Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2010., 18:25   #21
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
'Aj' jedna pričica.....
Ja se često vozam na bicikliću, em što volim, em tako odradim nekakvu dozu vježbanja glede zdravlja i tih fora. I najčešće ne nosim ništa sa sobom osim one torbice što se kopča oko struka (narodski: pederuše). Daklem, u pederušu potrpam nešto nofca, ključeve, osobnu, te vlažne i papirnate maramice. Prije nekih 9-10? godina kad sam dobila svoj prvi mobitel, trpala sam i njega u pederušu.
I sad, ja najčešće bicikliram po 2+ sata i....s mobom me počeo boliti trbuh. U početku uopće nisam kužila (trebalo mi je nekih 2 mjeseca da pokopčam) zašto me boli, dok mi jednom nije sinulo i to kad sam mob ostavila radi punjenja. Onda je uslijedilo par provjera situacije-svaki put kad je mob u pederuši mene trbuh boli.
E sad, to je bilo ljetno doba, znači na sebi imam jedino biciklističke hlačice i majicu, a pederuša mi većinom završi ispod te majice i jedino što mob dijeli od mog tijela je platno torbice-što će reć da mi je jako blizu.
Ondak sam kupila onu torbicu za biciklić trokutastog oblika što se kači na prednji dio rame-i kad je mob tu moj trbuh se ne buni.

I puca mi njonjo što razne tele-tvrtke svako malo izbacuju podatke o tome kako blizina mobitela nije škodljiva-nek si oni zakače mob za glavu/trbuh po par sati svaki dan kad ne smeta, ja neću.
Možda si jednostavno imala ciglu od mobitela i labavu pederušu koja te je udarala u trbuh svaki put kada bi prenijela težinu na drugu pedalu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:44   #22
Wlan ima maksmalnu radio snagu od 0.1W, mobitel ima 2W, mikrovalna kad voda prokljuca za 1min 800W. Mobitel kad se ne prica 2 puta u sekundi se javi baznoj stanici gdje je i kolika mu je snaga. Sto je losiji signal na mobu snaga raste. nazalost frekvencija mobitela je blizu frekvencije vode. Znaci kad se prica s mobitelom on se drzi na glavi i fino se grije mozak.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 01:01   #23
Quote:
mieko kaže: Pogledaj post
Wlan ima maksmalnu radio snagu od 0.1W, mobitel ima 2W, mikrovalna kad voda prokljuca za 1min 800W. Mobitel kad se ne prica 2 puta u sekundi se javi baznoj stanici gdje je i kolika mu je snaga. Sto je losiji signal na mobu snaga raste. nazalost frekvencija mobitela je blizu frekvencije vode. Znaci kad se prica s mobitelom on se drzi na glavi i fino se grije mozak.
Ne postoji "frekvencija vode".

Ajmo ljudi, nađite neku srodnu temu, da ovo opet ne ispadne flame troll war.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:07   #24
ja sam rjesio problem. Spajam se na net preko moba pa ih drzim oboje istovremeno obicno, nema da omane

nego glede svih navedenih primjera imam i jas svoju anegdoticu sa bolovima u podrucju moba
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:32   #25
znanstveni je dokazano da trosatni razgovor na mobitel u jednom komadu izazvat če tumor mozga u 60% osoba.
štetno je i jedno i drugo no laptop u krilu je beba štetnosti za mobitel na uhu.
ne bih tvrdio ali mislim da je mobitel štetniji
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:39   #26
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
znanstveni je dokazano da trosatni razgovor na mobitel u jednom komadu izazvat če tumor mozga u 60% osoba.
štetno je i jedno i drugo no laptop u krilu je beba štetnosti za mobitel na uhu.
ne bih tvrdio ali mislim da je mobitel štetniji
Ma nemoj?

Znači ako petoro ljudi visi 3 sata na mobitelu, troje će razviti tumor mozga?
Sinko moj, znaš ti koliko bi onda ljudi visilo na onkologiji?

Daj i meni to što pušiš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:41   #27
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj?

Znači ako petoro ljudi visi 3 sata na mobitelu, troje će razviti tumor mozga?
Sinko moj, znaš ti koliko bi onda ljudi visilo na onkologiji?

Daj i meni to što pušiš.
pa ajde se malo informiraj, to nisam rekao je, rekli su ljudi pametniji od mene i tebe
uostalom tko 3 sata priča na mob pa da visi na onkologiji
ti si inače onkološko elektrotehnički doktor pa se možeš toliko smijati, a da znaš u krivu si
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:44   #28
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
pa ajde se malo informiraj, to nisam rekao je, rekli su ljudi pametniji od mene i tebe
uostalom tko 3 sata priča na mob pa da visi na onkologiji
Informiraj me ti.

