Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2016., 21:38   #61
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Moj vrticki rodjendan slavi u vrticu. Kuharice ispeku kolac, mi donesemo slatkise koje on razdijeli, pjevaju mu, plesu, zabavljaju se. Nema poklona. Mislila sam da je to obicaj u svim zg vrticima?
Doma slavimo s obitelji i nekoliko frendova iz "privatnog" zivota (nasi frendovi koji imaju djecu i s kojima se druzimo).

Sin je jako drustven, vrtic je cijeli njegov svijet. Da slavi u igraonici sigurno bi svu djecu iz grupe pozvao, jer su svi dosta bliski (isti kvart, isti park, druzenja po vani nakon vrtica).
Pa da, u vrticu se slavi tako a u igraonicu si pozove frendove iz privatnog zivota i neku djecu iz vrtica jer su obicno paketi po igraonicama 10-15-20 djece
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:16   #62
Ok, ali autorica ima problem s brojem vrticke djece. Cini mi se da bi i igraonicu organizirala manje-vise zbog njih. U tom kontekstu joj predlazem da slavi u vrticu, a doma za obitelj i one najblize. To bi joj riješilo problem poklona
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 09:01   #63
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Ok, ali autorica ima problem s brojem vrticke djece. Cini mi se da bi i igraonicu organizirala manje-vise zbog njih. U tom kontekstu joj predlazem da slavi u vrticu, a doma za obitelj i one najblize. To bi joj riješilo problem poklona
moj malac je isto jako friendly i smatra sve prijateljima. NISMO zvali SVU djecu iz vrtića. Recimo 10-ak dječice je bilo od ljudi s kojima se družimo i 14 iz vrtića. Od svih pozvanih mislim da ih je ukupno na rođendanu bilo 16-17 (neki iz raznih razloga nisu došli)

Meni je to i dalje konzumerizam- 16 različitih poklona i plus od baki, djedova obitelji. Iako svima govorimo da ne kupuju.

Moje dijete se jako veselilo i jedva čekalo tu proslavu u igraonici. Pričalo je o proslavi svog rodj od ljeta, a to mu je prva takva proslava. Do sad je slavio doma s max 5 druge djece. Sad ima 4 god pa je postao svjestan svega toga i jedva je to čekao.

Mislim da se sve svodi na to što ste neki napisali - jedno je što mi smatramo pametnim, a drugo je što djecu veseli. Ja sam misla kako bi bilo lijepo da se djeca skupa izigraju bez dodatnog financijskog opterećivanja nas roditelja.

Voli poklone koje je dobio i igra se s njima, al najviše voli kad se ja igram s njim...

