Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 02:18   #101
Quote:
Ikarus1 kaže: Pogledaj post
...ja sam u stvari uzimao depot zypadheru...


Što je ZYPADHERA i za što se koristi
ZYPADHERA pripada skupini lijekova koji se nazivaju antipsihotici i primjenjuje se u
liječenju shizofrenije, bolesti u kojoj se pojavljuju simptomi poput slušnih, vidnih ili osjetilnih
doživljaja koji u stvarnosti ne postoje (halucinacija), pogrešnih uvjerenja, neuobičajene
sumnjičavosti i povlačenja u sebe. Bolesnici koji boluju od ove bolesti mogu također osjećati
depresiju, tjeskobu ili napetost.

http://www.halmed.hr/upl/lijekovi/PI...-09-01-427.pdf




ŠTO JE XEPLION I ZA ŠTO SE KORISTI
XEPLION je namijenjen za terapiju održavanja kod simptoma shizofrenije u odraslih bolesnika
stabiliziranih paliperidonom ili risperidonom
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-11-01-193.pdf


...prije toga olanzapin...


Olanzapin STADA spada u skupinu lijekova pod nazivom antipsihotici.

Olanzapin STADA se koristi za liječenje bolesti čiji su simptomi slušna, vidna ili osjetna prividjenja, pogrešna uvjerenja, pretjerana sumnjičavost i povlačenje u sebe. Osobe koje boluju od ove bolesti mogu se također osjećati depresivno, tjeskobno ili napeto.

Olanzapin STADA se koristi za liječenje stanja sa znakovima kao što su euforija, osjećaj velike količine energije, manja potreba za snom nego obično, ubrzan govor s čestim promjenama tema i, ponekad izrazita razdražljivost. Takođ er služi za uravnoteženje raspoloženja i sprečavanje pojavljivanja ekstremno dobrog ili lošeg raspoloženja povezanog s ovim stanjem.

http://www.krenizdravo.rtl.hr/korisn...uputa-o-lijeku




... i zalastu...

Zalasta Q-Tab pripada skupini lijekova koji se zovu antipsihotici.
Zalasta Q-Tab koristi se za liječenje bolesti obilježenih simptomima kao što su slušne, vidne ili
osjetilne halucinacije, iluzije, neobična sumnjičavost i povučenost. Osobe s tom bolešću mogu se
osjećati depresivno, tjeskobno ili napeto.
Zalasta Q-Tab koristi se za liječenje stanja sa simptomima kao što su osjećaj opijenosti, osjećaj
iznimno velike energije, znatno manja potreba za snom nego je to uobičajeno, ubrzan govor i protok
misli te ponekad velika razdražljivost. Lijek također stabilizira raspoloženje i sprječava ponovno
javljanje ekstremne euforije ili tuge (depresije), raspoloženja koja su svojstvena ovim stanjima.

http://www.krka-farma.hr/media/produ..._Q_Tab_PIL.pdf


... jer sam uzimao flufenazin u obliku moditena...

Flufenazin je tipični antipsihotik koji se koristi za tretman psihoza kao što su šizofrenija, manična faza bipolarnog poremećaja, agitacija, i demencija. On pripada piperazinskoj klasi fenotiazina.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Flufenazin



...Također uzimao sam i azolar...


ŠTO SU AZOLAR TABLETE I ZA ŠTO SE KORISTE
AZOLAR tablete sadrže aktivnu tvar aripiprazol. Aripiprazol je lijek iz skupine antipsihotika.
Primjenjuje se u liječenju odraslih koji boluju od bolesti koju karakteriziraju simptomi poput
onih da osoba čuje, vidi ili osjeća ono čega nema, a mogu se javiti i sumnjičavost, pogrešna
vjerovanja, nepovezan govor i ponašanje, te osjećajna ravnodušnost. Osoba s ovim stanjem
također može osjećati depresiju, krivnju, tjeskobu ili napetost.
AZOLAR tablete primjenjuju se u liječenju odraslih koji imaju simptome poput osjećaja
euforije, viška energije, manje potrebe za snom od uobičajenog, brzog govora s brzim idejama i
ponekad velike razdražljivosti. Također sprječava da se ovo stanje ponovno javi u osoba koje dobro reagiraju na liječenje AZOLAR tabletama.

