Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2005., 13:26   #21
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Nisu nista izmjenili,jer postojo originalni dokument pisan od vidilice.Prorocanstvo kako se tumaci je vezano uz papu i polozaj katolicke crkve,koja ce navodno nakon smrti nekog pape dobiti laznog papu koji ce odvesti crkvu u propast.U medjuvremenu ce maltretirati svijet krscane,svecenike i redovnike te ih muciti i ubijati.
Pozlatile ti se riječi..
Thagirion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 05:44   #22
Quote:
Khonsu kaže:
Jedino što dinosaurusu kao što je crkva ozbiljno prijeti je globalno duhovno sazrijevanje, a to ni Rantziger da uskrsne cijelu pokojnu španjolsku inkviziciju nebi uspio spriječiti
Riječ je o Fatimskim tajnama zar ne? One su uvijek otkrivane u vrijeme i na način, da otkrivaju ono što se već u svijetu dogodilo.

Zašto se majke božje uvijek ukazuju neukim jadnim pastiricama u nekom kamenjaru? Zašto ta djeca opisuju odjeću i arsenal anđela, odjeću i kontakt poruku MB na način opisa i govora zanesenog njihovog vjeroučitelja?
__________________
La vraie musique est entre les notes.
W.A Mozart
Otton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 03:20   #23
ako je tajna onda je tajna.
a odkud ti to da je to treća tajna, koje su prve dvije?

Ako znaš i prve dvije tajne, onda si ti neki poseban lik ili si posebna varalica!

Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 07:37   #24
Quote:
Otton kaže: Pogledaj post
Riječ je o Fatimskim tajnama zar ne? One su uvijek otkrivane u vrijeme i na način, da otkrivaju ono što se već u svijetu dogodilo.

Zašto se majke božje uvijek ukazuju neukim jadnim pastiricama u nekom kamenjaru? Zašto ta djeca opisuju odjeću i arsenal anđela, odjeću i kontakt poruku MB na način opisa i govora zanesenog njihovog vjeroučitelja?
Majka Božja ukazuje se onome kojemu je srce otvoreno, jedino takvi mogu čuti, a to nema veze sa obrazovanjem.
Zašto u kamenjaru - ja pitam zašto ne - Bog je svuda oko nas, što bi trebalo da se ukaže u dvorcu?
Smisao zadnje tvoje rečenice ne razumijem najbolje, ali oni koji opisuju svoje viđenje, čine to nadahnuti Duhom Svetim, pa da bi mi ostali shvatili poruke moramo u najmanju ruku vjerovati u Njegovo postojanje.
bolidcura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:31   #25
Quote:
Otton kaže: Pogledaj post
Riječ je o Fatimskim tajnama zar ne? One su uvijek otkrivane u vrijeme i na način, da otkrivaju ono što se već u svijetu dogodilo.

Zašto se majke božje uvijek ukazuju neukim jadnim pastiricama u nekom kamenjaru? Zašto ta djeca opisuju odjeću i arsenal anđela, odjeću i kontakt poruku MB na način opisa i govora zanesenog njihovog vjeroučitelja?
...ili, da se nadovežem, zašto su ukazivanja uvijek nekakve nemušte poludelirične halucinacije? Zašto, recimo, ne sadrže upute o lijeku protiv raka ili side? Obavijest gdje se nalaze naseljivi planeti? Upute za izradu kvantnog računala, ili barem potvrdu da ga je moguće napraviti? Ili barem upozorenje o opasnostima još nezamislivima u vrijeme viđenja, npr. o terminator-sjemenu?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:35   #26
Quote:
Planewalker kaže: Pogledaj post
Izvor ti je zbilja vjerodostojan. Fundamentalistički protestantić koji je ono malo bodova stekao pozivima na genocid Iraca (AKA "katolika") u sjevernoj Irskoj, među tupavim sljedbenicima za koje je najokorjeliji četnik sveučilišni profesor.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:40   #27
Quote:
bolidcura kaže: Pogledaj post
Majka Božja ukazuje se onome kojemu je srce otvoreno, jedino takvi mogu čuti, a to nema veze sa obrazovanjem.
Čudna li čuda, ispada da je vjerojatnost otvorenog srca obratno razmjerna obrazovanju. Zanimljivo...