Hvala vam fakat svima na mišljenjima i komentarima. To mi je baš trebalo jer me zanimalo kako ljudi reagiraju na tako nešto, tako da vam svima jako puno hvala :-)
Pipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 07:49   #64
Quote:
Pipper kaže: Pogledaj post
Meni je to i dalje konzumerizam- 16 različitih poklona i plus od baki, djedova obitelji. Iako svima govorimo da ne kupuju.
pa jbt, ako je rodjendan, onda je normalno da dobije poklone.
pretuzno mi zvuce rodjendani bez poklona. uzasno, zapravo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 09:17   #65
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa jbt, ako je rodjendan, onda je normalno da dobije poklone.
pretuzno mi zvuce rodjendani bez poklona. uzasno, zapravo.
Pa nije bez poklona. Ako dobije 5 poklona,ne mora 10. A i zar je smisao rodjendana samo poklanjanje?mislim da definitivno treba vidjeti sto bas tvoje dijete preferira. Mom je recimo najvaznije da proslavi u krugu obitelji,uz balone i puhanje svjecica opet i opet,a i vatromet na torti je hit zadnje 2 godine. Ako dobije 1 poklon razveseli se kao da ih je dobio 10. Za jedan rodj sam rekla da skupljamo za bicikl pa je on novce stavljao u svoj novcanik. I to mu je bilo fora, a i to je ta odgojna komponenta za koju neki kazu da ne treba opterecivati dijete. Naravno da je od nekoga dobio i poklone.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 09:24   #66
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Pa nije bez poklona. Ako dobije 5 poklona,ne mora 10. A i zar je smisao rodjendana samo poklanjanje?mislim da definitivno treba vidjeti sto bas tvoje dijete preferira. Mom je recimo najvaznije da proslavi u krugu obitelji,uz balone i puhanje svjecica opet i opet,a i vatromet na torti je hit zadnje 2 godine. Ako dobije 1 poklon razveseli se kao da ih je dobio 10. Za jedan rodj sam rekla da skupljamo za bicikl pa je on novce stavljao u svoj novcanik. I to mu je bilo fora, a i to je ta odgojna komponenta za koju neki kazu da ne treba opterecivati dijete. Naravno da je od nekoga dobio i poklone.
pa neki ovdje zele rodjendane bez poklona, koliko sam shvatila.
meni je to koma.
za odrasle su pokloni konzumerizam, za djecu je to veselje, uz sve ostale popratne stvari koje rodjendani sa sobom nose (torta, baloni, igraonica.......).
ne kazem da treba dobiti 16 komada tehnicke robe, ali 16 sitnica definitivno treba.
kaj ste vi svi kao djeca od 4, 5, 6 godina bili indiferentni prema (ne)dobivanju poklona?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 10:16   #67
naravno da moraju dobiti poklone. baš je tužno bez. stvar je u roditeljskoj, ne dječjoj glavi. djeca se vesele šarenom papiru i bilo čemu unutra (onoliko koliko se vesele, jbg). mi smo ti koji smo nabili tempo pokonima od više stotina kuna za svaku zvizdariju. pa bi sad ukidali.

mi još ne idemo na dječje roćkase, niti ona ima svoj s prijateljima, ali kad do toga dođe, nadam se da će ona biti organizator, ja samo lagani korektiv .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:30   #68
Quote:
Pipper kaže: Pogledaj post
moj malac je isto jako friendly i smatra sve prijateljima. NISMO zvali SVU djecu iz vrtića. Recimo 10-ak dječice je bilo od ljudi s kojima se družimo i 14 iz vrtića. Od svih pozvanih mislim da ih je ukupno na rođendanu bilo 16-17 (neki iz raznih razloga nisu došli)

Meni je to i dalje konzumerizam- 16 različitih poklona i plus od baki, djedova obitelji. Iako svima govorimo da ne kupuju.
7-8 koji nisu dosli je neki razuman broj, i moguce je uvijek da je netko ili bolestan, ili putuje, ili ima drugi rodjendan.
iako ja znam ljude koji ne dodju, upravo zato jer nemaju za poklon i jer im je dolazak dodatan trosak. kako za djecje rodjendane, tako i za vjencanja.

meni je ideja proslave da se ljudi zajedno zabave, da obiljeze vazan dogadjaj, i na prvom mjestu mi je tko je dosao, ne sto je donio. i to mi je vazno prenjeti na dijete.

mozda rodjendani bez poklona izgledaju tuzno, al izgledaju jos tuznije ako ne dodje netko tko ti je vazan i s kim zelis proslaviti svoj dan (a nije dosao jer nema za poklon).


moj ti je savjet da ne govoris da ne kupuju, jer ce kupiti ionak, i da je onda bolje da im kazes sto da kupe (u nekim razumnim novcima i nesto sto nekad moze koristiti).
mozes predloziti i da 2-3 roditelja podijele poklon, pa da dobije lego set (lupam) koji je skuplji, ali bolji,a opet tri roditelja ne potrose vise od 50-60kn svaki.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:34   #69
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mozes predloziti i da 2-3 roditelja podijele poklon, pa da dobije lego set (lupam) koji je skuplji, ali bolji,a opet tri roditelja ne potrose vise od 50-60kn svaki.
Tak ja radim sa 3 frendice, uvijek se nas dvije udružimo i kupimo skupa poklon pa uzmemo nešto skuplje za ovo treće djete
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:58   #70
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Tak ja radim sa 3 frendice, uvijek se nas dvije udružimo i kupimo skupa poklon pa uzmemo nešto skuplje za ovo treće djete