Koji su to pametniji ljudi rekli, i na temelju čega?
Jesi li ti svjestan što si izvalio? Da će troje od pet ljudi nakon tri sata razgovora preko mobitela razviti tumor mozga.

Ajde pročitaj par puta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:49   #29
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
E sad, to je bilo ljetno doba, znači na sebi imam jedino biciklističke hlačice i majicu, a pederuša mi većinom završi ispod te majice i jedino što mob dijeli od mog tijela je platno torbice-što će reć da mi je jako blizu.
A da te nije jednostavno nažuljao?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:50   #30
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Informiraj me ti.

Koji su to pametniji ljudi rekli, i na temelju čega?
Jesi li ti svjestan što si izvalio? Da će troje od pet ljudi nakon tri sata razgovora preko mobitela razviti tumor mozga.

Ajde pročitaj par puta.
pročitaj ti par puta. tumor ne treba razviti u mozgu jer ga svatko več ima skoro razvijenog, a kad ti magntni valovi tri sata prže mozak ima da ti ni i od imonološkog sustava istog ne ostane
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:01   #31
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
pročitaj ti par puta. tumor ne treba razviti u mozgu jer ga svatko več ima skoro razvijenog, a kad ti magntni valovi tri sata prže mozak ima da ti ni i od imonološkog sustava istog ne ostane
Znači da ja upravo pišem sa jednim malim nerazvijenim tumorom u mozgu?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:08   #32
Kog se jarca brinete, u Hrvatskoj su i tako svi zakoni o prosječnom i maksimalnom dopuštenom zračenju duplo stroži nego u EU.

A s obzirom na to da ni Europski Unijci ne padaju pokošeni oko baznih stanica i pod zračećim teretom mobitela, neće ni Hrvati.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:10   #33
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Znači da ja upravo pišem sa jednim malim nerazvijenim tumorom u mozgu?
tako je. svi mi nosimo tumore kojima imunološki sustav brani da se razvijaju jer su za njega strano tjelo. takvi smo rođeni...
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:11   #34
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
pročitaj ti par puta. tumor ne treba razviti u mozgu jer ga svatko več ima skoro razvijenog, a kad ti magntni valovi tri sata prže mozak ima da ti ni i od imonološkog sustava istog ne ostane
Što ti pušiš?

Što to znači "skoro razvijeni tumor"?
Otkud ti ideja da SVI imaju tumor mozga?

Mobiteli ne ispuštaju magnetne valove, nego elektromagnetne.
Elektromagnetni valovi frekvencija koje se koriste za mobitele ne prže tkivo.

Mobitel ne izaziva pad imunološkog sustava. Da izaziva, ljudi bi masovno doživljavali sudbinu sličnu onoj kod netretiranog AIDS-a.



Odakle ti te gluposti? Gdje si to čitao, na net.hr-u?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:20   #35
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što ti pušiš?

Što to znači "skoro razvijeni tumor"?
Otkud ti ideja da SVI imaju tumor mozga?

Mobiteli ne ispuštaju magnetne valove, nego elektromagnetne.
Elektromagnetni valovi frekvencija koje se koriste za mobitele ne prže tkivo.

Mobitel ne izaziva pad imunološkog sustava. Da izaziva, ljudi bi masovno doživljavali sudbinu sličnu onoj kod netretiranog AIDS-a.



Odakle ti te gluposti? Gdje si to čitao, na net.hr-u?
ajd ti meni sad reci koja je razlika između magneta i elektromagneta ?
postoje li neki drugi magneti ? možda vodomagnet ?
da, svi imaju tumor, svi imaju HIV, svi imaju rak dojke, ali samo bolesni imaju s tim problema
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:25   #36
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
ajd ti meni sad reci koja je razlika između magneta i elektromagneta ?
postoje li neki drugi magneti ? možda vodomagnet ?
da, svi imaju tumor, svi imaju HIV, svi imaju rak dojke, ali samo bolesni imaju s tim problema
Ajoj sinko. Ajoj.

Magnetni valovi ne postoje, postoje elektromagnetni. Magnetno je polje.
I to nema nikakve veze s magnetima i elektromagnetima, osim puke nazivne.

Ne znam otkud ti te gluposti da svi imaju tumor, HIV i rak dojke. Onda ja imam i kurac na čelu, samo je nevidljiv, očito.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 03:51   #37
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ajoj sinko. Ajoj.

