Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 01:14   #21
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ah, Bugarska, zemlja u kojoj 20% stanovništva nema wc, a 40% stanovništva si ne može priskrbiti topli dom zimi.
Ta ista Bugarska nije za potcjenjivanje, oni su zaostajali za ex Yu po nekim stvarima, ali su po nekima bili eonima ispred. 1981. su napravili i lansirali svoj vlastiti satelit.Na ISS se nalaze bugarski spektometrijski dozimetri za kosmičku radijaciju. https://en.wikipedia.org/wiki/RADOM-7
Staklenici za uzgoj biljaka u svemiru su bugarski izum. Imaju i istraživačku postaju an Antarktiku.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 05:41   #22
Quote:
JeZloba kaže: Pogledaj post
Ta ista Bugarska nije za potcjenjivanje, oni su zaostajali za ex Yu po nekim stvarima, ali su po nekima bili eonima ispred. 1981. su napravili i lansirali svoj vlastiti satelit.Na ISS se nalaze bugarski spektometrijski dozimetri za kosmičku radijaciju. https://en.wikipedia.org/wiki/RADOM-7
Staklenici za uzgoj biljaka u svemiru su bugarski izum. Imaju i istraživačku postaju an Antarktiku.
Naravno da nije za podcjenjivanje, samo se sprdam sa argumentima tipa - eto, oni imaju satelite, dok se mi bavimo ustašama i partizanima - vidiš kako su oni bolja i uspješnija država.

A da se nešto slično radi kod nas, opet bi bila pljuvačina. Ljudi pod ovrhama, nema se za liječenje djece, a ovi lansiraju satelite. Da još nemamo wc u 20% kućanstava, kakva bi tek onda sprdnja i pljuvačina bila
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 07:49   #23
hrvati imaju kupatila i wc, ali zaostaju po održavanju zubi i općenito po održavanju higijene...

kako bi se reklo "nije govno već se pas posro"
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:02   #24
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Naravno da nije za podcjenjivanje, samo se sprdam sa argumentima tipa - eto, oni imaju satelite, dok se mi bavimo ustašama i partizanima - vidiš kako su oni bolja i uspješnija država.

A da se nešto slično radi kod nas, opet bi bila pljuvačina. Ljudi pod ovrhama, nema se za liječenje djece, a ovi lansiraju satelite. Da još nemamo wc u 20% kućanstava, kakva bi tek onda sprdnja i pljuvačina bila
To je točno! Nitko se ne smije ni usuditi pokrenuti takvu inicijativu, jer bi "pravednički" hrvatski mediji pokrenuli linč-kampanju. A kada Bugari lansiraju satelit, onda plač i lamentiranje o "zaostalosti". Catch 22 za svaku vlast.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:13   #25
Quote:
JeZloba kaže: Pogledaj post
To je točno! Nitko se ne smije ni usuditi pokrenuti takvu inicijativu, jer bi "pravednički" hrvatski mediji pokrenuli linč-kampanju. A kada Bugari lansiraju satelit, onda plač i lamentiranje o "zaostalosti". Catch 22 za svaku vlast.
teška istina..
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:36   #26
samo sam htio dodat vezano za ovu kuknjavu na glavnom topicu, njemacki doktori bjeze u svicarsku, pa sta onda ? i oni trose pare poreznih obveznika dok studiraju ili idu na specijalizaciju i ond , hop, pobjeze u svicu s tom jednom razlikom da svaba ima 80 milja a nas jos malo jedva 3 milje ....

koja je to jebena selekcija kad od sacice seljaka koje mozes postrojit na jednu livadu neko dosegne svjetski nivo u bilo cemu ! i onda ti jos neko sere kao trosis pare....samo trosite pare, bolje da ih potrose studenti vec ova zgadija na vlasti. bolje dat pare za propalog studenta vec za audi milana bandica ! i ostale naravno.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:24   #27
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Baš smo isti kao i Obala Bjelokosti. Još ako netko zna "raditi rukama" bio bi lud ići nekuda van jer u RH može imati posla da ne zna kuda će prije.
nije takvima problem posao nego naplatiti isti
to je po meni dosta veliki razlog odlaska dijela zanatlija i privatnika, jer natezati se da ti plate odrađeni posao dosadi nakon nekog vremena
takav će i vani tući lovu,a djeci će mu biti bolje, pa zato takav ode
a on se manje živcirati o glupostima, to ti je ono kad u životu dođeš do toga da ti je bitan problem što nemaš nož za patliđan

naravno, da možda većo odlazak će smanjiti i ubrzati sudstvo u hr, pa će biti bolje
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:55   #28
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Stavio sam linkove gdje traže zidare i tesare (njih desetak) za cca 10 000 kuna. pristojna plaća za RH. Što fali radu na crno?

