Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Posjećujete li zoološke vrtove?
Da 87 50.88%
Ne 35 20.47%
Prije jesam, više ne 48 28.07%
Prije nisam, sad da 1 0.58%
Glasovatelji: 171. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 14:17   #81
Zašto je uvijek prvi pristup onaj koji uključuje nekakvo provaljivanje/otimačinu/... tj. pristup zasoljen dozom ilegale? Misliš da će te itko takvu shvatiti ozbiljno? Misliš da itko ozbiljno shvaća ALF-ovce? Jel ti palo na pamet doći u zoo, suočiti se sa nekim od nadređenih i postaviti pitanje zašto lisice imaju takav tretman?

Kad sva oružja zakažu, javi se nekoj žutoj novini kao Jutarnji, oni jedva čekaju takve. Vjerujem da će drage volje dići prašinu oko ovoga.

Inače, ja sam na tvojoj strani (nisam bila dugo pa ne znam što sa fenecima rade) i rado ću podržati tvoju ideju ali, ako ne zbog sebe (već zbog lija), razmisli kakvu konotaciju praviš kojim pristupom.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:32   #82
Quote:
Gluha Kuja kaže: Pogledaj post
Kakva blamaža? Da se ne zblamiram pred zaposlenicima? Boli me kurac za ljude koji muče životinje.
Pa znaš ono... možda su ih privremeno tamo smjestili jer im preuređuju kavez, svega može biti.


Kaj se tiče zaposlenika, i tu svega može biti. Zoološki vrtovi još uvijek postoje, slagali se mi s tim ili ne, tak da se možda neki ljubitelj životinja odlučio zaposliti u zoološkom i tretirati te životinje kaj je bolje moguće. Malo je naglo prozvati istog mučiteljem životinja samo zato kaj tamo radi.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:42   #83
Ja podržavam zološke,mislim da treba postojati mogućnost da ljudi vide žirafu slona...i ako nemaju 50 000 kuna za put u Afriku i safari(npr)
Ali ne zoo vrtove kao što je zagrebački,prvo iz razloga što je neadekvatan (premalen) i drugo nema nekih sadržaja osim razgleda životinja.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:49   #84
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja podržavam zološke,mislim da treba postojati mogućnost da ljudi vide žirafu slona...
Zakaj ljudi moraju vidjeti žirafu u živo a ne moraju vidjeti Kilimandžaro u živo?
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 09:29   #85
Zato jer nemaju svi 30 000 mjesečno kao neki.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 13:28   #86
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zato jer nemaju svi 30 000 mjesečno kao neki.
To nije odgovor na moje pitanje.


Pitam te zašto misliš da se žirafu, slona itd. obavezno mora vidjeti u živo (pa makar zatvarali životinje u kaveze da bi nas većina svega dva put bacila pogled na njih) a s druge strane sasvim se normalno može živjeti ne vidjevši Vezuv, Kip slobode, Kilimandžaro itd.?
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 13:33   #87
Zšato?Radi obrazovanja, i slično
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 13:46   #88
Sjećam se dokumentarca o vukovima koji sam gledala prije dosta godina, ali je ostavio jak dojam. Naime, u njemu mali vučić ugiba od gladi jer mama vučica danima ne uspijeva ništa donijeti za jelo.
Bila sam ogorčena, tužna i ljuta (na tog snimatelja ) koji je sve to gledao i nije ništa poduzimao.

Sada uviđam da je takav život, unatoč tome što je priroda okrutna, ipak bolje rješenje od sitih vukova u malim kavezima koji se po cijele dane dosađuju i čija je jedina svrha biti živim izložbenim primjercima za dokone koji se sjete jednom godišnje da ih zanima "priroda" i "živina koju nikako drugačije ne bi uživo mogli vidjeti".

A nekak mislim da bi i sami vukovi radije izabrali surov život (i smrt) umjesto takvog životarenja.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:09   #89
zanima me jel moguce kupit ulaznicu i iskoristit je recimo za 10 dana?
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 11:09   #90
Quote:
iwoncha kaže: Pogledaj post
zanima me jel moguce kupit ulaznicu i iskoristit je recimo za 10 dana?
Klub 4 godišnja doba
Klub „4 godišnja doba“ ili od milja „4goZoo“ je posebni program Zoološkog vrta i agencije Idea Perfekta koji ti omogućuje da s jednom ulaznicom dođeš u Zoo vrt čak četiri puta. Kroz klub ti omogućujemo da upoznaš životinje i saznaš što rade u svakom godišnjem dobu. To ćeš saznati preko brošura koje smo pripremili za tebe za svako godišnje doba i od edukatora koji će vas voditi kroz vrt.

