Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 12:12   #61
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Tvoja frizerka ima malo mušterija naspram mojeg frizera.
Ona radi sama, radnja joj nije na nekom dobrom mjestu , a u kvartu ima još deset frizerki. Samo 200 m dalje je ulica sa 4 frizeraja na 50 m dužine.
A tu stanuje par tisuća ljudi.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:21   #62
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Točno, ali moraš znati da taj svaki npr. vodoinstalater poslije radnog vremena bez problema radi fuš posao kao što mene zovu odraditi neke električarske poslove.
Mjesečno znam zaraditi barem još pola plaće
Znam ali i netko sa fax-om može raditi dodatni posao, ne mora nužno ni biti u njegovoj struci. Da se može uspoređivati treba uzeti fax vs. non fax djelatnika ili poduzetnika a ne međusobno.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:28   #63
Ako ne vidiš dalje od kako ti kažeš najfinijih restorana,skupocjenih auta i kučerina,najbolje se fino baci u kriminal pa nisi budala da se obrazuješ..
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:28   #64
TSCHOBI !

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ta/777438.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ta/782071.aspx

http://vinarija-cobankovic.hr/uns_de.html

http://www.vecernji.hr/hrvatska/coba...juje-me-599869

diplomirani inzinjer poljoprivrede :

http://hr.wikipedia.org/wiki/Petar_%C4%8Cobankovi%C4%87


dakle uz diplomu fali jos samo "jedna zlica vegete" u obliku ministarske fotelje. mislim, ja bi to tako, ne bi ja bas crncio mnoho osim ovog guljenja krompira to i nije neki problem. znaci tacno ti kazu baja odgulis 2 tone ili 15 tona i milioner si i tako brate ! a ne bice bice pa nikad. faca je cobankovic, kilikeras, bar za ovo nase podneblje. uzeo je sebi fino, malo se smarao sa onim idiotima iz hdza, malo sa idiotskim hrvatskim narodom, obezbjedio djecu za iduce tri generacije i boli ga uvo.

e sad...nesto me kopka.....jel on to sve naucio na faksu ili negdje drugo ? di se "to" nauci ?
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:49   #65
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Točno, ali moraš znati da taj svaki npr. vodoinstalater poslije radnog vremena bez problema radi fuš posao kao što mene zovu odraditi neke električarske poslove.
Mjesečno znam zaraditi barem još pola plaće
Normalno, ti vjerovatno radiš kao ovaj sin ovdje. A ne otac !

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...6&postcount=17


Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
TSCHOBI !

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ta/777438.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ta/782071.aspx

http://vinarija-cobankovic.hr/uns_de.html

http://www.vecernji.hr/hrvatska/coba...juje-me-599869

diplomirani inzinjer poljoprivrede :

http://hr.wikipedia.org/wiki/Petar_%C4%8Cobankovi%C4%87


dakle uz diplomu fali jos samo "jedna zlica vegete" u obliku ministarske fotelje. mislim, ja bi to tako, ne bi ja bas crncio mnoho osim ovog guljenja krompira to i nije neki problem. znaci tacno ti kazu baja odgulis 2 tone ili 15 tona i milioner si i tako brate ! a ne bice bice pa nikad. faca je cobankovic, kilikeras, bar za ovo nase podneblje. uzeo je sebi fino, malo se smarao sa onim idiotima iz hdza, malo sa idiotskim hrvatskim narodom, obezbjedio djecu za iduce tri generacije i boli ga uvo.

e sad...nesto me kopka.....jel on to sve naucio na faksu ili negdje drugo ? di se "to" nauci ?
To se zove stručno životna politička škola !!

Ja znam dvojicu uspješnih vinara sa srednjom školom :

http://www.zadarskilist.hr/clanci/10...se-lipo-smijen
Glavna faca koja se nama lijepo smije je invalid rada iz firme gdje radim.
Čovjek je jako sposoban iako iam 4 razreda srednje škole. A sposobnost se vidi u tome da je dobio invalidsku penziju sa 52 godine , a nakon toga dobiva vinarske nagrade.

A drugi je direktor firme: http://www.kraljevski-vinogradi.hr/h...-festival.html
Ali on je običan invalid domovinskog rata u penziji . Ali ne baš neki veliki invalid jer ne bi mogao taj posao raditi

Dakle, ovi su u u penziji, a ne u mirovini !!!