4 dana je postavljao 15 kvadrata pločica? I pristao na takve pare? Čestitke.
Nisam vidio te linkove , moja greška. Dali piše koliko sati treba odraditi za 10 000kn? Bitna je satnica, a ne plaća na kraju mjeseca.
Ja bih rado volio upoznati tesara koji ima 10 000kn za normalno radno vrijeme, znači max 50 sati tjedno. Al prije ću dobit na lutriji nego njega upoznati.
U Hr se i ing.građ mora namučiti da zaradi 10 000, a ako nije kakav direktorčić, vjeruj mi da radi za dvojicu za tu plaću.


2 dana pod, 1 dan zid, 1 dan fugiranje. Sam je rekao cijenu, nisam se cjenkao.

Koliko znam,rad na crno nije dopušten, stoga ga nebi trebalo promovirati na forumu.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nije takvima problem posao nego naplatiti isti
to je po meni dosta veliki razlog odlaska dijela zanatlija i privatnika, jer natezati se da ti plate odrađeni posao dosadi nakon nekog vremena
takav će i vani tući lovu,a djeci će mu biti bolje, pa zato takav ode
a on se manje živcirati o glupostima, to ti je ono kad u životu dođeš do toga da ti je bitan problem što nemaš nož za patliđan

naravno, da možda većo odlazak će smanjiti i ubrzati sudstvo u hr, pa će biti bolje
Točno to. LAko je napraviti posao, malko teže naplatiti odrađeno. Bilo od fizičke osobe, bilo od feće firme kao kooperant.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:43   #29
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Toga ima samo u RH.



NEgo, volio bi te vidjeti da si s druge strane tj. da si ti taj koji je nekome posudio pare koje ti netko ne želi vratiti pa da vidimo kakvu bi pjesmu pjevao.


Krivo rezoniranje. Ovdje su stvari otisle preko toga jer se nalazimo sada u hr matrixu gdje je sustav potpuno unistio sve standarde egzistencije. Ja bi isto volio vidjeti i tebe ali s druge strane gdje iznenada gubis posao a buduci da je Alan Ford drzava razorena nema vise nigdje posla i onda uskoro stize delozacija unatoc dobroj zelji da se plati rata o pohranjuju uhljebi, ali se fizicki ne moze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:06   #30
Kako to izgleda kad se iz Hrvatske preseli u London:

Davor me preporučio za posao pomoćnog kuhara u jednom talijanskom restoranu. Tako je sve počelo. Na tom poslu uopće nisam bio sretan. Već sam prvog dana shvatio da me čeka nezamisliva količina posla. Bio sam još balavac. Na posao sam dolazio u 7.00, a onda sam cijeli dan rezuckao povrće i prao suđe. Chef mi je tek nakon nekoliko mjeseci, kada sam se dokazao, dozvolio da režem meso, što je bilo posebno priznanje. Najgori posao čekao me u ranim jutarnjim satima, kada se restoran zatvorio.
Onda sam morao oprati crno suđe koje je stajalo u šest ogromnih sudopera. Iz restorana sam uglavnom odlazio u tri ujutro. Otišao bih u stan, odspavao dva sata i odmah se vratio na posao. Radio sam između 16 i 18 sati dnevno i zarađivao 500 funti tjedno. Živio sam u stanu u Bayswateru, kvartu nedaleko od Hydeparka i Sohoa. Stan sam dijelio s nekoliko cimera. U Londonu sam ostao oko godinu dana. Svakih nekoliko mjeseci mijenjao sam posao.


http://www.telegram.hr/price/kao-kli...a-u-hrvatskoj/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:37   #31
Je li 500 funti više nego što bi sezonac dobio u Hrvatskoj za taj posao.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:39   #32
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kako to izgleda kad se iz Hrvatske preseli u London:



Davor me preporučio za posao pomoćnog kuhara u jednom talijanskom restoranu. Tako je sve počelo. Na tom poslu uopće nisam bio sretan. Već sam prvog dana shvatio da me čeka nezamisliva količina posla. Bio sam još balavac. Na posao sam dolazio u 7.00, a onda sam cijeli dan rezuckao povrće i prao suđe. Chef mi je tek nakon nekoliko mjeseci, kada sam se dokazao, dozvolio da režem meso, što je bilo posebno priznanje. Najgori posao čekao me u ranim jutarnjim satima, kada se restoran zatvorio.

