Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 11:26   #421
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne znam.
Ako nisi "rođen" za kriminalca?

Mislim, govorimo o poslovima koji su prilagođeni jedva pismenim ljudima, zar ne?
Što misliš, kakve bi poslove ti ljudi trebali raditi?
Kad si gladan i očajan svi su rođeni za kriminal. Eto ti primjera koliko hoćeš. Po meni je i ovo bolje nego ovo sranje u Mirni, iako je jednako ogavan posao. Teško onome tko na ovo spadne.

https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...a-dnu/7049828/
T-3000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:32   #422
Quote:
Gatecrasher kaže: Pogledaj post
Prije bi rekao da je to zato kaj je veća šansa da će se muški jednog dana pobunit oko laži vezane za uvjete, posao, obećanja itd. dok će žene šutit i pokunjeno radit.

Na IRB-u i Medicinskim fakultetima u Osijeku i Rijeci to nije bio razlog.

Njihov način razmišljanja je direktno povezan sa šovinističkom idejom da su žene bolje u kuhinji - iz čega slijedi da će žene i bolje održavati laboratorij.

Osim toga, ženama je lakše doći i do stipendija u znanosti, jer u Hrvatskoj postoje ti načini promicanja "ravnopravnosti", gdje se neke stipendije dijele isključivo ženama, a druge i jednima i drugma. Tako L'Oreal dijeli stipendije "Za žene u znanosti ", a stanovita udruga za pomaganje mladim ljudima, udruga "Luka", isto dodjeluje stipendije isključivo studenticama.


Što je posrijedi u Mirni, ne znam.
nenormalni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:54   #423
Quote:
nenormalni kaže: Pogledaj post
Na IRB-u i Medicinskim fakultetima u Osijeku i Rijeci to nije bio razlog.

Njihov način razmišljanja je direktno povezan sa šovinističkom idejom da su žene bolje u kuhinji - iz čega slijedi da će žene i bolje održavati laboratorij.

Osim toga, ženama je lakše doći i do stipendija u znanosti, jer u Hrvatskoj postoje ti načini promicanja "ravnopravnosti", gdje se neke stipendije dijele isključivo ženama, a druge i jednima i drugma. Tako L'Oreal dijeli stipendije "Za žene u znanosti ", a stanovita udruga za pomaganje mladim ljudima, udruga "Luka", isto dodjeluje stipendije isključivo studenticama.


Što je posrijedi u Mirni, ne znam.
Nenormalni što si po struci ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:59   #424
Biolog
nenormalni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:26   #425
200 radnih mjesta je isto neki trash.
Ako imaju 50 dobiju nagradu za najposlodavca ko od sale..
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:28   #426
Quote:
nenormalni kaže: Pogledaj post
Biolog
I nema mjesta nigdje za tebe nego ajd na pakiranje ribe u konzerve (a tu te neće jer si prekvalificiran) ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:11   #427
Talking

Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
I nema mjesta nigdje za tebe nego ajd na pakiranje ribe u konzerve (a tu te neće jer si prekvalificiran) ?
A gle...da si nazvao odmah kad je članak izašao u novinama...odmah bi te uzeli...ak si nazvao par dana kasnije ..već se 300 ljudk prijavilo...sad ima dosta radnika za dvije smjene...cure traže er su cure naj više otišle doma...pa da popune ženski smještaj...a njih više zapošljavaju na punjenju konzervi jer imaju manje prste..ali..i muški odlaze..mpa uvijek popunjavaju sa liste prijavljenih...ali ...npr..tjedno pet odustane i pet dođe...e sad ...ako ima netko bez faksa ...rađe će za šljakerski posao uzet njega...a i rađe nađi neki lakši posao negdje bliže doma...ovo ti je težak posao
Velaquez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:30   #428
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Kako ne kuzis. Ljudi zele da ih netko krade sve dok i se i oni nekako ogrebu ili mogu i sami krasti.
Nitko normalan ne želi da ih netko krade, druga stvar što je navedeno pokušaj racionaliziranja i opravdanje za krađu, međutim u zemljama gdje je korupcija dio kulture, narod ne može drugo očekivati nego korupciju na svim razinama društva a na pojedincu je da se prilagodi takvom sustavu koliko je moguće ili iz njega izađe jer igrati prema poštenim pravilima dok ih drugi krše ili zaobilaze je vrlo teško.

