Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 22:09   #21
Quote:
BebeHappy kaže:
Oprosti, Lolita, ali nisi bila na vjencanju da bi mogla znati da li se ta lova vidjela ili ne, a i ne znas bas sve sta je tu bilo ukljuceno... pitala si koliko je kostalo i rekla sam ti.
To je najnormalnija cijena vjencanja koje je napravljeno u stilu kako si ti opisala. Par frendova su imali skoro vjencanja i troskovi su se kretali u rasponu od 18000-21000€. Takodjer nisu imali enormne kolicine ili velicine cvijeca ili ne znam sto,mislim da cijena ne ovisi o kvantiteti nego o kvaliteti.
Mislim da nista niste preplatili
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 22:11   #22
Quote:
lolita11 kaže:
ok, nemoj se sad ljutiti...samo komentiram ono sto sam vidjela na fotkama i imas pravo, nisam bila tamo da mogu procijeniti.....ne kritiziram ja tebe uopce i hvala sto si nam objasnila..izgleda da je taj hotel bio iznimno skup jer se u zagrebu u esplandai ,barem koliko znam od svoje sestricne koja je tamo imala svadbu, placa puno puno manje, a mislim da sve ne moze biti vrhunskije, ne?
smijem samo pitati-ovo nije zlobno pitanje-zasto ste agenciji dali 6000€? sto su vam oni dali zauzvrat?
Esplanada ima puno vece cijene, ispod 120€ po osobi ne ide sigurno, osim ako izbacis pola hrane.
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:46   #23
Quote:
BebeHappy kaže:
A da prosjecno vjencanje u Americi kosta 15 - 20 000$ ? To mi se cini nekako malo za Ameriku...bila sam na vjencanje u Australiju, bilo je 250 ljudi, jako lijepo uredena sala, a dalje prosjecno...i kostalo ih je 50 000$. znaci 30 000 americkih $, a Australija je jeftinija od Amerike.

BebeHappy, skroz si u pravu. Ja sam imala vjencanje u USA koje nas je izaslo oko $80,000 samo sta sam potrosila ja i moj dragi. Moji su na to dodali jos oko $15,000 a od mog dragog roditelji jos vise....... Imali smo 550 gostiju. U to nije uracunato prstenje. Samo vecera je izasla oko $35,000

Pa u USA vecima ljudi potrosi vise od $100,000 na vjencanje.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:48   #24
zaboravila sam reci da sam ustedjela novce na cvijecu i malim sitnicama koje sam sve narucivala preko interneta.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 23:55   #25
Quote:
lolita11 kaže:
svejedno bebe, mislim da ste daaaleko previse platili...nisi imala nista vise od prosjecnog americkog vjencanja,mislim, ne zelim bit zlobna, al ta lova se fakat nigdje ne vidi....

meni bas sa par slika izgleda preljepo vijencanje a i vide se bogati detalji. Idem na minimim 5 vjencanja godisnje u Americi i mogu reci da neki ljudi potrose preeeevise novca a nemaju bas neki ukus i detalje. Po mom ukusu Bebe je imala vjencanje koje je bilo iznad prosjeka......barem sa ovih na kojim sam ja bila u zadnjih 13 godina u USA. Vjencanje je bilo bas elegantno i puno puno iznad prosjeka!

Zadnje uređivanje Katie : 27.10.2006. at 01:48.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 00:20   #26
Lolita,
zaboravila si uzeti u obzir da je na Bebe-inoj svadbi bilo 150 ljudi, a na tvojoj 80, tako da mi se njenih 20000 eura naspram tvojih 9000 eura čini potpuno realnima.
I još nešto, ona cijena koju sam ja napočetku napisala - 60 eura koliko je ovdje svadbeni meni, je bez pića, kolača i torte. Tako kada sve nadodaš...
Uza sve šta je Bebe nabrojala, stvarno mislim da nije mogla proći jeftinije... Ja se već duže vrijeme raspitujem po malo boljim restoranima, hotelima i agroturizmima u Istri kolike su im cijene svadbenih menija, i stvarno moram reći da su ogromne. Minimalna cijena koju su mi rekli je 420 kn, a jedna stancija koju neću imenovati traži čak 700 kn po osobi... Drugačije je ovdje nego u Zagrebu, manja je ponuda, to se odmah osijeti.
Neka se nitko ne uvrijedi!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 00:36   #27
Mi smo imali skromnu (ali po meni lijepu) svadbu. i sad nakon malo računanja ispada 4000eura. u to ulazi svadba na Hvaru (izlazak matičara na teren, večera za 10 ljudi, vjenčanica, odijelo za njega, cipele moje, njegove, prstenje) i fešta za 75 ljudi u Samoboru (DJ, razglas, cvijeće, torta, cuga sa strane, pozivnice, zahvalnice, konfeti, klopa naravno)...
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 00:49   #28
Dvolicni Blizanac, Bistra, Magg, MTT, Katie

