Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 14:51   #9241
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Punoo hvala!!! Nakon što me opet počelo boljeti iako sam popila turu antibiotika, nisam otišla, ali ionako moram slikati jedinicu pa ću opet otići stomatologu. Nemam ništa u tom zubu, niti nikakav osjećaj boli kada mi je lupala po zubima i tako to, trenutačno ne boli jako, tek povremena blaga bol, valjda nebude ništa gadno otkrila, idem u ponedjeljak zubarici...
da, treba to provjeriti. da se radi o pulpitisu, jako bi boljelo za vrijeme lupkanja po zubima. ovako je teško, bez pregleda i slike, samo na temelju simptoma govoriti o čemu se točno radi. u podlozi može biti i nešto drugo. zato je najbolje otići stomatologu i riješiti se svih nedoumica i bolova u pola sata. sretno!
Woody 2002 is offline  
Old 05.06.2011., 16:39   #9242
samo da se pohvalim da ću sutra opet kod svoje dr. jer me zub i dalje boli,,, popila 2 lupoceta, prestane,
i onda se opet nastavi...
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Old 05.06.2011., 19:56   #9243
Ako može pomoć naime, meni je otpalo pola petice. Mislim da je bila plombirana pa je ispala i plomba, nakon par dana se odlomilo i pola zuba. Sad mene zanima hoće mi moć samo nadogradit tu polovicu ili? Hvala.
Mei. is offline  
Old 05.06.2011., 20:19   #9244
Ili ce ti izbrusiti i drugu pa nju nadograditi,a ovu ne? Sorry malo se salim, ovisi kolko je zuba ostalo kad se pripremi za plombu, vjerojatno ce moci nadograditi, a petica je pod zvacnim silama, al ne opet tolkim da treba krunicu.. uglavnom, velike su sanse da fino nadogradi zub i sve t
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 05.06.2011., 20:21   #9245
Ako budeš brzo reagirala i odeš u brzom roku zub se može spasiti i na njemu napraviti nadogradnja, a preko nje krunica...Sigurno jeftinija i bolja opcija nego da ti brusi 4 i 6 pa ti se s mostom popuni rupa ako ti propadne 5. Ako ti tvoj zubar ne odluči napraviti nadogradnju odi po drugo mišljenje, neki doktori nisu baš bajni s tim pa pokušavaju sebi olakšati posao pa samo izvaditi, a pritom i zaraditi sa skupljim radom..
Creativity is offline  
Old 05.06.2011., 20:31   #9246
Hvala na brzim odgovorima.
Valjda će sve bit uredu, još moram skupit snage i volje i otić u zubara.

Edit: i kolika bi otprilike bila cijena? Znam da to sve varira od mjesta i zubara, ali čisto u globalu da znam.
Mei. is offline  
Old 05.06.2011., 21:14   #9247
To je tvoj zub. Puno ti znači i za funkciju i za estetiku. Godinama ćeš ga upotrebljavati. Koliko god koštao isplati se, a cijene variraju plus treba vidjeti što će se sve raditi Ne boj se, odi što prije biti će ti poslije drago!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 06.06.2011., 09:21   #9248
Quote:
Mei. kaže: Pogledaj post
Ako može pomoć naime, meni je otpalo pola petice. Mislim da je bila plombirana pa je ispala i plomba, nakon par dana se odlomilo i pola zuba. Sad mene zanima hoće mi moć samo nadogradit tu polovicu ili? Hvala.

meni je jako puno jednog zuba puklo ali ga je zakrpala bijelom plombom s tim da opte svako tolko pukne komadić ali zasada ga krpa i nadograđuje..ne sjećam se kolko sam platila možda čak ništa

