Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 15:26   #921
Quote:
kisha1 kaže: Pogledaj post
Bok svima, za one koji imaju iskustva Moviprepom ili politetilen glikolom s elektrolitima- jel to dobro čisti? U svakom slučaju želim izbjeći gorku sol jer mi je okus preodvratan. Kolko taj Moviprep košta? Pliz ljudi pomagajte, ne mogu do dr. da ju pitam za neko drugo sredstvo, a ne mogu tu sol smislit, bljak.

Ja sam se cistila s Moviprepom,kosta 140 kn.Meni je doktor rekao da sam se dobro ocistila,slano-slatkog je okusa,i ono najbitnije nisam imala grceve od njega.Ja sam u pripremi jos imala i Duphalac sirup.
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:41   #922
Quote:
kisha1 kaže: Pogledaj post
Ne želim zamišljat 500g soli u 1dcl i tako 2X. Ne mogu ja to
Pola kile, pa u pravilu ako se dobro držiš dijete prethodnih dana idu mislim 2 žlice sve ukupno u 2 navrata (po jedna žlica soli svaki put). Vjerujem da ti je ili jedna nula omakla ili ti je netko krivo rekao.

A evo Aki80 ti veli da je Moviprep ok.

Usput -Purisan granule ja ne preporučam jer sam nakon cijele kutije na kraju još išao i po gorku sol jer ovo gotovo da nije djelovalo.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:18   #923
je, omakla mi je nula. dakle 50g, sveukupn 100g Hvala na odgovorima, al brijem da mi zbog cijene tog moviprepa sol ne gine
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:47   #924
Zato zlicu soli na decilitar vode. Udahnes, nagnes i progutas. Piece of cake, garantiram da ces se iznenaditi kako je lako.
Ovi sto muckaju u cijelu litru pa piju - svaka im cast. bljak.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 20:34   #925
tako je. gorku sol staviš u deci vode, popiješ na brzinu ali onda još na kraju strpaš žvaku-dvije-tri u usta i okus nestane za 10 sekundi!

to je jedini način.

i da, nije potrebno držati nikakvu dijetu prije. dva puta po 50g gorke soli u razmaku od 8 sati, između toga nekoliko litara zašećerene kamilice i donat mg-a i to je i više nego dovoljno.

a kaj, koliko košta moviprep?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:23   #926
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Zato zlicu soli na decilitar vode. Udahnes, nagnes i progutas. Piece of cake, garantiram da ces se iznenaditi kako je lako.
Ovi sto muckaju u cijelu litru pa piju - svaka im cast. bljak.
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post

to je jedini način.
ljuta rakijica it iz


kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:36   #927
bok ljudi, danas sam pitala u ljekarni jel se može to popit sa deci vode, ali kaže da to baš nije preporučljivo jer sol tako više iziritira crijevo. ja sam svoje popila kroz jednu litru, bilo je bljak, ali gotovo je
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:21   #928
Ajooj, pa popiješ u decilitru i onda cugaš čistu vodu odmah nakon toga.
U želucu se sveskupa pomješa i na kraju dobiješ kao i ti to sada (samo sa puuuno manje gorčine).

Ili te nisu skužili u ljekarni ili su malko nesposobni objasniti.
A i ti si mogla doći još pitati ovdje.. ok, sad je ionako gotovo .
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 23:14   #929
rečeno mi je da nije isto bez obzira na tekućinu koju ću popiti kasnije, valjda postoji neki razlog enivej nisam htjela na sebi isprobavati, moja crijeva have been trough enough
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 23:31   #930
Pa dobro - mogla si popiti gutljaj soli, decilitar vode, pa opet sol itd.
Vidim da imaš IBS pa pušeš na hladno, ali u litri vode sol je
Imam Crohna ravnih 20 godina - znači znam dobro što je gorka sol i kako djeluje. I nije me ubilo to što drmnem najprije sol pa onda vodu.
Dao sam prijedlog, a ti si odradila kako si najbolje znala
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 00:03   #931
baš mi je bila fina sol, evo priznajem volim ju piti. probat ću je ušmrkati idući put, evo možemo skupa

šalu na stranu, nisam znala da pričam s veteranom :di je sad ovaj klanjam se smajlić:
možda ako budem trebala ponovit pretragu, možda poslušam savjet, ali možda. ja se nadam da neću
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 08:31   #932
Kolono je ono sto ljudi sa problematicnim crijevima moraju kad tad ponoviti pa se samo tjesi kako je posljednji put u zivotu.
Ti mozes biti sarkasticna koliko ti volja. Zelio sam ti pomoci i docarati kako najlakse progutati to, ali vidim da sam bezveze pisao. Ok mozda netko drugi bude imao koristi od mojih postova, mozda...
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:33   #933
meni je tu foru sa gorkom soli u deci vode predložio baš gastroenterolog i to baš kad su mi simptomi (imam UC) bili najjači.
iskreno, ne znam kako bih popila litru toga. ovaj deci popijem na eks, strpam žvaku u usta i još 15 minuta se suzdržavam da ne povratim.

edit: kakva rakijica?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:59   #934
Pa jasno da gastroenterolozi tako preporučuju baš da se čovjek bezveze ne muči sa velikom količinom odvratne tekućine koju je stvarno teško gutati.
Također je vidljivo da se farmaceuti prave pametni (svaka čast izuzecima da se netko ne osjeti prozvanim), pa dijele bezvezne savjete (koje pak onda eto pacijenti slijepo slijede i još pokušavaju biti sarkastično duhoviti).