Hvala vam, mozda je Loliti sad jasnije.
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:19   #29
Sad kad vidim da sam ovo napisala na neku drugu temu, poslat ću i tu, gdje sam i htjela to napisati...
Kod nas je to bilo ovako:
Naše vjenčanje je prvotno trebalo biti uistinu samo večera za roditelje, kumove, bake i djedove, ali smo na kraju proširili na par prijatelja i još malo rodbine. Bilo nas je 40-ak.
Inače nikada nisam sanjala o nekom fancy vjenčanju, da sve bude savršeno, hrpa ljudi i to. To me oduvijek odbijalo; sviđa mi se na filmovima, ali nije to za mene. Pošto smo imali tek 3 mjeseca za pripreme, a studiramo i nemamo baš vremena + nije to svadba nego skromna večerica, sve smo nekak nabrzaka sredili.
Haljinu sam tražila da ne bude "prevelika" preraskošna, jer ipak je to malo vjenčanje,a opet u one lijepe, diskretne uske mi zbog figure ne stoje dobro, ali me na kraju došla oko 3000 kuna. Šminkanje, manikura, pedikura i frizura koja je doduše bila jednostavna su koštali manje od 500kn, fotograf nas je došao oko 1200 (uzeli smo 100tinjak fotki, samo crkva), pozivnica je bilo 20, dakle one su bile oko 300kn, muževo odijelo oko 2000kn, moje cipele 550kn, njegove oko 400kn, prstenje 1400kn, kolači oko 2000kn, restoran 10000kn i mislim da je to to. E da i cvijeće sve skupa oko 800kn. Znači oko 20.800kn.
Naša svadba nije svadba iz snova, nismo pazili na detalje, nije bilo zahvalnica, konfeta, benda itd. Tu i tamo zažalim kada vidim tuđe krasne fotkice, ali znam da ja to ne bih bila u stanju proći, niti bih htjela da naši tako puno plaćaju (iako bi bili spremni) i općenito mrzim svadbe tako da sam u biti zadovoljna. Slikice nisu nešto jer su tek kod crkve, ne volimo se slikati, poslije nisu ljudi baš slikali na večerici, ali ih svejedno rado gledamo
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:25   #30
Nas je naše vjenčanje (150 ljudi) koštalo oko 80 000 kn. No moram naglasiti da smo prošli iznimno jeftino u svim pogledima (u odnosu na dobiveno)..No imali smo i vremena (godinu i tri mjeseca planiranja i traženja mora dovesti do nekih povoljnijih cijena)! Uostalom, jako puno toga smo sami radili i tu uštedili dosta novaca! I sve u svemu završilo je super, točno kako smo zamišljali!

Bebe, po mojem mišljenju, na tvojem vjenčanju se vidi stil i zaista mislim da nisu bitni novci, nego osmjeh koji je rezultiran posljedicama tih novaca! Zaista izgleda vrlo jednostavno a otmjeno - i nažalost ljudi još dan danas ne shvaćaju da su upravo minimalizam i jednostavnost - najskuplji!
Meni su ti ljudi isto govorili da smo dali puno za neke sitnice - ali ako je to nama bio gušt, zašto ne? Al smo zato "stegnuli" budget na drugim stvarima koje ja smatram nepotrebnima - npr. zašto platiti cca. 2000 kn za one "kitice" kad ja to zaista ne volim! Bolje da dam više za nešto drugo što želim!
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:53   #31
Quote:
Marta2010 kaže:
Nas je naše vjenčanje (150 ljudi) koštalo oko 80 000 kn. No moram naglasiti da smo prošli iznimno jeftino u svim pogledima (u odnosu na dobiveno)..No imali smo i vremena (godinu i tri mjeseca planiranja i traženja mora dovesti do nekih povoljnijih cijena)! Uostalom, jako puno toga smo sami radili i tu uštedili dosta novaca! I sve u svemu završilo je super, točno kako smo zamišljali!

Bebe, po mojem mišljenju, na tvojem vjenčanju se vidi stil i zaista mislim da nisu bitni novci, nego osmjeh koji je rezultiran posljedicama tih novaca! Zaista izgleda vrlo jednostavno a otmjeno - i nažalost ljudi još dan danas ne shvaćaju da su upravo minimalizam i jednostavnost - najskuplji!
Potpisujem sve ovo
Pa cak i cijenu, kao što kažeš i ja sam izdvojila puno novaca za nešto što nam je gušt, svi su rekli da je ludo dati tako puno za fotografa, a nama je bilo ludo to što ćemo imati posebne slike pa nas cijena nije zanimala.
Svatko od nas ima neko svoje zadovoljstvo.
Bebe mi smo imali 120 ljudi, ne neki pretjerano dobar hotel, ne previše cvijeća, i puno stvari radili sami, a platili 10 000 eur, tako da mislim da si ti super prošla s obzirom na vjenčanje kakvo si imala, po slikicama savršeno, i s obzirom na troškove koje si navela

