Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Rad nedjeljom - anketa
Za 259 67.10%
Protiv 116 30.05%
Nešto treće (obrazložiti u tekstu) 11 2.85%
Glasovatelji: 386. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2011., 12:55   #2361
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Znaci problem je u tome da se ne provodi zakon i da ti ne znas kako natjerati poslodavce da se pridrzavaju zakona jer su inspektori podmiceni.
OK, mislim da si jako blizu istini.
Problem je ono sto ti ne vidis. Problem je u tome da je trgovacki lobi dovoljno jak da si osigura da vlast zmiri na njihovo izbjegavanje zakonskih obaveza.

Problem je sto se rad nedjeljom ne placa adekvatno, sto je direktno krsenje zakona.


Vise puta mi se dogodilo da se u nedjelju vratim u Zagreb i da onda ko idiot nemam gdje kupiti nista osim ako se odlucim na polusatno (u najdoslovnijem smislu rijeci cca tridesetak minuta) cekanje u redu na benzinskoj.
Mislim da to nije samo moj problem nego problem cijelog društva Lijepe Naše a vidimo ga svi samo oni kojima je dobro zatvaraju oči jer se njih kao to netiče, i zbog toga bjesne jer nemaju di kupiti kruh ,otiči u shoping i sve te ostale gluposti... a nezapitaju se kolka je plača tog radnika kolko se ta žena nategli i naradi taj dan za plaču od 2600,00kn,radila praznik ili nedjelju ista je!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 15:15   #2362
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije samo moj problem nego problem cijelog društva Lijepe Naše a vidimo ga svi samo oni kojima je dobro zatvaraju oči jer se njih kao to netiče, i zbog toga bjesne jer nemaju di kupiti kruh ,otiči u shoping i sve te ostale gluposti... a nezapitaju se kolka je plača tog radnika kolko se ta žena nategli i naradi taj dan za plaču od 2600,00kn,radila praznik ili nedjelju ista je!
Rad za blagajnom u trgovini je u razvijenim državama jedan od najslabije plaćenih poslova, koji u pravilu rade studenti, mlađi umirovljenici, imigranti i ljudi koji su trenutno bez posla. Jednostavno, u pitanju je posao koji se nauči u nekoliko dana. I zato, kako uvijek ima zainteresiranih - plaćen je minimalno. Naravno da treba uvesti reda (plaćanje rada nedjeljom, prekovremenih), ali tko je odabrao rad u tom zanimanju, posebno u velikom trgovačkom centru, odabrao je rad za vrlo nisku plaću. To je jednostavno tako i nema veze s Hrvatskom.

Drugo je biti profesionalni trgovac koji osjetno poveća normu u prodavaonici, bilo da proda 10 skupih torbi dnevno ili 5 BMW-a mjesečno. No, takvi se obično dogovore s gazdom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.