Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2013., 22:30   #41
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Jučer neuništiva Hlo, koja je očito zalutala u ovu emisiju svojim prilozima,razgovarala sa Bancem i Budišom.U Pola ure kulture?!
Je, slušam ja onako usput Banca, Budišu i Hloverku kako nešto standardno drve o komunizmu, biskupima itd. Pogledam na teletekstu kada će početi "Pola ure kulture", kad shvatim da je to prilog u emisiji.

Mislim si kakve veze sad Budiša i Banac imaju s kulturom !? Jedino ako je možda neki pisac napisao kakvu knjigu tipa "Legendarni gubitnici"
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 00:36   #42
Jedna od najboljih emisija HRT ikad i pravo je čudo da je to nastalo na HRT-u!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 11:01   #43
Zrinka Pavlić tvrdi da je ovo najčudnija emisija na HRT-u. U kritici piše rečenice poput I baš je bilo fora pa me ni ne čudi da joj je emisija o kulturi čudna.

Književna groupie je i na ekranu neodoljiv. Da je jednom mjesečno kod Krle doma - pipa mu olovke, čikopelnice itd. iako teta čuvarica ne da.

Evo ga na arteistu:

Quote:
- Svakako, odlično, može, naravno, baš super ideja – rekao sam, pomišljajući kako će staroj biti drago ako me vidi na „Pola ure kulture“. Doduše, otkako je desničarski orijentirana Hloverka poput desantnog broda uplovila u tu dugovječnu emisiju, prije će bit da će me gledat stari; ne bi se čudio da je revno počeo pratit „Pola ure kulture“, možda je čak već napisao Hloverki pismo u kojoj joj predlaže da otvoreno pred javnost prva iznese sablažnjivu istinu da u filmu „Šegrt Hlapić“ glumac koji glumi Hlapića govori skoro pa ekavicom.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:53   #44
Potpisujem sve što je Zrinka P.napisala.Na ovoj temi se nije ništa pisalo od veljače, kao da nitko ne gleda PUK.Ja sam na temi HRT 1 i HRT 2,napisao u postu 7025 upravo to što je i Zrinka odlično zapazila.Emisija je sve više ofucana.Da ponovim:vrijeme je za gašenje PUK.Potrošeno.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 19:14   #45
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve što je Zrinka P.napisala.Na ovoj temi se nije ništa pisalo od veljače, kao da nitko ne gleda PUK.Ja sam na temi HRT 1 i HRT 2,napisao u postu 7025 upravo to što je i Zrinka odlično zapazila.Emisija je sve više ofucana.Da ponovim:vrijeme je za gašenje PUK.Potrošeno.
Kod tebe su potrošeni i razmaci nakon interpunkcije. Ali načelno se slažem: sve što Hrvatskoj treba u ovom trenutku je gašenje emisije o kulturi. Što će nam smeće poput toga? Što će nam uopće televizija kad se sve može pronaći na internetu?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 15:11   #46
Sve odlicno za tu emisiju.Smeta me mozda sterilnost i plasticnost voditeljice.
Kada cita ljestvicu naslova,nece reci ni J od naslova knjige J... mi se terapija..
Ni J..
I ne dopada mi se.Dajte neku drugu.Sisatu.
Stahagoelev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 16:04   #47
Meni je Pola ure kulture jedini realan prikaz današnje situacije u književnosti, umjetnosti, medijima i općenito kulturnih zbivanja u Hrvatskoj, načinjen bez političkih pritisaka kojima smo izloženi posljednjih mjeseci. Voditeljica Kamenski je bez premca i bez dlake na jeziku. Teme su često intrigantne, a katkad razotkrivaju loše stvari koje ne vidimo ili ne želimo vidjeti. Sedmica tjedna je dvojbena, ali to nije njihova krivnja, već nakladnika koji reklamiraju svoje proizvode, pretjerujući dok prijavljuju tjedni broj prodanih primjeraka određenih naslova.
lavongel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:05   #48
Četiri pune godine se nitko nije osvrnuo na ovu emisiju, a našlo bi se toga za prokomentirati. Ipak je to glavna emisija o kulturi na HTV, čini mi se.

Ovdje možete pogledati jučerašnju emisiju (07.02.2018) HRTi

Teme su: razgovor sa Nikolom Petkovićem o razlozima njegove ostavke kao predsjednika Društva hrvatskih pisaca, neki uobičajeno iritantni i nepotrebni monolog Slobodana Prosperova Novaka, lijepo sjećanje na Antu Petrlića i njegove Osnove teorije filma, o dvije izložbe, o Gustavu Klimtu.