i ja, iako se najcesce udruzujem sa bezdjecnim frendicama da kupimo djetetu nekom. najcesce krene sa, imas ti ideju kad vec imas dijete....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 06:39   #71
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
7-8 koji nisu dosli je neki razuman broj, i moguce je uvijek da je netko ili bolestan, ili putuje, ili ima drugi rodjendan.

iako ja znam ljude koji ne dodju, upravo zato jer nemaju za poklon i jer im je dolazak dodatan trosak. kako za djecje rodjendane, tako i za vjencanja.



meni je ideja proslave da se ljudi zajedno zabave, da obiljeze vazan dogadjaj, i na prvom mjestu mi je tko je dosao, ne sto je donio. i to mi je vazno prenjeti na dijete.



mozda rodjendani bez poklona izgledaju tuzno, al izgledaju jos tuznije ako ne dodje netko tko ti je vazan i s kim zelis proslaviti svoj dan (a nije dosao jer nema za poklon).





moj ti je savjet da ne govoris da ne kupuju, jer ce kupiti ionak, i da je onda bolje da im kazes sto da kupe (u nekim razumnim novcima i nesto sto nekad moze koristiti).

mozes predloziti i da 2-3 roditelja podijele poklon, pa da dobije lego set (lupam) koji je skuplji, ali bolji,a opet tri roditelja ne potrose vise od 50-60kn svaki.


Potpuno se slažem. Nisam protiv poklona. Volim ih i raduje me i da ih biram i da ih dobijam. Protivnik sam poklona radi poklona, tj smatram ih beskorisnim i zalud truda i novaca. A to je neminovnost kako se broj zvanica povećava. Suština rođendana mi nije poklon. Prva asocijacija mi je party.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:14   #72
Mislim da je poklon sastavni dio rodjendana. Osobno, kao dijete obozavala sam dobiti korisne poklone (robicu, sampone i pokoju igrackicu). Moja mama je imala utjecaj na to jer mi je uvijek govorila kako je lipo dobiti robicu na poklon jer onda tobitelji ustede novcice i mogu kupiti nesto drugo sto je potrebno svome djetetu. Uvijek mi je govorila kako je tesko zaraditi novce i kako je odjeca skupa a vrlo potrebna tako da sam znala cijeniti i obradovati se robici. Također, sa mamom bi se igrala modne revije pa bi isprobavala svu robicu. Smatram kako je to dobar nacin da se djecu nauci cijeniti svaki poklon.
capica19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:59   #73
Quote:
capica19 kaže: Pogledaj post
Mislim da je poklon sastavni dio rodjendana. Osobno, kao dijete obozavala sam dobiti korisne poklone (robicu, sampone i pokoju igrackicu). Moja mama je imala utjecaj na to jer mi je uvijek govorila kako je lipo dobiti robicu na poklon jer onda tobitelji ustede novcice i mogu kupiti nesto drugo sto je potrebno svome djetetu. Uvijek mi je govorila kako je tesko zaraditi novce i kako je odjeca skupa a vrlo potrebna tako da sam znala cijeniti i obradovati se robici. Također, sa mamom bi se igrala modne revije pa bi isprobavala svu robicu. Smatram kako je to dobar nacin da se djecu nauci cijeniti svaki poklon.
Ti si i curica bila, dečkima je robica nešto što služi da ti nije zima, bar većini

Moj nećak je mom malome za treći ročkas kupio krasnu trenirku i kaže on mom malome da ima poklončić za njega, a ovaj moj mali:
- to nije nije poklončić, robica ti nije poklončić, igračka je poklončić

ooooooo zemljo otvori se
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:05   #74
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ti si i curica bila, dečkima je robica nešto što služi da ti nije zima, bar većini