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Nece pravna drzava pocet radit dok se svijest u glavi ne promijeni. Za Bandica glasuje realno 15% ljudi. 60% apstinira od izbora, a od 40% koliko ih glasuje 20% se raspe po onima koji ne prodju prag. Dakle - Bandica i njemu slicne ne izabere 15% "njegovih" nego 60% apstinenata koji "ionako ne mogu nos promijeniti"... sto je zapravo istina, s takvim stavom i zasluzuju pljacku i smijanje u lice.I.
U državama koje vode kriminalci, koji donose i provode zakone, naravno selektivno, prema potrebi i okolnostima, ne možeš očekivati da funkcionira pravna država.

U pravno uređenim državama Bandić bi za samo mali dio onoga što je radio bio odavno u zatvoru, nebitno želi li narod biti pokraden ili ne. Ali u državi gdje čistaćica mora donijeti potvrdu o nekažnjavanju a pravomoćno osuđeni kriminalac se može kandidirati i biti gradonačelnik ništa nije čudno.
fash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:42   #429
Quote:
somied kaže: Pogledaj post


Vas dragi moderator se slaze.
Ne znam kako je s drugima, ali otkad radim vise postujem sva zanimanja koja nisu kriminal
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:13   #430
Quote:
fash kaže: Pogledaj post
U pravno uređenim državama Bandić bi za samo mali dio onoga što je radio bio odavno u zatvoru, nebitno želi li narod biti pokraden ili ne. Ali u državi gdje čistaćica mora donijeti potvrdu o nekažnjavanju a pravomoćno osuđeni kriminalac se može kandidirati i biti gradonačelnik ništa nije čudno.
Moras shvatiti da ljudi sami izaberu tog navedenog kriminalca. Samim time dobije imunitet i moc da sprijeci svoj progon.

Izidju na izbore i izaberu. Zaokruze brojcicu kraj njegovog imena To ti se zove demokracija.

U trenu kad g. Bandic izgubi izbore imat ce pune ruke posla sa pravosudjem.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 07:29   #431
Žena s djecom

Quote:
Velaquez kaže: Pogledaj post
A gle...da si nazvao odmah kad je članak izašao u novinama...odmah bi te uzeli...ak si nazvao par dana kasnije ..već se 300 ljudk prijavilo...sad ima dosta radnika za dvije smjene...cure traže er su cure naj više otišle doma...pa da popune ženski smještaj...a njih više zapošljavaju na punjenju konzervi jer imaju manje prste..ali..i muški odlaze..mpa uvijek popunjavaju sa liste prijavljenih...ali ...npr..tjedno pet odustane i pet dođe...e sad ...ako ima netko bez faksa ...rađe će za šljakerski posao uzet njega...a i rađe nađi neki lakši posao negdje bliže doma...ovo ti je težak posao
Baš me zanima što bi se dogodilo kada bi se neka cura udala i ostala u drugom stanju ? Da li bi ju ovo dočekalo odmah nakon poroda: https://100posto.hr/news/demografska...ce=jutarnji.hr



Nakon što je rodila treće dijete ukinuli su joj radno mjesto 'Demografska politika nije folklor nego kupleraj. Hrvatska izumire jer se žene boje ići na rodiljni i roditeljski dopust'
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 07:47   #432
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što bi se dogodilo kada bi se neka cura udala i ostala u drugom stanju ? Da li bi ju ovo dočekalo odmah nakon poroda: https://100posto.hr/news/demografska...ce=jutarnji.hr



Nakon što je rodila treće dijete ukinuli su joj radno mjesto 'Demografska politika nije folklor nego kupleraj. Hrvatska izumire jer se žene boje ići na rodiljni i roditeljski dopust'
Zar nije ugovor na određeno? Ništa se ne bi desilo, ne bi joj produžili ugovor i to je to.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:38   #433
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što bi se dogodilo kada bi se neka cura udala i ostala u drugom stanju ? Da li bi ju ovo dočekalo odmah nakon poroda: https://100posto.hr/news/demografska...ce=jutarnji.hr



Nakon što je rodila treće dijete ukinuli su joj radno mjesto 'Demografska politika nije folklor nego kupleraj. Hrvatska izumire jer se žene boje ići na rodiljni i roditeljski dopust'
Iskreno - procitavsi s razumijevanjem dodjes do zakljucka:

1) Organizacija u HAKOM-u je katastrofalna. Fleksibilnost - nikakva
2) Zena nije znala jel bi prdnula il stisnula
3) Nakraju ce izgubiti

Da objasnim 2): Imas dvije mogucnosti u firmi nakon poroda, obije jednako postene, pravedne i meni prihvatljive - prva je red rad i disciplina. Dakle - pola godine nakon rodjenja vracas se u firmu graditi karijeru. Uspjela si se oporaviti koliko toliko i nastavljas dalje gristi.

