Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 13:19   #81
Neto plaća: 5 900 kn
Školska sprema: Magistar strojarstva
Godine staža: 1
Posao: Inženjer u konstrukcijskom uredu
Radno vrijeme: 8 sati
Mjesto rada: V. Gorica
freakonleash is offline  
Old 16.01.2017., 16:45   #82
4600 - radno vrijeme 7 h, pauza sat vremena
Skladištar u pekari
Ali ne još dugo jer uskoro otvaram svoju firmu
xenofex is offline  
Old 17.01.2017., 15:31   #83
Otvorena je tema za chat oko plaća i tamo možete raspravljati i filozofirati:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=991399

Ovdje će svaki takav post biti izbrisan i kartoniran. Ovo je tema isključivo za konkretne primjere plaća u RH.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 07.02.2017., 11:14   #84
SSS trgovac
3100kn
radno vrijeme 7 h
staž 16 god
1000kn ode na kredit
1000kn dam u kucu
1000kn ostaje meni

moj kum koji NE RADI
SSS
radni staž 1 god
radno vrijeme 0 sati
800kn od drzave uredno svaki mjesec
500kn dobije za stan sto placa(za pola stana)
pola vode
pola struje placa on ostalo drzava
drva za zimu 3 metra i još 500kn dodatnih
e da dobili su i nekaku božićnicu ,tocno neznam

Niti jedno slovo nije laž
Niti on niti ja žedan
Samo on ne radi, ja radim
New user xd is offline  
Old 07.02.2017., 11:49   #85
VSS pravnik
fakultet
radno vrijeme 8 do 4
staža 12 god (ovdje 6)
lova 6000
opis posla... informatiziranje svega, papirologije uglavnom samo bez kadrovskih poslova

kako imam dosta praznog hoda na poslu više mi se isplati biti ovdje i imati godišnji, bolovanje kad hoću i sve...nudili su mi drugi posao za cca 8000 ali radno vrijeme, projekti, rokovi.... ne hvala

ovako na poslu stignem i neki fuš nabaciti i opet sam na 8000 9000
magjar07 is offline  
Old 20.02.2017., 18:45   #86
Rad u državnoj službi

Evo da utješim sve koji misle da je posao u državnoj službi "med i mlijeko"

Neto plaća: 3 300 kn (bez dežurstva, s dežurstvom bude čak 1000 kn više)
Školska sprema: SSS
Godine staža: 5
Posao: Administrativni referent - sudski zapisničar
Radno vrijeme: 8 sati (plus svaki drugi mjesec dežurstvo kojeg je puno, a plaćeno je mizerno u odnosu na količinu posla koja se odradi)
Mjesto rada: Lika
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Old 20.02.2017., 19:21   #87
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Evo da utješim sve koji misle da je posao u državnoj službi "med i mlijeko"

Neto plaća: 3 300 kn (bez dežurstva, s dežurstvom bude čak 1000 kn više)
Školska sprema: SSS
Godine staža: 5
Posao: Administrativni referent - sudski zapisničar
Radno vrijeme: 8 sati (plus svaki drugi mjesec dežurstvo kojeg je puno, a plaćeno je mizerno u odnosu na količinu posla koja se odradi)
Mjesto rada: Lika
Čast izuzecima,ali digne mi se kosa na glavi kad vidim ljude za šalterima,na mirovinskom,zdravstvenom,referadi.....

Nisam uzeo veljaču,nego ožujak.

23 radna dana po 8 sati "rada"...satnica 18kn netto.

Studenti rade za manje,čak i ljudi s faksom rade po 19,20 kn neto

Ti imaš plaću u prosjeku 3800 kn svaki mjesec što nije loše kad vidim privatni sektor.
undecided is offline  
Old 20.02.2017., 23:00   #88
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Evo da utješim sve koji misle da je posao u državnoj službi "med i mlijeko"

Neto plaća: 3 300 kn (bez dežurstva, s dežurstvom bude čak 1000 kn više)
Školska sprema: SSS
Godine staža: 5
Posao: Administrativni referent - sudski zapisničar
Radno vrijeme: 8 sati (plus svaki drugi mjesec dežurstvo kojeg je puno, a plaćeno je mizerno u odnosu na količinu posla koja se odradi)
Mjesto rada: Lika
Je li to državna ili gradska uprava?
rocker1987 is offline  
Old 21.02.2017., 00:11   #89
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Čast izuzecima,ali digne mi se kosa na glavi kad vidim ljude za šalterima,na mirovinskom,zdravstvenom,referadi.....