Moj nećak je mom malome za treći ročkas kupio krasnu trenirku i kaže on mom malome da ima poklončić za njega, a ovaj moj mali:
- to nije nije poklončić, robica ti nije poklončić, igračka je poklončić

ooooooo zemljo otvori se
Ovisi o djetetu. Moja je do nedavno bila totalno nezainteresirana za odjeću. samo da je udobno i toplo, a kaj ima na sebi totalno je nebitno. U zadnje vrijeme ipak ponekad i protestira da bi ona nešto drugo od onog što joj dam da odjene, al najčešće i dalje nema prigovora (jedino kad ide na rođendane tužno zaključi da ne može ići u ljetnoj haljini, a drugih nema. Za utjehu ode u suknji :nemajka: )

Moja je dobila na poklon (ne za ročkas, nemam pojma koja je prigoda bila) dnevnik/spomenar. Onak praznu bilježnicu (knjižicu), rozu s vilama. Isuse, koji je pogled složila. Mene je tak bilo sram, baš joj se vidjelo na faci da je ne zanima. Onda smo poslije vježbale pristojno ponašanje kad dobiješ nešto što ti se ne sviđa
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 21:28   #75
moj se veseli svemu al ionako mislim da je dečkima lakše kupiti poklon nego curicama: autić, slagarica, kocke, knjiga-nemreš fulat. a za cure imaš 17 vrsta špangi, 23 vrste rajfova..jel elza ili nije..previše posla

al rođendan bez poklona je onak..bezveze. i to ne bi nikome poželila..kad sam radila u svojoj bivšoj grupi (predškolci) onda smo imali onaj prvi sastanak sa rodteljima u 9.mjesecu i na kraju je jedna mama predložila da se na tim proslavama u igraonicama kupuju pokloni do 50-70 kn i većina njih se složila. e sad, jel funkcioniralo, nemam pojma, valjda je

al nikad neću zaboraviti prvi pravi božić svog sina, imao je onda 18 mjeseci i taj osmijeh kad se probudio i vidio ispod bora bager koji mu je deda mraz ostavio- to je bilo neprocjenjivo
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 14:59   #76
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ti si i curica bila, dečkima je robica nešto što služi da ti nije zima, bar većini

Moj nećak je mom malome za treći ročkas kupio krasnu trenirku i kaže on mom malome da ima poklončić za njega, a ovaj moj mali:
- to nije nije poklončić, robica ti nije poklončić, igračka je poklončić

ooooooo zemljo otvori se
Ja isto ne poklanjam djeci odjecu- pogotovo vrtickoj djeci....ili ako kupim je prilozim uz poklon....
Smatram da je odjecw nesto sto svaki roditelj svom djetetu treba osigurati a ne ocekivati od poklona....
Odjeca na poklon moze ici uz igracku, ali samo odjecu nikad nebi poklonila nekom djetetu


Ima mali pravo.....to nije pokloncic


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:01   #77
mislim da niko normalan neće ditetu uskratit poklone. dapače. ne bi to napravila ni crnom neprijatelju, a kamoli svom ili nekom drugom ditetu. ja prije svega pišem o gomilanju stvari i besmislenom kupovanju bez limita.

neko je napisa nešto u stilu "zašto dite ne bi dobilo 20 poklona za rođendan?". ok, ali zašto se onda zaustavit na 20? zašto ne 30? 40? di je tome kraj? ako dite za 5. rođendan dobije 15 poklona, oće li bit sritno ili razočarano ako za 6. rođendan dobije "samo" 2-3? u tome je stvar.

