Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 02:59   #81
Quote:
just some girl kaže: Pogledaj post
a sad moja pitanja; inace ja sam brucosica na ff u zg-u, studiram talijanski i povijest umjetnosti, pa ako koga zanimaju informacije u vezi toga.. sljedeću godinu se selim u dubrovnik, a htjela bih nastavit svoje kolegije studirat, a u zg-u ne postoji vanredan studij za te predmete. jel ima toga u splitu, jer cu zivjet u dubrovniku...help, tnx
Nema ti ni u Splitu talijanski izvanredno, 100%, za povijest umjetnosti ne mogu tvrditi, ali isto mislim da nema. Sad po bolonjskom ti skoro ništa nema izvanredno. Bojim se da ćeš se morati preseliti u Split ako misliš nastaviti...
međutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 03:08   #82
Quote:
nella_b kaže: Pogledaj post
Koliko je bodova otprilike potrebno imati za upast na ovaj faks,misilin gledajući samo srednju školu,jel dosta proć sve razrede sa 4,kakvi su prijamni,čula sam da neki odsjeci nemaju prijamne već se samo gleda razredbeni postupak,jel tu upadaju samo ovi šta imaju maksimalan broj bodova ili imaju šanse za upast i ovi sa slabijin bodovnim stanjem
Gle, ja sam ti jedan razred prošla s 5, dva s 4, jedan i s 3, ne pitaj kako, znači sve u svemu u prosjeku 4. Imala sam jako malo bodova iz srednje, skoro najmanje među onima šta su upali, ali sam na prijemnom briljirala i prošla sav tri na koja sam išla. Dakle, dosta bodova s prijemnog+jad i tuga iz srednje ti je sasvim dobra kombinacija, taman po sredini, bez obzira na to kolika je navala. Zato, sjedi i uči! Može se!
međutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 03:10   #83
Quote:
mango_st kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Mene zanima, vezano za studij pedagogije, hoću li imat problema oko upisa s obzirom da sociologiju i psihologiju, tj. predmete koji se boduju za upis, nisan imala u srednjoj? Ista stvar s filozofijom? Ako iko zna... Stvarno bi mi puno pomogli.
Ono šta nemaš u srednjoj ti se ne zbraja i točka-imaš nekoliko bodova manje u startu. Ništa, potrudi se za prijemni...
međutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 09:17   #84
Talking

Quote:
međutak kaže: Pogledaj post
Ono šta nemaš u srednjoj ti se ne zbraja i točka-imaš nekoliko bodova manje u startu. Ništa, potrudi se za prijemni...
Ajme, hvala ti
mango_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 23:26   #85
Quote:
mango_st kaže: Pogledaj post
Ajme, hvala ti
Ne, greška, ipak ti se ako nisi imala npr.filozofiju gleda ti se neki drugi predmet iz društvenih znanosti. U svakom slučaju, sve šta te zanima imaš tu:http://www.ffst.hr/dokumenti/upisi/vodic.pdf U svakom slučaju, ovo da učiš za prijemni i dalje ostaje!
međutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:55   #86
da ne tražin na stranic filozofskog ...

može li se studirat pedagogija i povijest vanredno?
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:48   #87
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
da ne tražin na stranic filozofskog ...

može li se studirat pedagogija i povijest vanredno?
Ne možeš studirat vanredno, ali ti nitko ne brani da studiraš redovno, ali da budeš izvanredan student- prosjek 5.0


