Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2006., 16:19   #1
Question Gubitak plodove vode

bili danas ženica i ja kod doktora i ustanovilo se na UZV-u da je izgubila puno plodove vode (nema je dovoljno) i da je posteljica totalno zrela (kao da je 40 tjedan trudnoće) iako je u 35 tjednu trudnoće... uz to sve ima male trudove..

u utorak ide ležati u bolnicu, najvjerovatnije do poroda... svaki dan će 2 puta dnevno ići na CTG i Color Doppler...

e sada, mene zanima koliko je to opasno što nema dovoljno plodove vode?! ako se netko razumije da mi malo bolje objasni...


hvala!
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 17:01   #2
ukucaj u gugl oligohidramnion ak je to dijagnoza, pa buš vidio. sam se nemoj plašiti, super je što je u bolnici.
ja sam imala dg polihidramnion i svaka 3-4 dana sam išla na protoke. to je bilo negdje početkom 37. tjedna...a bebica je aktivna, zdrava i prekrasna i sad bu mu 6 mjeseci..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:58   #3
Moja je bila zrela u 38. tjednu i stavili me na drip pa je bebici srce stekalo i zavrsila na carskom.
Sve sto proce 35 tjedana je ok i bebica moze van u svakom trenu, samo nek ju prati koliko je aktivna.Ja sam slucajno dosla na pregled i rekla im da se beba smirila i da sam se super naspavala tu noc, e to je odmah bilo sumnjivo i doslo je do cega je doslo. Sve je proslo super na kraju ali su mi rekli da te zadnje tjedne bebicu treba pratiti i pazit da je osjetis(micanje,stucanje i sl) barem svakih sat,dva.
Dobro da je u bolnici i da je prate ali ne bu tragedija ako se i sutra rodi Sretno.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 23:01   #4
BTW nemreju oni tocno ni odredit kolika je trudnoca a i sve je to individualno (trajanje trudnoce) pa su neke bebe zrelije ranije. Ne bih te plasila ali ja bi radije rodila ranije nego mucila bebicu ako nema dovoljno hrane u nutra.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 10:43   #5
Quote:
Rita kaže:
Ne bih te plasila ali ja bi radije rodila ranije nego mucila bebicu ako nema dovoljno hrane u nutra.
joj rita
nemreš mi reći da znaš bolje od liječnika
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 23:51   #6
dobila je trudove u međuvremenu... otišli u bolnicu i sada je tamo... dobija Prepare
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 10:42   #7
sve će biti u redu, u bolnici je pod nadzorom
ja sam isto prije završila u bolnici i bilo mi je drago, jer da se bilo što desilo, ne bi me hvatala panika.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 22:27   #8
Pa ne znam ali bi me bilo frka, ne vjerujem im bas pre vise isto tak je sa 35 tjedana Ok ako se beba rodi. A covijek kaze da je posteljica potpuno zrela pa mi je to onda cudno da drze bebicu u nutra. Moju su u toj situaciji HITNIM carskim odmah vadili van jer kazu da se svasta moze dogoditi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 22:25   #9
Ja sam čula da nekim ženama zna pomalo curiti plodna voda tako da niti ne primjete. Jel se to vidi na uzv-u??? Mislim to koliko ima plodne vode i to.......Ja sada već idem svakih tjedan dana na pregled ali me hvata panika i paranoja od svega.......
I ako iscuri plodna voda koliko vremena beba još može izdržati unutra???
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 14:19   #10
Quote:
koalica kaže:
Ja sam čula da nekim ženama zna pomalo curiti plodna voda tako da niti ne primjete. Jel se to vidi na uzv-u??? Mislim to koliko ima plodne vode i to.......Ja sada već idem svakih tjedan dana na pregled ali me hvata panika i paranoja od svega.......
I ako iscuri plodna voda koliko vremena beba još može izdržati unutra???
imas u nekim ljekarnama za kupiti nesto tipa ulozak koji nosis neko vrijeme ( ne znam ne vise od sat vremena ja mislim) koji ti se onda oboji ovisno da li ti curi plodova voda ili ne, pa ga odneses ginekologu. I isto tako imaju ulozak za određivanje imas li kakvu ifekciju ili ne. oko 70 kn kosta jedan ja mislim. skup je ali koristan.
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 22:44   #11
Obicno tu poradjdaju djecu u roku 24 sata nakon sto je iscurila plodna voda.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 12:42   #12
Quote:
Rita kaže:
Obicno tu poradjdaju djecu u roku 24 sata nakon sto je iscurila plodna voda.
Sto jos uvijek ne znaci da je taj postupak ispravan.
Too little amniotic fluid (oligohydramnios) or too much (polyhydramnios or hydramnios) can be a cause or an indicator of problems for the mother and baby. However, in both cases the majority of pregnancies proceed normally and the baby is born healthy.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:15   #13
Ma da kuzim, ali samo pisem da je takvo pravilo ovdje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 10:43   #14
u hr, u svim bolnicama poradaju 24h nakon sto ti istekne plodna voda, a ponekad i prije (ako je maldi, strtareni doktor) te stavljaju na drip
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 12:50   #15
Quote:
magic blue kaže:
u hr, u svim bolnicama poradaju 24h nakon sto ti istekne plodna voda, a ponekad i prije (ako je maldi, strtareni doktor) te stavljaju na drip
Ma ta pravila u hrvatskim bolnicama su nalik na pravila babe vracare koja kaze: ako pada kisa onda moras po pravilima otrcati 3 kruga oko stola i popiti caj od sismisevog krilca.
Ako pogledate bolje vidjet cete da su za porode pravila izmedju bolnica cesto proturijecna, ali vecinom formirana radi komocije doktora, a uz poprilicno bezobrazno ignoriranje prava, komocije i zdravlja pacijenta.

