Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2004., 22:38   #21
Bioenergeticari absorbiraju tj.uzimaju negativnu energiju tj,bolest na sebe u svoje tijelo i ako se ne ociste od te negativne energije i sami mogu oboliti.Reki je univezalna bozanska energija koja struji kroz onog koji radi reiki i ide na bolesnog,bez nuspojava za terapeuta.Bioenergeticar se zamori i osjeca umorno nakon tretmana (jer je dao svoju energiju i upio negativnu)a reiki majstor se osjeca super,kao i tretirani.Jedan dobar linkhttp://www.reiki.nu/reiki/reiki.html
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 23:33   #22
Samo ubjedjenje

Quote:
bozanstvena333 kaže:
Bioenergeticari absorbiraju tj.uzimaju negativnu energiju tj,bolest na sebe u svoje tijelo i ako se ne ociste od te negativne energije i sami mogu oboliti.Reki je univezalna bozanska energija koja struji kroz onog koji radi reiki i ide na bolesnog,bez nuspojava za terapeuta.Bioenergeticar se zamori i osjeca umorno nakon tretmana (jer je dao svoju energiju i upio negativnu)a reiki majstor se osjeca super,kao i tretirani.Jedan dobar linkhttp://www.reiki.nu/reiki/reiki.html
Ubjedjenje koje vlada, ali naravno nastalo na onima koji stvarno tako rade.
Inace sve zavisi od terapeuta do terapeuta.
ZAvisi s kojeg nivoa radi, kako radi, koje nacine koristi i slicno.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 22:47   #23
Bioenergija

Šta mislite o bioenergiji ,dali zaista pomaže?
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 18:13   #24
Neznam ništa o tome ,čula sam da ljudi koji se bave bioenergijom mogu ukloniti neke zdravstvene tegobe,zanjima me kako to sve funkcionira?
Kako i od kud ta energija koju mi može netko dati na koji način je ja primam ,kako ta osoba osjeti kakvih ja smetnji imam i kako funkcioniraju tretmani na daljinu? koliko je sve to dobro ili loše i dali uistinu pomaže?
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 20:58   #25
Quote:
s-t-i-n-g kaže:
Šta mislite o bioenergiji ,dali zaista pomaže?
Mislio sam da su to bedastoće dok me prije desetak godina nije tretirao prijatelj i riješio mi 90% problema sa kičmom, od tad se i ja bavim bioenergijom.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:35   #26
Sting, da postoje pozitivni odgovori na tvoja gornja pitanja, danas bi bioenergije bila mainstream u lijecenju. Kako provjerenih i dokazanih odgovora nema, tako bioenergija ostaje nedokazana (kako svojim efektima i ucincima tako i mehanizmima) i na razini spekulacija, jednako kao i mnoge druge alternativne metode.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:11   #27
Tko se želi baviti bioenergijom neka prouči Reiki
talej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:19   #28
O bioenergiji se ne moze ništa konkretno reć. Neki će reć da je to sranje no sve su to naklapanja do onog trenutka kad to probate- osjećaj nevidljivog "energetskog omotača" oko materijalnog tijela, takvo je bar moje iskustvo. Probala jednom i vratila se ponovo
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:21   #29
s-t-i-n-g,

O bioenergiji nikad nećeš dobiti pravilan odgovor od onih koji NE ZNAJU:
- pravo značenje riječi bio- (bios)
- davno izrečenu, ISPRAVNU, filozofsku teoriju za Biogenezu
- koji Oblik ENERGIJE "troše" stanice u tijelu
- da stanice možemo izjednačiti u potpunosti sa sijalicama - što znači da ako ne dolazi do jednog broja stanica dovoljno Biostruje, te će stanice "svjetliti" kao žiže ili će se u potpunosti ugasiti - i tad nastupa BOLEST u tijelu, gdje se nalaze "pregorijele" stanice...
- da upravo zdrave stanice ISIJAVAJU Punom svjetlošću što dovodi do toga da davaju TOPLINU, koja je uvijek jako izražena kod Istinskih bioenergetičara...
- da zdrave stanice čine da Aura oko zdravog čovjeka bude bez oštećenja...