Zadnje uređivanje Cats : 27.10.2006. at 10:46.
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:56   #32
Meni je iskreno to razbacivanje love, treba uštedjeti na svemu što se da. I bez obzira na to što sam puno uštedjela na haljini, prstenju, pozivnicama i zahvalnicama, i cvijeću i cugi, vjenčanje nas je koštalo 80.000 kuna o to je puno.
Bilo je 200 ljudi, i svi su se najeli, napili i isplesali.
Daleko od toga dal imam love ili ne, glupo mi je razbacivati se sa lovom, jer je ta svaka kuna krvavo zarađena, i da ja sad spiskam lovu na tomu vrbana, šikoranju (ili kak već), i neke fensi šmensi haljine.

Imam puno frendova koji bi se ozenili a nemaju love za vjencanje...i mislim da je to cesti slucaj u hrvatskoj, zato mi nemojte govoriti o nekim basnoslovnim iznosima, jer nije fer...
A sto se tice Amerikanaca i Francuza, njihova vjenčanja koštaju manje, jer oni nemaju običaje kao mi. Oni pozovu 50 ljudi na vjenčanje, organiziraju večeru, i svi odu doma iza ponoći...uostalom nemaju ni naviku za druženjem sa familijom i ekipom.
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:56   #33
Mi smo nabacili isto neki okvirni plan za 110 ljudi za sada i ispalo nas je blizu 70.000,00 kuna i to s time da smo isto na nekim stvarima podosta štedjeli gdje se je moglo !
A daleko od toga da još pola i nismo uračunali pa bude ono eh da sjetili smo se ovog ili onog pa brojka samo raste ! A nije ništa fenci šmensi svadba, nešto klasično sa ne previše upadljivosti i detalja, a di bi došli kada bi još sa time išli ! Ajmeeee neću niti pomišljati! Zato smo i mi baš kao i Marta krenuli puno ranije planirati upravo da možemo još donekle birati ali nije jednostavno!
A ja inače obožavam i te svadbe pod šatorima, pa vjenčanje u prirodi, pa posebne dekoracije, ali nam je to jednostavno PREskupo i ne možemo si sa svojim budžetom to priuštiti, tako da vjerujem da je malo bolje "dotjerana" svadba i skuplja svadba i da se upravo u toj jednostavnosti i minimalizmu vidi skupoča !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:57   #34
informirana i marta potpisujem sve što ste rekle...
babe sudeći samo po slikama bilo je prekrasno....

cure napisala sam vam da mi nemamo ništa posebno a izići će nas cca 10000 eur. Što se Lolite tiće mislim da je ona u svoje vjenčanje unjela puno kreativnosti i svojih ideja koje je vjerovatno mjesecima planirala i dorađivala i u svemu tome možda je zbog puno istraživanja kako što i gdje na puno stvari uštedjela al ja osobno nemam vremena ni živaca za to i uzimali smo ono što nam je dostupno u hr bez obzira što je malo skuplje...
a i na kraju krajeva kad se sjetim stresa koji je lolita imala zbog restača, torte i cvječa i neznam ni ja čega još....
to bi za moje živčeke bilo previše....jer u konačnici briga me jel torta fina, jel auto limuzina ili fićo, jel buket košta 100 ili 400 kn jer to je moj dan i ti ljudi su tamo zbog mene a ne torte.... i ak bu nekao došao zbog klope i kasnije srao kak je sve bilo koma onda mi takva osoba netreba u životu....