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-11-01-446.pdf



... kucam u drvo zbog leponexa...


Leponex pripada skupini lijekova pod nazivom antipsihotici (lijekovi koji se koriste u liječenju posebnih mentalnih poremećaja kao što je psihoza).

Leponex se koristi u liječenju ljudi koji boluju od shizofrenije u kojih ne djeluju drugi lijekovi. Shizofrenija je mentalna bolest koja zahvaća Vaše misli, osjećaje i ponašanje.

Možete koristiti ovaj lijek samo ako ste već bili liječeni s najmanje dva druga antipsihotička lijeka, uključujući one iz skupine novih atipičnih antipsihotika za liječenje shizofrenije, te ako ovi lijekovi ne djeluju ili ako uzrokuju teške nuspojave koje se ne mogu liječiti.

Leponex se također koristi za liječenje teških smetnji mišljenja, emocija i ponašanja u ljudi s Parkinsonovom bolešću u kojih ne djeluju drugi lijekovi.

http://www.krenizdravo.rtl.hr/korisn...uputa-o-lijeku


...i agranulocitoze...

Agranulocitoza - smanjenje, ili nedostatak granulocita

Agranulocitoza je najteži oblik granulocitopenije. Izrazito snižen broj ili potpu­ni nedostatak granulocita u perifernoj krvi osnovna je karakteristika agranulocitoze. U kasnoj fazi prisutna je redukcija nezrelih prethodnih stanica granulocitne loze u koštanoj srži.

http://www.simptomi.rs/index.php/bol...ak-granulocita





... tad su počeli simptomi slični shizofreniji i akatizija...




Akatizija je stalni obrazac nervoznih pokreta poput vrtenja nogu, ljuljanja, tapšanja rukama ili nogama ili nemogućnosti da se na duže vreme zadrži ista pozicija. Ovaj obrazac ponašanja može biti posledica simptoma anksioznosti, zloupotrebe supstanci ili izazvan terapijom lekovima.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Akatizija






...Znam da sada zvučim disocirano i čudno, no to je zbog takvog toka misli...


pa o čemu ti pričaš, čovječe, ovo su sve lijekovi za shizofreniju koje si uzimao
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 08:13   #102
Quote:
Ikarus1 kaže: Pogledaj post
Danas sam bio baš kod neurologa da vidi MR i čovjeka sam lijepo pitao i rekao je da mogu imati aptinencijsku krizu od rivotrila
Možeš, naravno. Ali simptomi koje navodiš (halucinacije, nerazlikovanje racionalnog od iracionalnog...) bi (prema mom nestručnom mišljenju) prije bili rezultat povrata psihotičnih simptoma. Pls porazgovaraj o tome sa svojim psihijatrom.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:55   #103
Quote:
Ikarus1 kaže: Pogledaj post
Ja se samo želim skinuti sa rivotrila...
hej, sad ću ti u najkraćim crtama opisati svoje skidanje s Rivotrila (nikako ne preporučujem raditi išta samoinicijativno, već sve u dogovoru s liječnikom).

dakle, ja sam friško skinuta s Rivotrila (niti tjedan dana). prije skidanja sam doživjela apstinencijsku i doktori su mi ozbiljno rekli da se više nikad ne zezam s tim (slučajno sam bila ostala bez lijeka). uglavnom, ta apstinencijska je izgledala jako gadno. naime, tijekom vožnje mi se cesta počela kriviti, mislila sam da ću napraviti nešto suludo, nekontrolirano na cesti. automobili s kojima sam se mimoilazila su mi jako čudno izgledali. svakako, u tom sam se trenutku po prvi put u životu isključila iz prometa jer sam smatrala da sam opasna i za sebe i za druge sudionike u prometu.