Ono što je meni zapelo za uho, da sam išao poslušati ponovo, je bilo kad je urednica Kamenski ničim izazvana govoreći o Klimtu, čije slike se utiskuju i na gaće, nastavila - "što bi nas neodoljivo moglo podsjetiti na onog kazališnog trgovca u riječkom HNK koji je pak na gaćama utisnuo portrete svojih neistomišljenika" (20:30). "Kazališni trgovac"?! Hehe
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:13   #49
Andrelon- Dobro primjećeno. Niti ja ne mogu vjerovati da je toliko vremena prošlo od mojeg zadnjeg upisa! Sva sreća, postoje novije emisije iz kulture. I to daleko sadržajnije i kvalitetnije. Ističem voditeljicu Kolarović. Ovo sa PUK je negledljivo. Kad se sjetim kako su neke emisije ukinute zbog previše politike (Maja Sever), a ova, trajeee. U skladu sa nazorima dosadnijkavog i nadrkanog Prosperova. Sve je u trendu sa očitim pojavama u državi i na HTVu.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 18:11   #50
Iznimno vrijedna i kvalitetna emisija..Ipak, uzimam u obzir osobno odstojanje sa stavovima g.S.Prosperova-Novaka. Ne bih se mogao potpisati gotovo ni uz jednu konstrukciju rečenog.

Nastojanje da se kultura nametne kao važan faktor u društvu apsolutno podržavam !
Levee-En-Masse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 03:13   #51
To što nekima smetaju različiti pogledi na pojedine kulturne pojavnosti i osobnosti, mislim da je više njihov, nego što je problem raznolikosti kulturne scene ili problem komentatora te scene.

Ako smatramo da je potrebna i poželjna raznolikost kulturne scene (a vjerujem da se možemo složiti oko toga), onda moramo prihvatiti i raznolikost shvaćanja i razumijevanja te scene, iz čega onda neminovno proizlaze i raznoliki komentari.

Jer jedno proizlazi iz drugoga: ne možemo se (navodno) zalagati za poželjnu raznolikost i živost na kulturnoj sceni, a onda očekivati "unisonost" u komentiranju, viđenju i ocjenjivanju viđenog.
Već dovoljno dugo živimo u društvu u kojem bi trebalo biti normalno i prihvaćeno da smo različiti i da ne moramo o svemu misliti jednako.

Nastojim pogledati sve što se kulture dotiče na HTV-u (jer drugdje kulture ni nema), pa bih (kao svoje mišljenje, naravno) zaključla kako volim sve te emisije/priloge/vijesti i kako su mi sve - svaka na svoj način - i zanimljive i potrebne.

Oni pak, koji imaju "problem" s pojedinim viđenjima/pristupom/autorima, mogu taj sadržaj i preskočiti, a još uvijek, gledajući ono što im paše, imaju sasvim pristojnu količinu kulture za pratiti.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:59   #52
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Teme su: ...neki uobičajeno iritantni i nepotrebni monolog Slobodana Prosperova Novaka...
Quote:
Levee-En-Masse kaže: Pogledaj post
...uzimam u obzir osobno odstojanje sa stavovima g.S.Prosperova-Novaka. Ne bih se mogao potpisati gotovo ni uz jednu konstrukciju rečenog.
Pratila sam emisiju sve do pojave Slobodana Prosperova Novaka. Priznajem, on prevazilazi moje granice izdržljivosti. Bit će do mene.


Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
To što nekima smetaju različiti pogledi na pojedine kulturne pojavnosti i osobnosti, mislim da je više njihov, nego što je problem raznolikosti kulturne scene ili problem komentatora te scene.

Ako smatramo da je potrebna i poželjna raznolikost kulturne scene (a vjerujem da se možemo složiti oko toga), onda moramo prihvatiti i raznolikost shvaćanja i razumijevanja te scene, iz čega onda neminovno proizlaze i raznoliki komentari.
Slobodan Prosperov Novak je prvi koji ne prihvaća 'različite poglede na pojedine kulturne pojavnosti i osobnosti'. Ono što je posebno iritantno u njegovim osvrtima je činjenica da ako djelo nije 'na njegovom valu', tada diskreditira i djelo i autora do mjere koja stvara kontraefekt - SPN postaje nekredibilan.

Kako je 'Pola ure kulture' prilično jasno politički orijentirana emisija, a redovno sam je pratila sve do pojave SPN-a, slažući se ili ne s iznesenim mišljenjima, tada ipak postoji mogućnost da spomenuti recenzent radi/izgovara nešto što izlazi iz okvira 'neka cvjeta stotinu, ups!, tisuću cvjetova'.
azizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 01:32   #53
Quote:
azizi kaže: Pogledaj post
Pratila sam emisiju sve do pojave Slobodana Prosperova Novaka. Priznajem, on prevazilazi moje granice izdržljivosti. Bit će do mene.
Prestala si pratiti cijelu emisiju koja te dotad zanimala (valjda jest, ako si ju pratila), zbog jednog priloga?

Quote:
Slobodan Prosperov Novak je prvi koji ne prihvaća 'različite poglede na pojedine kulturne pojavnosti i osobnosti'. Ono što je posebno iritantno u njegovim osvrtima je činjenica da ako djelo nije 'na njegovom valu', tada diskreditira i djelo i autora do mjere koja stvara kontraefekt - SPN postaje nekredibilan.
"Spomenuti recenzent" (i svaki "recenzent") ima pravo na svoje viđenje i malo je nerealno očekivati da u svojim komentarima "prihvaća različite poglede": kako? Da daje neka tuđa, a ne svoja viđenja i poglede? Kakvo "prihvaćanje različitih pogleda" tu očekivati? Pa upravo i jest dobio zadatak da u emisiji "plasira" svoj unikatni pogled na neke događaje, jer očito urednica smatra i prepoznala je njegove poglede kao one koji se uklapaju u koncepciju/njeno viđenje emisije koju uređuje. A to je njena sloboda/odgovornost, kao i sloboda svakog urednika.