Druga je koristiti zakone i prava kako je ta zena odlucila. Ostati doma 5 godina s troje djece. Ali u tom slucaju koristiti zakone i prava doslovno i dalje. Prihvatis 30% manju placu i tuzis. Dolazis na posao i spavas u nekom cosku ili odes doktoru svaka 2 tjedna i zalis se na migrene i mobing u firmi, kad ti opca prestane davat bolovanje ides psihologu da ti dalje pise i tako godinu dvije tri dok se ne zavrsi postupak na kraju kojeg dobijas kompletan iznos neisplacenih 30% + kamate i vracaju te na staru poziciju.

Ne mozes odluciti ne dolaziti na posao. TO je nesto sto poslodavci jedva docekaju da ti mogu stisnut otkaz. Naime nakon 3 dana neopravdanog nedolaska na posao, po sili zakona ide izvanredni otkaz ugovora o radu kakav god on bio.


U svakom slucaju - nije stvar u drzavi i manjku zastite (osim dugotrajnog pravnog postupka) nego u tome sto je zena silom htjela da svi zaborave kako je 5 godina nije bilo u firmi i vrate na (vjerojatno) rukovodecu poziciju. A onda im naprasno dala povoda da joj daju izvanredni otkaz. Nit prdnut nit stisnut kao sto rekoh.
Apsolutno se slazem da je postojao mobing i da su ljudi odurni. Ali to nije stvar pravne zastite nego mentaliteta koji je kod nas takav kakav jest i nijedan zakon i politicar ga nece promijeniti.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:29   #434
Nije član vladajuće stranke !

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Iskreno - procitavsi s razumijevanjem dodjes do zakljucka:

1) Organizacija u HAKOM-u je katastrofalna. Fleksibilnost - nikakva
2) Zena nije znala jel bi prdnula il stisnula
3) Nakraju ce izgubiti

Da objasnim 2): Imas dvije mogucnosti u firmi nakon poroda, obije jednako postene, pravedne i meni prihvatljive - prva je red rad i disciplina. Dakle - pola godine nakon rodjenja vracas se u firmu graditi karijeru. Uspjela si se oporaviti koliko toliko i nastavljas dalje gristi.

Druga je koristiti zakone i prava kako je ta zena odlucila. Ostati doma 5 godina s troje djece. Ali u tom slucaju koristiti zakone i prava doslovno i dalje. Prihvatis 30% manju placu i tuzis. Dolazis na posao i spavas u nekom cosku ili odes doktoru svaka 2 tjedna i zalis se na migrene i mobing u firmi, kad ti opca prestane davat bolovanje ides psihologu da ti dalje pise i tako godinu dvije tri dok se ne zavrsi postupak na kraju kojeg dobijas kompletan iznos neisplacenih 30% + kamate i vracaju te na staru poziciju.

Ne mozes odluciti ne dolaziti na posao. TO je nesto sto poslodavci jedva docekaju da ti mogu stisnut otkaz. Naime nakon 3 dana neopravdanog nedolaska na posao, po sili zakona ide izvanredni otkaz ugovora o radu kakav god on bio.


U svakom slucaju - nije stvar u drzavi i manjku zastite (osim dugotrajnog pravnog postupka) nego u tome sto je zena silom htjela da svi zaborave kako je 5 godina nije bilo u firmi i vrate na (vjerojatno) rukovodecu poziciju. A onda im naprasno dala povoda da joj daju izvanredni otkaz. Nit prdnut nit stisnut kao sto rekoh.
Apsolutno se slazem da je postojao mobing i da su ljudi odurni. Ali to nije stvar pravne zastite nego mentaliteta koji je kod nas takav kakav jest i nijedan zakon i politicar ga nece promijeniti.

I.
HAKOM je državna firma: https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...ne_djelatnosti

I ona je mogla ostvariti sva svoja prava da joj je muž Karamarko. Barem u vremenu dok ga nisu makli.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:39   #435
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
HAKOM je državna firma: https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...ne_djelatnosti

I ona je mogla ostvariti sva svoja prava da joj je muž Karamarko. Barem u vremenu dok ga nisu makli.
Drzavne firme posluju po zakonima. Jedino sto je pravosudje sporo do bola. Zakoni su prepisani iz njemacke knjige radnog prava i samim time su sasvim o.k.