Ima još toga ali bi "raport" bio predugačak za forum.

No treba da znaš da upravo ove NEZNALICE ismijavaju ljude kao što je biciklist Amstrong, Janez Drnovšek i... dugačka je lista onih koji su iscjeljeni od strane Alternative.

Na kraju da ti kažem da mnoga Zdravstvena osiguravajuća ustanove u mnogim zemljama Zapada PLAĆAJU svojim osiguranicima liječenje kod Alternativnih iscjeljitelja.

No da se razumijemo.
Alternativa ne može pomoći onima koji uopća ne vjeruju u njenu efikasnost.
Drugo, alternativni način liječenja traži duži period liječenja, od klasične medicine.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:08   #30
Quote:
El Tomo kaže:
Sting, da postoje pozitivni odgovori na tvoja gornja pitanja, danas bi bioenergije bila mainstream u lijecenju. Kako provjerenih i dokazanih odgovora nema, tako bioenergija ostaje nedokazana (kako svojim efektima i ucincima tako i mehanizmima) i na razini spekulacija, jednako kao i mnoge druge alternativne metode.
Ni akupunktura kao i recimo akupresura,dijagnostika pulsa etc. nisu mainstream zapadne medicine iako su provjerene i dokazane metode,čiji je mehanizam baziran na pojmu bioenergije (chi).
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:11   #31
Objavljeno: 21.05.2002. (Monitor - PLIVA ZAGREB - plivazdravlje.hr) WHO se zanima za alternativnu medicinu
Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) po prvi put je predoèila strategiju pristupa prirodnima metodama lijeèenja i alternativnoj medicini.

Programom pristupa prirodnim metodama lijeèenja i alternativnoj medicini trebao bi biti uklonjen jaz izmeðu nekritièkih entuzijasta na jednoj i neobaviještenih skeptika na drugoj strani, ka_u u WHO-u.
Cilj je programa, izmeðu ostaloga, prikupljanje egzaktnih dokaza o sigurnosti, uèinkovitosti i kakvoæi sredstava i terapija s podruèja prirodnoga lijeèenja.
Osim toga, zemljama èlanicama WHO-a trebala bi biti pru_ena pomoæ pri uvoðenju alternativnih metoda lijeèenja u nacionalne zdravstvene sustave.
S gledišta WHO-a svima zainteresiranima treba omoguæiti jednostavan i jeftin pristup tim metodama.
Cilj programa takoðer je èuvanje i zaštita tradicionalnih znanja. U Africi se, primjerice, još oko 80% ljudi koristi tradicionalnom medicinom, a akupunktura u Kini i Japanu ima 3 000 godina dugu povijest.
Najpoznatije od tih metoda u svijetu su fitoterapija, akupunktura, spiritualna terapija i bioenergetska terapija.
Prema podacima WHO-a na alternativne se terapije troši 60 milijardi dolara, a poveæava se i broj korisnika alternativne medicine u zapadnim industrijskim zemljama. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije 70% Kanaðana, 49% Francuza i 42% Amerikanaca pribjeglo je alternativnom lijeèenju barem jednom.
Sve je više klinika na kojima se, primjerice, prakticira akupunktura, pa tako u Njemaèkoj èak 77% klinika nudi i tu metodu lijeèenja.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:15   #32
Quote:
delija kaže:
Alternativa ne može pomoći onima koji uopća ne vjeruju u njenu efikasnost.
Ovo je zapravo ključna rečenica. Kad upalu rokneš odgovarajućim antibiotikom, sasvim je nevažno vjeruje li pacijent u efikasnost ili ne vjeruje.