Gdje su to naučili ?? Pa u životnoj školi. Ovaj broj dva je naučio da će se njemu svanuti samo ako se drugome ne smrkne:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...0/Default.aspx

Zadnje uređivanje krena : 25.11.2014. at 12:55.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:01   #66
cek pa mislim sta bi trebo bit invalid u ovoj drzavi da bi uspio ?

jebes alan ford ovo je bolje
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:06   #67
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Svatko normalan može jednostavno izračunat da li mu se isplati studirati ili ne.
Treba pogledat kolike su place na trzistu rada ljudima s njegovim faksom,i koliko dugo mora radit da nadoknadi ukupnu sumu novaca koju je zaradila osoba njegovog godista radeci neko strukovno zanimanje.

Npr moj slučaj.
Od 18 do 19 god radio u skladištu ukupna primanja cca 60 000kn neka bude.
od 19 do 20 skolovanje prekvalifikacija(ovdje sam popusio jer mi se nije otvorilo radno mjesto u drzavnoj sluzbi tako da radim kod privatnika di placa pada a ne raste s obzirom na iskustvo i znanje,rijec je o zanimanju za vatrogasca)
od 20 do 26 god neka prosjek godisnje bude 50 000(a vise je)
S time da radim u fusu relativno cesto i tu se zaradi nesto ali to necemo uzet u obzir.

Dolazimo do racunice od 360 000kn ukupno, dok moj prijatelj god dana mlađi zavrsio fax sve u roku,posao trazio godinu dana,nasao posao za 1600kn di ce dobit otkaz vjerojatno cim prode ta godina dana.
Pa ako vec gledamo anegdotalno, onda pogledajmo mog frenda. Zavrsio je FER s 24 godine, prvi posao dobio s pocetnickom placom 7000 kn, nakon 3 godine otisla placa na 10000. On ce do 30. zaraditi 612 000, dok si ti zaradio 600 000, i tu ste upravo 'break-even'. On ce do 40. godine zaraditi 1 800 000 kn, ti 1 100 000 kn, do 50. on je vec dvostruko vise zaradio. Pri tome ne treba spominjati da ce njemu placa sigurno jos rasti, mozda otvori i svoju firmu.

Naravno, sada ces reci kako ne zavrsavaju svi FER, no nasa je realnost da SSS u velikoj vecini slucajeva ima prihode ili 0 kn (nezaposleni) ili ispod 3500 kn, dok je VSS u principu iznad 5000 kn. Naravno, uvijek ima sposobnih izuzetaka, frizera ili vodoinstalatera s puno vecim primanjima, no na jednog takvog uspjesnog otpada njih 20 koji imaju nikakve place. Bas kao sto na jednog vrlo uspjesnog VSS otpada znatan broj onih koji su manje uspjesni, no njihove place su jos uvijek znatno vece od osoba sa SSS.

Kada vec usporedujemo SSS i VSS, usporedujte prosjek a ne one koji strse. A prosjek vam govori da je na zavodu za nezaposlene daleko najvise onih sa SSS. Za 2010. godinu, a danas je situacija vjerojatno slicna, prosjecna placa osobe sa VSS iznosi 8200 kn, sa SSS 4600 kn, VKV 5600 kn. Valjda je sada tu sve jasno. Najniza VSS placa je na podrucju zastite - 5900 kn. Najvise VKV place su oko 10 000 u prodaji nekretnina, 8500 u financijama i 8300 u petrokemiji, no zato su najvise place sa VSS 16000 kn u proizvodnji duhana ili 12500 kn u domacem pomorstvu, 11500 kn u telekomunikacijama.

Prosjek VKV za usluzne djelatnosti poput majstora za popravak uredaja je 6000 kn, konobari i kuhari 5000 kn, elektricna energija 7000 kn, voda 6300 kn.

Brojke ne lazu, a sve ostalo su urbani mitovi i legende.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:15   #68
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Sasvim suprotno a i fascinantno mi je kako maltene na svakoj temi i tokom razgovora skoro pa o bilo čemu dođe neki pametnjakovič i tvrdi da su to frustracije... nema potrebe da ulazim u detalje svog imovinskog stanja ali ne ljetujem po vikendicama od frendova... imam svoju
dragi , ne otvaram ja temu di profesore nazivam nadimcima s ulice i nekim tamo profesorcicima . mene tvoja vikendica bez fasade ne impresionira

[QUOTE=Rostilj-peka;52419965]Di si ti to završio fakx ako smijem priupitati ... pa baš u svojim studentskim
danima sam bio pun niskih strasti
Upoznavanje nacija, boja kože... je, putovao sam po svijetu ali to su mi više-manje starci financirali (dobar stolar od 22 g je svakako mogao vidjeti više svijeta od mene, studenta kojem su oba roditelja VSS)... na mom faxu nije baš bilo nešto ljudi drugih nacija niti boja kože (mislim da je tome došao kraj još tamo raspadom juge i pokreta nesvrstanih), jezike možeš učiti i mimo faxa-a i to sam radio.