ja imam problem da mi se zubi kvare ispod plombe.lani sam slikala zub-sve ok a mene boli i dalje.. ona kaže sve ok..ali inzistirala sam i išla je otvorit kao na rizik-a unutra ful dubok karijes prema korijenu..to mi je očistila i zatvorila bijelom plombom..medutim mene opet boli i ful ide prema čeljusti i ful zna nabijat ono baš u glavu..s tim da ne samo taj nego i dva dole-7.i 8...i opet isto-slike su savršene , na oko izgledaju zdravi, ona ih ne želi dirat zasad-kao ako bude hitno nek dodjem ako ne neka sačekam osmi mjesec kad završe godišnji-a mene ovih dana počelo nabijat jače i gore i dole...s tim da i na jedinici imam plombu i mali utor se napravio utor/kao puknuće..ona kaže da je sve ok ali mene to muči jer je jedinica i jer se i s noktom osjeti razmak a i ako bolje gledaš..i mislim da ako je plomba da bi trebalo bit sve zagladjeno -bez utorića

neznam više šta da radim nit kome da se prebacim jer imam i paradontozu koja je krenula unazad par godina ..i zubi su mi jako osjetljivi ponekad, osobito u vrijeme menzisa. imam dosta starih crnih plombi i neznam dal postoji neki rok u kojem bi ih trebalo changat il dok nešto ne zasmeta?

u Rijeci sam dobila prijedlog od jedne forumašice za prebacit se kod jedne doktorice na Brajdi ali navodno još malo ima do penzije pa bih onda radije nekom mladjem il ostat kod moje-ali me nervira ovo ponašanje što mene i dalje boli a ona niš ne poduzima..znam i ja da je čudno da se kvari ispod plombe posebice ako još i na slici se niš ne vidi-ali eto kod mene je takav slučaj..ne da mi se svadjat s njom il total forisrat i navaljivat da mi otvara zube -pa to bi trebala sama zaključit da nešto nije u redu
smile4 is offline  
Old 06.06.2011., 17:15   #9249
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
samo da se pohvalim da ću sutra opet kod svoje dr. jer me zub i dalje boli,,, popila 2 lupoceta, prestane,
i onda se opet nastavi...
A lipo sam ti prvi put rekla.....
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....
hawaii dream is offline  
Old 06.06.2011., 20:22   #9250
ah... uglavnom bila sam, i ona se čudi kao a da mislim, pa mora bolit,,
ja onak pa mislim boli me onak cijela glava od zuba, mislim da ipak nemora , al dobro. opet je otvorila pročačkala po mozgu mi i stavila opet taj smrdljivi tox... nešto... valjda će bit u redu, još malo zaboli nadam se da sutra nebude, jer ako će me i dalje bolit, stvarno neznam šta ću.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Old 07.06.2011., 14:32   #9251
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
ah... uglavnom bila sam, i ona se čudi kao a da mislim, pa mora bolit,,
ja onak pa mislim boli me onak cijela glava od zuba, mislim da ipak nemora , al dobro. opet je otvorila pročačkala po mozgu mi i stavila opet taj smrdljivi tox... nešto... valjda će bit u redu, još malo zaboli nadam se da sutra nebude, jer ako će me i dalje bolit, stvarno neznam šta ću.
rekla sam da je bol normalna reakcija na toxavit i može potrajati do tjedan dana. ipak se radi o devitalizaciji, tj.nekrotiziranju zubne pulpe. bol je vrlo subjektivna i prag podražljivosti se razlikuje od osobe do osobe.
Woody 2002 is offline  
Old 07.06.2011., 16:48   #9252
dobar dan. pocetkom mjeseca mi je opao dio plombe sa zadnjeg donjeg zuba lijevo i maloprije jos jedan veci komad. interesira me koliko mogu s tako otvorenim zubom biti a da se ne dogodi nista prestrasno, obzirom da jos jedno 10-15-ak dana necu moci do zubara?!

fala lepo
shortbus is offline  
Old 09.06.2011., 06:55   #9253
imala bi jedno pitanje za stomatologe na forumu, naime sinoć mi je prilikom večere komadić hrane zašao između 6 i 7 gore, pokušala sam izvaditi sa koncem i uspjela sam dio ali mi je komadić, čini mi se zbog upotrebe konca ušao dublje u zubno meso. nemam bol nego neugodno smeta i ne znam kako da to iščačkam van. ima li netko neki dobar savjet? unaprijed hvala
loli84 is offline  
Old 09.06.2011., 14:40   #9254
Interdentalna četkica?
U ljekarnama, ili nekad u Mulleru, Curaprox firma, mini mini četkica ala ono za prati boce, najmanja veličina je 0.6 mm, boja tirkizna nekakva, cijena oko 60 kn, 5 komada. Vrlo pažljivo i nježno ugurati - dlačice će baciti sve van.