PS: Imaš na www.ffst.hr, pa pogledaj.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 19:00   #88
za neke smjerovi postoji i usmeni prijamni, jel neko zna kako to izgleda,jel težak...
st_____ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 03:09   #89
Quote:
st_____ kaže: Pogledaj post
za neke smjerovi postoji i usmeni prijamni, jel neko zna kako to izgleda,jel težak...
Ja bih to prije nazvala nekakvim testom motiviranosti, negoli usmenim ispitom. Ne znam za ostale odsjeke, ali ja sam bila na filozofiji i to ti izgleda ovako nekako: Imaš literaturu iz koje izabereš nešto, s tim da sam ja izabrala ništa, tj. izabrala sam, ali sam počela čitati u 2 ujutro noć prije prijamnoga i odustala jer mi je bilo dosadno. U svakom slučaju, njima tamo kažeš da si pročitao/la to i to i bilo bi poželjno da pročitaš ili da barem nešto znaš kenjkati o dotičnom gospodinu filozofu, a onda se on uhvati nečega što kažeš kao pravi filozof i upadne u nekakvu raspravicu s tobom tek toliko da vidi jesi li materijal za takav faks, tj. jesi li dovoljno oštrouman, misliš li svojom glavom, znaš li razgovarati i sl. Tako da su neki koji su se pošteno potrudili nešto pročitati i smisleno ispričati prošli puno gore od onih kojima to stvarno leži. Naravno, sve ovisi i o profesoru koji te dopadne. Ovaj moj je bio super, jednostavni narodni čovik. Dakle, ne znam na što se spremaš, ali uzdaj se u svoje sposobnosti, procijeni što oni žele da kažeš i koliko-toliko pročitaj literaturu koja ti je zadana tek toliko da možeš nešto pričati, a oni se sami nadovežu. Iz svog iskustva ti mogu reći da to nije nekakav ispit za kojeg treba baš učiti, ali za ostale odsjeke ne mogu tvrditi. Sretno!
međutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 14:34   #90
Quote:
međutak kaže: Pogledaj post
Ja bih to prije nazvala nekakvim testom motiviranosti, negoli usmenim ispitom. Ne znam za ostale odsjeke, ali ja sam bila na filozofiji i to ti izgleda ovako nekako: Imaš literaturu iz koje izabereš nešto, s tim da sam ja izabrala ništa, tj. izabrala sam, ali sam počela čitati u 2 ujutro noć prije prijamnoga i odustala jer mi je bilo dosadno. U svakom slučaju, njima tamo kažeš da si pročitao/la to i to i bilo bi poželjno da pročitaš ili da barem nešto znaš kenjkati o dotičnom gospodinu filozofu, a onda se on uhvati nečega što kažeš kao pravi filozof i upadne u nekakvu raspravicu s tobom tek toliko da vidi jesi li materijal za takav faks, tj. jesi li dovoljno oštrouman, misliš li svojom glavom, znaš li razgovarati i sl. Tako da su neki koji su se pošteno potrudili nešto pročitati i smisleno ispričati prošli puno gore od onih kojima to stvarno leži. Naravno, sve ovisi i o profesoru koji te dopadne. Ovaj moj je bio super, jednostavni narodni čovik. Dakle, ne znam na što se spremaš, ali uzdaj se u svoje sposobnosti, procijeni što oni žele da kažeš i koliko-toliko pročitaj literaturu koja ti je zadana tek toliko da možeš nešto pričati, a oni se sami nadovežu. Iz svog iskustva ti mogu reći da to nije nekakav ispit za kojeg treba baš učiti, ali za ostale odsjeke ne mogu tvrditi. Sretno!
ma fala ti, srce si
st_____ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:21   #91
Jel ima ko kakvih informacija za prijamni iz sociologije?? unaprid se zahvaljujem..
Rea Lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:30   #92
tila bi upisat na filozofskom u st eng i tal,pa jel mi može ko reć kako ide na prijamnom ako nisam učila u srednjoj tal,kakve su uopće šanse da to upišem? i koji se sve predmeti polažu na prijamnom?
divlja duša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:51   #93
Talijanski ćeš morat učit za prijamni jer ti se na prijamnom traži znanje iz tog jezika. Točno propisanu literaturu za prijamni ćeš naći na stranici ffst. Tamo imaš sve za godinu 2008/09. Isto to imaš i za engleski! Sretno!
Rea Lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:09   #94
ejj..
ja sam prosle godine bila na prijemnom iz hrvatskog i povijesti.. hrvatski sam uspila a povijest ne.. ove godine cu pokusat ponovo to isto.pa me zanima kakav je interes za povijest i na sta da se baziram pri spremanju prijemnog .. mislim na to koji dio gradiva je najbitniji. i iz hrvatskog i iz povijesti...

