Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 22:10   #61
Nakon tri mjeseca??? ajmeee..zar ne bi trebali prije? samo sam jedan mjesec bila u nedopuštenom minusu i do sada su mi samo poslali opomenu..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 08:42   #62
moraju oni odmah odblokirati dok je sav dug podmiren i dok druga banka o tome pošalje potvrdu
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 15:18   #63
evo danas idem do banke..htjela bih podmiriti sve dugove,znači cijei minus i da mi dlokiraju dozvoljeni minus. da li ima tko kakav savjet kakav bi kredit mogla uzeti ili tako nešto? potrebno mi je 6.000 kn i htjela bih taj iznos vratiti u roku od koje jedne godine.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 14:32   #64
Može li savjet?
Zablokiran mi je račun u ZABA-i. Naravno, ne žele mi reći zašto (pretpostavljam dug prema AMEX-u).
Problem mi je što imam dva maloljetna sina (školarci), suprug mi je nezaposlen i moja plaća je bila naš jedini izvor primanja.
Mogu li (i što) napraviti da bar dio primanja dobijem van - jer eto za ne povjerovat, ali nešto bismo trebali jesti, a socijala nas ne bu primila, jer eto moja "fiktivna " plaća je nešto iznad tog minimuma.....
Molim ako tko ima iskustva s tim....
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 15:29   #65
Ja nemam osobnog iskustva hvala bogu ali da sam na tvom mjestu otišla bi u ZABU, tražila šefa poslovnice (ne šaltere, te su sitne ribe) i izložila mu problem. Koliki ti je dug u Amexu??? Trebala bi i do njih i ista fora, tražiti nekog moćnijeg, vidjeti prema stanju duga postoji li mogućnost da ti daju kakvu otplatu na rate??? zašto si ne napraviš ako je moguće da ti na plaći skidaju za amex u nekakvim ratama, s tom lovom se onda unapred pozdraviš i na nju ne računaš ali otplaćuješ dug, a kad bar nešto otplaćuješ i kad se dug iz mjeseca u mjesec smanjuje onda su i mogućnosti da ti se desi ovo kao sa ZABOm manje.....neznam, ja bi napravila tako nekako, znam da je teško i znam da je frka,ali osnovno je da ti moraš početi otplaćivati taj amexov dug jer bez toga nema nikud dalje.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 15:52   #66
Idem poslije posla ravno u svoju poslovnicu, izvjestit ću što se dogodilo.
Naime, moja plaća bi trebala riješit Amex (ako je AMEX?) dug u 2,5 mjeseca. Problem je u tome što mi dotle moramo primarno jesti, onda platiti režije, onda platiti kredit za auto, a recimo i kupiti klincima ako niš drugo, a ono školske knjige.
A već vidim kaj bu se desilo jer ja sad redovne troškove ne bum mogla platiti -PBZ bu odnio auto (najmanji problem), ZABA bu mi ukinula minus (pa bum morala još tisuća kn zmislit (otkud?), telefon bu crko...., decu bum poslala na hranu baki, a ja i muž bumo na prislinoj dijeti....(ak bumo izdržali XY mjeseci, jer nas baka s penzijom ne bu othranila). KAK SU SI ONI TO ZAPRAVO ZAMISLILI DA LJUDI PREŽIVE??????

A čist nam je dobro išlo dok smo imali 2 plaće......
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:23   #67
Quote:
Atmice kaže: Pogledaj post
Idem poslije posla ravno u svoju poslovnicu, izvjestit ću što se dogodilo.
Naime, moja plaća bi trebala riješit Amex (ako je AMEX?) dug u 2,5 mjeseca. Problem je u tome što mi dotle moramo primarno jesti, onda platiti režije, onda platiti kredit za auto, a recimo i kupiti klincima ako niš drugo, a ono školske knjige.
A već vidim kaj bu se desilo jer ja sad redovne troškove ne bum mogla platiti -PBZ bu odnio auto (najmanji problem), ZABA bu mi ukinula minus (pa bum morala još tisuća kn zmislit (otkud?), telefon bu crko...., decu bum poslala na hranu baki, a ja i muž bumo na prislinoj dijeti....(ak bumo izdržali XY mjeseci, jer nas baka s penzijom ne bu othranila). KAK SU SI ONI TO ZAPRAVO ZAMISLILI DA LJUDI PREŽIVE??????
A čist nam je dobro išlo dok smo imali 2 plaće......
Radom i trošenjem u skladu sa svojim mogućnostima. Sve i da ti daju dio plaće, novi kredit i što onda, samo ćeš potonuti još dublje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 21:11   #68
Quote:
Atmice kaže: Pogledaj post
Može li savjet?
Zablokiran mi je račun u ZABA-i. Naravno, ne žele mi reći zašto (pretpostavljam dug prema AMEX-u).
Problem mi je što imam dva maloljetna sina (školarci), suprug mi je nezaposlen i moja plaća je bila naš jedini izvor primanja.
Mogu li (i što) napraviti da bar dio primanja dobijem van - jer eto za ne povjerovat, ali nešto bismo trebali jesti, a socijala nas ne bu primila, jer eto moja "fiktivna " plaća je nešto iznad tog minimuma.....
Molim ako tko ima iskustva s tim....
idi u amex i dogovori podmirivanje duga u ratama. bilo je tu na forumu dosta njih koji su rekli da su tako uspjeli vratiti dug
a samim time odblokirali bi ti i tekući
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:13   #69
Quote:
Atmice kaže: Pogledaj post
Može li savjet?
Zablokiran mi je račun u ZABA-i. Naravno, ne žele mi reći zašto (pretpostavljam dug prema AMEX-u).
Problem mi je što imam dva maloljetna sina (školarci), suprug mi je nezaposlen i moja plaća je bila naš jedini izvor primanja.
Mogu li (i što) napraviti da bar dio primanja dobijem van - jer eto za ne povjerovat, ali nešto bismo trebali jesti, a socijala nas ne bu primila, jer eto moja "fiktivna " plaća je nešto iznad tog minimuma.....
Molim ako tko ima iskustva s tim....
Imao sam jednak slucaj (pisao sam negdje na forumu o tome) samo sta je u pitanju bio Mastercard.