Meni je to ritual, jer imam lijek na zubu koji je toliko devastiran i gips nije mogao odglumiti ostatak zuba, pa imam veću rupu između dva zuba u koju ulazi sve - od vlakana iz voća, preko mesa i svega ostalog. Jedan prolaz četkicom i sve je vani

Treba malo strpljenja dok se uhvati grif, ali svakako JAKO PAŽLJIVO.

Ova Curaproxova je najmanja na tržištu, kako mi rekoše
__________________
A rose by any other name would smell as sweet.
Ashtaroth is offline  
Old 09.06.2011., 17:34   #9255
Hvala na odgovoru, znam te četkice i pomislila sam na njih ali meni je inače jako malen prostor između zuba, konkretno na ovom mjestu jedva prođe konac. Ni sama ne znam kako sam postigla da mi se nešto zaglavi. Sada sam u fazi ne diranja, dobro sam očistila zubnim koncem i izvukla dva mikro komadića i još imam mali osjećaj kao da nešto još smeta ali nadam se da je to samo reakcija na zubni konac (jer sam dosta "kopala" između ta dva zuba). Inače zubno meso se nije zacrvenilo, niti ima kakve druge simptome ali svejedno ću nabaviti interdentalnu četkicu, prema savjetu - najmanju Curaproxovu, da se nađe za svaki slučaj.
loli84 is offline  
Old 09.06.2011., 23:48   #9256
i ja koristim te interdentalne četkice i dosta dobro se da iščeprkat s njima
imam implantate i preporuka je da je najbolje s tim četkicama održavat higijenu, osim normalnog pranja

mom sinu je ispala plomba stara nekih 3,4 god, nije išao odmah, ne znam nakon koliko vremena se odlučio i liječenje zuba 3 kanala je jako puno platio plus kompozitni ispun, istinabog išo je privatno, ali meni se to čini jako puno
sva sreća da ima sve ostale zdrave zube i taj nemar kod tog zuba mu nije trebao, osim puno previše potrošenih novaca, odlazaka, liječenja mogao je redovnim kontrolama to izbjeći
sparina123 is offline  
Old 10.06.2011., 02:27   #9257
Quote:
loli84 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, znam te četkice i pomislila sam na njih ali meni je inače jako malen prostor između zuba, konkretno na ovom mjestu jedva prođe konac. Ni sama ne znam kako sam postigla da mi se nešto zaglavi. Sada sam u fazi ne diranja, dobro sam očistila zubnim koncem i izvukla dva mikro komadića i još imam mali osjećaj kao da nešto još smeta ali nadam se da je to samo reakcija na zubni konac (jer sam dosta "kopala" između ta dva zuba). Inače zubno meso se nije zacrvenilo, niti ima kakve druge simptome ali svejedno ću nabaviti interdentalnu četkicu, prema savjetu - najmanju Curaproxovu, da se nađe za svaki slučaj.
Ako malo viri, probaj ti, ili zamoli nekoga da pincetom čupne van?

Sjećam se da su mi najviše muke, baš u malim prostorima između suba - znale zadavati ljuske od jabuke kad se zaglave... pa plačeš, al to van ne ide dok ljuska sama n eodluči izaći van :/

ID četkica ide uz meso, konac ide s vrha - uz meso, taj dio ima više prostora
Meni prvo nije išlo svuda, ali nakon pjeskarenja - ide između svih zubiju - ali i dalje samo uz meso, ne cijelom visinom zuba. Ok, osim ovdje gdje imam tu 'rupu', tu mogu s četkicom raditi što hoću
__________________
A rose by any other name would smell as sweet.
Ashtaroth is offline  
Old 10.06.2011., 13:28   #9258
i ja sam koristila te interdentalne četkice ali ono što me smeta da me struže prilično onaj metalni dio-željezo il što već je..onog najlona baš i nije previše a na samom vrhu je skroz metal..tako da nisam baš super zadovoljna jer mi se čini da stružem caklinu sa zuba..