nakon te apstinencijske, otišla sam šrinkici i krenula sam sa skidanjem. to je trajalo 6 tjedana. pila sam 2 tbl od 0,5 mg i skidala sam po polovicu tablete svaka 2 tjedna. malo me stabilizirala sad s Prazinama (znam da ih nije neka zabava uzimati, no jako sam se osjetila zarobljenom u toj ovisnosti o Rivotrilu i željela sam pod svaku cijenu izaći iz toga).

svaki danom sam sve bolje i stabilnije. nisam još 100%, ali osjećam da se vraćam sebi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 08.11.2016. at 19:33.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:18   #104
Azz, kolko si dugo prije toga (u kontinuitetu i u kojim dozama) pila Rivotril?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 22:16   #105
varirala sam s dozom, istina, ne mnogo. uzimala sam maksimalno 2 tbl.od 0.5 mg kroz 5 mjeseci. srinkica kaze da sam pretjerano odreagirala na njega.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:22   #106
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
varirala sam s dozom, istina, ne mnogo. uzimala sam maksimalno 2 tbl.od 0.5 mg kroz 5 mjeseci. srinkica kaze da sam pretjerano odreagirala na njega.
stvar vidjenja stvari. prije bismo rekli da si tipicno odregirala.
dobro da nisi dobila epi-napadaj zbog izostanka doze.
to je isto koma, moze izazvati epi-napad u osoba koje nikad nisu imale epilepsiju, ako se preskoci doza nakon duljeg uzimanja

Kad smo kod benzosa, u Velikoj Britaniji otvorena prva klinika na odvikavanje od njih:
http://www.dailymail.co.uk/health/ar...quilisers.html