Kad sam spominjala "prihvaćanje različitih pogleda", mislila sam na nas, gledatelje, koji se moramo pomiriti s time da u programu, osim onih s kojima se slažemo, postoje i emisije/prilozi/komentatori s kojima se ne slažemo.

Naravno da nema tog "recenzenta"/gosta/sudionika u emisijama koji bi svima ugodio i svima se svidio, pa se tako tebi, npr., ne sviđa Slobodan Prosperov Novak, dok netko drugi, baš naprotiv, želi čuti njegove komentare i dijeli njegove stavove o komentiranom.

Sve dok imamo izbor, sve dok nešto nismo prisiljeni gledati/slušati kao jedino moguće, sve je u redu. Pa i ne gledati ono što ne želimo. (A izbor imamo - jako puno i drugačije kreiranih, i drugačije profiliranih emisija, pa i o kulturi).

To što se Pola ure kulture tako dugo zadržala na programu nije zbog nečije tvrdoglavosti, nego zbog dugogodišnje visoke razine i kvalitete emisije koja, bez obzira na možebitno povremeno neslaganje nekog segmenta gledatelja s nekim elementima emisije, baš svojim civiliziranim i odmjerenim profilom privlači najširi krug gledatelja.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 21:37   #54
S.P.Novak dijeli neprobavljivo desne stavove. Naravno na njih ima pravo, no rijetko je za pohvalu da uvaženi intelektualac redom hvali konzervativnu nadutost, i to preko mjere.
Noa Hun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 10:18   #55
PUK,, emitiran 27.3.2018.
S.P.Novak u svom stilu oštro napao Jokića koji se "dezavuirao"..
Napao je i eksperimentalnu kurikularnu metodu..
Napada sve što se miče, ide naprijed, sve što misli i hoče..

Okud taj poriv biti uz nazadnost ? Ne razumijem posve njegove motive jer naprosto ne doima se kao nepismen ili slabo upućen čovjek.
On zapravo iz svoje upućenosti provocira i sebi sekundira kao prvak desne scene, koja je u stalnom deficitu umnih osoba.

Kako će proizaći Novakova metoda zastupanja konzervativaca iz svega tog nastupanja koje sadrži obmanu kao sadržaj, možda g.Novak ili očito desna urednica smisle već u slijedećoj epizodi.

Kao da je kulturna baština nešto isključivo nacionalno..Ustvari nije. To je očiti znak slobode u ljudi, stvaralaštva i težnje ka boljem nego što jest.
Noa Hun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 12:31   #56
Meni je vrhunac nastupa SP Novaka komentar komunističke represije kroz priču o tvornicama slatkiša i čokolade.

Po njemu je prijetvorni komunizam, ne bi li se osladio narodu, svim tvornicama čokolade i slatkiša u Jugoslaviji nadijevao imena partizana i narodnih heroja.

Hm, ma koliko guglao nikako mi nije pošlo za rukom pronaći narodnog heroja Zvečevo i Kandit. Ima li možda netko informaciju koja mi je promakla.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 13:12   #57
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Meni je vrhunac nastupa SP Novaka komentar komunističke represije kroz priču o tvornicama slatkiša i čokolade.

Po njemu je prijetvorni komunizam, ne bi li se osladio narodu, svim tvornicama čokolade i slatkiša u Jugoslaviji nadijevao imena partizana i narodnih heroja.

Hm, ma koliko guglao nikako mi nije pošlo za rukom pronaći narodnog heroja Zvečevo i Kandit. Ima li možda netko informaciju koja mi je promakla.
Očekujem više od njega, to je moj problem. Imam neke njegove knjige i lik je sazdan od kulture.
Tim više me smeta kada se valja u blatu poput dežurnih desničara koji još u krdu jašu i progone utvare od kriptokomunista, pseudokomunista, protokomunista i inih živih i neživih komunista svake struje..

Nebitno.

Možda da krene ispočetka.
Kritika kleru bi za početak bila vrijedan moment za mentalnu higijenu jer to je u osnovi i zadaća kulture.
Noa Hun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 22:14   #58
SPN fino opleo po g.Golsteinu.
Optužio ga javno za tričavost.
Noa Hun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 11:00   #59
Finito! Izjava Branke da nije podlijegala lobijima i politici je onak, neuvjerljiva. Zadnijh par godina je zaribala s Hloverkom, Novakom i inim komentatorima te gostima koji veze nemaju s kulturom. Valjda će Ilinčić nešto složiti.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 18:47   #60
Poslije onoga "razgovora" s Julienne Bušić, mogu komotno prijeći na Z1 pa parnim danima Bujica, a neparnim Kamenjski
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.