Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 20:25   #1
"Zabavljanje rockom je izdaja pravoslavlja"

Fascinantna su mi razmišljanja SPC-a,a evo i teksta o tome.
-Jevreji-menstruacija-Vatikan.
Inače koliko čitam po srpskim forumima pravoslavlje je jedina istinska kršćanska religija bez ijedne mrlje.Bogumili su navodno izmišljeni.Mogli bi malo raspraviti o ovom tekstu,a nadam se da nije na krivom podforumu.
Dubyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 06:21   #2
Taj čika sa vel'kom bradom, smjerno vlada svojim stadom.
Al nešto ga prilično bocka, pa je s' toga protiv rocka
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 08:25   #3
Quote:
Dubyca kaže: Pogledaj post
Fascinantna su mi razmišljanja SPC-a,a evo i teksta o tome.
-Jevreji-menstruacija-Vatikan.
Inače koliko čitam po srpskim forumima pravoslavlje je jedina istinska kršćanska religija bez ijedne mrlje.Bogumili su navodno izmišljeni.Mogli bi malo raspraviti o ovom tekstu,a nadam se da nije na krivom podforumu.
Hvala na tekstu.
Legende.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 08:28   #4
Ove su mi fascinantne
“Rok kultura je krajnje zabrinjavajuća, duhovno odvratna i uvredljiva pojava za svakog makar malo pobožnog čoveka, a tim pre je neprihvatljiva za Hrišćanina... Čak i najmanje zabavljanje pravoslavnog Hrišćanina rok-kulturom jeste izdavanje svoje vere, javno vređanje svog Gospoda, udaljavanje od Njega, opštenje sa duhovima tame, igranje sa satanom“ (Arhimandrit Lazar Vitanijski, iz knjige Pokajanje - put u život večni).
“Novi Beograd, najveći satanski eksperiment, vrhunac komunističkog egzibicionizma... sam po sebi nesreća, duhovni gulag, duhovni Goli otok, grad novog: novi blokovi, nova „svetilišta“, nove škole, nova obdaništa, nove prodavnice, nov studentski grad, nova hala sportova, nov auto-put - za novu decu, za nove studente, za nove ljude. Grad u pustinji, grad bez crkvi, grad bez rodbine, grad bez istorije, grad obezboženih, grad nekrštenih, grad rasrbljenih, grad mrtvih duša, grad budućih arijevaca, grad gde je do vrhunca dovedeno zlo“ (Pravoslavlje, 1. februar 2001).
“Postoji planetarna jevrejska zavera protiv hrišćanskog pravoslavlja, posebno protiv srpskog naroda i Rusije“ (list Logos, studentsko glasilo Bogoslovskog fakulteta, 1994).
Žene nisu poželjne u crkvi tokom menstruacije, ali savremena higijenska sredstva mogu efikasno sprečiti da se slučajnim istečenjem krvi hram ne učini nečistim, kao i ublažiti zadah koji isticanjem krvi nastaje“ (Patrijarh Pavle, Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere, Beograd 1998).
Dubyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:45   #5
ovo za menstruaciju hajoj... a rok..pa da jebiga. zna se već odavno da je sotona napravio tu vrstu glazbe. zato svi na cajke, pa direktno u raj!
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.