Quote:
bolidcura kaže: Pogledaj post
Zašto u kamenjaru - ja pitam zašto ne - Bog je svuda oko nas, što bi trebalo da se ukaže u dvorcu?
Ako je svuda ako nas, zašto ne? I zašto se uvijek, ama baš uvijek, ukazuje na nekim nedostupnim mjestima, a ama baš nikad na, recimo, Jelačić-placu ili pred Zagrepčankom? Kaj nije svuda oko nas?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:08   #28
neki dan mi neka jehovka na trgu kaže da zna tajnu sudnjeg dana, jel to ima veze s ovim?
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:05   #29
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
neki dan mi neka jehovka na trgu kaže da zna tajnu sudnjeg dana, jel to ima veze s ovim?
Ako pitanje nije retoricko onda mislim da si zalutao.
Ja mislim da je Crkva prenijela tajne kako su ih vidioci primili, a razlozi cuvanja istih su vidjelica koja je rekla da se tajne ne smiju objaviti dok se ne ostvare.
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:11   #30
El Fatihe jel ima kakve poveznice između ovog mjesta ukazanja i Muhamedove kćerke?
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:21   #31
Quote:
bozanstvena333 kaže: Pogledaj post
Sad kad je religija komunizam pala,svi prijasnji komunisti,sad toboz socijalisti nemaju drugog posla neg optuzivati krscane.
Velika većina tih dupelizaca se uvukla po krov majčice crkve. Dovoljno je pogledati oko sebe. Što dalje dodati, ništa!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:21   #32
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
El Fatihe jel ima kakve poveznice između ovog mjesta ukazanja i Muhamedove kćerke?
Nema
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 12:11   #33
Tzv. gospina ukazanja spadaju pod privatnu objavu i bez obzira što ih crkva priznala, nijedan vjernik nije dužan u to vjerovati.
Ja, da se blago izrazim, uopće ne vjerujem u ta ukazanja, bez obzira što sam katolik.
To su meni sve neka mutna posla: ako je bog htio nešto poručiti ljudima preko neke vidjelice, onda bi to i jasno poručio, a ne da se ovako igramo skrivača i tumača, koji će to papa umrijeti, da li se misli na komunizam ili na nešto treće i koješta još.
Kakve su to poruke? To je čista ezoterija. Ja znam nešto što ti ne znaš, ali ti još ne smijem reči!
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 13:57   #34
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Tzv. gospina ukazanja spadaju pod privatnu objavu i bez obzira što ih crkva priznala, nijedan vjernik nije dužan u to vjerovati.
Ja, da se blago izrazim, uopće ne vjerujem u ta ukazanja, bez obzira što sam katolik.
To su meni sve neka mutna posla: ako je bog htio nešto poručiti ljudima preko neke vidjelice, onda bi to i jasno poručio, a ne da se ovako igramo skrivača i tumača, koji će to papa umrijeti, da li se misli na komunizam ili na nešto treće i koješta još.
Kakve su to poruke? To je čista ezoterija. Ja znam nešto što ti ne znaš, ali ti još ne smijem reči!
Crkva ne priznaje, nego dopušta mogućim. Ostalo sve potpisujem.
Ako je Isus, po katolicima, posljednji i savršeni prorok; u njemu nam je Bog rekao sve što nam je imao reći. Čemu onda još zagonetnih objava? Jel nije sve rečeno?

Kad smo kod Fatime, meni je zanimljiviji onaj dio u kojemu se onih 70 000 ljudi vraća natrag s mjesta viđenja, nego same tajne.
Kad si već spomenuo ezoteriju: ona bi zapravo trebala biti potpuna suprotnost kršćanstvu. A razna ukazanja su upravo ezoterična. Ili je možda stvar o biserju pred svinjama?
__________________
MOJ DOM JE HRVATSKA
Prof. Samba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 18:56   #35
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post
Čudna li čuda, ispada da je vjerojatnost otvorenog srca obratno razmjerna obrazovanju. Zanimljivo...



Ako je svuda ako nas, zašto ne? I zašto se uvijek, ama baš uvijek, ukazuje na nekim nedostupnim mjestima, a ama baš nikad na, recimo, Jelačić-placu ili pred Zagrepčankom? Kaj nije svuda oko nas?