Recimo drip je vrlo osjetljiva metoda. Oxytocin ili pitocin koji se daje cesto ne dolazi ravnomijerno, pa kad dodje velika koncentracija onda nastupe nagle i izuzetno snazne kontrakcije, koje cesto dovode do povreda, jer se porodjajni kanal nije do kraja otvorio. Isto tako, davanje dripa u krivo vrijeme nepotrebno ce iscrpiti majku, sto moze rezultirati potrebom za hitnim carskih rezom kad ona vise ne moze tiskati. U tom slucaju mogli su joj predloziti odmah planirani carski, bez da je muce neizvjesnosti i satima na dripu.

Drugi primjer glupih propisa je vrlo cesto mjerenje koliko se zena otvorila. Izvodi se prstima i cesto je uzrok infekcija. Zena se otvori koliko se otvori, dirao je netko ili ne. Mjerenje sluzi cisto tome da doktorcici nesto mjere kako bi kao pratili napredak, koji se desava neovisno o njima.

Onda je glupost polozaj koji se zove litomija (lithomy). Zena na ledjima, noge u stremenima gore. Doktor sve lijepo vidi, ali ona tiska protiv sile teze. Glavno da gospodin doktor moze nadgledati. Dokazano je da je bolji polozaj na strani ili cuceci ili na koljenima i laktovima, ali tada gospon doktor ne moze nadgledati, a nije valjad bolnica tu da se ljudi porode bezbolno i sigurno, neee, bolnica je tu da se vidi kako je gospodin doktor vazan. Porodjaj u polozaju litomije je klasika, otezava i produzuje porod, a povecava i sanse da dodje do povreda kod majke. Da to ubrzaju onda daju drip, koji pozuri kontrakcije dok se porodjajni kanal nije otvorio, pa da kao kontroliraju pucanje porodjajnog kanala neki (dokazano stetno) rutinski izvode epiziotomiju (rezanje medjice). Onda zena bude u boli, pa joj daju neka sredstva protiv boli i svi se pitaju kako bi rodili bez lijecnika, a bez njih vecina bi prosla cijeli proces brze, bezbolnije i s sigurno s manje trauma.

Pa prisustvo oca pri porodu. Negdje moze, negdje ne moze, negdje mora proci tecaj, negdje vrijedi samo tecaj u odredjenoj ustanovi, koji, gle slucajnosti, masno kosta. To se namjerno ne regulira propisom tipa: pristustvo oca, na zelju rodilje i njenog partnera se mora omoguciti. Jer kad je otac pristuan onda se osoblje ne usudi tek tako otresati na zenu koja lezi i vristi u boli.

Pa onda sta se radi s bebama: da li su s majkom, ili nisu ,ili kad ih donose na podoj ili cime ih i kada hrane, i kako ih majka moze vidjeti, to je sve totalni kaos.