Uglavnom i lolita i babe sve je bilo za 5 bez obzira koliko koštalo...
svatko prema vlastitim željama i mogučnostima...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:59   #35
Hej, hej cure smirite se, mislim da ni Babe ni Lolita nisu jedna drugoj mislile reči ništa loše! Dobro je da se ne hvalimo samo nego da i pitamo i čudimo se zašto i tako to. Super je baš da vidimo da neki ljudi misle da se sve može dobit i za manje novca, ali isto tako da vidimo da neke stvari koštaju malo više!! E a što se tiče troškova, ja najiskrenije nemam blage veze koliko bi nas moglo koštati, niti imamo neki proračun iako mi plaćamo muziku, pozivnice, foto&video, večeru za 350 ljudi i odjeću za oboje, a roditelji će plaćati organizaciju domjenka kod mene i njega, kolače i dodatno piće koje nije u cijeni menija!
Mislim možda da je Babe možda malo više platila jer je i agencija uzela svoje, a i imala je dosta popratnih sadržaja (vatromet, hostese....), dok je Lolita sve sama organizirala pa je mogla gledati gdje može uštedjeti novac!! Ma bitno je da ste vi zadovoljne sa svojim vjenčanjima, a cijena... ko pita za cijenu
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:07   #36
Quote:
lolita11 kaže:
...ne zelim bit zlobna, al ta lova se fakat nigdje ne vidi....kod ive majoli barem vidis u sto je otisla lova....
Ja itekako vidim na šta je bebe potrošila 20.000 eura ....mislim da je taj iznos za ono što je ona imala i kako je njeno vjenčanje izgledalo itekako opravdan ...vjenčanje joj je bilo jednom riječju SAVRŠENO !!!
Moje skromno mišljenje je da se protiv toga kako je izgledalo njeno vjenčanja...pogotovo toga kako joj je bila uređena crkva i sala ne bi bunila niti sama Iva Majoli...
Ne mislim biti zlobna, tvoje vjenčanje mi je bilo zgodno, drugačije... ali od bebe mi je bilo jednostavno prelijepo, najljepše koje sam do sada vidjela, dakako sa prekrasnim glavnom glumicom u njemu ( bebe još jednom koristim priliku da ti kažem da si predivna bila ) ,no svi mi imamo pravo na svoje mišljenje i svakome je je njegovo najljepše, najbolje.....
Sve u svemu bebe svaka čast , za onakvo vjenčanje ja bi dala i puno, puno više , napominjem ovo je samo moje skromno mišljenje!!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:17   #37
Quote:
Magg kaže:
...Ja mislim da Ti Lolita malo pretjerujes sa svojim izvajama, po mome ukusu si presla neke granice....
...i po mome, POTPISUJEM!!!

A što se teme tiče, nas je naše vjenčanje koštalo oko 90.000 kn, meni je bilo lijepo i nije mi žao niti jedne jedine kune!!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:23   #38
Iskreno mislim da je to samo jednom u zivotu (nekima ne al ok nije to sada tema )i svaka se vjerojatno trudi imati neke posebne detalje na svom vjencanju...neko mozda ima i para na bacanje pa nezna otkuda pocet,a nekako me uvijek impresioniraju cure koje uz ogranicen budzet naprave cudo...

Ja nikada nebi nekome rekla da nema stila,da mu nije lijepo uredjeno da je ruzno itd ali mogu promislit Hm ja bi to malo drukcije,meni je svaka od vas bila jako lijepa jer je bila sretna a to se vidi u ocima...kod svakoga sam nasla nesto prekrasno i vidi se da ste sve uistinu kreativne i mastovite,Koogla je radila nakit,neka druga je radila sama pozivnice,neka druga je slagala cvijece i konfete,super je sta se tako izorganizirate...

Bebe je imala jako lijepo vjencanje ,po mom ukusu mislim...(sudim po frizuri i po haljini i po onih par slikica sta sam vidjela,hm frizura me se dojmila )

Nisu vazne cifre u smislu da se neko pohvali,vec da pomognete jedna drugoj,ja sam mislila da samo ludjakinje uzimaju agenciju jer je to skuuuuuuuuuuupo,a sada vidim da je to jos najisplativije..svasta sam ovdje naucila i jako lijepo je da imate svakakve teme.
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:29   #39
Ne znam, ja se isto vjerojatno neću tako brzo udati, ali sve mi se to čini previše... Mislim 50-80-100 000 eura Radije bi išla samo kod matičara i onda umjesto da potrošim toliko na vjenčanje, kupim stan ili kućicu...
Sad, s druge strane, da mogu potrošiti toliko na vjenčanje, a da slijedećih 50 godina ne otplaćujem kredite i živim na kruhu i vodi, odnosno da mi to nisu zadnje pare, vjerojatno bi i potrošila toliko.

Sve, ali baš sve, ste imale prekrasno vjenčanje! I manje je važno koliko je koštalo, ako je to ono što ste htjele
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:38   #40
Quote:
bubica kaže:
Ne znam, ja se isto vjerojatno neću tako brzo udati, ali sve mi se to čini previše... Mislim 50-80-100 000 Radije bi išla samo kod matičara i onda umjesto da potrošim toliko na vjenčanje, kupim stan ili kućicu...
Sad, s druge strane, da mogu potrošiti toliko na vjenčanje, a da slijedećih 50 godina ne otplaćujem kredite i živim na kruhu i vodi, odnosno da mi to nisu zadnje pare, vjerojatno bi i potrošila toliko.

Sve, ali baš sve, ste imale prekrasno vjenčanje! I manje je važno koliko je koštalo, ako je to ono što ste htjele
Slazem se s tobom, ali buduci da smo si mi mogli sve to priustiti, a i izostavili smo roditelje od sudjelovanja u troskovima, onda zasto ne?
__________________
If life gives you lemons - make a lemonade!
BebeHappy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.