Imaš 4 dana...

LINK

ŠTO DOBIVAŠ JEDNOM ULAZNICOM!
Kupnjom jedne ulaznice kluba „4 godišnja doba“ dobivaš:
- četiri posjete u Zoološki vrt
- akreditaciju sa svojim imenom uz specijalnu trakicu
- četiri obrazovne brošure (jednu za svako godišnje doba)
- četiri vodstva kroz Zoološki vrt koje organiziramo kroz cijelu godinu
- 30% popusta na suvenire iz programa „4goZoo“
- obavijesti i novosti od Zoo vrta i kluba bar dva puta godišnje
- e-mail adresu na kojoj možeš postavljati pitanja edukatorima Zoo vrta
- jedna osoba u pratnji može kupiti ulaznicu u Zoo vrt za 20 kn
- SUDJELUJEŠ U NAGRADNOJ IGRI
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 14:22   #91
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Klub 4 godišnja doba
Klub „4 godišnja doba“ ili od milja „4goZoo“ je posebni program Zoološkog vrta i agencije Idea Perfekta koji ti omogućuje da s jednom ulaznicom dođeš u Zoo vrt čak četiri puta. Kroz klub ti omogućujemo da upoznaš životinje i saznaš što rade u svakom godišnjem dobu. To ćeš saznati preko brošura koje smo pripremili za tebe za svako godišnje doba i od edukatora koji će vas voditi kroz vrt.

Imaš 4 dana...

LINK

ŠTO DOBIVAŠ JEDNOM ULAZNICOM!
Kupnjom jedne ulaznice kluba „4 godišnja doba“ dobivaš:
- četiri posjete u Zoološki vrt
- akreditaciju sa svojim imenom uz specijalnu trakicu
- četiri obrazovne brošure (jednu za svako godišnje doba)
- četiri vodstva kroz Zoološki vrt koje organiziramo kroz cijelu godinu
- 30% popusta na suvenire iz programa „4goZoo“
- obavijesti i novosti od Zoo vrta i kluba bar dva puta godišnje
- e-mail adresu na kojoj možeš postavljati pitanja edukatorima Zoo vrta
- jedna osoba u pratnji može kupiti ulaznicu u Zoo vrt za 20 kn
- SUDJELUJEŠ U NAGRADNOJ IGRI
to je samo za klince do 14
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 15:19   #92
Quote:
iwoncha kaže: Pogledaj post
zanima me jel moguce kupit ulaznicu i iskoristit je recimo za 10 dana?
Zašto,pa nije nikada tolika gužva da ne možeš isti dan doći i kupiti ulaznicu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 16:17   #93
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zašto,pa nije nikada tolika gužva da ne možeš isti dan doći i kupiti ulaznicu
znam to, ali treba mi za poklon. znaci treba mi opipljiva ulaznica bilo bi super da mi neko to moze provjerit
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 14:25   #94
Da li netko zna kad se otvara nova nastamba za lavove i zirafe? Zadnji put sam cula u rujnu ove godine, ali nisam dugo bila u zooloskom pa me zanima da li je datum pomaknut
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 01:33   #95
...doduše nisam Ni JA bio u zoološkom,ali ni neću tako skoro...
...imam zoološki kod brata,svaki dan uživamo u glazbi i plesu Žabica u njihovom privatnom bazenu...
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 03:27   #96
Reporteri CNN-a objavili su reportažu o stanju u zoološkom vrtu u Tripoliju, gdje im je nadzornik ZOO-a rekao da životinje nisu dobile hranu sedam dana.

Nakon što su se javile brojne žrtve koje su Moamer Gadafi, njegovi sinovi te vojnici zlostavljali, silovali i mučili, to je još jedna tužna priča iz Libije u nizu onih koje su potresle javnost.

Naime, reporterima CNN-a je prilikom dolaska pred ZOO rečeno da je vrt zatvoren zbog renoviranja te da unutra nema životinja, no tada se začula rika tigra i bilo je jasno da se pokušava sakriti ružna istina.