Magnetni valovi ne postoje, postoje elektromagnetni. Magnetno je polje.
I to nema nikakve veze s magnetima i elektromagnetima, osim puke nazivne.

Ne znam otkud ti te gluposti da svi imaju tumor, HIV i rak dojke. Onda ja imam i kurac na čelu, samo je nevidljiv, očito.
http://dalje.com/hr-zivot/pretjerana...r-mozga/310005
nisam čitao ovdje ali evo ti...
svako živo tjelo na ovoj planeti nosi na stotine tumora u sebi ali su oni u staničnom obliku možda, vrlo su mali i organizam se svakodnevno s njima bori.
isto tako i hiv imamo svi ali smo zdravi i ne širimo ga, ni ne bolujemo od njega.
nije to hiv u naprednoj fazi bolesti kao ni tumor, ali je svejedno u nama. da nije nebi niti nikad mogli biti zaraženi njime

dovoljno je citirat samo naslovni red odavdje
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...-na-mozgu.html ::
"Potencijalna veza između mobitela i tumora na mozgu može biti slična vezi pušenja i raka pluća, upozoravaju američki znanstvenici."
ali ovo je jako smiješno što ja pišem, očito si ti taj koji je napušen...

Zadnje uređivanje damjan : 12.11.2010. at 04:05.
damjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 08:30   #38
Quote:
damjan kaže: Pogledaj post
http://dalje.com/hr-zivot/pretjerana...r-mozga/310005
nisam čitao ovdje ali evo ti...
svako živo tjelo na ovoj planeti nosi na stotine tumora u sebi ali su oni u staničnom obliku možda, vrlo su mali i organizam se svakodnevno s njima bori.
isto tako i hiv imamo svi ali smo zdravi i ne širimo ga, ni ne bolujemo od njega.
nije to hiv u naprednoj fazi bolesti kao ni tumor, ali je svejedno u nama. da nije nebi niti nikad mogli biti zaraženi njime

dovoljno je citirat samo naslovni red odavdje
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...-na-mozgu.html ::
"Potencijalna veza između mobitela i tumora na mozgu može biti slična vezi pušenja i raka pluća, upozoravaju američki znanstvenici."
ali ovo je jako smiješno što ja pišem, očito si ti taj koji je napušen...
Jao, svašta si ti tu nadrobil. Kao prvo, 40% povećana vjerojatnost (koja je sama po sebi spekulacija) ne znači da bude 60% ljudi dobilo tumor. Budući da je sad pojavnost tumora mozga 6 do 7 slučajeva na 100,000 stanovnika (http://www.cancer.gov/cancertopics/f...in-tumor-study), znači da bude (ak svih 100,000 koristi mobitele) njih dodatnih 3 dobilo tumor. Tj., vjerojatnost dobivanja tumora ak koristiš mobitel ti raste s 0,006% na 0,009% - to je povećanje od 0,003%. Spektakularno.

HIV je virus (retrovirus), koji je zarazan. Zdrave osobe ga u tijelu nemaju - točka.

Jesi uopće pročital članak? Oni vele da ne znaju, ali da bi moglo biti. Naslov je krivi - trebal bi biti "mobitel bi mogao izazivati tumor na mozgu".
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 09:22   #39
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ajoj sinko. Ajoj.

Magnetni valovi ne postoje, postoje elektromagnetni. Magnetno je polje.
I to nema nikakve veze s magnetima i elektromagnetima, osim puke nazivne.

Ne znam otkud ti te gluposti da svi imaju tumor, HIV i rak dojke. Onda ja imam i kurac na čelu, samo je nevidljiv, očito.
ja ne krivim dečka, već naše školstvo
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 10:00   #40
Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
'Aj' jedna pričica.....
(...)
I sad, ja najčešće bicikliram po 2+ sata i....s mobom me počeo boliti trbuh. U početku uopće nisam kužila (trebalo mi je nekih 2 mjeseca da pokopčam) zašto me boli, dok mi jednom nije sinulo i to kad sam mob ostavila radi punjenja. Onda je uslijedilo par provjera situacije-svaki put kad je mob u pederuši mene trbuh boli.
(...)
U skladu s tumačenjima štono ti već drugi ovdje rekoše, a svode se na to da mobitel ima svoju masu, možeš načiniti posve jednostavan pokus. Ugasi mobitel i vozi se s njime. Ugašen sigurno neće ništa zračiti, a ako se pojave iste posljedice, onda će one očito biti poradi samog mobitela, a nečeg što iz njega izlazi.
U suprotnom, pokazat ćeš da ti smetaju baš radiovalovi.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.