Ne kazem da medicinske metode nemaju smisla, nego da su ti propisi idiotizam. Medicina se treba prilagoditi zeljama pacijenta. Ako netko zeli porod na carski, neka joj bude. Ako netko zeli spinalnu, zasto ne? Ako netko zeli u kadi, cuceci, s monitoringom ili bez, lijecnik moze samo savjetovati, ali zelja zene bi morala biti presudna. Uostalom zena moze povuci svoju dozvolu za tretman u bilo kojem trenu, ali to je psiholoska igra u kojoj lijecnik zeli pacijenta uciniti ovisnim o sebi. Zalosno je kako su lijecnici cesto nehumani, pa porodi budu traumatsko iskustvo. U biti to nije samo zalosno nego i kriminalno, jer njihova idndolencija kosta HZZO sredstva za lijecenje stete ucinjene slampavo izvedenim porodom, ali posto su lijecnici kolegijalni onda se stite i nitko ih ne goni kako bi po zakonu i logici trebao. Zato je dobro da ih se povlaci po novinama i pribija na stup srama sto cesce, previse su se razbahatili.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 17:58   #16
Quote:
anon72 kaže:
Ne kazem da medicinske metode nemaju smisla, nego da su ti propisi idiotizam.
svi se mi ovdje slazemo s time i bas zato i hodocastimo po ovom forumu da curke koje su prosle grozno iskustvo objasne nama neiskusnima da bas i ne mora biti tako
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:44   #17
anon 72 ti si ga pretjerao. Pa nije rodiliste wellness centar! Niti jedna bolnica. Prestrasno!!!!!
Ak ti doktor veli da ne mozes dobiti epiduralnu ili carski rez- odma na stup srama jel se na sve ima pravo! Kako rodilja zeli.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:58   #18
da, pretjerao je. stvarno je pretjerano očekivat da se pusti ženu da rodi, umjesto da zaposlenici bolnice rađaju umjesto nje, i to u slučajevima kad nisu ugroženi ni majka ni dijete, stvarno je pretjerano smatrat da žena i bez dripa može izgurat dijete van, pobogu, pa ostalo bi unutra , i stvarno je pretjerano mislit da bi žena trebala rodit u položaju u kojem je njoj najlakše, a ne u onom u kojem je najlakše doktoru, i stvarno je pretjerano mislit da se epiziotomija ne treba radit rutinski, i da bi trebali postojat standardizirani propisi koji dozvoljavaju prisutstvo oca na porodu, a još tamo one nebuloze o tome da bi mame i bebe trebale bit u nedajbože istoj sobi , da se ne bi trebalo hranit na bočicu dijete prije nego se da mami da ga podoji, da se ne bi smjelo dešavat da ženi tri dana ne daju da vidi dijete koje je tek rodila, e, to je stvarno pretjerivanje! pa nije rodilište wellness centar pobogu!
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 23:03   #19
Pa da Cattleya, nije rodiliste wellness centar nego dio bolnice, a za bolnice se zna: tko je jamio, jamio je, i jamit ce opet.

Jer premda se bolnice financiraju doprinosima stnovnistva = pacijenata, nije im svrha da sluze pacijentima, vec onima koji su u polozaju da kradu (ravnateljima, kirurzima). A tko se usudi zastupati prava pacijenata i humanost, ma udri po njemu, smeta. Cim je veca birokracija i misterija tim bolje se moze loviti u mutnom, pa zato udrimo nerazumne cijene tecajeva i zahtjeve za prisustvo oca, recimo uvedimo obavezno clanstvo u lovackom drustvu Drpiga, samo 3500Kn na tjedan, pa onda moze prisustvovati, osim ako se neka patronazna sestra ne smisli drugacije. Ali njoj se moze donjeti bajadere i kavu, da se ne ljuti. A uz put cemo pacijenticama zarezati nos, tek tako, da pokazemo da se moze, pricat cemo da to pomaze protiv bolova, jer kad ih boli nos manje osjete bolova od poroda. Bas si jadan Cattleya, ali alexxx ti je dobro dogovorio(la).
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 06:50   #20
JOj, sto volim ove kojima je bas super u nasim bolnicama. Vec smo imali takvih ovdje.
Bas sam malo googlala i ima hrpa bolnica (u normalnim zemljama )u kojima su opisani postupci poroda i uvjeti, imaju slikice ljepih prostranih soba sa ekstra krevetima za tate, sa jacuzy kadama, sa prijaznim sestrama i babicama a o doktorima da i ne pricam kojima je jedino pacijentica i njena udobnost te zdravlje dijeteta na pameti. Gdje se epiziotomija ne radi rutinski, gdje te babica masira i gladi po guzici kad si u trudovima, gdje bebica ne napusta tvoj vidokrug ni na sekundu, gdje se postuju rodilja i njene zelje, gdje se dobi i carski i epiduralna i sve sta zazelis ako zazelis.MOzda bi ti bilo pametno da si to malo pogledas, i gle vidi vraga uglavnom ti sve zdravstveno osiguranje pokriva, nema nikakve mitologije i niko ne vice na tebe,hehe.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.