Ona je mogla ostvariti svoja prava da je cekala 3 godine do zavrsetka pravosudnog procesa bez da si je isposlovala otkaz.

Da se preziva drugacije vrlo vjerojatno bi sve bilo rijeseno prije... ili do problema uopce ne bi doslo, ali to ne znaci manjak pravne zastite vec privilegiranu primjenu iste (sto je realno nemoguce dokazati pred institucijama pravne drzave).

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:09   #436
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što bi se dogodilo kada bi se neka cura udala i ostala u drugom stanju ? Da li bi ju ovo dočekalo odmah nakon poroda: https://100posto.hr/news/demografska...ce=jutarnji.hr



Nakon što je rodila treće dijete ukinuli su joj radno mjesto 'Demografska politika nije folklor nego kupleraj. Hrvatska izumire jer se žene boje ići na rodiljni i roditeljski dopust'


Ono što ja iščitavam iz ovog članka je slijedeće :


Žena je odbila raditi na istom radnom mjestu za 30 % nižu plaću.

Takav posao je i dalje sigurno bio dosta dobro plaćen te je, za situaciju u Hrvatskoj, luksuz.


Općenito, mislim da je članak smijurija, jer kad kažu da hrvatska demografski izumire jer se žene boje ići na porodiljni, to kažu u suprotnosti sa činjenicom da žene u Hrvatskoj imaju najsigurnija radna mjesta, pošto u državnoj i lokalnoj upravi te državnim firmama, radi sigurno preko 65 % žena.


U ovom članku piše npr. da žene rade 69 % poslova u javnom sektoru.
nenormalni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:37   #437
Quote:
StvarnoNeznam kaže: Pogledaj post
Kako mogu imat 24-25 godina ako pišem da mi ekipa s faksa radi negdje 5+ godina? I kakve to probleme trebam očekivat? Daj reci pa da se spremim...

1. Da, efzg.
2. Moja generacija je završavala faks prije 6-7 godina.
3. Ovdje ne znam jel hoćeš reć da se u državnim firmama ne zapošljava samo preko veze ili da veze postoje i u privatnom sektoru. Pretpostavljam da ovo drugo. I da svjestan sam toga.
4. Jer?

Glupo mi po treći put pisat, ali nitko od ljudi za koje znam ne prodaje šampone ili slaže police.
Pitanja su bila vise retorotricke naravi,
sve vezano na tvdnju kak se svi "sa ekonomije zaposle bez veze te imaju dobre place" sto je po meni teski bullshit,da prostis...
taj faks smatram gori od prometa!

To sto ti znas ljude ili ja,koji rade ne anulira to da je fax pusiona kao i potencijal za posao u buducnosti...
a iz recenog ranije,
se dalo iscicat kak ti mislis da eto samo u drzavnim firmama zaposljavaju prek veze i nepotizmom,

a to je totalno naivno kao francuska sobarica,zaposljava se i u privatnim firmama gotovo u jednakoj mjeri...
hoces od malih,srednjih,velikih igraca...
sve radom PVT firme,cak mnoge podruznice/filijale velikih svjetskih mulitnacinalki...
2/3kadra im je zaposljeno preko klasicne VEZE/znojre,
sto bi mi rekli ovjde na balkanu...sve redom nesposobne ljude/ljubavnice/kurve/netijake/kumove....
i ponavljam,strane multice...
stranci ne gledaju ispod operativu,njima je bitan zavrsni racun...
ak on stima,jebe im se tko je i kak zaposljen,tko radi 300% a tko 30%
primjera koliko hoces...Agrokor,Banke,Prodaja...

A to sve govorim iz razloga da te demantiram,kak ti je sva ekipa zaposlila se U PRIVATNIM FIRMAMA BEZ VEZE,to sto ti neznas ili se nisu hvalili,ne znaci da je tak tak i bilo...zato si iz svga navedenog naivan sto nije dobro za tvoj zivot,ak ces i dalje bit naivan kak ovdje demonstiras to..

NHF
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:48   #438
neznam kaj ti je smijesno?!

