Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2004., 09:26   #41
Quote:
ravana kaže:
Nda

Slobodni mislioci
Lijepsa rijec za newageofac. Steta sto ih vise niko ne
ne kuzin jel pokusavas pokazat neznanje ili necovjecnost

jesi razmislja sta bi bio Isus da se sad reinkarnira
sigurno ne katolik
najvjerojatnije jedan od tvojih
hvar is offline  
Old 15.04.2004., 09:37   #42
Quote:
hvar kaže:
ne kuzin jel pokusavas pokazat neznanje ili necovjecnost

jesi razmislja sta bi bio Isus da se sad reinkarnira
sigurno ne katolik
najvjerojatnije jedan od tvojih
Ma naravno, nosio bi haljinu na cvjetice, bavio se reikijem, propagirao legalizaciju lakih droga i organizirao antiglobalisticke skupove.
ravana is offline  
Old 15.04.2004., 09:45   #43
Quote:
ravana kaže:
Ma naravno, nosio bi haljinu na cvjetice, bavio se reikijem, propagirao legalizaciju lakih droga i organizirao antiglobalisticke skupove.
a ne
nego bi palija vatrice ispod svih koji imaju bibliju koja nije na latinski

aj oladi
hvar is offline  
Old 15.04.2004., 13:58   #44
kojih se sve droga ta najela, pa ju je na kraju opralo bogojavljanje....da je sigurna u sebe i svoju odluku ne bi imala potrebu razglasiti svima okolo...to joj sluzi tome samo da lakse ode tamo jer bi da ostane ostala posrana.
 
Old 19.04.2004., 16:19   #45
Quote:
parsifal kaže:
Karmelićanski samostani postoje i u Hrvatskoj, jedan je u vašem rodnom Splitu. Zašto odlazite u Španjolsku?
- Karmel Božanskog Srca Isusova u Splitu je otvoren. Tamo sestre žive karmelsku osobnost, ali ne žive u klauzuri tj. izlaze iz samostana i pomažu ljudima. U zatvorenom karmelu, kakav je onaj u Avili, sestre ne izlaze i njihova je pomoć ljudima duhovna. Takvi samostani u Hrvatskoj ne postoje. Idem u Španjolsku jer sam osjetila da me Gospodin zove na potpuno odricanje i najradikalniji oblik predanja.
mene ovaj odgovor strašno buni, pa zar ona ne zna da u Brezovici, pored dvorca, postoji samostan karmelićanki koje su zatvorene? nove primaju samo ako jedna od njih umre, isto se pokapaju unutar zidina i žive od onoga što si same naprave i od dobre volje dobrih ljudi koji im poklanjaju hranu i druge stvari.
ne razumijem zašto to nigdje nije spomenula.
ovako ispada neinformirana u što čisto sumnjam...
možda to nekome "vanjskome" izgleda predrastično i preokrutno ali kad sam im bila u posjeti i kada smo razgovarali sa jednom sestrom, iz dubrovnika je bila, preko onih rešetki...na neki način moraš shvatiti što ih "tjera" odnosno drži u klauzuri...ne znam, više me šokiralo kad je pričala kako su njeni roditelji bili protiv njene odluke nego te rešetke koje su nas dijelile...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Old 06.01.2009., 21:58   #46
Zaredila nam se Edita

Iščupah ovu staru temu jer sam baš naletila na novi članak iz Glorije o sestri Editi koja je prije dva mjeseca, nakon 4 godine pripreme, položila vječni zavjet duše i Boga i postala sestra Edita Maria de la Cruz (od Križa).

Pogledajte njene slike slikane u samostanu, meni izgleda kao jedna potpuno nova osoba i čini se jako sretnom.

http://www.gloria.com.hr/vijesti/showpage.php?id=6871

Dojmila me se njena priča jako, pratim ju od samog početka kada je odlučila otići u Španjolsku.

Čak sam je se često sjetila u ove 4 godine.

Djeluje mi iskreno, beskrajno iskreno, više nego što će mi npr. jedn Zlatko Sudac ikada izgledati.
roza k. is offline  
Old 06.01.2009., 22:47   #47
to je zivot bez djela

Puno bi vise pomogla ljudima u susretima s njima.Ovo se zove zabluda ljudi ,bilo kakva izolacija je zabluda,zivot bez djela !!!!!!!!!!
Osvjestite se,mi ljudi trebamo zajednistvo!
welcome is offline  
Old 06.01.2009., 23:02   #48
Quote:
welcome kaže: Pogledaj post
Puno bi vise pomogla ljudima u susretima s njima.Ovo se zove zabluda ljudi ,bilo kakva izolacija je zabluda,zivot bez djela !!!!!!!!!!
Osvjestite se,mi ljudi trebamo zajednistvo!
kakvo zajedništvo?Misliš ka oni šta se subotom sastanu i ugase svitla?
Gutaperka is offline  
Old 06.01.2009., 23:08   #49
I onda neki prigovaraju sektama....
riche is offline  
Old 06.01.2009., 23:12   #50
Koji se to nalaze i gase svjetla
DEWEY,the is offline  
Old 06.01.2009., 23:20   #51
Ako je sad sretnija, iako sam ateist, iznimno mi je drago zbog njene odluke. Karmelićanke su zatvoreni red, mole se u miru i nikome ne nanose zlo, što mi se sviđa mnogo više nego da je otišla širiti riječ Kristovu po svijetu. Na stranu s time što će provesti život daleko od istine. Kako čujem, one se same uzdržavaju, što je još jedan veliki plus, jer nisu na teret nikome.
za Karmelićanke i Editu.
hihotić is offline  
Old 06.01.2009., 23:32   #52
Za koga oni mole tamo?