Novinari su ušli u ZOO i zatekli tigrove, lavove, hijene, medvjede, nilske konje, majmune i ostale životinje izgladnjele i iscrpljene. Očito je bilo da su te životinje danima bez vode i hrane, a da ljudi koji su zaduženi za brigu o njima nimalo ne brinu.

U jednom trenutku došao je i nadzornik zoološkog vrta u Tripoliju, koji je za CNN rekao da je stanje loše i da životinje nisu dobile hranu već tjedan dana, iako je očito da je situacija bitno lošija. Osobe koje su se u tom trenutku nalazile pored novinara shvatile su da će snimke iz njihovog zoološkog vrta obići svijet te su tigrovima i lavovima dali nekoliko komada mesa.
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 03:28   #97
bila reportaža u NG i o ZOO u Palestini. prestrašno u kakvim uvjetima tamo životnije žive.

pred par godina bial na CNN-u i tužna reportaža i o Zoo u Kabulu. pretpostavljam da je tak jadno i u Iraku.
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:01   #98
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Reporteri CNN-a objavili su reportažu o stanju u zoološkom vrtu u Tripoliju, gdje im je nadzornik ZOO-a rekao da životinje nisu dobile hranu sedam dana.

Nakon što su se javile brojne žrtve koje su Moamer Gadafi, njegovi sinovi te vojnici zlostavljali, silovali i mučili, to je još jedna tužna priča iz Libije u nizu onih koje su potresle javnost.

Naime, reporterima CNN-a je prilikom dolaska pred ZOO rečeno da je vrt zatvoren zbog renoviranja te da unutra nema životinja, no tada se začula rika tigra i bilo je jasno da se pokušava sakriti ružna istina.

Novinari su ušli u ZOO i zatekli tigrove, lavove, hijene, medvjede, nilske konje, majmune i ostale životinje izgladnjele i iscrpljene. Očito je bilo da su te životinje danima bez vode i hrane, a da ljudi koji su zaduženi za brigu o njima nimalo ne brinu.

U jednom trenutku došao je i nadzornik zoološkog vrta u Tripoliju, koji je za CNN rekao da je stanje loše i da životinje nisu dobile hranu već tjedan dana, iako je očito da je situacija bitno lošija. Osobe koje su se u tom trenutku nalazile pored novinara shvatile su da će snimke iz njihovog zoološkog vrta obići svijet te su tigrovima i lavovima dali nekoliko komada mesa.
Katastrofa. Kakav moraš biti čovjek da izgladnjuješ životinje
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:18   #99
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Katastrofa. Kakav moraš biti čovjek da izgladnjuješ životinje
zbilja loša karma.

ZOO vrtovi nemaju smisla, a takvi ZOO vrtovi.... pa dođe mi da se zbilja sramim ljudskog roda. sram me je preda mnom

važno je da povlaštena ljudska vrsta može ići gledati nekoga kad poželi i važno je da to bude zgodno, u blizini. nitko ne pita žirafu želi li ona gledati ljude, jednostavno je stave u malen prostor i puštaju da cijeli dan gleda ljude.....
a što bi sve lijepo vidjela da je doma......? ili ružno, ali je doma. sa svojima!
a što je žirafi 200 kvadrata za cijeli život, ili morskom lavu bazen duljine 15 metara?

jako tužno....
Crni prišt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:32   #100
Quote:
Paratres kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kad se otvara nova nastamba za lavove i zirafe? Zadnji put sam cula u rujnu ove godine, ali nisam dugo bila u zooloskom pa me zanima da li je datum pomaknut
Nastamba još uvijek nije završena, iako i dalje stoji isti datum, dakle, trebamo čekati.


Malo sam gledala planove ZOO-a u Zagrebu i moram ih pohvaliti, barem što imaju nešto u planu, a sad kada će to biti dovršeno je druga stvar.

Znači, realizacija nastamba za afričke lavove i nilske krokodile je u tijeku, a također se planira i nova nastamba za morske lavove koja bi imala i kopnenu površinu, a dio bi bio odvoje za pingvine.Isto tako, nastabma za tigrove bila bi na području današnje nastambe za zebre i nastambe do nje, i nastamba za medvjede, samo što se tada nebi držale 3 vrste medvjeda, nego samo jedna.Planiraju i proširenje, ali to je još uvijek upitno radi nekih dokumenata, povrda, čega sve ne.

Pa meni se sviđa, navodno do 2015. bi trebalo biti završeno.
AnimalLoverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.