljudi koje sam vidio, njih 8 su imali na sebi nešto crno-bijelo.

Počeo sam ih nositi na kraju osnovne škole nakon što sam otkrio da ne smrde. Bio sam potpuno zbunjen sporadičnim pitanjima "zašto ih nosiš". Nije mi bilo jasno koji kurac je ljudima, zašto me to pitaju?
Pitanja su uglavnom dolazila od žena zato temu i postavljam na ŽK.

Ono što je meni apsurdno i smiješno, "svi" će komentirati ako netko nosi bijele čarape i crnu obuću. Dok se kombinacija bijele obuće i crnih čarapa uopće ne spominje. Kao to je OK.
Ili nije OK crne hlače i bijele čarape. A bijele hlače i crne čarape su OK. Čak sam u nekim člancima pročitao "bijele čarape ne čak i uz bijele hlače, bijele čarape za sport i nizašto drugo na svijetu..."
Mislim, koji kurac? Kakvi su to kriteriji?

Meni osobno je recimo, odvratno vidjeti muškarce bez čarapa u zatvorenoj obući. To je, vidim, popularno u zadnje vrijeme. Bos u cipelama, odnosno otkrivenih gležnjeva. Odvratno. Općenito bilo koje otkrivanje gležnjeva kod muškaraca.

Crne čarape me odmah asociraju na smrad. Ne volim ih vidjeti.

Farmerice i cipele. Vidim to je također uobičajno. Meni osobno izgleda kao da si kravi stavio sedlo. U istom rangu kao i cipele i trenirka.

Ali nikog ne jebem s pitanjima o tome niti mi nečije preferencije u odijevanju utječu na dojam o čovjeku.

Bijela boja se lijepo slaže sa manje više svim postojećim bojama. Stoga, ne postoji niti jedan estetski razlog zbog kojeg ne bih trebao nositi bijele čarape u bilo kojoj kombinaciji, manje više. Još ako dodamo praktičnost koja mi je svakako u životu daleko bitnija, jasno je da nikad neću odustati od njih.

Ne zanima me što žene o tome misle. Taman nikad ne našao curu. Uostalom, de facto sam Hercegovac. I to me spašava.

Pozivam bijeločarapefobe da me pokušaju razuvjeriti.

I da, sjetih se, mislim da je bila jedna slična tema ali vezana za muškarce u papučama. To je kao neki "turn off" ženama. Što je meni također bilo neshvatljivo, nepojmljivo neštajaznamsve, jer koji kurac ću ljeti nositi ako je papuče?

Shvaćam solidno kvantnu fiziku ali ove neke sulude kriterije naprosto ne shvaćam.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:11   #2
Meni je gadno vidjeti tamnu odjeću i bijele čarape kao i obrnuto.
Estetski neprivlačno i čini mi se kao da osoba ne ulaže nimalo truda da uskladi odjevnu kombinaciju na sebi.
Isto mi je neopisivo ružno vidjeti zatvorenu obuću na bosu nogu kod muškaraca. Kao i natukače na čarape.
Bijele čarape mogu samo i isključivo na trenirku ili eventualno svijetle traperice.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:13   #3
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Meni je gadno vidjeti tamnu odjeću i bijele čarape kao i obrnuto.
Estetski neprivlačno i čini mi se kao da osoba ne ulaže nimalo truda da uskladi odjevnu kombinaciju na sebi.
A nije ti neugodno vidjeti crno-bijelu majicu?
Crni Sako i bijelu košulju?

Zašto su odijevne kombinacije istih boja u jednom slučaju prihvatljive a u drugom ne?
Ne postoji apsolutno nijedan racionalan razlog.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:16   #4
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
A nije ti neugodno vidjeti crno-bijelu majicu?
Crni Sako i bijelu košulju?