Nikakve koristi od njih sto se tamo sakriše od svjeta tj sebe samih.
I oni toboze mole za svjet,a nisu ni kadre sebe spoznati i pomoci sebi vec
se sakriše od svjeta.
Interesira me ko je taj po kome oni uzora nadjoše da se sakrivaju u te samostane i protrate zivot????

Najbolje da svi se pocmemo skrivati po brdima i izolirati.
Potpunost su vjera,ljubav,djela!!!!
welcome is offline  
Old 07.01.2009., 01:01   #53
Quote:
welcome kaže: Pogledaj post
Puno bi vise pomogla ljudima u susretima s njima.Ovo se zove zabluda ljudi ,bilo kakva izolacija je zabluda,zivot bez djela !!!!!!!!!!
Osvjestite se,mi ljudi trebamo zajednistvo!
To je ostavila tebi i takvima sta nemogu zamislit taj podhvat a ne isti i izvest...
Zive u zajednistvu ima ih 16 i vidis sam da se vise njihovo zajednistvo , molitva i zrtva koju cine prepoznaju u svijetu od normalnih susreta s ljudima i zajednistva...
Tvoj post mi vise zvuci kao da slikara ides nagovarat da je korisnije da bude zidar jer su kuce mnogo potrebnije od slika...

Zadnje uređivanje Wertzu : 07.01.2009. at 02:01.
Wertzu is offline  
Old 07.01.2009., 12:57   #54
Krivi način

Quote:
Wertzu kaže: Pogledaj post
To je ostavila tebi i takvima sta nemogu zamislit taj podhvat a ne isti i izvest...
Zive u zajednistvu ima ih 16 i vidis sam da se vise njihovo zajednistvo , molitva i zrtva koju cine prepoznaju u svijetu od normalnih susreta s ljudima i zajednistva...
Tvoj post mi vise zvuci kao da slikara ides nagovarat da je korisnije da bude zidar jer su kuce mnogo potrebnije od slika...

Ne osuđujem ja njih nek rade sto rade,niti tebe sto meni na takav način odgovaraš.
Ali reci cu vam ljudi radi naših koji dolaze za nama
naše djece,trebamo reći istinu o svim tim zabludama.
Jer gdje je discipline tu je i straha,gdje je strah prava istina je nedokučiva.
LJUBAV i strah neidu zajedno!
welcome is offline  
Old 07.01.2009., 17:54   #55
Quote:
hihotić kaže: Pogledaj post
Ako je sad sretnija, iako sam ateist, iznimno mi je drago zbog njene odluke. Karmelićanke su zatvoreni red, mole se u miru i nikome ne nanose zlo, što mi se sviđa mnogo više nego da je otišla širiti riječ Kristovu po svijetu. Na stranu s time što će provesti život daleko od istine. Kako čujem, one se same uzdržavaju, što je još jedan veliki plus, jer nisu na teret nikome.
za Karmelićanke i Editu.
Ovo boldano je tvrdnja koja je potpuno neargumentirana. Ti možeš samo vjerovati da je tako kako ti kažeš. A ja, ovom prilikom, nemam namjeru komentirati tvoja vjerovanja.

Što se ostalog tiče (osim onog neargumentiranog stava o širenju Kristove riječi), ovo što si napisao je za mene iznenađujuće korektno.
Hi Fi Equalizer is offline  
Old 07.01.2009., 21:15   #56
Quote:
welcome kaže: Pogledaj post
Ne osuđujem ja njih nek rade sto rade,niti tebe sto meni na takav način odgovaraš.
Ali reci cu vam ljudi radi naših koji dolaze za nama
naše djece,trebamo reći istinu o svim tim zabludama.
Jer gdje je discipline tu je i straha,gdje je strah prava istina je nedokučiva.
LJUBAV i strah neidu zajedno!
Disciplina je most između cilja i dostignuća.
Jel mozes zamislit zivot bez discipline??
Ključ uspjeha u životu je red,rad i disciplina normalno čast i ponos. Tko nema discipline osuđen je da propadne ...
Wertzu is offline  
Old 14.02.2009., 22:28   #57
evo sad sam pogledala dokumentarac o Editi i zbilja ne znam što bih rekla... S jedne strane sam jako dirnuta, a s druge opet ne znam...
niqa is offline  
Old 14.02.2009., 22:39   #58
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
evo sad sam pogledala dokumentarac o Editi i zbilja ne znam što bih rekla... S jedne strane sam jako dirnuta, a s druge opet ne znam...

Kako ne znaš,pa to je naša svetica,koja spava na tvrdome i hoda bosa.
A ti kažeš ne znam?
welcome is offline  
Old 14.02.2009., 22:42   #59
hehe, ma naravno da znam tko je ona i što radi, ali toliko vjere, žrtve, pobožnosti, ne znam što bih na to rekla...
Već godinama razmišljam o tome, o njenom "činu" i još uvijek ne znam što bih rekla, uglavnom možda ja još tražim vjeru ili je uopće nemam, ali se pitam otkud njoj tolika, kako je napustiti sve i "zatvoriti se".
niqa is offline  
Old 14.02.2009., 22:44   #60
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
hehe, ma naravno da znam tko je ona i što radi, ali toliko vjere, žrtve, pobožnosti, ne znam što bih na to rekla...
Već godinama razmišljam o tome, o njenom "činu" i još uvijek ne znam što bih rekla, uglavnom možda ja još tražim vjeru ili je uopće nemam, ali se pitam otkud njoj tolika, kako je napustiti sve i "zatvoriti se".
Staj di jesi srećo,ne mrdaj nigdje.
Potrebnija si tu ako imaš ljubavi u sebi.
Eto meni daj prijateljstvo već si nešto učinila za ljude.
To je dovoljno.
welcome is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.