Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2023., 18:45   #1
Kupanje u moru u Zagrebu

Od nedavno zivim u Zagrebu pa me zanima gdje se u Zagrebu i okolici moze otici na more? Naime, kod nas u Dalmaciji kad se ide na plazu onda se kaze da se ide na more bez obzira je li plaza morska, rijecna ili jezerska

Naime, moj sin ima problema s imunitetom, lako pokupi infekcije pa su doktori zabranili da ide na bazen jer tamo svaki put skupi neku gadnu bakteriju ili virus.

Zanima me sto mislite o kupanju na Jarunu i Bundeku, da li je tamo dovoljno cisto ili je zagadjeno? Ima li u blizini Zagreba neko zanimljivo mjesto za otici na more... pardon, na plazu
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 19:01   #2
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Od nedavno zivim u Zagrebu pa me zanima gdje se u Zagrebu i okolici moze otici na more? Naime, kod nas u Dalmaciji kad se ide na plazu onda se kaze da se ide na more bez obzira je li plaza morska, rijecna ili jezerska

Naime, moj sin ima problema s imunitetom, lako pokupi infekcije pa su doktori zabranili da ide na bazen jer tamo svaki put skupi neku gadnu bakteriju ili virus.

Zanima me sto mislite o kupanju na Jarunu i Bundeku, da li je tamo dovoljno cisto ili je zagadjeno? Ima li u blizini Zagreba neko zanimljivo mjesto za otici na more... pardon, na plazu
ima: crikvenica. to ti je jedva sat i pol autom, znači znatno manje nego kad kružiš gradom tražeći parking i kraće nego što mnogi zagrepčani putuju na posao unutar grada. da ne kažem da je ujedno i klimatsko lječilište, što je idealno za probleme tvog sina s imunitetom.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 19:29   #3
Mi se 45 godina kupamo sto na Bundeku sto na Jarunu, nikad nitko problema.

Iuvan...
Krka, Kupa, Korana, pa sam KA , njihovo gradsko kupaliste.
Ja se kupam i na Bledu i na Bohinju, Bohinj je ledenjacko jezero pa moras naci di ima mjesto di je toplija voda. Ljeto u Alpama je predivno, a za cas si tam.

Od bazena izvan ZG, frendice su mi pricale da je Jezerčica super, a ona je blizu. (Blizu Stubičkih toplica)

E: prešaltaj se s na more na na kupanje. Inače buju te svi poslali fakat na more
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 19:50   #4
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Od nedavno zivim u Zagrebu pa me zanima gdje se u Zagrebu i okolici moze otici na more? Naime, kod nas u Dalmaciji kad se ide na plazu onda se kaze da se ide na more bez obzira je li plaza morska, rijecna ili jezerska



Naime, moj sin ima problema s imunitetom, lako pokupi infekcije pa su doktori zabranili da ide na bazen jer tamo svaki put skupi neku gadnu bakteriju ili virus.



Zanima me sto mislite o kupanju na Jarunu i Bundeku, da li je tamo dovoljno cisto ili je zagadjeno? Ima li u blizini Zagreba neko zanimljivo mjesto za otici na more... pardon, na plazu
Općenito nisam ljubitelj voda stajačica.
Bundek mi izgleda ko one bare gdje se krave vode napojit.
Osobno ne bih tamo ni nogu umočila.
U Jarunu sam se kupala kao dijete, al više ne bih.
Tako da, Crikva Eventualno Slapić, ako volite rijeke.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 20:09   #5
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Općenito nisam ljubitelj voda stajačica.
Bundek mi izgleda ko one bare gdje se krave vode napojit.
Osobno ne bih tamo ni nogu umočila.
U Jarunu sam se kupala kao dijete, al više ne bih.
Tako da, Crikva Eventualno Slapić, ako volite rijeke.
,

Sr*nje, nisam znao da su Jarun i Bundek toliko zagadjeni. Znaci ne gine mi da vozim do Crikvenice. Ja do Crikve imam malo preko 2 sata jer sam u istocnom dijelu Dubrave. Problem je ljeti kad su guzve na autocesti ili kad se netko spuca pa put zna trajati i 3 sata u jednom pravcu.