Možda ti proširi vidike... pogotovo kad dođeš u NSB i čitaš ili barem listaš moooooore knjiga koje nemaju baš nikakve veze sa tvojim faxom [/QUO

U svakom gradu imas razlicite osobe i raznorazne grupe npr debatna , volonteri itd di mos izgradivat sebe .a stanih studenata nikad vise nego sad. faks sam po sebi ne moze tebe naciniti osobom , profesor predaje na tebi je oces li igrati x o ili ces slusati.
trenutno radim na kashagan fieldu .. mozda ce netko od kolega znati di je to i o cemu se radi . da sam ostao na tvom razmisljanju , vozia bi mercedesa i radia u jadroliniji dapace ne poricem da sam kao mladi razmisljao o takvim stvarima ..provodi , zene i auta ali s vremenom mi je postalo isprazno . draze mi je vidjeti osmijeh na africkom djecaku kojem sam omogucia studiranje sa svotom za koju bi prosjecan hrvat uzea mercedesa iz trece ruke . tako da , svatko od nas napusta ovaj svijet na onaj ili ovaj nacin a ja zelim ostaviti nesto sto prelazi granice materijalnog a to je znanje osobama koje su voljne nauciti a nemaju uvjeta za to . jos ako izaberu moj zivotni put nikad sretniji
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:30   #69
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
A te priče "nije u šoldima sve" si okačite mačku za rep. Nije sve, naravno, ali je puno toga...
ima dosta u novcima, ali svakako ne sve. ja npr. ne bih mjenjao trenutni posao za neki fizički zahtjevniji, ukoliko bi mi plaća bila 3000 kuna veća. ima ljudi koji sveukupno ne zarade 3000 mjesečno i siguran sam da bi me smatrali ludim. razlog je to da moj trenutni posao ima neke prednosti koje su mi važnije od tih 3000 kuna.

znam dosta bauštelaca i svi imaju problema sa zdravljem, leđa, noge, zglobovi ...... svi oni su otišli u prijevremenu/invalidsku mirovinu, nitko u starosnu. tko zna koliko su dana radili po kiši, snijegu, vjetru ili vručini. treba se zapitati, vrijedi li zdravlje malo više novca koji bi oni mogli zaraditi. ako redovnim poslom ne zaradim dovoljno za život, tada i ja mogu raditi neki fuš. mogu to biti neki 'intelektualni' poslovi, ali i fizički. uvijek se mogu primiti lopate i tovariti u mješalicu, radio sam to tijekom školovanja, a i sad znam ponekad
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:31   #70
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Da... samo što mi ovdje ne govorimo o SSS koji kopa kanale za 3500 kn, nego o vrhunskim majstorima koji zarađuju, u najmanju ruku jednako a često i više od vrhunskih kirurga, doktora ekonomskih nauka, ing. brodogradnje i sl.
A nekako mi se čini da je ipak puno lakše postati vrhunski, ili barem nad prosječni stolar ili vodoinstalater nego kirurg...
Pa ajmo onda pricati o vrhunskim kirurzima, ekonomistima, gradevinarima. Mozda da pricamo o Ivi Usmianiju, farmaceutu, Todoriću, ekonomisti, Hanžekoviću, odvjetniku, Tihomiru Oreskovicu, kemicaru, Milanu Blazevicu, radiolog (nisam se sjetio niti jednog kirurga, ali poanta je ista) ???

Njihovi racuni su poprilicno debeli, usudujem se reci puno deblji od bilo kojeg racuna vrhunskog vodoinstalatera, elektricara, frizera, keramicara....
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:38   #71
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
trenutno radim na kashagan fieldu .. mozda ce netko od kolega znati di je to i o cemu se radi . da sam ostao na tvom razmisljanju , vozia bi mercedesa i radia u jadroliniji dapace ne poricem da sam kao mladi razmisljao o takvim stvarima ..provodi , zene i auta ali s vremenom mi je postalo isprazno . draze mi je vidjeti osmijeh na africkom djecaku kojem sam omogucia studiranje sa svotom za koju bi prosjecan hrvat uzea mercedesa iz trece ruke . tako da , svatko od nas napusta ovaj svijet na onaj ili ovaj nacin a ja zelim ostaviti nesto sto prelazi granice materijalnog a to je znanje osobama koje su voljne nauciti a nemaju uvjeta za to . jos ako izaberu moj zivotni put nikad sretniji
Velika vecina ljudi to ne shvaca, jer:
1. ne rade posao koji vole i zele raditi
2. nikada nisu niti pronasli podrucje ljudske djelatnosti u kojem uzivaju i zele raditi