Očigledno to tako ispada u tvojoj glavi.
Ja nisam otvoreno srce i stupanj obrazovanja stavila u nužnu vezu, tako da si matematičkim odnosom 2 pojma i dalje čačkaj glavu sam.

Minsc, Bog je svuda oko nas, stvar je toga da Ga mi pritisnuti kojekakvim stvarima, utjecajem drugih ljudi, začahureni u svojim strahovima ne želimo vidjeti ili mislimo da to nismo u stanju. Ili se čak zavaravamo da postoji nešto ljepše od Njega.
Pred Zagrepčankom, Jelačić-placem kako spominješ i pitaš se zašto ne tamo, ja ću ti reći da je Bog gentlman, on ne ulazi sam, čeka da mu se otvore vrata. Sretnicima koji su pustili Boga da osvane u njihovim srcima, on se ukazuje svakodnevno na svim mogućim mjestima i kroz najrazličitije ljude.
Gora, obala, caffe, trg, šuma ...svuda je. I svuda Ga možemo sresti ako to želimo.
bolidcura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:46   #36
Prva dva dijela tajne su nam poznata od 1941. Prvi dio je sadržavao viđenje pakla, a drugi se odnosi na pobožnost Prečistom Srcu Marijinu za spas grešnika iz pakla. Treći dio, po riječima sestre Lucije, prikazuje viziju “Biskupa obučenog u bijelo”, (papa), koji moli za sve vjerne, hodajući teško prema križu koji se nalazi na brdu između tjelesa mučenika (biskupi, svećenici, redovnici, redovnice i brojni laici), pada na zemlju kao mrtav pod pucnjevima vatrenog oružja.

Ova vizija se očito odnosi na borbu ateističkih sistema protiv Crkve, i opisuje patnju svjedoka vjere posljednjeg stoljeća drugog tisućljeća.

Djeca su vidjela također jednog anđela sa vatrenim mačem, koji je stajao sa Gospine lijeve strane. Sjaj koji je izbijao iz Gospe imao je snagu ugasiti vatru koja je izlazila iz Anđelovog mača. Radi se o poučljivoj viziji koja nam govori o snazi Marijinog zagovora i koji nas otvara nadi u Božje milosrđe, koje želi oprostiti i spasiti ljude.

Druga poučljiva vizija je ona, koja vidi anđele, koji pod mukama križa, skupljaju krv mučenika i natapaju duše koje se približavaju Bogu. Krv Kristova i krv mučenika shvaćene su zajedno. Oni u svome tijelu dopunjuju ono što nedostaje Kristovim mukama (usp. Kol 1, 24).

U tajni poslije nalazimo zadnju ključnu riječ: “Na kraju će moje Bezgrešno srce pobijediti”.

Velik je “znak” koji nam daje Bog. Žena zemaljskog raja, majka podno Križa, žena obučena u sunce koja se naginje nad čovječanstvo, njeguje rane, tješi patnje, pomaže i podržava u oporom hodu prema “Brdu spasenja”, i na kraju ostvarit će ispunjenje Kristove pobjede u borbi protiv zla .

Ovim malim izvještajima o fatimskim događanjima pozvani smo da o njima ozbiljno razmislimo i zapitamo se nad svojim življenjem Boga. Posebno danas u doba vjerske klonulosti mnogih, grijeh je zlo razlog vječne propasti i izvor svih jada u našem nesređenom svijetu.

Gospina poruka je poziv na molitvu i na žrtvu kao neizbježivi postulat kršćanskog života. Stoga, predajmo se Mariji koja je primila od Boga obećanja pobjede dobra nad zlim, ljubav nad mržnjom i nad sotonom koji je vječni neprijatelj čovjekov.



Zašto se Bezgrešna ukazala u Fatimi?
Da potrese savjest čitavoga čovječanstva. Obratila se grešnicima i pravednicima i to s dvostrukim ciljem: da spasi duše i donese mir svijetu. Ražalila se nad našom dvostrukom tragedijom: nad vječnom propašću mnogih duša, koje se ruše u pakao i nad paklom nemira, koji se nadvio nad čovječanstvom. Da spriječi jedno i drugo, istupila je s konkretnim zahtjevima. Od grešnika traži iskreno pokajanje, promjenu života, povratak napuštenom i prezrenom Bogu. Od pravednika traži molitve i žrtve za grešnike, kao zadovoljštinu povrijeđenom Srcu Božjemu, i pobožnost njezinom Bezgrešnom Srcu.