Razmisljao sam o kupanju u Karlovcu, ali cujem da tamo plivaju zmije plivarice. One nemaju otrov, ali su dosta ljigave. Prije sam se kupao samo u moru pa nisam navikao plivati sa zmijama.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 20:17   #6
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Općenito nisam ljubitelj voda stajačica.
Bundek mi izgleda ko one bare gdje se krave vode napojit.
Osobno ne bih tamo ni nogu umočila.
U Jarunu sam se kupala kao dijete, al više ne bih.
Tako da, Crikva Eventualno Slapić, ako volite rijeke.
Meni je Crikvenica grozna.
Ja tam ne bih nikad isla.
Nelijepo, guzva. Nije bas cisto.
Bila, nikad vise.

Pao mi je na pamet Ozalj.
Bilo je neko zgodno malo kupaliste.

Definitivno Karlovac, Kupa, Krka, Bled, Bohinj, prije Crikvenice.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 21:13   #7
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Meni je Crikvenica grozna.
Ja tam ne bih nikad isla.
Nelijepo, guzva. Nije bas cisto.
Bila, nikad vise.

Pao mi je na pamet Ozalj.
Bilo je neko zgodno malo kupaliste.

Definitivno Karlovac, Kupa, Krka, Bled, Bohinj, prije Crikvenice.
Do Bleda i Bohinja se ima voziti ohoho. Na Bledu kraj jezera inace nema sanse naci parking osim ako si u hotelu pa imas mjesto u garazi. Znaci blize je ici na Kantridu.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 21:35   #8
Stvar ukusa.
Ja bih prije uzabrala Bohunj&Bled nego RI, ali prijedlozi su i po osobnim ukusima...
Ima parkinga, ali necu sad otkrivati di, da mi ga ne zauzmete
E: normalno da se ne parka do jezera. Kaj je tak tesko desetak minuta hodati?.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 08:27   #9
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post

Razmisljao sam o kupanju u Karlovcu, ali cujem da tamo plivaju zmije plivarice. One nemaju otrov, ali su dosta ljigave. Prije sam se kupao samo u moru pa nisam navikao plivati sa zmijama.
Na Korani na gradskom kupalištu u samom gradu ih praktički uopće nema, eventualno tu i tamo koja zaluta ali jako jako rijetko. Ja se kupam na Korani i zadnji put sam vidio zmiju pred barem jedno 25 godina. A kupam se redovito. Tu i tamo netko kaže da je naletio, ali očito je super rijetko.
Korana ti je najbolja i za klinca jer gradsko kupalište je valjda jedino u županiji (nažalost uz tolike rijeke) koje ima razne sprave, napuhance u vodi i slično, ak je neš stariji ima i vaterpolo teren, skakaonicu (3, 5 i 10 metara), a i na samoj plaži imaš odbojku na pijesku, stolni tenis, boćanje i takve sitnice. Ima i birc. Odmah preko puta ti je i Aquatika, jedini slatkovodni akvarij u RH koji je dosta zgodan za posjetit.

Na Mrežnici ovisi gdje odeš, na razvikanim dugoreškim kupalištima nešto češće zato jer su ona glavna na dijelovima gdje je rijeka mirnija, ako odeš negdje gdje je više slapova nema ih ni tamo.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 09:21   #10
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Meni je Crikvenica grozna.
Ja tam ne bih nikad isla.
Nelijepo, guzva. Nije bas cisto.
Bila, nikad vise.

Pao mi je na pamet Ozalj.
Bilo je neko zgodno malo kupaliste.

Definitivno Karlovac, Kupa, Krka, Bled, Bohinj, prije Crikvenice.
Da, Crikva je u sezoni mravinjak. Eventualno 6 i 9mj ako nemaju školarce.
Ovo za Ozalj, znam na što misliš, bilo je kupalište prije brane i hidroelektrane, ali nažalost sada je devastirano. Tam bolje da ne idu, pogotovo s djecom.

Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
,

Sr*nje, nisam znao da su Jarun i Bundek toliko zagadjeni. Znaci ne gine mi da vozim do Crikvenice. Ja do Crikve imam malo preko 2 sata jer sam u istocnom dijelu Dubrave. Problem je ljeti kad su guzve na autocesti ili kad se netko spuca pa put zna trajati i 3 sata u jednom pravcu.

Razmisljao sam o kupanju u Karlovcu, ali cujem da tamo plivaju zmije plivarice. One nemaju otrov, ali su dosta ljigave. Prije sam se kupao samo u moru pa nisam navikao plivati sa zmijama.
Ima riječnih zmija da ali obično tamo gdje je veća koncentracija ljudi ih neće biti, realno one se više boje nas nego mi njih.

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Na Korani na gradskom kupalištu u samom gradu ih praktički uopće nema, eventualno tu i tamo koja zaluta ali jako jako rijetko. Ja se kupam na Korani i zadnji put sam vidio zmiju pred barem jedno 25 godina. A kupam se redovito. Tu i tamo netko kaže da je naletio, ali očito je super rijetko.
Korana ti je najbolja i za klinca jer gradsko kupalište je valjda jedino u županiji (nažalost uz tolike rijeke) koje ima razne sprave, napuhance u vodi i slično, ak je neš stariji ima i vaterpolo teren, skakaonicu (3, 5 i 10 metara), a i na samoj plaži imaš odbojku na pijesku, stolni tenis, boćanje i takve sitnice. Ima i birc. Odmah preko puta ti je i Aquatika, jedini slatkovodni akvarij u RH koji je dosta zgodan za posjetit.

Na Mrežnici ovisi gdje odeš, na razvikanim dugoreškim kupalištima nešto češće zato jer su ona glavna na dijelovima gdje je rijeka mirnija, ako odeš negdje gdje je više slapova nema ih ni tamo.
Aquatika je super, evo i ja ju toplo preporučujem. Moja mala je baš uživala. Naspram akvarija u Crikvi je topčina.
I samo da naglasim, s rijekama ipak oprezno. Treba paziti na dubinu, brzinu, temperaturu, lokaciju ulaska, nije to sam tak, bacim se u rijeku gdje god. Puno puta to završi loše.
Mislim da je ova ideja s kupalištem na Korani i kamp Slapić ok. Probaj to. Bliže od Crikve.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 13:31   #11
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Od nedavno zivim u Zagrebu pa me zanima gdje se u Zagrebu i okolici moze otici na more? Naime, kod nas u Dalmaciji kad se ide na plazu onda se kaze da se ide na more bez obzira je li plaza morska, rijecna ili jezerska



Naime, moj sin ima problema s imunitetom, lako pokupi infekcije pa su doktori zabranili da ide na bazen jer tamo svaki put skupi neku gadnu bakteriju ili virus.



Zanima me sto mislite o kupanju na Jarunu i Bundeku, da li je tamo dovoljno cisto ili je zagadjeno? Ima li u blizini Zagreba neko zanimljivo mjesto za otici na more... pardon, na plazu
Više u štosu onoga što si htio bi bilo da ti je naslov "Kupanje na moru u Zagrebu "
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 16:33   #12
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Više u štosu onoga što si htio bi bilo da ti je naslov "Kupanje na moru u Zagrebu "
Da, ustvari je trebalo biti "Na moru u Zagrebu". Ali čini se prema izjavama forumaša da se ne isplati ići na more u Zagrebu jer su zagađene plaže i na Jarunu i na Bundeku. Znači najbliže bi mogao otići na more u Karlovac, tj. na Koranu.

Zna li netko kakvo je varaždinsko jezero? Da li je zagađeno ili je prihvatljivo?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 19:13   #13
po prici sa Varazdincima a i po nedostatku bilo kakvih reklama, rekao bi da od toga nista
moja iskustva sa Kvarnerom su jako losa, more je zagadjeno od Opatije sa jedne strane pa do Krckog mosta s druge
a Korana mi se cini kao najbolja mogucnost
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 12:00   #14
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Od nedavno zivim u Zagrebu pa me zanima gdje se u Zagrebu i okolici moze otici na more? Naime, kod nas u Dalmaciji kad se ide na plazu onda se kaze da se ide na more bez obzira je li plaza morska, rijecna ili jezerska

Naime, moj sin ima problema s imunitetom, lako pokupi infekcije pa su doktori zabranili da ide na bazen jer tamo svaki put skupi neku gadnu bakteriju ili virus.

