Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 01:46   #1
Čišćenje zubnog kamenca

kakav je osjecaj, jel boli, i da li je istina da kad ga jednom pocnes skidat, moras ponovo vrlo cesto??
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 11:14   #2
ne boli
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 11:19   #3
Quote:
woman1 kaže:
kakav je osjecaj, jel boli, i da li je istina da kad ga jednom pocnes skidat, moras ponovo vrlo cesto??
Ovisno o tome koliko i gdje ga imas. Ne znam koliko metoda sve ima, ali mozda ovisi i o metodama tj. instrumentima kojima se skida. Ja polazim od dobrog starog kavitrona kojeg imamo na faksu..tocno je da moze zabolit, ali nije nista strasno...govorim ti iz vlastitog iskustva. Ali to ovisi o podrucju na kojem ti se nalazi kamenac. Bole podrucja na podrucju vrata zuba iliti tam di ti se spajaju zub i zubno meso...ajmo po laicki. I koliko sam ja dosad shvatio...ak te ne zaboli kad ti od tam skida kamenac onda to i nije bas posteno napravljen posao. Ipak govorimo o stomatoogiji i ak se mene pita...stomatologija bez imalo boli je utopija...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:17   #4
znala sam! jooj meni, baš ga i imam tamo gdje se spajaju zubi i blizu mesa, jooj.. ne znam s čim bude mi ga skidala, rekla žena sama, drugi put ćemo skinut kamenac.. a jel istina to da ću onda trebat sve cešće?
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:11   #5
Pa koliko ja znam...ukoliko prilikom skidanja kamenca tj. plaka, ostane dredena kolicina tog smeca, onda se puno brze stvara nova kolicina istog. Zato sam ja recimo isao na skidanje kamenca vise puta, u razmacima od par dana, kako bi se skinulo fakat sve. Isto tako sam radio na klinici sa pacijentima, dakle dok se ne skine fakat sve. I najnormalnije je da imas kamenca na "tom podrucju", jer je porducje vrata zuba mjesto na kojem se najlakse lovi. Nisi ti tu iznimka, tako je kod svih ljudi koji imaju naslage. I nakon skidanja stvar je odrzavanja higijene na visem nivou nego sto je to bila situacija dotad. A pritom mislim na ispravno cetkanje i definitivno na primjenu zubnog konca.

Al ne brini, definitivno je ta bol manja od one klasicne boli koju osjecas kad ti se popravlja karijes. (osim ak nisi pod anestezijom )
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:15   #6
ma nije to bol u klasicnom smislu "boli kod zubara", meni je to vise osjecaj trnjenja (mravaca) u zubima (i onak pocnes sliniti ), ali ne bol kao kad busi zub, ni priblizno slicno

nakon toga ti je obicno malo "uzdrmano" zubno meso (jer moras skroz uz njega skidat ako posteno skidas) ali to je dan-dva max (+ 10ak dana malo opreznije s kavom cigaretama, crvenim vinom i sl. jer su nakon toga zubi malo osjetljiviji na primanje boje)

sto se tice ucestalosti - nije istina da ako jednom skines da onda moras cesce ici, kamenac treba skinuti i zbog parodontoze i zbog bakterija i zbog estetike, a koliko ti se kamenca stvara je jako individualno ovisi o ph sline i sl.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:23   #7
Meni je zubarka skidala to s nekim ultrazvukom, apsolutno ništa ne boli i gotovo je za 4 minute.

Drugi put joj je bio pokvaren ultrazvuk pa mi je skidala sa onim za bušenje. Bila mi je frka da me ne "ogrebe" po zubnom mesu. Ali, nije me ogrebla i nije niš boljelo.

Poslje toga je malo čudan osjećaj - kao da "zateže" malo oko zuba, no brzo prođe.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 08:47   #8
Quote:
sinisa_7 kaže:
Meni je zubarka skidala to s nekim ultrazvukom, apsolutno ništa ne boli i gotovo je za 4 minute.

Drugi put joj je bio pokvaren ultrazvuk pa mi je skidala sa onim za bušenje. Bila mi je frka da me ne "ogrebe" po zubnom mesu. Ali, nije me ogrebla i nije niš boljelo.

Poslje toga je malo čudan osjećaj - kao da "zateže" malo oko zuba, no brzo prođe.