Evo da potkrijepim to što govorim i ovim linkom (vidi shemu sa gorkom soli).
dr. Makitan je jedan od vrlo cijenjenih internista na varaždinskom području, pa mislim da se njegovo mišljenje može svakako vrednovati ako već mi veterani sa crijevnim bolestima neznamo ništa.

Ok, ja sam svoje rekao, mislim da je daljnje objašnjavanje razumnom čovjeku bespotrebno, pa odustajem od svake daljnje rasprave o toj soli.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 19:42   #935
vidim da si me krivo shvatio 84737, nigdje nisam napisala da metoda koju si ti predložio ne valja, već sam to čula od magistre u ljekarni. došla sam to na forum tu napisati jer vjerojatno ima još ljudi koji čitaju ovu temu, pa reko da se neko ne zajebe i još više si iziritira crijevo. e sad, ko voli šta, kak je kome draže i misli da je dobro ima izbor osobno nikad nisam čula za tu metodu, ali opet ne kažem da nije dobra.
drugi dio mog zadnjeg posta nije bio sarkastičan, niti sam te htjela uvrijediti.
kisha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 13:09   #936
Pozdrav ekipa,

ja upadam, možda ni nije pravo mjesto, ali moram pitati. Radi se o starijoj osobi kojoj nisu uspjeli napraviti kolonoskopiju (kažu da je presavijeno crijevo); irigo. je bila prije 2 godine, OK nalazi. Zadnjih godinu dana ima strašne periode bolova (želudac, crijeva, ispod rebara) i ne može jesti jer boli; sad ima i lošu krvnu sliku (leukociti u podrumu, eritrociti nejednake veličine). Kad boli stisne joj se i glas, kao da se glasnice stanje ili nešto. Ne može sjediti, stajati, ležati, sve boli, peče, kao da je nož u želucu ako se i proba sagnuti (npr. kod pranja zubi iznad umivaionika). Samo joj daju tablete i nek čeka (što? da joj bude još gore?). Meni se ne čeka jer joj se to ponavlja svakih 3-4 mjeseca i traje više od mjesec dana, oslabi, psihički je lošije jer je stalno u bolovima itd.(nije depresija jer čim prestanu bolovi odmah je veselija, nešto stalno radi, nekud ide itd). E sad, ja bih na neku pretrago; nađoh Color Doppler želuca i crijeva (ima na netu, da ne reklamiram) u ZG. Je li to pouzdana pretraga? Tvrde da može zamijeniti kolonoskopiju (osim uzimanja uzoraka)? Ili da tražim radije CT ili MR? Idemo privatno, idemo pljunuti hrpu para, ali da bar znamo više što je i kamo dalje.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:47   #937
Quote:
aki80 kaže: Pogledaj post
Ja sam se cistila s Moviprepom,kosta 140 kn.
Sestra u bolnici mi je rekla da Moviprep ide pola na recept, a pola plaćam ja - je li 140 kn ta moja polovica ili si ti kupovala bez recepta?
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 16:56   #938
Quote:
ljerkica kaže: Pogledaj post
Sestra u bolnici mi je rekla da Moviprep ide pola na recept, a pola plaćam ja - je li 140 kn ta moja polovica ili si ti kupovala bez recepta?
Meni danas u apoteci rekli da to ide na recept i da je nadoplata 80kn. Znači onda - pola.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 17:01   #939
Purisan
Eh da, vidim da ljudi ovdje spominju Purisan; mama se njime čistila za irigo. i ni grčeva ni ničega, fino polako išlo, čista kao suza bila. I onda sad za pretrage otkrijem da se Purisan više ne proizvodi!!! I što sad ljudi koriste????
Usput, naručena je na Zaraznu, da dođe u bolnicu dan ranije 'pa će ju oni očistiti'. Ja bila sretna jer sam mislila da su to neki klistiri ili nešto, da se ne pati 2 dana bez hrane, ionako je slaba; da bi mi rekli ljudi da je to najvjerojatnije gorka sol!! Ona to ne podnosi!!! Neće biti u stanju niti stajati od bolova. Zna li netko što koriste? I je li bolje da mi kupimo nešto i ponesemo u bolnicu?
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 17:10   #940
najvjerovatnije koriste gorku sol, da. ako možeš odnesi joj. evo vidim da ljudi ovdje preporučuju moviprep. a zašto se purisan ne proizvodi?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.