Zanima me sto mislite o kupanju na Jarunu i Bundeku, da li je tamo dovoljno cisto ili je zagadjeno? Ima li u blizini Zagreba neko zanimljivo mjesto za otici na more... pardon, na plazu
Za početak bih rekao da sroljiš i trolaš ljude... nakon toga ću ti preporučiti da polako ostavljaš svoj dijalekt i pokušaš se asimilirati n zagrebački govor ili barem izraze... Nadalje Zg i okolica - jarun / Bundek / Savica / sveto nedeljska jezera/ Čiće - okolica Zagreba imaju šoderice.... Nadalje, imunitet - probaj sa domaćim pripravcima od meda, propolis i sve kaj ti ponude za imunitet.. ALI ne med i pripravke iz trgovačkih centara, guglaj malo i nađi ako netko u tvojoj blizini ili od poznanika zna nekog pčelara....
ekeGlava is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.01.2024., 12:44   #15
Quote:
ekeGlava kaže: Pogledaj post
Za početak bih rekao da sroljiš i trolaš ljude... nakon toga ću ti preporučiti da polako ostavljaš svoj dijalekt i pokušaš se asimilirati n zagrebački govor ili barem izraze... Nadalje Zg i okolica - jarun / Bundek / Savica / sveto nedeljska jezera/ Čiće - okolica Zagreba imaju šoderice.... Nadalje, imunitet - probaj sa domaćim pripravcima od meda, propolis i sve kaj ti ponude za imunitet.. ALI ne med i pripravke iz trgovačkih centara, guglaj malo i nađi ako netko u tvojoj blizini ili od poznanika zna nekog pčelara....
Za pocetak moze malo vise tolerancije i manje mrznje prema ljudima koji su drugaciji od tebe. Kad netko dodje iz Zagreba u Split onda mu ljudi ne zugaju da se ostavi svog dijalekta, nego puste covjeka na miru (osim kad je utakmica pa dodje horda pijanih budala s obje strane).

Druga stvar, pitanje je bilo u vezi kupanja, a je u vezi lijecenja. Naime, postoje slozeni medicinski slucajevi koji se ne mogu tek tako lijeciti pripravcima Matije iz Mostara ili biljnim lijekovima Djure s Velebita.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 13:26   #16
Quote:
ekeGlava kaže: Pogledaj post
Evo ispričavam se gospon tolerantni, zato vi dolje kosu čupate kad vam kontinentalci dođu i kažu idemo u vodu, a ne more.... no nebitno, nemoj biti seljačina koja dođe u novu sredinu i i onda nakon godina je otišao sa sela, ali selo je ostalo u njemu...

ako ti je mali toliko bolestan da ne smije koristiti pripravke na biljnoj bazi kako ti misliš sa njim na kupanje na jezera, Jarun / Bundek i slično, rijeke jesu tekućice ali koliko je to isto sigurno za njega?.... i nisam rekao od matije iz Mostara već od PČELARA koji se bavi sa time.... Vjeruj mi Đuro sa Velebita i njegove trave su nekada bolje od doktorskog industijskog pripravka...
Hoces reci da je Split selo? A sto se tice imuniteta nije to samo ono kad nekome "padne imunitet" pa se lako prehladi i onda uzima med pa ozdravi. Postoje i neke slozene situacije koje se ne da rijesiti tako lako. Zato mene zanima da li su Jarun i Bundek zagadjeni, da li tamo ljudi cesto pokupe neke crijevne viroze i druge bolestine koje se obicno skupe na zagadjenim plazama ili je tamo kakvoca vode dobra.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 13:29   #17
Fužine?
Pretprošlog ljeta je bilo brčkanja, bili smo na izletu i vidjeli da se ljudi kupaju.
Iako nije da su se tam pretrgli - nemrem vjerovati da ni stazu oko jezera nisu uredili, da možeš okolo prehodati.
No ovaj dio uz mjesto, di se ljudi kupaju, je čist i ok. Mislim da je i nekakvo malo dječje igralište.

