Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 20:39   #21
kako mislite o kojoj kd ? ne jasno nam je
Viza joj je potrebna za Austriju,dali kada preda dobit ce odbijenicu..ili moze dobiti vizu??
Poznajmeo prijateljakoji je imao dva prekrsaja ali ne za kradju,vec pregazio je zenu sa autom i udari motoristu,pa nije imao problema dobio je vizu,ali studentsku...a njoj treba viza za spajanje porodice.
hasena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 10:15   #22
Konkretno pitanje,naime da li na graničnom prijelazu mogu graničnici (policajci i graničari) dobiti uvid o kaznenoj evidenciji bilo sudskoj ,bilo policijskoj,ili oboje?
hvala.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 21:44   #23
Policijskoj da, uvijek i svugdje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:21   #24
Quote:
hasena kaže: Pogledaj post
kako mislite o kojoj kd ? ne jasno nam je
Viza joj je potrebna za Austriju,dali kada preda dobit ce odbijenicu..ili moze dobiti vizu??
Poznajmeo prijateljakoji je imao dva prekrsaja ali ne za kradju,vec pregazio je zenu sa autom i udari motoristu,pa nije imao problema dobio je vizu,ali studentsku...a njoj treba viza za spajanje porodice.
Neke države toleriraju neka kaznena djela a neke ne.U potvrdi se navode samo kaznena djela ne prekršaji.

Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Konkretno pitanje,naime da li na graničnom prijelazu mogu graničnici (policajci i graničari) dobiti uvid o kaznenoj evidenciji bilo sudskoj ,bilo policijskoj,ili oboje?
hvala.
Imaju podatke da li je podnesena kaznena prijava,kada,po kojem članu ali za kaznena djela kod kojih su samo oni (policija)pisali prijave i da li je prijava možda odbačena.Visina kazne ih ne zanima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 20:16   #25
brisanje iz kaznene evidencije

poz svima..

kako je moguce doci do fotokopije optuznice koje bi trebao prilozit za brisanje iz evidencije, od pravomocne presude je proslo 10 godina i iskreno ja te papire nigdje ne mogu pronaci ( trazio..) moj propust je sto ih nisam cuvao, nisam ni mislio da ce mi trebat a sad mi bas treba i to mi je trenutno velčiki problem..

unaprijed hvala..
Hajvej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 09:35   #26
Treba ti kopija presude koju ćeš zatražit od suda na kojem si kažnjen.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:06   #27
pa mene su izbrisali, ništa nisam prilagao nit sam tražio da me izbrišu.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 03:33   #28
razbojnistvo

oprostite ljudi imam pitanje svezano za ovo ?? napravio sam djelo razbojnistva prije 3 godine tada sam imao 20 i prvo mi je djelo.. sad me zanima jel moguce ponistit taj dosje??? imam jako velike probleme na granicama posebno hrvatskim .. iskreno godilo bi mi neko dobro misljenje sta da uradim ili koliko jos trebam cekat da se to ponisti
vanhelden 12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:35   #29
Kad nastupi rehabilitacija (ovisno o kazni) imaš pravo zahtjevat od MUP-a brisanje određenih evidencija a neke će ostat trajno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 19:26   #30
pitanje:ako se vodim u kaznenoj evidenciji nakon sto mi je istekla uvjetna jesam li kaznjenik ili sta sam,naime uredno me za prijem u skolsku sluzbu odbijaju radi toga?
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 09:10   #31
Nakon isteka uvjetne mora nastupit i rehabilitacija te ćeš tek onda bit čist ukoliko naravno ne počiniš novo kazneno djelo.Za uvjetnu rehabilitacija nastupa 3 godine nakon prestanka uvjetne osude.
Osim za kaznena djela iz čl.13 st.4 kojima su rokovi dvostruki
http://www.zakon.hr/z/554/Zakon-o-pr...rehabilitaciji
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 15:52   #32
ma ja sam imao uvjetnu radi usmene prijetnje i posto imam status dijete smrtno stradalog hr.branitelja po tom skolskom zakonu ja nemogu radit znaci jos tri god.u školskoj ustanovi---mislim jednostavno mi nedaju da radim,konkuriram,,a sve jel sam u kaznenoj evidenciji,pa to je kao da kupim nesto i imam racun za to ,to je dokaz da sam kupio ,a uvjetnu sam odgulio
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:39   #33
Nakon što odguliš uvjetnu rehabilitacija nastupa nakon 3 godine i tek onda si čist.Znači ako ti je uvjetna istekla u kolovozu 2012-te rehabilitiran si u kolovozu 2015-te.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:09   #34
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nakon što odguliš uvjetnu rehabilitacija nastupa nakon 3 godine i tek onda si čist.Znači ako ti je uvjetna istekla u kolovozu 2012-te rehabilitiran si u kolovozu 2015-te.
to znaci ja nemogu radit u janoj sluzbi jel oni imaju "svoje"zakone i sta cemo sad'? za privatnka necu da radim jel sam imao losih iskustava
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:18   #35
Zakon su napisani tako kako su napisani.Nekog uhvate a nekog ne, tj.državne i javne traže izvod iz KE privatnici ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:28   #36
..ma daj mi molim te reci jel ima zapreka za zasnivanje radnog odnosa ili nema imao sam uvjetnu po čl.129.KZ stavak 2.-prijetnja i to usmena

Zadnje uređivanje drot13 : 22.01.2013. at 22:29. Reason: brisanje citata obrisanog komentara
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:46   #37
Ima.O tome ti non stop i pišem.
»(1) Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba koja je pravomoćno osuđena na kaznu zatvora (neovisno o tome je li izrečena uvjetna ili bezuvjetna kazna) za neko od kaznenih djela počinjenih s namjerom protiv života i tijela, protiv slobode i prava čovjeka i građanina, protiv Republike Hrvatske, protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom, protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa, protiv braka, obitelji i mladeži, protiv imovine, protiv sigurnosti pravnog prometa i poslovanja, protiv pravosuđa, protiv vjerodostojnosti isprava, protiv javnog reda, protiv službene dužnosti, osim ako je nastupila rehabilitacija prema posebnom zakonu.«.

KD prijetnje prije čl.129 sad 139 bez obzira na koji način spada pod drugo boldano i time ne možeš zasnovat radni odnos dok ne nastupi rehabilitacija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:59   #38
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ima.O tome ti non stop i pišem.
»(1) Radni odnos u školskoj ustanovi ne može zasnovati osoba koja je pravomoćno osuđena na kaznu zatvora (neovisno o tome je li izrečena uvjetna ili bezuvjetna kazna) za neko od kaznenih djela počinjenih s namjerom protiv života i tijela, protiv slobode i prava čovjeka i građanina, protiv Republike Hrvatske, protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom, protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa, protiv braka, obitelji i mladeži, protiv imovine, protiv sigurnosti pravnog prometa i poslovanja, protiv pravosuđa, protiv vjerodostojnosti isprava, protiv javnog reda, protiv službene dužnosti, osim ako je nastupila rehabilitacija prema posebnom zakonu.«.

KD prijetnje prije čl.129 sad 139 bez obzira na koji način spada pod drugo boldano i time ne možeš zasnovat radni odnos dok ne nastupi rehabilitacija.
znaci jos tri godine ako sam razumio??
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:03   #39
3 god od datuma isteka uvjetne.Kad je to znaš ti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 22:22   #40
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
3 god od datuma isteka uvjetne.Kad je to znaš ti.
hvala
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.