Quote:
Janet does not look like a drug addict, but her doctors turned her into one
She took benzodiazepines for 13 years and says they made her 'a zombie'
Her story is not uncommon - 12 million patients receive 'benzos' each year
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 00:50   #107
Oprostite što vam se nisam javio prije, tek danas sam se sjetio, jako sam zaboravan pogotovo kada odlučim pokrenuti novo skidanje. Sada idem nekih 2 tjedna opet. Opet ide na veliko jer sam primjetio da moram mnogo vode piti, a to se ne slaže s mojim rasporedom kašnjenja i trčanja za busom i tramvajem
Evo sad par dana znam piti po 4 litre vode (bojim se ali bez toga imam gustu pjenu na ustima) Danas sam recimo dobro jer tokom ovih 3 dana dotakao sam dno, a nakon toga samo mozes ici gore, Mindfulness jako pomaze ali ono prije dok sam mislio da je pomogala je bio samo placebo efekt jer je nisam prilagodio sebi. Jucer sam bas na faksu dozivio nesto slicno napadaju, a prekjucer i jucer navecer imao sam velike zivcane slomove s popriličnom akatizijom, evo danas kada sam putovao na faks imao sam strašne misli nešto št ozovem mogući svjetovi gdje sam već mnogo života proživio i iskustava imao, u biti sanjarenje na afterburnerima -zvuči kao shizo, možda i jest ali moji simptomi počinju tek sa uzimanjem psihofarmaka.
Već kao mali sam imao individualni pristup zbog ADHD-a, pa psiholozima, potom kroz kasniju osnovnu i srednju neobjašnjiv gastritis(iako je baka operirala želudac, a i otac ima problema) pa sam završio u kukuljevićevoj na terapiji, zatim sa genijalnošću Prozaca-odnosno Portala, OKP koji sam imao kao mali došao je do svoje punine u tapkanju, pišem iz jako isprekidanog sjećanja, zbog tog tapkanja sam završio prvi put psihijatrijski hospitaliziran, mislim da 2009. , uopće ne znam što sam pio, bilo je još dva puta i jednom je bilo dok sam se ispovraćao kroz prozor na razgovoru u kukuljevićevoj jer mi nisu dali da izađem na toalet i tako sam na kraju proveo 2-3 tjedna sa crijevnom virozom gdje mi nitko nije htio pomoći, majka se redovito žalila kako im je svima teško bilo s istom virozom kod doktorice. 3 put se ne sjećam. Uglavnom premotavajući do 19 god kada sam se vozio tramvajem na očevo 2 vjenčanje dobio sam napad panike, izašao sam na Trgu bana jelačića i pješke s najjače lupajućim srcem koje se ikada sjećam oteturao do Britanca, još se danas sjećam miješanja boja i isijavanja iz prostora i primanja za zidove i pokušavanja hodanja dok nitko to nije primjetio, sjećam se sebe budale koja je tražila suptilno pomoć iako je izvodila tamo po pločinku i što šire zaobilazila prolaznike da ih ne bi srušila na pod zabunom, i još se ispričavala, jedva sam mumljao tada ) otišao sam na najbliže mjesto gdje sam mogao besplatno dobiti vode, a jedino gdje sam znao je bila Kukuljevićeva stoga sam se došao napiti vode i tada kada sam se spremao otići(iako i tada dezorijentiran)pozvan sam na razgovor, tako da je pozvana hitna jer ja nemam što raditi u Kukuljevićevoj ko 19god - bio mi je preporučen samo pregled. Hitna me je ostavila u Sv. Ivanu tamo su me ispreplašili svim mogućim nebulozama i pristojno mi rekli da ako ne potpišem mogu se iz Jankomira busom vraćati što se njih tiče onako raščupan i oznojen i bez karte, a ni tada nisam baš mogao pričati i vidio sam isijavajuće, kao kad netko ima povišenu temperaturu. TAmo sam s dijagnozom napad panike išao na Muški zatvoreni odjel, gdje sam se stvarno svačega nagledao onak in medias res-iz neba pa u rebra. Tamo sam dobio tu zalastu jer kako sam kasnije(na rebru) saznao Eli Lily proizvodi eliksir koji liječi od Shizofrenije,Shizoafektivnog,Bipolarnog,Depresije, Parkinsonove i mnogih drugih možda i ebolu ako probaju mora da ide dobro kada su u stanju isplatiti milijarde u tužbama. Dobio sam također i Fevarin tada jer sam spomenuo da imam OKP. Ustvari nije baš tako vidio sam neki crveni uredski pribor s natpisom Fevarin pa sam rekao da zanimljivo izgleda pa sam ga tako dobio. I ovdje dolazim do savjeta, već davno sam došao do zaključka psihijatri su kao prodavači životnog osiguranja iako si zadovoljan s trenutnom policom uvjeriti ćete da trebaš novu i bolju. Nikad ne recite svoju dijagnozu nikad ne tražite lijek samo pričajte o osjećajima i što vas muči, ja nikada prije nisam pričao o osjećajima jer mi je to imalo gej konotaciju, pišem gej ne gey, par prijatelja su otvoreni i sretni homoseksualci. Na rebro sam bio primljen preko veze(pregrizao sam svoju averziju prema nepotizmu, a velika je) i bio sam stvarno sretan, pjevušio skoro. Tamo sam dobio xeplion jer je bio posljednji krik tehnike po nahođenju dr. sljedeći dan me dofurao prijatelj s akatizijom i paranojom i vapajima i jecanjem itd. Kada sam se skinuo s toga nakon par tjedana niti isprike sorry što sam se igrao/la Frankensteina, a tebe zamijenio za Adama već je došla Zypadhera 300 pa godinu poslije ili tak 405. Mislim da sam znao koliko je sati kada mi je dr. blagonaklono rekao/la: "šteta što se ne liječiš kod mene privatno tada bih ti mogao/la propisati veću dozu od zakonski propisane ", ovo je valjda nešto najjače što sam ikada čuo
Taj isti dr. mi je propisao 3 puta dnevno 0.5 mg Rivotrila ujutro, popodne i navecer, s tim da sam trebao ujutro trebao popiti i po 2 ako sam htio biti smiren, tako da bi vrtio da sam slušao 4x0.5 mg Rivotrila kroz period od godinu možda više. Jednom sam se požalio kako se ne sjećam prijatelja kao ni djetinjstva, tada sam dobio odgovor što bi se trebao sjećati djetinjstva ni ja ga se ne sjećam(dr. od 50 i više godina) uostalom tvoje djetinjstvo se čini jako loše, bolje je da ga se ne sjećaš. Ne mogu baš tvrditi koliko sam pio Rivotrila zadnjih par mjeseci od 6 ili dalje. ali prije sam pio maksimalno 3x 0.5 kasnije 2x0.5 zbog spavanja, zaboravio sam napomenuti da sam trebao biti ukomiran i sediran jer sam se panično još i dalje bojim smrti. Samo tada nisam bio svjestan činjenice da je tijelo najsigurnije od sebe, a i drugih vanjskih čimbenika kad spava, odnosno pod Alpha i Theta valovima, ne bojim se smrti kao boli iako vjerujem da nije ugodno već ništavila jer to je jedino što čovjek ne može zamisliti, probajte imao sam dosta kontemplacije u samicama, to je nemoguće zamisliti da i netko umre pa vrati se onda je umrla ta prva osoba, a vratila se druga, jer smrt kao smrt znači prestanak postojanja, čim se dogodi pallor mortis, vjernici(htio bih ponovno biti jedan) uvijek mogu zamisliti božansku intervenciju. -- ovdje se vidi moj pravi problem, koji niti jedna terapija nije izliječila, jedino sam odbio ECT, konvulzije nisu zabavne, prvo su izvodili sa predoziranjem inzulinom, a sad s naponom, ne fala. Uostalom ECT je najuspješniji ako ne jedino uspješan na kroničnoj depresiji, i s trudnicama koje ne žele oštetiti plod. U jednoj bolnici ECT se koristi za sve i morao si moliti da ga dobiješ, nije šak niti to toliko opasno koliko opća anestezija, jednom je soba bila zauzeta ili nešto slično pa su na odjelu ispraznili sobu potrpali par njih unutra i jenom po jednom stavljali one crne elektrode na području glave tj. sljepoočica. Ne znam koji je to superman anesteziolog nadgledao više ljudi odjednom na bolničkim krevetima u sobi kako je išao stroj redaljka uz pomoć mišićnih relaksanata, biti anesteziolog nije samo stajati za aparatom, nego vršiti brojne složene izračune katkada i po više sati stoga i nije čudo da se većina njih propije ili završi na opioidima ima članak na ncbi pubmed. Ok sad prekidam ovo je materijal za temu za ispuhivanje a ja sam sad uzrujan jer ovo neko vrijeme pišem i nisam se htio zalaufati, imao sam lijep Zen danas nakon 11:00 i htio bih da tako potraje Uvijek kada se pocnem izjadati mi je gore.
tl;dr imao sam nesto slicno napadaju u Čet, slom u Sri i Čet navečer, danas je doktor koji mi je faks preporučio ako želim psihoterapiju otišao ranije(to nisam napisao prije )
Nisam navodio imena doktora kao niti obiteljske probleme koji su doveli do nekih stvari. Jer mislim da su svi imali pomoć na umu, ne želim nikoga blatiti u slučaju da se stvarno ispostavi da imam shizofreniju, lako moguće jer su se simptomi pojavili u početku 19 kroz 21 nevezano za terapiju, a to je školski primjer kada se to počinje događati.
Zadnja napomena većina misle da sam attention whore ili slično(ja se samo bojim smrti zbog apstinencije), dok ima paranoičnih koji čitaju sve moguće članke. Imajte na umu da moje nuspojave kao i par ljudi koje sam upoznao smo manjina, lijekovi vjerojatno djeluju jer sam upoznao toliko reformiranih ljudi, istina s recidivom ali reformiranih, bio sam tako ljubomoran na njih, s lijekovima se treba imati onaj zdrav razum i slušati svoje tijelo i najvažnije imati potporu. Ovo se obraćam onima paranoičnima koji lurkaju kao što sam i ja, plašili su me s oštećenjem mozga od bolesti na području korteksa, nedavni MR to nije pokazao, uostalom mozak je fantastično neuroplastičan.
Pozz ljudi i sretno s vašim mukama, ova poruka će vjerojatno biti obrisana.
Ikarus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:22   #108
Ako može usporedba od neke stručne osobe na forumu: alprazolam vs. klonazepam vs. diazepam (kod anksioznosti).
- Koji od njih je najviše/najmanje adiktivan, 'štetan' (kod redovite konzumacije)?
- Smiju li se miješati? (ne mislim na popiti odjednom zajedno, nego npr. danas popiti jedan alprazolam, pa tjedan (ili mjesec) dana ništa, pa popiti klonazepam?
- Postoji li na HR tržištu ijedan psihofarmatik a anksiolitičkim djelovanjem koji nije adiktivan, a može se uzeti po potrebi (ne redovito)?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 21:41   #109
iako nisam stručnjak upravo ta tri anksiolitika sam koristila i tila sam postat, o dizepamu sam bila ovisna nekoliko miseci (najviše za nesanicu korišten), pa sam prišla na klonazepam po potrebi na kraju sam misec dana ga skoro svaki dan pila, paralelno sam i sanval svako nekoliko dana koristila, pa sam se tog ostavila 13.10. (pamtim taj datum) i nisam se upće nadala da ću uspit od tog dana bit bez sanvala i rivotrila i (normabela kojeg bi popila kad nebi ništa od tog), degodilo se nenadano. sad pijem alprazolam. na prste jedne ruke mogu nabrojit koliko sam ga puta uzela.
moram priznat u prvo vrime mi je bilo jako teško i tek od nedavno sam sebi došla, ne samo od ljekova nego i problema u kojima sam bila. tila sam reć da se od ljekova za smirenje i spavanje koliko god može triba maknit, uzimat ih samo kad baš baš trebaju, tek sad vidim koliko sam ih manje trebala uzimat, koliko puta sam tribala pretrpit i ne uvlačit se u ovisnost