U Fatimi je Bezgrešna od djece tražila da mole krunicu svaki dan, da se žrtvuju za obraćenje grešnika.
boka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 23:31   #37
Ja mislim da treća tajna, barem onako kako je objavljena, nije kompletna, ili je izmijenjena.
Činjenica je da je crkva i njene vođe počinila mnoga zla kroz dugu povijest svog postojanja, činjenica je da nije pobuđivala svoje vjernike na proučavanje i spoznaju nego je uvijek nudila/servirala instant tumačenja. I dok bi se to djelomično moglo opravdati za vremena u kojima je većina puka bila nepismena, nikako se ne može opravdati za zadnjih 100 godina.
Crkva se po meni odavno vodi nekim svojim (ljudskim) interesima, usudio bih se reći da je izdala Boga.
Kako objasniti prirodu prve dvije fatimske tajne koje su posve jasne, naspram treće koja je kodirana simbolikom poput Otkrivenja. Kako objasniti da je objavljena tek 2000, a vidjelica Lucia je više puta inzistirala da se tajna treba objaviti nakon 1960, kako je to Gospa naložila.

Našao sam jedan zanimljiv tekst, ne znam kako da ga komentiram, evo pa pročitajte:
********************************
AFRIČKI AVATARI I TREĆA FATIMSKA TAJNA
------------------------------
DUHOVNOST NOVOG VREMENA
Pripremila: Vesna Kučera-Terzić
------------------------------

VATIKAN I AVATAR

Godine 1962., dvije godine nakon sudbonosnog datuma kada je Vatikan prema uputama trebao objelodaniti Treću fatimsku tajnu, Ivan XXIII je pročitao poruku, sačuvao tajnu i vrlo vjerojatno poslao svoje izaslanike Simeonu Tokou. Zašto?

Sljedbenici Simeona Tokoa bili su posebno zbunjeni otkrićem da je papa Ivan XXIII hitno poslao svoja dva najviša izaslanika u Angolu kako bi se s njim susreli i uručili mu osobnu poruku Pape. Jedan od izaslanika nesrećom se razbolio od dizenterije po dolasku u Luandu i završio u bolnici. Simeon Toko je primio drugoga koji mu je tada rekao: "Ja sam izaslanik pape Ivana XXIII. On je mene i mojeg kolegu osobno ovlastio da dođemo i postavimo vam jedno jedino pitanje: Tko ste vi?"

Podsjetimo se da se sve to događa 1962. godine, dvije godine nakon sudbonosnog datuma kada je Vatikan prema uputama trebao objelodaniti Treću fatimsku tajnu. Ivan XXIII je pročitao poruku, sačuvao tajnu i vrlo vjerojatno poslao svoje izaslanike Simeonu Tokou sa osjećajem klonuća u srcu.

Simeon Toko je odgovorio: "Zapanjen sam da je osoba toliko visokog ranga kao što je to Papa dovoljno zainteresiran za moje postojanje te vas je uputio na putovanje od 8000 kilometara samo kako biste me upoznali. Odgovor koji biste trebali dati svome učitelju u moje ime nalazi se u biblijskom tekstu, u Mateju 11:2-6."

Stavimo se sada u poziciju Pape Ivana XXIII dok je čitao tekst kojeg mu je preporučio Toko:
Kad Ivan u tamnici ču za Kristova djela, posla učenike svoje da ga pitaju: "Jesi li ti onaj koji ima doći, ili da drugoga čekamo?" Isus im odgovori: "Idite i javite Ivanu što čujete i vidite! Slijepi progledaju, hromi hodaju, gubavi se čiste, gluhi čuju, mrtvi ustaju, siromasima se propovijeda Radosna vijest. Blago onomu tko se zbog mene ne pokoleba!"
(Matej 11:2-6)

Koristeći se kratkim biblijskim citatom Simeon Toko je Papi Ivanu XXIII pojasnio da je ono što je Papa pronašao u bilješci koju je zapisala Lucia dos Santos bila istina. Doista, nekadašnji kardinal Roncalli mogao je kao papa odabrati bilo koje ime, ali on je odabrao ime Ivan, tako da se sada tekst Mateja kojeg mu je Simeon Toko poslao na čitanje imenom obraćao izravno njemu.