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post


Ekonomija je takav faks da sa njom nema nikakvog pravila. Ima onih koji su nezaposleni, ima ih potpuno izvan struke, ima ih koji su išli na taj faks jer su ih starci gurali da moraju i nekako su ga završili, pa onda su shvatili da ne mogu sjedit za računalom jer im to nije fora (ovo mi je najbolesnije, koji posao a da nije turizam se ne radi danas na računalu ?, a turizam nije baš za VSS), a ima ih top-menadžera, top stručnjaka financija, računovodstva, prodaje (mada osobno prodaja po meni nema nikakve veze sa nijednim faksom, a i ovo što se kod većini firmi zove sales je zapravo customer care), revizije i svega. I da, ima i hostesa, stjuardesa i ne znam čega također sa ekonomijom.

Kolega ti je sve dobro napisao. Realno nakon 5 godina iskustva tko nema 6000 kuna sa ekonomijom je definitivno failao, što ne znači da takvih nema.

Generalno najuspješniji su oni koji su uspjeli ugurat se u Big 4 ili kakvu korporaciju vani ( recimo Mol je prepun naših ekonomista u Mađarskoj i vjeruj mi da imaju vrlo solidne plaće, posebno ako su dobili premještaj iz INE). Osobno znam i dvije cure u Njemačkoj, jednog u Belgiji koji radi za Toyotu (on je i na internetu, dobio praksu u Toyoti i ponudili mu mjesto), doduše sad je mislim premješten u Milano.

Tak da ima apsolutno svega, to je i fora sa ekonomijom. Faks koji ti daje ulaznicu da možeš postići doslovce bilo što (internacionalna karijera pa sve do vječnog minimalca), sve ovisno o karakteru, volji i sposobnostima osobe. I da, nitko ne kaže da ekonomista u Hrvatskoj nije previše....ali začudo ili ne, samo kod nas ih je zbilja previše.
Osobno ne znam zbilja nikog u državnim firmama ako ne brojiš Agrokor, mada sigurno da i toga ima. Uostalom misliš da HEP recimo ima više inženjera ili ekonomista ? Čisto bezveze dajem primjer.

Gle,pricamo o kvaliteti samog faxa...
Da ti slikovito objasnim,jer drugacije ti valjda nije jasno..

To da ima ljudi koji su postigli vrhunski rezultat u zivotu bez ikakve skole ili samo sa OS ili sa ekonomijom ili prometom,
naravno da ima takvih isto kak ima ljudi koji su dobili na lotu dobitak,
al vecina ih ne dobije gotovo nista osim 7kn za novi listic da odigraju,kuzis..
Al to ne znaci da je vecina takvih,dapace to se radi doslovno o par promila ili max koji postotak!!
Slicno kao u sportu,Luka Modric ili Corkula su samo 2 lika od njih tisuce koji se bave time...tak isto ekonomija/promet(tj srot faxevi,izuzez Aeronautike)
Mogu ti ja nabojat ljude koji su vrunski sa FPZom(mozda bi bili uspjesni i bez ikakvog faxa)
al 90%ostalih prometasa se potuca po trnovitom zivotnom putu...veza,jadnih oslova ili bilo cega da prezive...to je ralnost!
Znam da je ekonomija sirok pojam,kao sto je npr i promet...
al ta sirina mu nista ne znaci kad je srot od faxa kod nas!

To kaj su ti pricali na faxu,okaci macku o rep....
pricala ti je ekipa uljeb/profesora koja ovisi o broju studenata a ne o kvaliteti predavanja,
kladim se da debela vecina ljudi tam nezana posteno zbrojit brojeve a postotni racun i je muka isusova,za razliku neznam od PMFa ili drugih malo ozbiljnijih faxeva....
Al opet ak nista bar si isao tamo,ulozio trud,pokazao neku volju i to...to stoji,
al ucinak studiranja je na razini statisticke greske...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:05   #439
daj nemoj pricati gluposti ak neznas nesto suvislno napisat

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Koji faks po tebi NIJE TREŠ u Hr?
Što je s ekipom koja je ravno s faksa našla normalan početnički posao u struci?




Comi može konstatirati prije svega da se debelo zajebao s upisom faksa, pa sad propovjeda da je studiranje sranje.

Ja sam prvi koji je više puta rekao da nam je ekonomija generalno treš, svodi se na trgovinu, turizam i betoniranje obale i Zagreba. Proizvodnja je jedva primjetna.
Ali i u takvoj ekonomiji se traže inženjeri i ekonomisti.
Vjerovao ti ili ne.