Zašto su odijevne kombinacije istih boja u jednom slučaju prihvatljive a u drugom ne?
Ne postoji apsolutno nijedan racionalan razlog.
Racionalan razlog je estetika.
Da obučeš crne hlače, bijelu majicu i bijele čarape, meni bi pogled instantno završio fiksiran na bijelim čarapama.
Bole bi me u oči.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:16   #5
Meni su bijele čarape kjut.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:17   #6
Stari, jel ti se nose bijele čarape? Nosi ih.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:56   #7
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Meni osobno je recimo, odvratno vidjeti muškarce bez čarapa u zatvorenoj obući. To je, vidim, popularno u zadnje vrijeme. Bos u cipelama, odnosno otkrivenih gležnjeva. Odvratno. Općenito bilo koje otkrivanje gležnjeva kod muškaraca.
ovaj... sumnjam da netko nosi cipele na golu nogu. postoje i stopalice
c.c. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:59   #8
Pa čime ti pereš te čarape da ti smrde?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:03   #9
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Stari, jel ti se nose bijele čarape? Nosi ih.
Jasno da hoću. Temu sam pokrenuo jer me fasciniraju kritike na račun istih.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:04   #10
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Racionalan razlog je estetika.
Da obučeš crne hlače, bijelu majicu i bijele čarape, meni bi pogled instantno završio fiksiran na bijelim čarapama.
Bole bi me u oči.
Estetika nije racionalan razlog.
Estetski, meni su crne čarape odvratne.

Tu nema ničeg racionalnog.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:06   #11
bijele carape su okej ako si sportski tip i nosis trenirke/tenisice. na sve ostalo ne pašu nitko ti nece zabraniti da ih nosis, ali da ces biti modno osvijesten u njima, neces
c.c. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:11   #12
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Estetika nije racionalan razlog.
Estetski, meni su crne čarape odvratne.

Tu nema ničeg racionalnog.
Pa da, tražiš da ti se racionalno objasni nešto što uopće nije racionalno. U estetskoj si manjini. Jebiga
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:30   #13
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
bijele carape su okej ako si sportski tip i nosis trenirke/tenisice. na sve ostalo ne pašu nitko ti nece zabraniti da ih nosis, ali da ces biti modno osvijesten u njima, neces
A ne pašu zato jer...?
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:33   #14
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Pa da, tražiš da ti se racionalno objasni nešto što uopće nije racionalno. U estetskoj si manjini. Jebiga
Ne tražim racionalno objašnjenje jer znam da ga nema.
Zapravo samo želim ukazati koliko je apsurdno obraćati pažnju na takve stvari i donositi zaključke o ljudima na osnovu takvih stvari.
Izazvan ljudima koji me uz teleći pogled ispitivaju o tome kakve ja čarape nosim.
Koji kurac? Zašto meni nikad ne padne napamet nekoga ispitivati zašto je obukao nešto? Zašto mi nije problem to ignorirati u donošenju zaključaka o nekome, manje više? Zašto svi nisu savršeni kao ja?
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:39   #15
Bez brige, sigurno i ti donosiš naprasne zaključke o ljudima, samo na temelju nečeg što nisu čarape.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:47   #16
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Modni trendovi su često podložni nekim potpuno iracionalnim kriterijima. Tako i npr. nošenje bijelih čarapa.

Obožavam ih...
...
...
...

Ne zanima me što žene o tome misle.
Jesi li siguran u ovo?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:57   #17
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
A ne pašu zato jer...?
zato je bijele čarape nose hercegovci, i možda imoćani valjda... zato jer je zadnjih desetljeća fora da je to demode, obuj roze, neće ti nitko ništa reć, bit ćeš in, ali bijele su ali s druge strane skroz je ok hodat okolo samo u holahopkama ili u multidimenzioniranim vrećama itd...

Ne zamaraj se čovječe nosi što ti se sviđa i adio. Žene kojima to smeta otpišeš odma ne jer im smeta koju boju čarapa nosiš, nego jer je to znak da se razilazite na još tisuću nivoa i da ti tu nema sreće. Moda je individualna i promjenjiva stvar.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:59   #18
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pa čime ti pereš te čarape da ti smrde?
i pere li noge?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:02   #19
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Ne tražim racionalno objašnjenje jer znam da ga nema.
Zapravo samo želim ukazati koliko je apsurdno obraćati pažnju na takve stvari i donositi zaključke o ljudima na osnovu takvih stvari.
istina je. važno je kakav je čovjek iznutra.
ima muškaraca koji nose bijele čarape, a možda su sasvim dobri ljudi.
a ako je ženu sram, ne mora ga voditi van, može ga držati u kući.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:00   #20
bijele čarape na tamnu odjeću ne pašu jer odskaču i previše podsjećaju na donje rublje. također ne djeluju elegantno nego sportski. pr. nosiš neko odijelo i staviš one frotirne bijele. za izbljuvat se

ja imam samo crne čarape i pokoji par crvenih



evo ti još boljeg objašnjenja. kad je čarapa bijela onda je evidentno da je čarapa, priprost predmet a kad je crna onda kao da je nema, stapa se s obućom i hlačama.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.