Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 17:12   #1
Najavljena inflacija i fondovi ? Pad prinosa ?

Kako komentirate izjavu Rohatinskog o mogucoj inflaciji u 2008. godini ?

Hoce li se to negativno odraziti i na fondove? (ja mislim da hoce, mozda cak i sama najava inflacije)

Hoce li im drasticno pasti vrijednost s obzirom da je udjel u kunama, ili ne ?

Hoce li biti reperkusija i na fondove koji ulazu van Hrvatske? (npr. Ilirika azijski tigar )
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:40   #2
Mislim da zbog same inflacije nebi smjeli pasti prinosi, jedino što će zbog inflacije vrijednost Kuna prema Euru biti manja. Znači manje ćeš nakon dizanja moći kupiti Eurića. A jedino oni investitori koji ulažu u fondove koji izražavaju udjele u Eurima ne bi smjeli osjetiti ni tu inflaciju, jer pri dizanju dobivaju toliko Kuna koliko je po srednjem tečaju odnos Kuna-Euro na dan dizanja. Na sam prinos više će utjecati globalna recesija u svijetu i političke prilike u jugoistočnoj Evropi, a i šire.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 13:56   #3
Pa inflacija nije samo pad teceja kune. Reperkucsije mogu biti zestoke i na citavo gospodarstvo. Smanjena trgovina, propast odredjenih firmi. Kako mozes misliti da nebi bilo pada prinosa ?
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 10:52   #4
Inflacija je makroekonomski čimbenik koji će se sigurno odraziti i na stanju investicijskih fondova. Pitanje je samo u kolikoj mjeri.
__________________
"….Take your protein pills and put your helmet on.."

Zadnje uređivanje Edgar : 16.11.2007. at 22:02.
Mathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:27   #5
Quote:
Mathan kaže: Pogledaj post
. Pitanje je samo u kolikoj mjeri.

Naravno, i pitanje je na koje fondove.
Samo na one koji imaju portfelj sacinjen od hr dionica ili i na one koji ulazu npr. u Aziju???
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:25   #6
Quote:
Inovator2 kaže: Pogledaj post
A jedino oni investitori koji ulažu u fondove koji izražavaju udjele u Eurima ne bi smjeli osjetiti ni tu inflaciju, jer pri dizanju dobivaju toliko Kuna koliko je po srednjem tečaju odnos Kuna-Euro na dan dizanja.
al i po tom tečaju računa cijenu recimo HT-a koja mu je u portfelju kad računa vrijednost udjela a HT mu je u kunama
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:17   #7
evo da se i ja uključim .. ovako ; inflacija može utjecati na dionice (koje su sastavni , najveći dio naših fondova) na način da one mogu i padati i rasti.UOBIČAJNE PROSUDBE kažu da inflacija , očekivana ili bilo kakva druga , uzrokuje rast cijena dionica. MEĐUTIM , TO OVISI O MNOGO RAZLIČITIH FAKTORA!! bitno je utvrditi koji čimbenici djeluju na pojedinu dionica i vidjeti dali na te čimbenike utjeće inflacija.- dakako to je puno informacija i treba znati računati Kada u nekoj zemlji "djeluje inflacija" , bolje je svoju ušteđevinu investirati u fond nego npr. u štednju u banci , jer
1.) ako vam banka ima KS od npr 5% i inflacija je 5 % - vi ste na pozitivnoj nuli
2.) dugoročno gledano u fondu ćete sačuvati (pa i povečati)svoju ušteđevinu i da je godišnji prisnos samo 10% (a obično je veći od 30)
3.) moram se nadovezati na ovo famozno PROPADANJE FIRMI - takva katastrofična predviđanja idu pod ruku samo kad je u pitanju galopirajuća inflacija ( od 15% pa nadalje) , dd nemogu samo tako propasti zbog inflacije od 5 %!! halo?!!! male firme možda da i sa tim se slažem.
- nemožeš tak ziheraški gledati i čekati da ti neko veli točno što će se dogoditi. Fondovi i dionice nose svoj rizik and that"s the beauty of it - možeš dobit a možeš i spušit
- osobno , uzela sam novac iz svojih fondova prije korekcije ZSE i čekam njezin kraj i pad vrijednosti udjela fondova i onda jurim u kupnju , a neke drame oko inflacije nemorate raditi! sretno svima !
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:40   #8
LJudi imam problemčić,

kako izračunati kolika je inflacija bila od IV/2004 do IX/2007

heeeelllpppppppp
$$KOKE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.