Prestrašivši se onoga koji sada živi među najprezrenijim narodom na Zemlji, Papa je stupio u kontakt sa portugalskim diktatorom Antoniom de Salazarom. 18. srpnja 1962. godine Simeon Toko je ponovno bio uhapšen i deportiran, ovaj puta ne u neki udaljeni predio njegove rodne Angole već u Portugal, gdje je njegovo unaprijed očekivano rođenje bilo najavljeno 1917. godine u Fatimi. Svaki puta kada se spomene Portugal, Tom Dark, novinar magazina NEXUS koji je prvi na Zapadu pisao o afričkom Avataru, napomene kako tokoisti tvrde da je istinska Treća fatimska tajna zapravo objava da se Krist vratio na zemlju u obliku Simeona Tokoa. Ali epizoda koja slijedi uistinu je nevjerojatna. Stoga je bez komentara prenosimo iz već spomenute knjige "Istinska Treća fatimska tajna i povratak Krista" Melo Nzeyita Josiasa. Autor naime tvrdi sljedeće:

Zrakoplov portugalske zračene kompanije čekao je Simeona Tokoa kako bi ga deportirali u Portugal. Imao je vrhunsku telekomunikaciju i sustave navigacije. U zrakoplovu su se nalazili katolički svećenik i pripadnici Salazarove tajne policije, PIDE, te pilot i kopilot. Njihova misija bila je letjeti preko Atlantskog oceana i, nakon otprilike jednog sata leta, gurnuti Simeona Tokoa iz aviona u duboko more. Isti takav neljudski postupak koristila je argentinska vojska u godinama koje su uslijedile protiv svojih političkih protivnika. Navodno je katolički svećenik bio doveden na avion kako bi molitvom nastojao spriječiti magične moći Afrikanca. Međutim, ovaj vješto planiran projekt se izjalovio.

Onog trenutka kada su se agenti PIDE ustali kako bi ga obuzdali i izvršili ubojstvo, Simeon Toko se pridigao iz sjedala i naredio zrakoplovu da stane. Zrakoplov se zaustavio usred leta! Stajao je mirno i nije se micao niti naprijed, niti nazad, nije se uzdizao niti padao. Posadu je uhvatila panika. Svećenik je jedva disao i promuklim glasom, zadihano i u očaju izgovarao molitve. Svi su oni počeli zaklinjati preto-a (portugalski ponižavajući izraz u značenju "crnčuga") za milost. Simeon je podigao oči i ruke prema nebu i nakon kratke molitve naredio da se zrakoplov ponovno pokrene. I uistinu, zrakoplov se odjednom počeo kretati.

Simeon Toko je sam pričao ovu priču. Skeptike želimo podsjetiti da autoritet naših znanosti ne određuje što je sve moguće na Zemlji ili na Nebu. Ista ta osoba je, prije 2000 godina, zaustavila oluju na moru radi skupine prestrašenih ribara. On je također hodao po površini vode i nadahnuo Sunce da tka i veselo pleše u Fatimi.

SIMEON PREŽIVLJAVA MORBIDNI EKSPERIMENT
Kao "politički zatvorenik u progonstvu" Simeon Toko je bio lišen svih ljudskih prava. U knjizi su opisani brojni pokušaji ubojstva njegovog tijela. Na primjer onaj za vrijeme prisilnog boravka u Ponta Delgadi, u Archipelago of the Azores. Tamo mu je bio dodijeljen svakodnevni posao održavanja svjetionika.

Dona Laurinda Zaza je vate/izgovara se "vah-tay"/, proročica, medij u transu, današnjih Tokoovih sljedbenika. Ona je svjedok priče koja slijedi. Simeon Toko je kasnije potvrdio činjenice ovog događaja i otkrio fizičke povrede koje su načinili liječnici. Tisuće ljudi su tijekom godina vidjele taj ožiljak na njegovim grudima. "Kroz taj ožiljak ste gotovo mogli vidjeti Tokoovo srce kako kuca u grudima; neizdrživ prizor," rekla je dona Laurinda.