Ne kužim tu fascinaciju morem, po ljetu je preeedivno u planinama i na jezerima i rijekama.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 13:38   #18
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Hoces reci da je Split selo? A sto se tice imuniteta nije to samo ono kad nekome "padne imunitet" pa se lako prehladi i onda uzima med pa ozdravi. Postoje i neke slozene situacije koje se ne da rijesiti tako lako. Zato mene zanima da li su Jarun i Bundek zagadjeni, da li tamo ljudi cesto pokupe neke crijevne viroze i druge bolestine koje se obicno skupe na zagadjenim plazama ili je tamo kakvoca vode dobra.
U 45 godina nisam čula da je netko nešto pokupio.
(Ali jesam ja, u Biogradu i u Malom Lošinju.)
Ja imam autoimunu i bila sam i na svakakvim lijekovima.

Na žalost, Bundek je kaj se kupanja tiče skoro unisten zbog razine vode koja je sve niža zbog vodocrpilišta.
Ljudi se kupaju kad je razina viša.

Preseratore tipa ne bi nikad na Jarunu i na Bundeku kojima je kupanje tu valjda ispod časti nikad nisam slušala.
Uostalom, Zavod za javno zdravstvo kontrolira kvalitetu vode.
Nije to niš različito nego na moru.
Di kanalizacija ima ispuste na 50 m od mjesta di se ljudi kupaju, pa se ne cvili.
Kojih ovdje nema.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 13:54   #19
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Hoces reci da je Split selo? A sto se tice imuniteta nije to samo ono kad nekome "padne imunitet" pa se lako prehladi i onda uzima med pa ozdravi. Postoje i neke slozene situacije koje se ne da rijesiti tako lako. Zato mene zanima da li su Jarun i Bundek zagadjeni, da li tamo ljudi cesto pokupe neke crijevne viroze i druge bolestine koje se obicno skupe na zagadjenim plazama ili je tamo kakvoca vode dobra.
Jarun i Bundek mi ne djeluju da su u redu, neki se tamo kupaju ali ja nebi... a onaj tko ima zdravstvene probleme je bolje da izbjegava
edit: ne znam koliko cesto se cisti tojest odnosi mulj sa dna, nisam primjetio da se to radi zadnjih nekoliko godina
a konkretno na velikom jezeru na Jarunu ima dijelova u koje nebi usao ni da mi neko plati, zapadni dio Bundeka takodjer... radi se o istoj vodenoj povrsini i ako je nesto na jednom kraju onda je vrlo vjerojatno da je i na drugom
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2024., 13:55   #20
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
U 45 godina nisam čula da je netko nešto pokupio.
(Ali jesam ja, u Biogradu i u Malom Lošinju.)
Ja imam autoimunu i bila sam i na svakakvim lijekovima.

Na žalost, Bundek je kaj se kupanja tiče skoro unisten zbog razine vode koja je sve niža zbog vodocrpilišta.
Ljudi se kupaju kad je razina viša.

Preseratore tipa ne bi nikad na Jarunu i na Bundeku kojima je kupanje tu valjda ispod časti nikad nisam slušala.
Uostalom, Zavod za javno zdravstvo kontrolira kvalitetu vode.
Nije to niš različito nego na moru.
Di kanalizacija ima ispuste na 50 m od mjesta di se ljudi kupaju, pa se ne cvili.
Kojih ovdje nema.

evo ja jesam pokupio kožnu bolest na Jarunu koju sam vukao par godina dok mi doktor nije pogodio terapiju... naravno sad je na meni da li ću se kupati po jezerima grad zagreba ili ne... zavod kontrolira, ali jbg. da mi kažu da je izvorska voda u jezeru ja ne bih.... tko voli i želi, neka ide....
ekeGlava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.