najveću ovisnost stavra klonazepam
u tolikim razmacima možeš mišat, svejedno pitaj još nekog
to zanje neznam
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 09:53   #110
Quote:
ellizabeta kaže: Pogledaj post
iako nisam stručnjak upravo ta tri anksiolitika sam koristila i tila sam postat, o dizepamu sam bila ovisna nekoliko miseci (najviše za nesanicu korišten), pa sam prišla na klonazepam po potrebi na kraju sam misec dana ga skoro svaki dan pila, paralelno sam i sanval svako nekoliko dana koristila, pa sam se tog ostavila 13.10. (pamtim taj datum) i nisam se upće nadala da ću uspit od tog dana bit bez sanvala i rivotrila i (normabela kojeg bi popila kad nebi ništa od tog), degodilo se nenadano. sad pijem alprazolam. na prste jedne ruke mogu nabrojit koliko sam ga puta uzela.
moram priznat u prvo vrime mi je bilo jako teško i tek od nedavno sam sebi došla, ne samo od ljekova nego i problema u kojima sam bila. tila sam reć da se od ljekova za smirenje i spavanje koliko god može triba maknit, uzimat ih samo kad baš baš trebaju, tek sad vidim koliko sam ih manje trebala uzimat, koliko puta sam tribala pretrpit i ne uvlačit se u ovisnost