U konacnici, to je vrlo tuzno, pa ljudi postanu isfrustrirani poslom i odraduju ga iskljucivo zbog place. Njima je stoga prirodno da na posao gledaju iskljucivo kroz novac. Ja sam imao srecu da sam od ranih nogu otkrio sto me zanima, a danas to i radim. Uzivam u svom poslu, na posao odlazim sa zadovoljstvom, a ako uz to jos i dobro zaradim - odlicno! Na kraju svog zivotnog puta zelim iza sebe nesto ostaviti od cega ce zajednica i covjek imati neke koriste, a da to ne bude mercedes ili kucerina. Toplo se nadam da ce me spominjati i 10, 20 ili 30 godina nakon sto vise ne budem ovdje, a da to ne bude samo moja obitelj.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:41   #72
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
dragi , ne otvaram ja temu di profesore nazivam nadimcima s ulice i nekim tamo profesorcicima . mene tvoja vikendica bez fasade ne impresionira
... ako si ovdje došao pecati naivčine koji će se zapaliti na tvoje postove na krivoj si adresi... nije mi na kraj pameti ulaziti u raspravu sa nekim poluprovokatorima
Očito tebe smeta to što si profesorčić koji si ne može priuštiti ljetovanje ni u Donjim Vinjanima ali to nije moj problem... što nisi išao u vodoinstalatere
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:45   #73
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
masa mojih kolega, znaći VSS društvenog smjera, sad radi po raznim uredima, opčinama i sl za 5, 6, 7 somova kuna... maltene bilo koji monter klime može zaraditi isto koliko i oni a i da preduhitrim one gluposti s frustracijama... ja nisam taj, i ja ne radim u struci. Radim u privatnom sektoru i zadovoljan sam svojom plačom i ostalim uvjetima... a na ovaj upis me je i onako potakla situacija kad je bravar, za ravno 5 minuta posla, mrtvo hladno tražio 100 E :klap:

A te priče "nije u šoldima sve" si okačite mačku za rep. Nije sve, naravno, ali je puno toga...
Moji su prijatelji i poznanici SSS imali drugačija iskustva. Uglavnom su radili za 3500kn ili manje, ako je to bilo kod privatnika. Evo jedan frend je baš završio za montažera klime, čini mi se da nikad nije radio baš to, nego samo lošije plaćene fizičke poslove. Pričam o ljudima ispod 30 godina, pa možda plaća raste kasnije i dolazi do razine o kojoj ti pričaš...

Mislim da se fakultet u konačnici ipak i financijski isplati, čak i u ovim našim okolnostima hiperprodukcije visoko obrazovanih za kojih trenutno nema potrebe na tržištu...

A tu je i važan faktor lagodnosti samog posla...
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:46   #74
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Ako ne vidiš dalje od kako ti kažeš najfinijih restorana,skupocjenih auta i kučerina,najbolje se fino baci u kriminal pa nisi budala da se obrazuješ..
Pa vidim dalje ali ne puno dalje ali ajmo malo bit realni. Vjerujem da ima ljudi koji uživaju u nekim svojim profesionalnim postignućima bez obzira donosi li im to živu lovu ili samo slavu i osobnu satisfakciju... ali slava ti neće platiti račune a osobna satisfakcija ti neće kupiti bolji auto niti priuštiti 2 tjedna Engleske...

Sve je to divno i krasno ali ja ne želim misliti dali ću popiti heineken ili žuju ili ću uopće izaći van na piće, ne želim gledati hoću li uzeti teletinu ili svinjetinu na akciji, ne želim da mi domet bude gledanje dokumentaraca i čitanje putopisa ako na određene destinacije mogu osobno otići... i tako bliže i tako dalje.
A za to ti treba lova, vrlo jednostavno...
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:52   #75
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Pa ajmo onda pricati o vrhunskim kirurzima, ekonomistima, gradevinarima. Mozda da pricamo o Ivi Usmianiju, farmaceutu, Todoriću, ekonomisti, Hanžekoviću, odvjetniku, Tihomiru Oreskovicu, kemicaru, Milanu Blazevicu, radiolog (nisam se sjetio niti jednog kirurga, ali poanta je ista) ???

Njihovi racuni su poprilicno debeli, usudujem se reci puno deblji od bilo kojeg racuna vrhunskog vodoinstalatera, elektricara, frizera, keramicara....
Je, ali koliko ima takvih?
A ako želiš idemo onda sa npr. stolarom Margalićem... mjesec dana mu treba da ti sastavi ponudu-toliko ima posla...
Todorić svakako ima više para od njega ali kladim se da rijetko koji kirurg ima lovu poput stolara Margalića...