Druga je stvar što se nadriliječnici vole potpuno pogrešno nazivati alternativcima. Akupunktura se može smatrati alternativom, jer postiže rezultate s potpuno drugačije osnove nego klasična medicina. Reiki sranja i mlaćenje rukama oko ljudi nisu alternativa nego su šarlatanstvo.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:26   #33
Quote:
El Tomo kaže:
Na zalost, akupunktura nije medicinski dokazana metoda, i stoga se ne tretira vise od placebo efekta.
Prihvaćena je, može se i specijalizirati.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 08:50   #34
moja najbolja prijateljica (koja predaje na faks, znaci nije neobrazovana) imala je prije nekoliko godina problem s grudima. na jednoj grudi pojavila joj se velika ispaklina, nesto kao otok. otisla je kod troje razlicitih lekara i svi su joj dali dijagnozu: melanom koji se obavezno trebao operirati. natera je neko prije operacije da ode kod jednog bioenergeticara (koji inace zaradjuje novac kao informaticar, a leci besplatno) i ona ode iako je bila skeptik. bioenergeticar joj rece da nema melanoma, nego da je to infekcija zljezde i da ce joj on to sa nekoliko tretmana izlecit. to se i desilo, posle nekoliko tretmana bioenergijom se to povuklo, a ona je opet otisla kod pravih lekara koji su ovaj put ustanovili da "melanoma" vise nema. otad je proslo vise od deset godina. prijateljica je zdrava, ide redovno kod ovog bioenergeticara i sve OK.

znam vise ovakvih slucajeva, al znam i za sarlatane. ima ih pravih i laznih.
al pravi su neverovatni!

Zadnje uređivanje luiz : 24.05.2009. at 23:35.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 08:56   #35
najvise sto me nervira kod zapadne medicine je sto vecina lekara ne prihvata da prvi i najvazniji lijek je hrana koju jedemo.

hvata me uzas kad pacijentima operiranih od raka debelog creva ne propisu ama bas nikakvu dijetu, nego nakon oporavka ima kazu da jedu sta zele.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 11:13   #36
Quote:
dersu kaže:
najvise sto me nervira kod zapadne medicine je sto vecina lekara ne prihvata da prvi i najvazniji lijek je hrana koju jedemo.

hvata me uzas kad pacijentima operiranih od raka debelog creva ne propisu ama bas nikakvu dijetu, nego nakon oporavka ima kazu da jedu sta zele.

to medicina nije. to su samo glupi liječnici.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:57   #37
Quote:
s-t-i-n-g kaže:
Šta mislite o bioenergiji, dali zaista pomaže?
pomaze al moze i odmoc... hehe... ovisi kakve si srece i kome dodes. no, kad ti netko uzme tvoju pozitivnu energiju onda ti vise nije za salit...
fantasy.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 20:53   #38
moje je mišljenje da je to pučko vjerovanje koje se provlači kroz sve civilizacije i rezultat je neznanstvenog razmatranja ljudskog tijela.
danas, kad se zna kako ljudsko tijelo radi, nema smisla baviti se zastarjelim stvarima. nije cool (jer neki misle da to vuče iz istočnih religija, pa evo, razočaranje, toga ima i kod slavena), a može biti i opasno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 21:17   #39
nesto sto nije dokazano ne znaci da to isto i ne postoji nego moze znaciti da trenutno ne postoje instrumenti i metode kojima bi se te stvari ,pojave... mogle dokazati dotad je sve stvar vjere i stavova i svjedocanstava ljudi kojima je alternativna medicina pomogla ayurveda kineska tradicionalna medicina i akupunktura osim sto su starije od zapadne medicine nekoliko tisuca godina takodjer su priznate od who-a ili ti ga svjetske zdravstvene organizacije stoga mislim da vas par usijanih kvaziznanstvenika ne mozete oboriti sa par komentara nesto sto tisucama godina postoji i dan danas se primjenjuje
__________________
I know what you're thinking, 'cause right now I'm thinking the same thing. Actually, I've been thinking it ever since I got here: Why oh why didn't I take the BLUE pill?
budhinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 22:03   #40
upitao bih nevjernog Tomu i Endimiona da li su ikada prisustvovali nekom bioenergetskom tretmanu ili čak primili tretman takve vrste?
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.