najveću ovisnost stavra klonazepam
u tolikim razmacima možeš mišat, svejedno pitaj još nekog
to zanje neznam
Ovo za klonazepam je istina.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 11:47   #111
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ovo za klonazepam je istina.
Znači izbjegavat ga ko vraga Ne znam zašto sam ja mislila da je 'blaži' od alprazolama.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:19   #112
10mg diazepam = 10mg diazepam
10mg diazepam = 0.5mg alprazolam
10mg diazepam = 0.25-0.75mg clonazepam (this may be pretty variable)
10mg diazepam = 1.0mg lorazepam
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 12:18   #113
Dakle ovako, normabel pijem ca.13 godina, ali ne svaki dan, ponekad znam i tri dana zaredom a ponekad, i tjedan dana bez ijednog.
Onako po potrebi sam uzimao. Napetost i tjeskoba u pravilu bi se uvijek smanjila. Spavao sam u pocetku kao malo dijete, ali s vremenom sve krace, isprekidanije, povrsnije, slabije i nekvalitetnije. Postepeno sam naravno morao povecavati dozu. Jedan homeopat mi je rekao da se skidam sa njega jer dugorocno si samo otezavam. Uvrstio sam si biljne cajeve za nesanicu i tjeskobu, razne prirodne pripravke i promjenu ishrane.
Sad vec tri tjedna ne uzimam normabel ali niti ne spavam, ovo je horor...budim se izmoren i iscrpljen ali, borim se jer znam da prolazim apstinencijsku krizu.
Sad pitanje, sto uzimati kako bi si olaksao krizu koju prolazim zbog ustezanja od tog demona normabela, droge koju je moje tijelo ocito dobrano integriralo u svoj kemijski mehanizam?
Kako vi prolazite apstinencijsku krizu i sto uzimate da si olaksate?
Ja sam poceo raditi progresivne misicne relaksacijeske vjezbe disanja prije spavanja, ali i dalje se ne mogu iskljuciti kada navece trebam usnuti.
Mozda da probam melatonin tablete ili nesto slicno?
Vidim nije bas aktivna tema, ne javljate se cesto, ali sam uvjeren da ima onih koji prolaze slicno.
Da li ima netko da se uspjesno skinuo sa benzodiazep.i da vise ne uzima niti po potrebi?
Zahvalan na svakom iskrenom odgovoru.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 20:04   #114
lijek izbora za anksiozne poremecaje je antidepresiv,
ako je vecernji, onda se dobiva 3 u 1 (hipnotik, antidepresiv, anksiolitik).

