Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 01:13   #21
Mene više impresionira to što je stavio VW Golf i Space Shuttle u isti slijed, jedno do drugog.

Ali da, potpuno je krivi mix. Ali bi inžinjeri našli već nrešto da ne umru od gladi.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 02:04   #22
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Mene više impresionira to što je stavio VW Golf i Space Shuttle u isti slijed, jedno do drugog.

Ali da, potpuno je krivi mix. Ali bi inžinjeri našli već nrešto da ne umru od gladi.

Ameriku?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 05:21   #23
Quote:
NCC-1702 kaže: Pogledaj post
Teoretski, još smo u doba prve industrijske revolucije. Njemačka većinu struje dobiva na ugljen. Kina isto. Fosilna goriva nam daju cca 80 posto energije. Politički i ekonomski kolonijalizam je na vrhuncu. Roblje sa istoka nam šiva majice za dolar dva koje se prodaje u trgovačkom centru za 100. Od tuda toliko trgovačkih centara, pokreće je ekonomija skoro pa nultog troška proizvodnje, moćne i visokotehnološke logistike te specijaliziranog i centraliziranog menadžmenta i marketinga. Istočnoindijska kompanija na desetu. Umjesto oružane represije imate represiju neravnomjerne raspodjele resursa i gladi.
hm, ne bih se složio sa svime. Istina je da većinu primarne energije dobivamo iz fosilnih goriva (1/3 iz nafte, 1/4 iz ugljena, te 1/5 iz prirodnog plina), ali motori sa unutarnjim sagorijevanjem bez kojih se nafta ne bi toliko trošila, i električna energija za što se koristi ugljen su plodovi 2. industrijske revolucije. Ovo za moderni kolonijalizam se apsolutno slažem razlika je samo što su kolonizatori besplatno trošili resurse svojih kolonija, a danas Ameri se zadužuju kod Kineza za novac, isti onaj s kojim Kinezi kupuju sirovine, a složit ćemo se svi da novac nema pravu vrijednost. To je i jedna definicija novca (roba s kojom se može kupiti bilo koja roba,ali sam za sebe bez prave vrijednosti).
Europa je izabrala neki srednji put, podjednako troše i proizvode, s time da postoje velike razlike unutar EU, barem po tom pitanju.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:35   #24
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Pomrli bi masovno od gladi. Pogotovo ovi inzinjeri.

Potpuno ti je krivi miks. Trebalo bi dosta godina da se vratimo, stoljece-dva. Ako mogu lupati od oka.
Točno tako, trebali bi nam tada obrtnici a toga kronično nedostaje....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:38   #25
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
hm, ne bih se složio sa svime. Istina je da većinu primarne energije dobivamo iz fosilnih goriva (1/3 iz nafte, 1/4 iz ugljena, te 1/5 iz prirodnog plina), ali motori sa unutarnjim sagorijevanjem bez kojih se nafta ne bi toliko trošila, i električna energija za što se koristi ugljen su plodovi 2. industrijske revolucije. Ovo za moderni kolonijalizam se apsolutno slažem razlika je samo što su kolonizatori besplatno trošili resurse svojih kolonija, a danas Ameri se zadužuju kod Kineza za novac, isti onaj s kojim Kinezi kupuju sirovine, a složit ćemo se svi da novac nema pravu vrijednost. To je i jedna definicija novca (roba s kojom se može kupiti bilo koja roba,ali sam za sebe bez prave vrijednosti).
Europa je izabrala neki srednji put, podjednako troše i proizvode, s time da postoje velike razlike unutar EU, barem po tom pitanju.
Onda živimo zapravo još u drugoj industrijskoj revoluciji

Motor na unutranje izgaranje, električna energija, telefonska i radio tehnologija s pomoću kojih mi pišemo po ovom forumu, sve je to tekovina 19-og stoljeća
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 16:13   #26
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Onda živimo zapravo još u drugoj industrijskoj revoluciji

Motor na unutranje izgaranje, električna energija, telefonska i radio tehnologija s pomoću kojih mi pišemo po ovom forumu, sve je to tekovina 19-og stoljeća
Zivimo u 3. industrijskoj ili informatickoj revoluciji, samo sto ona obuhvaca i izume iz prve 2, jednako kao sto druga obuhvaca i izume iz prve.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:51   #27
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Zivimo u 3. industrijskoj ili informatickoj revoluciji, samo sto ona obuhvaca i izume iz prve 2, jednako kao sto druga obuhvaca i izume iz prve.
Mislim da si to dobro napisa, ali nekako sam dojma da su prve dvije industrijske revolucije znatno više promijenile život ljudi nabolje nego ova treća Gradovi dobivaju današnje konture, uvodi se vodovod, kanalizacija, javna rasvjeta, tramvaj i itd..

Usporedimo po tehničkim dostignućima dva razdoblja, jedno od 1875-1945-e i drugo od 1945-2015-e, znači dva razdoblja od 70 godina.

U prvom razdoblju imamo izume poput telefona, višestrukog telegrafa, telefaxa, teleprintera, elekrične žarulje, izmjeničnog elektro motora, motora na unutarnje izgaranje radio, televizora, zrakoplova, helikoptera, zračni brod, svi građevinski i poljoprivredni strojevi, kućanski aparati uključujući čak i mikrovalnu pećnicu, umjetna gnojiva, deterdžent, automobila, motora s izravnim ubrizgavanjem, ABS kočionog sustava, turbomlaznog motora, raketnog motora, radara i itd...

Nekako sam dojma da se RAZDOBLJE OD 1945- 2015-E BAŠ NE MOŽE PODIČITI S TOLIKO IZUMA
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 16:09   #28
Razdoblju 1945 na ovamo nesto nedostaje. Svjetski rat treca industrijska revolucija se uglavnom temelji na razvoju elektronike koja je usavrsila sve ove izume koje si nabrojao. Mozda se cini da smartphoni, tableti i pametni satovi nisu neki revolucionarni izumi (sto I nisu), Ali ni motori sa unutarnjim izgaranjem nisu isti kao i onda kad su izumljeni, jer svaki od njih ima svoj elektronicki procesor (ili nekoliko njih) bez kojih ne bi mogao imati performanse kakve ima, a i potrosnja bi mu bila puno veca. Od zadnjih samostalnih izuma je jedino istinski revolucionarno osobno racunalo koje je postalo dostupno skoro svakom covjeku. Ocekuje se novi izvor energije koji ce zamijeniti fosilna goriva, kad se ona potrose ili prije toga.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.