Nisam uzeo veljaču,nego ožujak.

23 radna dana po 8 sati "rada"...satnica 18kn netto.

Studenti rade za manje,čak i ljudi s faksom rade po 19,20 kn neto

Ti imaš plaću u prosjeku 3800 kn svaki mjesec što nije loše kad vidim privatni sektor.
Gle, ja ne znam kako rade ljudi za šalterima, na mirovinskom, zdravstvenom i slično, ali nisu svi koji rade u državnoj službi nezahvalni, lijeni uhljebi. Nemoj me krivo shvatiti, mnogi (mnoooogiiiii) jesu, ali nisu svi

Na sudu ima posla da ne znaš gdje bi prije, plus što sam navela da ne radim klasičnih 8 sati, pošto imamo dežurstva koja nam povećaju satnicu za divne prekovremene, rad nedjeljom, praznikom i slično, i sad kao ispadam nezahvalna jer je "meni taj prekovremeni barem plaćen", ali brat bratu, nisam ja kriva što nam je država u takvoj banani da svima prekovremeni nisu plaćeni

E da, i lako tebi uzeti moj "prosjek" plaće, kad ti nisi taj koji živi s tim novcima
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Old 21.02.2017., 20:55   #90
Zašto ne odgovoriš, je li tebe plaća općina ili država?
rocker1987 is offline  
Old 21.02.2017., 22:33   #91
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zašto ne odgovoriš, je li tebe plaća općina ili država?
Država plaća sudske službenike
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Old 22.02.2017., 10:37   #92
nemozes fulati da si na hrvatskom forumu kada vidis da ljudi drugima predbacuju zasto imaju tako "visoku" placu umjesto da se zale sto oni imaju tako malu.
"ako mi krepa krava neka susjedu krepaju dvije ili vise i sve ce biti ok"
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Old 22.02.2017., 12:48   #93
Neto plaća: oko 6500 kn + prijevoz
Školska sprema: Magistar strojarstva
Godine staža: 2
Posao: Inženjer u konstrukcijskom uredu i pogonu
Firma je u državnom vlasništvu
Radno vrijeme: 8 sati
Mjesto rada: ZG
__________________
Quote:
coff kaže:
....ko u ruskim romanima...na kraju se propijes,propadnes....i umres za kafanskim stolom sa njenim imenom na usnama...haha...kako je to romanticno..i uopste se ne salim.....
snickers007 is offline  
Old 23.02.2017., 09:29   #94
Vizavi drzavnih sluzbenika ili kako vec, iz uze obitelji rade dvoje, sire jos jedan. ovo dvoje nemaju ni drzavni prosjek. jedan sss, radi u zdravstvu, ne stigne pojest u miru..sss, 40 god staza, ponavljam niti prosjek !
Drugi/a VSS, staz prek 10 god takodjer niti prosjek..ono povisica u 10 godina je bila valjda 100 kn, kad se uzme u obzir koliko puta su im smanjivali pa ona vrate ali naravno manje, pa opet oduzmu vise itd itd...
i sad ovaj iz sire obitelji, ok riejc je o energetici...i tu je valjda oko 10 cca, znam da se pocelo sa 6,5. isto vss. sto po meni opet nije tako velika placa, meni je to normalna s obzirom na sektor i vss i god iskustva. ova prva dva primjera mi nisu normalna...
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Old 23.02.2017., 18:13   #95
Nije bitan VSS, nego koji VSS i trebalo bi biti NORMALNO da u državnom sektoru plaće budu 30% niže od prosjeka.
rocker1987 is offline  
Old 23.02.2017., 18:56   #96
zašto bi trebalo biti normalno da državni sektor ima 30% niže plaće nego realni?
Pa s time samo odbijaš sposobne, a privlačiš nesposobnjakoviće i uhljebe (trenutna situacija).
npr. porezna ili ministarstva, plaće po 4-5 000 kuna za VSS.
Pa zaviše sam radio kao student, a kamoli da ću sa diplomom i iskustvom kročiti i na razgovor na takvo mjesto. A ne smatram se nešto više od prosjeka.
_Mystical_ is offline  
Old 23.02.2017., 19:02   #97
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
zašto bi trebalo biti normalno da državni sektor ima 30% niže plaće nego realni?
Pa s time samo odbijaš sposobne, a privlačiš nesposobnjakoviće i uhljebe (trenutna situacija).
npr. porezna ili ministarstva, plaće po 4-5 000 kuna za VSS.
Pa zaviše sam radio kao student, a kamoli da ću sa diplomom i iskustvom kročiti i na razgovor na takvo mjesto. A ne smatram se nešto više od prosjeka.
1.)Svugdje u svijetu raditi za državu kao službenik je lakši posao,bolji su uvjeti rada,sindikat i sl...pa je stoga plaća u normalnim zemljama ipak manja.