pomozite.. imam jako malo vremena a jako puno toga za naucit..
hvala
marijolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:37   #95
ako mi tko može napisat svoja iskustva na prijemnom iz povijesti, povijest umjetnosti i talijanskog jezika.hvala!
p.s. talijanski znam dobro gramatiku ali konverzacija(vokabular) malo šteka.
eto,fala!
oki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:05   #96
Smile

pitanje za nekog tko je prošle godine upisao talijanski.


pošto ne mogu nabaviti prošlogodišnje prijemne (a probala sam na sve moguće načine) zanima me kako su koncipirana pitanja. da li se mora nešto nadopunjavati npr. članovi ili treba prevoditi nešto i sl.?
bilo tko?!? bila bih jako zahvalna
 
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 16:08   #97
baš nitko????!!!!????
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 22:41   #98
zar nema nitko sa filozofskog u splitu tko je upisao talijanski?!

stvarno bi mi puno pomoglo!
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 02:10   #99
Quote:
pinocchio kaže: Pogledaj post
zar nema nitko sa filozofskog u splitu tko je upisao talijanski?!

stvarno bi mi puno pomoglo!
Evo ovako: Nađi prvo na ffst.hr brošuru za upis na kojoj ti se nalazi literatura što je obično gimnazijski udžbenik, prođi malo gramatiku i vokabular, toga ti najviše ima. Ima pitanja tipa nadopuni glagolska vremena, pridjeve, prijedloge, za članove nisam sigurna, ali ti budu preposizioni articolate, pa moraš znati članove. Prijevod nema, ali imaš razumijevanje teksta za što treba malo vokabulara, a inače nisu strašne riječi. Bude dosta pitanja iz književnosti, glazbe i opće kulture tipa tko je napisao koje djelo, tko je najveći pisac romantizma, bla, bla, to sve imaš u literaturi. Znači, Dante, Petrarca, Boccaccio, Pirandello, Foscolo, Moravia, Manzoni i ekipa, te Puccini, Verdi, Rossini, Michelangelo, Da Vinci, Botticelli... Bude ti pokoje njihovo djelo i takve stvari. Od opće kulture znaju biti stvarno glupa pitanja, recimo meni je bilo kako se Totti zove, kad je u Italiji uveden euro... Budu talijanski gradovi i pokrajine, to nauči. Dakle, bude 50 pitanja, od toga negdje dvadesetak na zaokruživanje o književnosti, glazbi, kulturi, sportu, gradovima i pokrajinama, glupostima... Bude i petnaestak pitanja gramatike tipa nadopuni glagolsko vrijeme i dosta toga zna biti recimo futuro anteriore, trapassato prossimo, dakle ova složenija vremena. Razumijevanje teksta nosi dosta bodova i to bude neki kraći tekstić s ne baš jednostavnim riječima i treba odgovoriti na pitanje(na zaokruživanje). Uglavnom, nema ništa pisati, sve je zaokruživanje i nadopunjavanje, a prijevoda nema. Dosta bodova se može skupiti na ovim pitanjima o kulturi, ali zna biti ekstremno glupih pitanja. Ja sam se najviše zajebala na pokrajinama, recimo. E i ne zaboravi modernu glazbu, nama je bilo jedno pitanje nešto o Erosu, a jedno tko pjeva Laura Non C'e.
Eto, nadam se da sam pomogla! Sretno!
međutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 11:43   #100
hvala
puuuuuuuno si mi pomogla
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.