i davanje i primanje poklona je lipo, i za odrasle, a kamoli za dicu, ali trošenje bez razmišljanja, skupljanje krame i sumanuto otvaranje poklona samo da bi se šta prije krenilo na otvaranje idučeg, a ne da bi se stvarno uživalo u onome šta se dobilo, je nešto šta bi tila svest na minimum. dite koje nije iskreno sritno sa 2-3 smisleno odabrana poklona neće bit zadovoljno ni sa 10, ni sa 15 ni sa 50 poklona.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:20   #78
Moj mali od 5 godina se veseli majici na malce npr isto kao sto se veseli vec 100-om malom auticu. Brojali smo male autice i ima ih preko 100. Iako stanu u 2 manje kutije pa tako ne izgleda.
Kada se poklanja odjeca se isto treba konzultirati i saznati od roditelja sto dijete voli. Obicno se onda kupi npr haljina na elzu,pidzama na jurica,posteljina na malce. To je nesto sto roditelj ne mora osigurati dijeteta. I ne vidim zasto se takvom poklonu djeca ne bi veselila,pogotovo kada i sami pocnu birati sto ce obuci.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:53   #79
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
mislim da niko normalan neće ditetu uskratit poklone. dapače. ne bi to napravila ni crnom neprijatelju, a kamoli svom ili nekom drugom ditetu. ja prije svega pišem o gomilanju stvari i besmislenom kupovanju bez limita.

neko je napisa nešto u stilu "zašto dite ne bi dobilo 20 poklona za rođendan?". ok, ali zašto se onda zaustavit na 20? zašto ne 30? 40? di je tome kraj? ako dite za 5. rođendan dobije 15 poklona, oće li bit sritno ili razočarano ako za 6. rođendan dobije "samo" 2-3? u tome je stvar.

i davanje i primanje poklona je lipo, i za odrasle, a kamoli za dicu, ali trošenje bez razmišljanja, skupljanje krame i sumanuto otvaranje poklona samo da bi se šta prije krenilo na otvaranje idučeg, a ne da bi se stvarno uživalo u onome šta se dobilo, je nešto šta bi tila svest na minimum. dite koje nije iskreno sritno sa 2-3 smisleno odabrana poklona neće bit zadovoljno ni sa 10, ni sa 15 ni sa 50 poklona.
ti govoris iz pozicije odrasle osobe.
dijete ne broji poklone. ono zeli na rodjendanu sto vise prijatelja.
a onda je normalno da ako pozove 5 prijatelja, da dobije 5 poklona.
ako ih pozove 25, ocekuje i 25 poklona.
kako uopce izgledaju rodjendani bez poklona, svejedno da li sa 5 uzvanika ili 30?
ja djelujem samo u smjeru da mi djeca nemaju prevelika ocekivanja prema skupim poklonima, ali na pamet mi ne pada da ih usmjeravam prema tome da imaju rodjendane bez darova. to mi je totalno glupo i veze nema sa sparnoscu i materijalizmom.
i kao sto sam rekla, moji se vesele apsolutno svemu. i skupljem poklonu koji mu mi kupimo i paketu flomica ili vrecici cipsa koje netko drugi donese.
a "krame" ce uvijek biti, ne smeta mi to toliko u zivotu da bi zamolila ljude da dolaze praznih ruku ili kupuju iskljucivo neophodne i korisne stvari.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:24   #80
nisam mislila na krajnost o kojoj ti pišeš. uopće nisam za to da se rođendani slave bez poklona, pa čak ni za to da se poklanjaju isključivo neophodne i korisne stvari, ali sam još manje za to da ljudi "dižu kredite" da bi vlastitom ditetu organizirali rođendan i/ili nekom drugog ditetu kupili poklon, a gomilanje beskorisnih i bespotribnih stvari, koje su uglavnom "made in china", me smeta iz više razloga. nije dobro za ništa.

frupy, ja virujem da ti i još mali broj roditelja možete uspit u tome da vam dite za svaku priliku dobije hrpu poklona, a da se sve skupa s vrimenom ne pritvori u nezasitnost, nezahvalnost, konzumerizam i ko zna šta, ali mislim da većina ljudi nije sposobna niti želi nać granicu. ja je postavljam na malo drugačiji način i iskreno virujem da mi dite zbog toga neće bit za ništa oštećeno, a najmanje za poklone i iskreno veselje. dapače.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.