Onda sam morao oprati crno suđe koje je stajalo u šest ogromnih sudopera. Iz restorana sam uglavnom odlazio u tri ujutro. Otišao bih u stan, odspavao dva sata i odmah se vratio na posao. Radio sam između 16 i 18 sati dnevno i zarađivao 500 funti tjedno. Živio sam u stanu u Bayswateru, kvartu nedaleko od Hydeparka i Sohoa. Stan sam dijelio s nekoliko cimera. U Londonu sam ostao oko godinu dana. Svakih nekoliko mjeseci mijenjao sam posao.




http://www.telegram.hr/price/kao-kli...a-u-hrvatskoj/


Odlicno. Sada se sretan moze vratiti natrag u hr matrix i s poslom u Konzumu ili kod Bose moze nastaviti prehranjivati/pohranjivati uhljebcice. Zemlja sunca, mora, riba i klapa konacno ide naprijed. Iz egzodusa u blagostanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:03   #33
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Je li 500 funti više nego što bi sezonac dobio u Hrvatskoj za taj posao.
500 funti iz 90-ih čisto da se uzme i inflacija u obzir i cijene tada u Londonu

ii hebate kuna sa 14 sklizla na 8,5 kuna. Koja smo mi megaekonomska država
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:09   #34
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Je li 500 funti više nego što bi sezonac dobio u Hrvatskoj za taj posao.
Zaboravljaš da je sezoncima plaćen smještaj,
dok je ovome većina novca potrošena na da ima gdje za prespavat ta 4 slobodna sata dnevno.

Dakle, puno više se zaradi u sezoni u hrvatskoj nego radeći u Londonu.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:12   #35
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Odlicno. Sada se sretan moze vratiti natrag u hr matrix i s poslom u Konzumu ili kod Bose moze nastaviti prehranjivati/pohranjivati uhljebcice. Zemlja sunca, mora, riba i klapa konacno ide naprijed. Iz egzodusa u blagostanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašznam da je je puno lakše lstavljati c/p komentare iz posta u post o nekakvom Matrixu.

Ali ima ljudi koji i čitaju, pa su pročitali da se i ejst vratio u Hrvatsku.
I sad je uspješan poduzetnik.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:46   #36
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kako to izgleda kad se iz Hrvatske preseli u London:

Davor me preporučio za posao pomoćnog kuhara u jednom talijanskom restoranu. Tako je sve počelo. Na tom poslu uopće nisam bio sretan. Već sam prvog dana shvatio da me čeka nezamisliva količina posla. Bio sam još balavac. Na posao sam dolazio u 7.00, a onda sam cijeli dan rezuckao povrće i prao suđe. Chef mi je tek nakon nekoliko mjeseci, kada sam se dokazao, dozvolio da režem meso, što je bilo posebno priznanje. Najgori posao čekao me u ranim jutarnjim satima, kada se restoran zatvorio.
Onda sam morao oprati crno suđe koje je stajalo u šest ogromnih sudopera. Iz restorana sam uglavnom odlazio u tri ujutro. Otišao bih u stan, odspavao dva sata i odmah se vratio na posao. Radio sam između 16 i 18 sati dnevno i zarađivao 500 funti tjedno. Živio sam u stanu u Bayswateru, kvartu nedaleko od Hydeparka i Sohoa. Stan sam dijelio s nekoliko cimera. U Londonu sam ostao oko godinu dana. Svakih nekoliko mjeseci mijenjao sam posao.


http://www.telegram.hr/price/kao-kli...a-u-hrvatskoj/

Linkao si priču kuhara koji je 90ih godina prošloga stoljeća prekinuo fakultet i sa svojih 20god. otišao u London raditi kao pomoćno osoblje u restoran (što je i logično za NKV balavca bez iskustva) te zarađivao ondašnjih 7.000kn tjedno?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:24   #37
tada si bez beda mogao prezivjet sa 500 funti mjesecno
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:21   #38
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Krivo rezoniranje. Ovdje su stvari otisle preko toga jer se nalazimo sada u hr matrixu gdje je sustav potpuno unistio sve standarde egzistencije. Ja bi isto volio vidjeti i tebe ali s druge strane gdje iznenada gubis posao a buduci da je Alan Ford drzava razorena nema vise nigdje posla i onda uskoro stize delozacija unatoc dobroj zelji da se plati rata o pohranjuju uhljebi, ali se fizicki ne moze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma naravno. Lijepo sam te pitao što bi bilo da si s druge strane ali ti mene vraćaš lopticu. Dakle, posudio sam ti 100 000 kuna a ti si se sjetio da ni nakon 10 godina od kad si ostao bez posla to nebi vratio nego bi zvao živi zid. Tako to funkcionira.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:00   #39
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Stavio sam linkove gdje traže zidare i tesare (njih desetak) za cca 10 000 kuna. pristojna plaća za RH. Što fali radu na crno?

4 dana je postavljao 15 kvadrata pločica? I pristao na takve pare? Čestitke.


Pa ako se radi na crno onda kako rece jedan teoreticar hr najbogatije zemlje na svijetu prije par mjeseci ovdje na forumu onda nece biti novaca za skole, bolnice, vrtice, crkve i tako se nanosi izravna steta drzavi jelte


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:07   #40
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Pocelo je pocelo

Epska vremena Ipak se ima za radnika





Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.