Strašno... bolje da ga nije dirala nego brusila bušilicom..
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 10:36   #9
dentist, moze pitanjce?
u zadnje vrijeme zubi su mi ful osjetljivi na hladno ili toplo. pa cak ne na JAKO hladne i vruce stvari koje jedem/pijem.
ne radi se samo o jednom zubu nego kao da su svi, ili samo jedna strana, pa onda druga...
jel rijec jednostavno o preosjetljivosti ili nekaj ne stima?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 22:25   #10
Bio sam u životu valjda već 20 puta na skidanju kamenca i to sranje ništ ne boli. Boli kada ti sa bušilicom ulazi u zub, a skidanje kamenca ti je ništ. Dok ti to skida, nek ti da penthouse ili gloriu da si čitaš da ne umreš od dosade.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 22:30   #11
Quote:
snjoxi kaže:
dentist, moze pitanjce?
u zadnje vrijeme zubi su mi ful osjetljivi na hladno ili toplo. pa cak ne na JAKO hladne i vruce stvari koje jedem/pijem.
ne radi se samo o jednom zubu nego kao da su svi, ili samo jedna strana, pa onda druga...
jel rijec jednostavno o preosjetljivosti ili nekaj ne stima?


Postoje razdoblja kada su zubi osjetljiviji i uglavnom ti to nije ništ. Kaj si ti neka paranoična? Mene držila paranoja da mi kosa otpada i toliko sam je povlačio i gledao na jednom mjestu da mi tu na kraju i je malo otpala. Ajd ne brini, to ti ni ništa.
Mene su jedno ljeto SVI zubi boljeli kada sam grizao na njih i to je bila tupa bol na sreću i to mi se desilo jednom u životu, no nisam se brinuo jer sam znao da je to nešto bezopasno jer ne mogu svi zubi zaboljeti odjednom jer da svi zubi sa velikim razlogom bole odjednom valjda bih umro od neke teške opake bolesti tri dana nakon toga ili bi mi otpala vilica sa glave, a takve stvari se ne dešavaju prečesto.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 04:27   #12
Quote:
Cijanid kaže:
Postoje razdoblja kada su zubi osjetljiviji i uglavnom ti to nije ništ. Kaj si ti neka paranoična? Mene držila paranoja da mi kosa otpada i toliko sam je povlačio i gledao na jednom mjestu da mi tu na kraju i je malo otpala. Ajd ne brini, to ti ni ništa.
Mene su jedno ljeto SVI zubi boljeli kada sam grizao na njih i to je bila tupa bol na sreću i to mi se desilo jednom u životu, no nisam se brinuo jer sam znao da je to nešto bezopasno jer ne mogu svi zubi zaboljeti odjednom jer da svi zubi sa velikim razlogom bole odjednom valjda bih umro od neke teške opake bolesti tri dana nakon toga ili bi mi otpala vilica sa glave, a takve stvari se ne dešavaju prečesto.
Ovo je najstrucnii odgovor koji sam ja ikad vidio!!!!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:04   #13
cijanid a kaj si ti neki zubar il me tjesis samo?!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 22:16   #14
Wink ULTRAZVUČNO ČIŠĆENJE KAMENCA

Jel netko već tako čistio kamenac(mislim zubni)? Jel to bolje nego obično? Gdje toga ima? A kolko košta?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 22:26   #15
pa ima u stom ordinacijama...ne znam kolko košta jer sam dobila besplatno..uglavnom vibracijama ti se miče kamenac

fino je
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 22:52   #16
Pa kod moje privatne zubarice toga nema. Uvijek mi s onim nečim pili i brusi i čini mi se da mi je već i oštetila caklinu. Zato bi je promijenila bar što se tiče kamenca,a ne znam gdje da odem.
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 21:09   #17
Nema ultrazvuka, odnosno zovu to ultrazvuk, ali uredjaj je kao malo svrdlo / cekic. Ne boli, premda ponekad se cini da je prejako. Ako koristis nakon jednog skidanja kamenca dobru elektricnu keficu nece ti se vise stvarati.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 14:21   #18
Čekaj malo...
Ako skidam kamenac tim ultrazvukom češće dali mi odlazi caklina zuba???
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 17:36   #19
Bez brige nece ti biti ostecena caklina niti zub. Taj "cekic" je u biti kao malo svrdlo koje se vrlo brzo vrti ali ima malu amplitudu, tako da stvara vibracije kojima otepe kamenac. Da unistava caklinu ljudi bi primjetili i odavno se to ne bi radilo. Uklanjanje kamenca je jednostavan postupak, lijepo reci zubnom lijecniku da si osjetljiv i plasis se pa neka bude oprezan da sve radi njezno. Nisi tamo da se pravis macho nego da ti poprave / pociste zube.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:11   #20
Zubni kamenac

Zanima me dal postoji neko sredstvo za ciscenje zubnog kamenca koje se moze kupit u ljekarni ili bili di drugdi.Da se ne mora ici kod zubara.Hvala
hoor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.