neki na trzistu>

fluvoksamin (Fevarin) nadoplata 60 kuna
trazodon (Trittico) nadoplata 15 kuna
mirtazapin (Mirzaten, Calixta, Odonazin) bez nadoplate, nuspojava> debljanje, moguce nocne more
agomelatin (Valdoxan) nadoplata 115 kuna

ako je nervoza i kroz dan, moze se ujutro piti 150 mg sulpirida (3x 50 mg kapsula Eglonyla), bolje rasporedjeno u 2 doze (2,1,0 ili 1,2,0)...Za napadaje panike tu je propranolol pola tablete od 40 mg djeluje kao alprazolam (Xanax) ali bez sedacije, navikavanja i ovisnosti... Za teze slucaje anksioznosti i nesanice tu je 1/2 tablete Nozinana od 25 mg, novija i bolja verzija Prazine (manje zatupljuje jer vise smiruje fizicki, a psihicki na posredan nacin).


---

iz prakse...
obicno se kod skidanja od benzodiazepina kako se mice benzodiazepin uvodi stabilizator raspolozenja, najcesce lamotrigin (Lamal, Lamictal, Arvind),
on posredno smanjuje sindrome ustezanja od benzodiazepina koji nastaju kod snizavanja GABAnergika i povecanja koncentracije glutamata...
i naravno lijeci se osnovna bolest.

Koliko puta pacijenti dodju s dijagnozom F13 (ovisnost o benzo) a to je zato sto su ih psihijatri krivo lijecili i nisu lijecili njihovu osnovnu bolest (borderline poremecaj ili BAP)...Ali definitivno, stabilizator pomaze i osobama koje imaju F13, pacijenti ga mogu dobiti na teret HZZOa na sifru F34.0 (ciklotimija) tj promjene raspolozenja.

Program skidanja s benzosa je dug i traje 3 mjeseca u nasoj bolnici. Sve ispod, velika sansa je za recidiv. Potrebno je prolaziti grupe, ici na programe kontrole anksioznosti, psihoterapije, nije to samo reci> ja necu vise uzimati benzo i samo tako...

Najveci problem benzosa je taj sto nuspojave mogu trajati i do 6 mjeseci nakon skidanja (smetnje pamcenja, koncentracije, promjenjen san).
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 26.12.2016. at 20:18.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 00:59   #115
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
lijek izbora za anksiozne poremecaje je antidepresiv,
Koji je lijek izbora za anksioznost, a da nije antidepresiv (jer u mom slučajevu oni izazivaju maniju) niti antipsihotik (ocean nuspojava i moždano propadanje, koje naslućujem činjenicom da sadržaj netom pročitane knjige zaboravim za tri dana, dok sam prije bila genije)?
Ili se zbilja moram preseliti u Finsku?
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 20:37   #116
Zasto u Finsku. Finski psihijatri vole sve psihijatrijske bolesti prvo lijeciti s EKTom.