Dug je bio 30 000 kn + imao sam kredit od trecine place.
Otisao sam u svoju poslovnicu kod voditeljice banke, koja mi je ponudila reprogram postojeceg kredita, odnosno za istu ratu kredita (1/3 place) namirit cu taj dug i minus po tekucem kojeg vise nemam, a zauzvrat dobivam van 2/3 place, nemam minus, ali me skidaju sa svih crnih lista i HROK-a.

Bilo mi je ostalo jos 4 god kredita, sada je to 7 godina i vratit cu puno vise ali tada mi je to bilo jedino rjesenje zbog kojeg sada ne zalim, jer sam onako imao kamate od 1000kn svaka 3 mjeseca da i ne pricam dalje.

Koliko vidim tvoj je slucaj nesto laksi stoga sto prije u banku kod voditelja.
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je posljednji, jednom ce to i biti
Apatrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:13   #70
Imam jedno pitanje u vezi ovrha i blokade računa.Koliko dugo otprilike prođe od trenutka kada riješenje o ovrsi postane punomoćno do trenutka da blokiraju račun?I dali ako ja uplatim cijelokupni dug nakon što ovrha postane punomoćna,i pošaljem ovrhovoditelju potvrdu o uplati,dali će to ovrhovoditelj priznati i poništit ovrhu ili će svejedno blokirati račun?Znam da su jednom mom poznaniku zbog nekog duga prema VIP-u prošle godine poslalio ovrhu,na koju se nije žalio,i nakon nekih pol godine zablokirali su mu račun.On se uspio ipak nagoditi s Vip-ovim odvjetnicima da mu odobre privremenu odblokadu računa i da dug otplati u ratama.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 19:34   #71
blokiranje racuna

moze li mi netko reci sto bi mogao biti razlog blokade mog racuna?

imam maestro u pbz-u. na racunu nije bilo transakcija od 11. mjeseca 2009. sve do danas. nakon danasnje uplate sam otisla podici novac, medjutim to ne mogu jer mi je racun blokiran. tipu koji radi za salterom nista nije jasno i zove poslovnicu u kojoj sam otvorila racun, medjutim nitko mi ne moze pomoci jer je voditelj poslovnice otisao doma pa ga mogu nazvati tek sutra.

nemam dozvoljeni minus i nemam nekih vecih dugovanja, osim troskova odrzavanja racuna koji nisu placani od zadnje transakcije. u istoj banci imam i visu electron koja je podjednako neaktivna, odnosno znaju mi se nakupiti minusici zbog troskova odrzavanja. nisam kaznjavana, pod istragom, pod ovrhom, ni ista slicno tome.

sto se automatskog zatvaranja racuna zbog neaktivnosti tice, mislim da on slijedi tek nakon 18 mjeseci, sto nije slucaj kod mene. i sad sam zbunjena i ljuta k'o pas.