2.)Čak,u našem slučaju,nije ni bitno koliko su plaće-Bitno je da su izdaci za plaće preveliki,a pokrivaju se iz zaduživanja.Kad u gradu imaš maks. prirez,komunalne doprinose (vrlo gadno za legalizaciju sada),a broj zaposlenika Grada raste,većina ne radi ništa....to je direktno moj problem
Tomgold is offline  
Old 23.02.2017., 19:07   #98
svi koji rade za državu su uljebi jer uzimaju plaću od drugih - putem poreza.

razlika je jedino što ima marljiv-pošten i parazit-kriminalac.
9009 is offline  
Old 23.02.2017., 19:13   #99
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
zašto bi trebalo biti normalno da državni sektor ima 30% niže plaće nego realni?
Pa s time samo odbijaš sposobne, a privlačiš nesposobnjakoviće i uhljebe (trenutna situacija).
npr. porezna ili ministarstva, plaće po 4-5 000 kuna za VSS.
Pa zaviše sam radio kao student, a kamoli da ću sa diplomom i iskustvom kročiti i na razgovor na takvo mjesto. A ne smatram se nešto više od prosjeka.
Zato što onda nije svakome san otići u državnu upravu, nego u privatni sektor, što bi trebao svakome biti cilj.

Ovako, odeš u državnu upravu, rad na 30%, a plaća na 130%. Tebi to zvuči solidno? Svejedno, u državnoj upravi, uglavnom, rade nesposobni, ne vidim što je bolje s tim da ih se plaća više nego one u privatnom sektoru.

Nije realno da država, koja se uglavnom zadužuje, ima bolje radnike od firmi koje imaju milijarde profita.

U prijevodu, plaća državnih službenika bi trebala biti direktno povezana s prosječnom plaćom i ukupnoj sumi plaća u privatnom sektoru. Onda bi se nešto možda i dovelo u red.
rocker1987 is offline  
Old 23.02.2017., 20:15   #100
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zato što onda nije svakome san otići u državnu upravu, nego u privatni sektor, što bi trebao svakome biti cilj.

Ovako, odeš u državnu upravu, rad na 30%, a plaća na 130%. Tebi to zvuči solidno? Svejedno, u državnoj upravi, uglavnom, rade nesposobni, ne vidim što je bolje s tim da ih se plaća više nego one u privatnom sektoru.

Nije realno da država, koja se uglavnom zadužuje, ima bolje radnike od firmi koje imaju milijarde profita.

U prijevodu, plaća državnih službenika bi trebala biti direktno povezana s prosječnom plaćom i ukupnoj sumi plaća u privatnom sektoru. Onda bi se nešto možda i dovelo u red.
Govoris o drzavnoj upravi ili o drzavnim sluzbenicima? Jel u te kojima bi smanjio place spadaju i drzavni odvjetnici (ne znam jesu li oni posebna grana) koji rade po 12 sati dnevno, stalno dobivaju prijetnje i redovito dezuraju? Ako rade vise i odgovornije nego sto rade kolege u privatnom sektoru a imaju puno vecu odgovornost, zasto bi ih ti manje platio? Koji je point 30% nizim placam otjerat sve sposobne ljude u privatni sektor, ljude koje drzava treba kako bi recimo izvukla maksimum iz EU fondova? Ne to kuzim to sa prosjecnim placama, zasto ne platit ljude sukladno ucinku ili odgovornosti?
Problem sa drzavnom upravom nije u placama nego vise u tome sto se uhljebljavalo bez kontrole i to treba rascistiti. To pausaliziranje i generaliziranje s placama ti je prilicno populisticko.
rama6 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.