Fevarin ne uzrokuje maniju (za razliku od Zolofta) jer ima i antimanicno/antipsihoticno djelovanje preko sigma1 receptora.

Metoda izbora lijecenja anksioznosti je KBT.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:25   #117
Unistava li xanax mozak nakon par dana uzastopnog uzimanja?
Osjecam da mi mozak nekako drugacije radi, pa me zanima moze li ovo biti razlog?
Dakle prvi put sam ga popila prije otprilike tjedan dana i nastavila ga piti par dana uzastopno.

Inace se s anksioznoscu borim bez benzica. Lorsilan sam koristila malo vise od 2 godine svaki dan, no prestala sam u lipnju 2015.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 18:50   #118
Ne znam jel pod ovo spada Risperidon. Nikako ne valja, barem meni.
Odkako me je skinulo sa Metotena i prebacilo na Prosperu, pucam, ludim.
Imam ruznih misli, svakakvih.

Imo sam i prije i pucao sam zbog siromastva,

Jos ne idem psihijatru nikako. Nisam bio ima vise od pola godine.
Stara psihijatrici ovo rekla al nista psihijatrica.

Ne moze nista ni da hoce. Tenderska nabavka lijekova, stede na budzetu itd.

Pozdrav.

PS. Ovaj Metoten je kod vas Moditen i mislim da je Flufanazin tako nekako sastojak.

Apaurin normala, malo uspori jer ga sada ranije prije spavanja uzimam, a uspava onako, a nekad ne, zavisno od mene, nekad mi se spava, nekad ne.

PPS. Molim ne odmah napast jer je post ovakav, lud. Nekako nema smisla. Jbg kad sam takav, besmislen.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:23   #119
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ne znam jel pod ovo spada Risperidon. Nikako ne valja, barem meni.
Odkako me je skinulo sa Metotena i prebacilo na Prosperu, pucam, ludim.
Imam ruznih misli, svakakvih.

Imo sam i prije i pucao sam zbog siromastva,

Jos ne idem psihijatru nikako. Nisam bio ima vise od pola godine.
Stara psihijatrici ovo rekla al nista psihijatrica.

Ne moze nista ni da hoce. Tenderska nabavka lijekova, stede na budzetu itd.

Pozdrav.

PS. Ovaj Metoten je kod vas Moditen i mislim da je Flufanazin tako nekako sastojak.

Apaurin normala, malo uspori jer ga sada ranije prije spavanja uzimam, a uspava onako, a nekad ne, zavisno od mene, nekad mi se spava, nekad ne.

PPS. Molim ne odmah napast jer je post ovakav, lud. Nekako nema smisla. Jbg kad sam takav, besmislen.
ovo tvoje su sve antipsihotici za liječenje shizofrenije
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 21:18   #120
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ovo tvoje su sve antipsihotici za liječenje shizofrenije
Ma da mi barem puknu sizofreniju pa da dobijem socijalnu pomoc ako vec ne mogu invalidninu.

Ali nista nece da puknu. Pukli samo F 23 iako nisam imo halucinacije nikad.

Jesam imao delirijum ili mozda deluziju pa cak i jedno i drugo mozda ali nisam imo halucinacije niti ih imam. Jesam ono lud, puknut, opicen. Imam neobicna i cudna razmisljanja itd. ali nemam halucinacije.

Kljukaju me pogresnom terapijom vec 5 godina skoro.

Bio bolestan i uzimo kafetin koji mi ne pase, imam nesto neku netoleranciju na njega, tesko ga tijelo ili brzo ga u nesto pretvori, neka rijetka pojava u ljudi.

Tad puko zbog bolesti, kafetina kojeg sam uzimo za bolove previse, zbog kojeg mi je morfij nadzen u urinu, i zbog svega ostaloga, bijede, fukarnosti.

Da bar hoce puknit sizofreniju pa da probam neka prava ostvarit, barem da imam novca za opremu ili izlazak.

Sad nemam nista, zbog toga i pucam i razboli se.

Pozdrav.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.