Ova priča se odnosi na najznačajniji pokušaj ovih zapanjujuće zavedenih ljudi da ubiju Simeona Tokoa prema naredbama diktatora Antonia de Salazara. Ovaj pokušaj, koji bi se smatrao "ubojstvom prvog stupnja" da je žrtva bio netko drugi, dogodio se kratko prije njegovog povratka na slobodu, u srpnju 1974. godine.

Neki portugalski liječnik čitao je bilješke o Tokoovoj navodnoj "nepobjedivosti" i pozvao je nekolicinu liječnika iz čitave Europe da nad njim izvrše operaciju, autopsiju, pod izgovorom da će odstraniti tumor iz njegovih grudiju. Liječnici su ga odveli u lokalnu civilnu bolnicu.
Položili su ga na stol za operaciju, zarezali nazupčanu, smrtonosnu ranu Lijevo od sredine njegovih grudi, posegnuli u prsnu šupljinu i izvadili mu srce koje je još uvijek kucalo. Aortu i ostale arterije presjekli su skalpelom i odstranili mu srce. Simeon je ležao mrtav, a tijelo mu je bilo prekriveno toplom krvlju koja je prskala iz njegovog srca i grudi.

Liječnici su bacili srce Simeona Tokoa u metalnu posudu i odnijeli ga u laboratorij u drugoj prostoriji. Na njemu su vršili različita ispitivanja, a da ni sami nisu znali što su očekivali naći. Naprave, mikroskopi i ispitivanja pokazala su da srce Simeona Tokoa ni po čemu nije fizički neobično i nenormalno Liječnici su zaključili da ovaj ukradeni organ nije mogao biti izvorom njegove nepovredivosti.

Liječnici su u tom sablasnom eksperimentu nesumnjivo ubili ovog čovjeka, ali, na njihov užas i zapanjenost, Simeon Toko je oživio na operacijskom stolu! Njegovo tijelo bez srca pomicalo se vlastitom voljom. Otvorio je oči, sjeo i pogledao ih, a na grudima mu je zjapila rana kojom su ga tako ležerno ubili. "Zašto me tako progonite?" rekao im je. "Vratite mi moje srce!"

Naš izvor informacija o afričkom avataru, Tom Dark, nije odolio posumnjati u ovu priču i u jednom osvrtu u Nexusu napisao je: Ukoliko i postoje dostupne medicinske bilješke koje bi mogle potvrditi ovaj događaj, one trenutno nisu u mom posjedu, ali bih ih volio vidjeti. Svi mi uključeni u ovom projektu ovdje u SAD-u smatramo se, najblaže rečeno, "nevjernim Tomama"; međutim, priče svjedoka i sljedbenika podržavaju našu očaranost.

Ali ova nevjerojatna priča teče dalje. Pater Josias opisuje što se potom dogodilo:

Za sada ćemo se suzdržati od izvještavanja o mnogim drugim značajnim događajima istog tog dana. Možemo vam, međutim, reći da je u onom trenutku kada mu je bilo oduzeto srce Simeon Toko odlučio zadati konačni udarac portugalskoj kolonijalnoj moći i vladavini nad Angolom. Vratio se u svoju rodnu Angolu 31. kolovoza 1974., pun pouzdanja da će se njegove riječi ispuniti. Godinu dana kasnije, 11. studenog 1975. godine Angola je stekla neovisnost od Portugala.

SMRT PO IZBORU
U noći 31. prosinca 1983. na 1. siječnja 1984., kada su mediji objavili smrt Simeona Tokoa, nebo nad Luandom bilo je ispunjeno udarcima groma gotovo seizmičke snage i preplavljeno žestokom kišom. Na tom području već nekoliko godina nije bilo kiša. Meteorolozi su bili zbunjeni. Kiša je padala tri dana bez prekida. Ovaj događaj se pripisivao govorkanjima koja su pratila smrt ovog velikog proroka.