Evo sad, bez previše analiziranja, posao bez veze se nalazi sa slijedećim fakultetima:
-svi tehnički
-medicina
-farmacija
-PBF (al su plaće kriminalno loše)
-atraktivni jezici
-PMF-pogotovo matematika
-Edukacijsko-rehabilitacijski.
-također, Tehnička veleučilišta nisu za odbaciti.

Naravno, s nekima ćeš posao naći prije, s nekima malo kasnije, al su svi zapošljivi.

Naravno da je zajeb ako završiš Upravno pravo,Turistički menađment, Komunikologiju, Šumarstvo da si u lošijem položaju i da nećeš tek tako naći posao bez veze.



A pogle tek što nudi Sardina Postira

Po cijenama koje su cca 50% više nego Mardešić i Mirna
http://www.sardina.hr
Gle ja sam samo konstatirao da je FAX KOD NAS U HR GUBITAK VREMENA U 9/10 slucajeva...
Dakle gotovo svi su tres,da bi to shvatio moras proci taj proces i proces rada te imat gram soli te bit bez dlake na jeziku i ne pod utjecajem interesa/limita...

Pa gledaj,znam ja neke koji su se hvalili da"imaju posao" i prije neg su upisali II god,znam neke koji su imali svoje(roditelji) firme...

Vezano za Comija,nis ne brini...on nije bitan...on je samo kak kaze Elbahati "prljave gacice vase male..."

Inace,hvala na pitanju...pa ja i jesam konstatirao da je fax sranje u hr i iza toga debelo stojim kao slon!!

Kazes ekonomija nam je tres a proizvodnja je rjesenje...
pa daj nam molim te reci sada kad si nas "prosvijetlio"kaj mi to proizvodimo sa nekom ozbiljnom dodanom vrijednoscu...
pa najveci proizvojdaci su "proizvodjaci magle"...fakulteti i ostala bagra uhljebnicka,samo sto se po fasevima nitko ne usudi nista reci..

kazes svi tehnicki fasevi,
totalna LAZ,velika vecina je tesko zaposljiva...
kaj mislis zakaj je uvedeno SO?!
za faramaciju nisam siguran,mislim da oni dobro stoje...
medicina je toalni bullshit,sjeban fax za nikakvu korist kasnije...
PMF(to stoji)al samo racunarci...
Jezici....TOTALNA LAZ!
PBF-TOTALNA LAZ!
ERF-TOTALNA LAZ!
veleucilista-TOTALNA LAZ!

Dakle naveo si izuzev PMFa(kojih godisnje izadje van nit 100 valjda) sve faxeve gdje ekima jedva dobije SO...:klap:

Pa koliko trebas bit slijep da to nemozes uvidjeti kao cinjenicu,suhoparnu istinu..btw,koji si i sam nehoticno priznao..
FAX U HR JE GUBITAK VREMENA,kao sto je auto utrosak para..
mada naravno ima onih koji autom zaradjuju al vecina gubi,al svejedno ga imamo ili bi ga zeljeli imat..
kaj je tu tesko za shvatit,neznam..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:12   #440
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Slažem se, u treš firmama uglavnom radi treš radna snaga.

Uzmemo npr neku tekstilnu tvornicu, uglavnom žene 40+, u nekoj zapizdini daleko od mora i Zagreba. sad nek rade za 3000, kad tvornica propadne neće nigdje radit ni za 100kn jer posla nema, a zbog godina i obitelji nije se zgodno seliti uokolo.
Onaj tko se tamo rodio, a ne želi dočekati starost u takvim uvjetima je ionako uglavnom odmaglio u naprednije krajeve.
Kad vec pircamo osobno,daj ti nama reci sto si ti ono zavrsio?!?!

Analogija ti je jaca strana.....
istom tome bi mogao reci,onaj koji zivi u tres drzavi je tres covjek....

Netreba ljude pausalno ocjenjivati,to je znak naivnosti i neznanja,bilo formalnog ili neformalnog...

Ima ljudi,koji su jako pametni/inteligentni a nisu zavrsili nit osnovnu skolu a ima ih i sa doktoratima koji su budale,znam i jedne i druge osobno...

Nismo mi svi rodjeni pod istim zvijezdama i svaki covjek zavrjeduje da ga se postuje bilo on punio ribu ili melaniju tramp...
tako da stvarno moras bit budala pa da tak nesto izajvis...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.