povremeno koristim paradontax il sensodyne pastu i ispirem sa zelenom listerine...s obzirom da imam paradontozu..

ali muči me što mi se zubi kvare ispod plombe a ne vidi se kad slikam nego tek kad otvori..i poprilično su me počeli boljet zadnje vrijeme..u utorak mi je stavila lijek ali još me nabija..rekla je za mjesec i pol da će stavit plombu...sve mislim da ću razgovarat sa zubaricom i počet mjenjat stare plombe zubi gdje osjećam bol...a najviše me muči ta jedinica jer ima mali jaz gdje se spaja plomba i zub-točno na prednjoj strani zuba

kako se vi ostali borite s paradontozom? jer baš nekog lijeka nema-redovno idem mojoj zubarici i svako toliko na kontrolu u polikliniku, perem ih najmanje dvaput dnevno, ispirem s vodicom-ali unatoč svemu zubno meso se povlači i zubi su sve klimaviji-a 33 i pol godine imam
smile4 is offline  
Old 10.06.2011., 15:04   #9259
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
i ja sam koristila te interdentalne četkice ali ono što me smeta da me struže prilično onaj metalni dio-željezo il što već je..onog najlona baš i nije previše a na samom vrhu je skroz metal..tako da nisam baš super zadovoljna jer mi se čini da stružem caklinu sa zuba..

povremeno koristim paradontax il sensodyne pastu i ispirem sa zelenom listerine...s obzirom da imam paradontozu..

ali muči me što mi se zubi kvare ispod plombe a ne vidi se kad slikam nego tek kad otvori..i poprilično su me počeli boljet zadnje vrijeme..u utorak mi je stavila lijek ali još me nabija..rekla je za mjesec i pol da će stavit plombu...sve mislim da ću razgovarat sa zubaricom i počet mjenjat stare plombe zubi gdje osjećam bol...a najviše me muči ta jedinica jer ima mali jaz gdje se spaja plomba i zub-točno na prednjoj strani zuba

kako se vi ostali borite s paradontozom? jer baš nekog lijeka nema-redovno idem mojoj zubarici i svako toliko na kontrolu u polikliniku, perem ih najmanje dvaput dnevno, ispirem s vodicom-ali unatoč svemu zubno meso se povlači i zubi su sve klimaviji-a 33 i pol godine imam
curaprox interdentalna četkica ima vrlo tanku žicu i jako puno vlakana i još je uz to fleksibilna pa ne uzrokuje traume. četkice nekih drugih proizvođača su vrlo krute i imaju malo vlakana pa ne čiste dobro. i bitno je samo jednom ući u interdentalni prostor, a ne strugati unutra - van 10 puta.
kod parodontoloških pacijenata bitna je dobra oralna higijena, korištenje mekanih četkica, preparata na bazi klorheksidina, redovito uklanjanje zubnog kamenca, odlazak parodontologu na kiretažu - uklanjanje plaka i kamenca u parodontnim džepovima - subgingivno, to je nešto što se ne može očistiti samo ultrazvučnim aparatom, pušači bi trebali prestati pušiti jer je pušenje jedan od rizičnih faktora.
Woody 2002 is offline  
Old 10.06.2011., 17:37   #9260
Pozdrav svima! Imam problema sa zubom...šestica dolje desno...naime, još prije mjesec dana mi je napuknula ta šestica i tu i tamo me znalo boljeti, ali lagano. Odem danas do svoje zubarice i reče ona meni da je zub napuknuo po dužini (ma da, to nisam sama znala!) i da ona ne vidi drugi izlaz nego vađenje!!! Nije tražila ni slikanje niti ništa!
E sad, što da radim, je li to stvarno jedini izlaz i- zar ne bi trebala prvo slikati zub da se vidi jel stvarno puknuo do korijena?! I da, zub je liječen, tj. imam plombu...
Ljudi, stomatolozi, pomagajte, što mi je činiti??????????????????????????
Puno hvala
Marina2508 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.