Izvjesnog političara smatrali su jednim od najčvršćih ljudi koji su okruživali Netoa, predsjednika Republike Angole. Često su ga zvali u delikatne i povjerljive misije. Portugalci protiv kojih se borio u 14-godišnjem ratu za oslobođenje svoje zemlje mogli bi o njemu reći mnogo toga. Njegovo ime je izazivalo bojazan i strahopoštovanje. On je vodio pokret otpora čija je specijalnost bila odsijecanje glava uz pomoć catana (mačeta). Taj čovjek bio je jedan od vojnih oficira predsjednika Netoa: zapovjednik Paiva.

Čuvši vijest o smrti Simeona Tokoa, Paiva je požurio na mjesto na kojem je bilo izloženo tijelo. Probijao se kroz gužvu desetaka tisuća ljudi. Vidjevši ga, bio je zapanjen. Stajao je i promatrao Simeonovo tijelo i htio je govoriti.

Izjavio je: "Nije istina da je Simeon Toko mrtav, jer on je nepovrediv!"

Iznošenje takvog javnog priznanja bilo je očigledno inkriminirajuće. Sedam godina prije toga zapovjedniku Paivai je naređeno da jednom zauvijek ubije Simeona Tokoa. Pred okupljenima je rekao da su on i njegovi ljudi upravo to i učinili. Oteli su Simeona Tokoa i odveli ga na neko tajno mjesto; kada su stigli, Paiva ga je metodički masakrirao, kao što bi otpremnik mesa učinio sa životinjskim truplom; odrezao je Simeonovu glavu, zatim ruke i noge, odvojio grudni koš od trbuha. Masakrirano tijelo je ugurao u veliku vreću, zavezao vrh užetom i sakrio ga na tajnom mjestu. Tri dana kasnije doveo je pomagače kako bi uzeli vreću, odnijeli ju do oceana i bacili je morskim psima.

No, vreća je u međuvremenu nestala. Ljudi su se počeli prepirati o mjestu na kojem su je ostavili. Odjednom, usred njihovog prepiranja o tome tko ju je mogao maknuti, glasove im je zasjenio glas koji je, prema njihovom opisu, zvučao poput "šuma velikih voda" (Otkrivenje 1.15): "Tko ste vi što me tražite? Ja sam ovdje!" Tamo je dostojanstveno stajao Simeon Toko, glavom. Ljudi su odjurili vičući "E o Deus, e o Deus!" što znači "On je Bog, On je Bog!"

Paivinov masakr bio je posljednji pokušaj u kojem se bilo tko usudio dirnuti Simeona Tokoa. Sada, kada je tijelo Simeona ležalo napušteno od svog vlasnika, po vlastitom izboru, Paiva je odbio povjerovati.
*****************************************

A našao sam vrlo zanimljiv dokument koji također govori o trećej fatimskoj tajni, nažalost nisam našao prijevod, a to je pozamašno za čitanje na engleskom
http://www.devilsfinalbattle.com/content2.htm
Ako netko ima to prevedeno...
StefG320 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 08:05   #38
Šta reći na ovo?! Lijepa priča. Vjerovatno u duhu tamošnjih tradicionalnosti da se i ovakvim stvarima pripišu Božanske prisutnosti! U svakom slučaju veoma interesantno štivo. No Gospod Isus je jedan i jedini, sve ostalo .....ma nema potrebe ni komentirati sve to, lijep pozdrav i mir Božji da je sa svima vama!!!
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:40   #39
Quote:
StefG320 kaže: Pogledaj post
...Tamo je dostojanstveno stajao Simeon Toko, glavom. Ljudi su odjurili vičući "E o Deus, e o Deus!" što znači "On je Bog, On je Bog!"..
Da da, sad je zapravo sve jasno sa ovime što je napisano! Isto tako što traži i đavo od ljudi da ga uzveličaju i da ga proglase bogom. Ali BOG je jedan a ljudskoj mašti nikad kraja, nigdje granica bezumlja u koju su spremni srljati i po cjenu gubitka svoje duše...
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 21:12   #40
Quote:
Rapifen kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da se radi o nečemu sasvim drugom. Da je to zapravo upozorenje Crkvi da ne tjera svoju politiku već da propagira vjeru, ljubav, mir, da uvažava različitost jer bi se u protivnom moglo dogoditi nešto poput onoga gore opisanog. Što vi mislite?
Ajde budi tako dobar pa mi potkrijepi ovo svoje stajalište !?

Odakle ti ovaj zaključak ?
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.