Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 23:37   #1
Zrelost posteljice II?

Bok svima,

danas bila kod ginica, sada sam 34 tj. i u nalazu imam "posteljica gradus II" te me poslao na pretrage: fibrinogen, D-dimere, APTV, PV, jetrene probe, acidum uricum, kreatinin i jos na urinokulturu, KKS i Rh jer je vrijeme da ponovim zadnje nalaze. Do sad je sve bilo OK, beba ima 2450 g
Kaze da ne brinem, ali naravno da meni sad samo to zvoni u glavi....
pa me zanima, zna li netko nesto vise o ovom stupnju zrelosti i o kakvim se tocno pretragama radi? Brisevi?

Hvala puno.......
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:02   #2
To i mene zanima,ja sam 30+4,a zrelost posteljice 2,ali me nije poslao na nikakve pretrage i kaže da je sve ok(Podobnik).
Do sada sam imala granuum 0.
Zna li itko išta o tome?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:06   #3
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
Bok svima,

danas bila kod ginica, sada sam 34 tj. i u nalazu imam "posteljica gradus II" te me poslao na pretrage: fibrinogen, D-dimere, APTV, PV, jetrene probe, acidum uricum, kreatinin i jos na urinokulturu, KKS i Rh jer je vrijeme da ponovim zadnje nalaze. Do sad je sve bilo OK, beba ima 2450 g
Kaze da ne brinem, ali naravno da meni sad samo to zvoni u glavi....
pa me zanima, zna li netko nesto vise o ovom stupnju zrelosti i o kakvim se tocno pretragama radi? Brisevi?

Hvala puno.......
Sad čitam,ove pretrage koje ti navodiš meni nemaju veze sa posteljicom nego sa trudnoćom općenito,ja sam to sve već pod normalno dvaput kroz trudnoću napravila.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:36   #4
pa posteljica se razvija u toku trudnoće, odtud ti stupnjevi....a pretrage su najnormalnije pretrage koje se rade puštanjem malo krvi i pišanjem, isto kao što si i uvijek do sada
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:58   #5
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
pa posteljica se razvija u toku trudnoće, odtud ti stupnjevi....
Pa,to sam donekle i pretpostavljala,tj. znala,no čino mi se da sam jednom negdje na forumu naletila na temu o tome i da postoje stupnjevi 0,1,2 i 3,pa mi je nekak laički gledano skok od moje stalne 0 na 2 u roku od nepuna 4 tjedna se činio puno.
A valjda bu sve ok,u prve dvije trudnoće nije mi nitko taj granum ni mjerio ni pisao.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:58   #6
https://www.forum.hr/showthread.php?t=510032
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 22:06   #7
Čitala.
Sad kao taj moj granum 2 nije neka bajkovnica,ali meni dr.ništa o tome spominjao nije,ja pročitala pa se sjetila sa sam jednom tu vidjela nešto o tim granumima pa išla surfat.
Hebem ti surfanje,najbolje je kad ni ne palim komp.
Meni je 30+4 i beban 1940 gr.
Dakle,nema govora o zastoju u rastu,zapravo smi veliki za 32 tjedna.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:37   #8
Nije granum , nego gradus II, tzv stupanj, IV stupanj je pred porod, a govori o zrelosti posteljice....pretrage d dimeri i fibrinogen imaju veze sa zgrusavanjem krvi, da ne bi bilo kakvog krvarenja ili prevelikog zgrusavanja krvi, ali po novim istrazivanjima, i kako kaze dr iz poliklinike Vili, sam gradus koji se nekada određivao, nema nekog veceg ujecaja na daljnji tijek trudnoće, cak ga i nije potrebno određivati, to navodno vise rade stariji doktori po staroj skoli, tako da curke nema brige i straha, i nemojte vjerovati svemu sto vidite i pročitate na netu.....iako i ja to radim....
Uzivajte u preostalom dijelu trudnoće.
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:21   #9
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Nije granum , nego gradus II, tzv stupanj, IV stupanj je pred porod, a govori o zrelosti posteljice....pretrage d dimeri i fibrinogen imaju veze sa zgrusavanjem krvi, da ne bi bilo kakvog krvarenja ili prevelikog zgrusavanja krvi, ali po novim istrazivanjima, i kako kaze dr iz poliklinike Vili, sam gradus koji se nekada određivao, nema nekog veceg ujecaja na daljnji tijek trudnoće, cak ga i nije potrebno određivati, to navodno vise rade stariji doktori po staroj skoli, tako da curke nema brige i straha, i nemojte vjerovati svemu sto vidite i pročitate na netu.....iako i ja to radim....
Uzivajte u preostalom dijelu trudnoće.
Hvala puno Mia
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:47   #10
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Nije granum , nego gradus II,
A ja išla opet gledat,meni piše granuum.I to na svakom pregledu.
U svakom slučaju,hvala ti na savjetu.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 10:26   #11
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
A ja išla opet gledat,meni piše granuum.I to na svakom pregledu.
U svakom slučaju,hvala ti na savjetu.
ma netko se zabuni u pisanju....ma nije ni vazno....
bitno da se ne brinete.
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 11:28   #12
granuum ili gradus je jedno te isto, bar prema ovoj stranici http://www.mypacs.net/cases/PLACENTA...N-3152809.html

vidim da pise da je od 30. tjedna normalan granuum II (grade II)
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:57   #13
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
granuum ili gradus je jedno te isto, bar prema ovoj stranici http://www.mypacs.net/cases/PLACENTA...N-3152809.html

vidim da pise da je od 30. tjedna normalan granuum II (grade II)
Hvala!Baš ova informacija mi je trebala!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:17   #14
bok!!!

Truna sam 38tj i prije 11 dana kada sam bila na pregledu rekla mi je da mi je posteljica 1. stupnja, međutim jucer kad sam bila na pregledu posteljica mi je 2.-3.stupnja i mene je to zabrinulo. Doktorica mi ne govori jeli to opasno ili nije samo spominje da dođem sutra na CTG da se uvjerimo da je sve u redu. Mene to jaaaako bine pa bi volila znati dali je koja od vas imala takav slucaj jer cu poluditi do sutra!!!!
duskovic21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.