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 21:04   #72
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
nemam dozvoljeni minus i nemam nekih vecih dugovanja, osim troskova odrzavanja racuna koji nisu placani od zadnje transakcije. u istoj banci imam i visu electron koja je podjednako neaktivna, odnosno znaju mi se nakupiti minusici zbog troskova odrzavanja. nisam kaznjavana, pod istragom, pod ovrhom, ni ista slicno tome.

unaprijed hvala!
meni ti se dogodilo da mi je pbz-ov tekući račun bio blokiran zbog ca. 20kn što sam im dugovala za vođenje računa. kako nisam dobivala izvode, nisam ni znala da im dugujem tu silnu lovu. sve u svemu, morala sam u matičnoj poslovnici podomiriti dug i odblokirali su mi račun.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:05   #73
Blokiran mi je tekući račun u banci u kojoj primam plaću, temeljem suglasnosti o zapljeni računa, a koju je aktivirala druga banka u kojoj imam dug. Ja im trenutno ne mogu podmiriti sav dug, a trebao bi dobiti neke novce (ne plaću, nego lovu od osiguranja jer sam slupao auto), pa me zanima da li mogu u nekoj trećoj banci otvoriti račun da mi ti novci sjednu, ili će me i tamo odmah blokirati?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 02:01   #74
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Blokiran mi je tekući račun u banci u kojoj primam plaću, temeljem suglasnosti o zapljeni računa, a koju je aktivirala druga banka u kojoj imam dug. Ja im trenutno ne mogu podmiriti sav dug, a trebao bi dobiti neke novce (ne plaću, nego lovu od osiguranja jer sam slupao auto), pa me zanima da li mogu u nekoj trećoj banci otvoriti račun da mi ti novci sjednu, ili će me i tamo odmah blokirati?
Blokiraju se svi računi u svim bankama.
Međutim, prema ovršnom zakonu (to su oni članci oko 90), propisuje se da se fizičkoj osobi mora ostaviti 1/3 prihoda za život (također se ne smiju plijeniti alimentacije, porodiljne, dječji doplatak i još neke određene vrste prihoda).
Uglavnom, banke nemaju mehanizam prepoznavanja svih vrsta priljeva i u ovakom slučaju, kada vam se plijeni cijeli iznos, trebate to reklamirati. Banke reagiraju na one koji se sami bune, pogotovo ako dokument pošalje odvjetnik.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:21   #75
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Blokiraju se svi računi u svim bankama.
Međutim, prema ovršnom zakonu (to su oni članci oko 90), propisuje se da se fizičkoj osobi mora ostaviti 1/3 prihoda za život (također se ne smiju plijeniti alimentacije, porodiljne, dječji doplatak i još neke određene vrste prihoda).
Uglavnom, banke nemaju mehanizam prepoznavanja svih vrsta priljeva i u ovakom slučaju, kada vam se plijeni cijeli iznos, trebate to reklamirati. Banke reagiraju na one koji se sami bune, pogotovo ako dokument pošalje odvjetnik.
Ili jednostavnije da vam novci sjednu na racun na kojem ste opunomocenik, a ne vlasnik, tada ne mogu nista.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 00:53   #76
to je istina samo neznam dali je to izvedivo kada je račun u blokadi? tj neizvedivo je, to se mora prije napraviti.
matkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 12:45   #77
mislim da su mi blokirali tekući račun u banci.danas nisam uspio niti provjeriti stanje računa na bankomatu,niti podići novac ili platiti karticom tekućeg,već samo kreditnom (a obadvije su kod RBA banke).Inače sam uredan platiša prema banci,nisma u minusu,otplaćujem putem trajnog naloga rate za kreitnu i rate za gotovniski kredit koji su mi odobrili (sve radi se o malim iznosima,200-300kn mjesečno).Provjerio sam na net-bankingu i piše da imam dovoljni izbnos,nisam u minusu,jedino mi ne pokazuje stanje prometa.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:03   #78
do kad ti vrijedi kartica?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:04   #79
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Blokiran mi je tekući račun u banci u kojoj primam plaću, temeljem suglasnosti o zapljeni računa, a koju je aktivirala druga banka u kojoj imam dug. Ja im trenutno ne mogu podmiriti sav dug, a trebao bi dobiti neke novce (ne plaću, nego lovu od osiguranja jer sam slupao auto), pa me zanima da li mogu u nekoj trećoj banci otvoriti račun da mi ti novci sjednu, ili će me i tamo odmah blokirati?
možeš otvoriti u drugoj banci

ja sam imala ovrhu od strane druge banke
poslali su mi u erste jer mi tamo dolazi plaća

kako sam isto očekivala novac a u erste nisam podmirila do kraja
prebacila sam na drugi račun i bez problema u drugoj banci podigla
jer oni blokiraju samo račun gdje dolazi primanje
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:56   #80
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
do kad ti vrijedi kartica?
Nedavno sam dobio novu karticu.Ne mogu ni izvršavati platne naloge putem interneta.a tek sutra mogu zvati banku da vidim o ćemu je riječ.je li moguće da su mi blokirali jer rata kredita koja je trebala biti uplaćena 30.nije uplaćena jer je bila subota.pa produljeni vikend.itd.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.