Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Pogledaj rezultate ankete: Fond HB - zadržati ili prodati udjele ?
Zadržati 25 62.50%
Prodati odmah 5 12.50%
Prodati kasnije 10 25.00%
Glasovatelji: 40. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 15:41   #21
Da li se prodajom udjela iz Fonda HB gube kakva prava?
NE. Iskupom svojih udjela vlasnik ne prestaje biti članom Fonda. Svakim novim prijenosom
imovine od strane Vlade Republike Hrvatske, Društvo za upravljanje Fondom dužno je napraviti
novi obračun koji će biti važeći za postojeće članove Fonda kao i za one članove Fonda koji su
već iskupili svoje udjele iz Fonda.
Za svu imovinu prenesenu od strane Vlade Republike Hrvatske u portfelj Fonda nakon 12. travnja
2008. godine primjenjivat će se zabrana raspolaganja novonastalim udjelima od minimalno dvije
godine.
izvor: www.erste-invest.hr
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:19   #22
Eto, odlično, sad sve znaš. Ipak će biti zabrane od minimum 2 godine.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:38   #23
A što mislite o ovome? Prodati udjele i za te novce odmah kupiti dionice T-com i INE. Na taj način koristiš cijelu dividendu a ne samo 1/3.
škanjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:55   #24
Quote:
škanjac kaže: Pogledaj post
A što mislite o ovome? Prodati udjele i za te novce odmah kupiti dionice T-com i INE. Na taj način koristiš cijelu dividendu a ne samo 1/3.
ok ovo što si ti napisao apsolutno nema smisla.
dividenda je sasvim druga stvar od udijela.
dividenda ti je nešto kao kamata za ove 3 godine što vam nisu dopustili da upravljate vašim udijelima. iznos dividende se ne mijenja. on je 21,79kn*broj udijela i tako će biti što god ti napravio s njim.
i ti ne koristiš nikakvu 1/3 dividende s obzirom da vam se to isplaćuje na ruke i to je to.
zadnju rečenicu izbaci iz posta jer nema veze s vezom
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:31   #25
Ne lupetaj ti bezveze, ono što je škanjac ima nekakvog smisli. Bolje pročitaj što je napisao, a ne se tu pravi pametan/na.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 14:12   #26
mala škola za neuke(čitaj:awia)DIVIDENDA JE DOBIT/PROFIT OD DIONICA I DA,1/3 DIONICA ISPLAČENA JE BRANITELJIMA,A OSTATAK JE RASPOREĐEN NA ZAKLADU,I JOŠ NEGDJE...UGLAVNOM,POKRALI SU NAS OPET
rubikon26 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.05.2008., 16:04   #27
bilo bi bolje da su napravili zatvoreni fond... imali bi manje problema a ja bi zaradio više ovak je ispalo kako dalmatinci kažu "učini dobro-pojedi govno"

da su napravili zatvoreni fond FHB-R-A sad bi cijena bila 100-200 kuna, fino se nakrcaš toga i boli te... ko kod kuponske privatizacije...i svi bi bili zadovoljni, a ovaj oblik samo stvara probleme

i onda bi kosorica mogla reć NAV je 600 kuna ...cijena je 200 ak hoćete prodajte ako ne nemojte odluka je na vama pa bi svatko preuzeo odgovornost

ovo je prva krađa u povijeti gdje se dijeli lova (osim robin hood-a možda)

sretno!
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:12   #28
Quote:
rubikon26 kaže: Pogledaj post
mala škola za neuke(čitaj:awia)DIVIDENDA JE DOBIT/PROFIT OD DIONICA I DA,1/3 DIONICA ISPLAČENA JE BRANITELJIMA,A OSTATAK JE RASPOREĐEN NA ZAKLADU,I JOŠ NEGDJE...UGLAVNOM,POKRALI SU NAS OPET
Nije li možda dividenda dio zarade dioničkog društva koju uprava d.d. odluči podjeliti svojim dioničarima, a dobit/profit od dionica razlika između nabavne i prodajne cijene dionica koju ti kao dioničar ostvariš na tržištu ????
škanjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:52   #29
Thumbs up

Quote:
škanjac kaže: Pogledaj post
Nije li možda dividenda dio zarade dioničkog društva koju uprava d.d. odluči podjeliti svojim dioničarima, a dobit/profit od dionica razlika između nabavne i prodajne cijene dionica koju ti kao dioničar ostvariš na tržištu ????
ok,sorry kaj se nisam izrazila tako stručno kao ti,mislimo na isto.Moja greška u objašnjavaju.Svakako si u pravu.Ja sam mislila na to a nisam znala kak bih se izrazila pa je došlo do zbrke.Ti vjerojatno imaš puno više godina od mene,tak da naj se ljutiti.
rubikon26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.