Nemojte me krivo shvatiti, nemam ja ništa protiv školovanja ali jebemu pomodno je ići na fax... studirati 8, 9, 10 godina i na kraju balade kukati kako u Hr. nema posla... naravno da nema kad si jedan od 30 000 ne zaposlenih dipl. ekonomista a da si se 8 godine usavršavao u stolariji ne bi znao kud se okrenuti i od posla i od love...

a kad se već razbacujemo linkovima...
http://www.theguardian.com/uk/2004/f...ighereducation

Zadnje uređivanje Rostilj-peka : 25.11.2014. at 14:04.
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:01   #76
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Velika vecina ljudi to ne shvaca, jer:
1. ne rade posao koji vole i zele raditi
2. nikada nisu niti pronasli podrucje ljudske djelatnosti u kojem uzivaju i zele raditi

U konacnici, to je vrlo tuzno, pa ljudi postanu isfrustrirani poslom i odraduju ga iskljucivo zbog place. Njima je stoga prirodno da na posao gledaju iskljucivo kroz novac. Ja sam imao srecu da sam od ranih nogu otkrio sto me zanima, a danas to i radim. Uzivam u svom poslu, na posao odlazim sa zadovoljstvom, a ako uz to jos i dobro zaradim - odlicno! Na kraju svog zivotnog puta zelim iza sebe nesto ostaviti od cega ce zajednica i covjek imati neke koriste, a da to ne bude mercedes ili kucerina. Toplo se nadam da ce me spominjati i 10, 20 ili 30 godina nakon sto vise ne budem ovdje, a da to ne bude samo moja obitelj.
Super , skidam kapu ali koliko je ljudi poput tebe?
Misliš da na medicinu idu samo oni koji žele pomagati ljudima? Da na veterinu idu isključivo oni koji obožavaju životinje? Naravno da ne nego su vođeni nekim drugim ciljevima i motiviraju ih druge stvari...

Velika većina ljudi upisuje faxove zato što eto žele malo studentski život i žele papir u rukama, misle da će s diplomom postati "gospoda", misle da ih nešto zanima a tek na 3. godini skuže da su se gadno prevarili... itd

Samo kažem da pomodno studiranje nije dobro i da više cijenim dobrog stolara nego ne zainteresiranog pravnika koji je mislio da će biti "gospon Sudac" a sad okreće papire u nekoj općini, ljut na cijeli svijet i sistem i generalno svira kurcu
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:13   #77
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Znam ali i netko sa fax-om može raditi dodatni posao, ne mora nužno ni biti u njegovoj struci. Da se može uspoređivati treba uzeti fax vs. non fax djelatnika ili poduzetnika a ne međusobno.
Može, ali ja sa svojim ajmo reči zanatskim znanjem i obrazovanjem mogu zaraditi puno više za puno manje vremena.

Npr. u 9mj sam za dva dana fuš posla zaradio skoro svoju mjesečnu plaću.
Ja i kolega od subote navečer do sitnih noćnih sati u nedjelju navečer odradili kompletnu ventilaciju u jednom restoranu i kuhinji istoga.

Dva i pol kilograma sam falio na vagi za ta dva dana nespavanja, ali skoro zarađena moja mjesečna plaća.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:15   #78
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
cek pa mislim sta bi trebo bit invalid u ovoj drzavi da bi uspio ?

jebes alan ford ovo je bolje
Moraš biti invalid i član HDZa

Ali ima ipak onih koji uspiju sa faxom. Iz moga su otoka 6 dipl. inž. strojarstva.
Svi jadnici jedva kubure.
Osim jednoga koji se dobro snašao. Ali je imao pravoga čovjeka na pravome mjestu. On je sada tehnički direktor čistoće !
A tu su firmu stručnjaci u doba socijalizma izbjegavali. Ne treba reći zašto

Također su dobro prošli oni koji su završili farmaciju. Dobili su odmah posao i solidnu plaću.
A oni koji su završili građevinu, ekonomiju, pravo, fizioterapiju, radiologiju , sada stažiraju za 1600 kuna.

Dakle faks je dobra stvar. Ali je važno koji faks. Ali je još važnije pravi kum na pravome mejstu
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:33   #79
Završite PMF matematiku, fiziku, FER, FOI, FSB, farmaciju pa će se faks isplatiti.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:37   #80
Ok, glupo pitanje ali kakve pare možeš zaraditi sa matematikom ili fizikom? I poštedite me prodika kako nije u šoldima sve
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.