Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 16:26   #441
Quote:
zipo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Trebao bih napraviti kompletnu fiksnu protezu, tj. na gornjoj čeljusti imam 4 zuba od kojih su dva u totalnoj banani. Na doljnjoj čeljusti također 4 koji i nisu loši. Znam da se bez snimke teško može nešto detaljno reći, ali otprilike, kakav trošak mogu očekivati. ne želim one HZZO proteze jer sam premlad da mi to pleše u ustima.

Također nije mi problem to platiti u gotovini i bez računa (ako ću moći uštediti nešto novaca a opet kvalitetno riješiti problem).
Hm budi spreman da ćeš morati pljunuti jako puno love za dobro rješenje.
Recimo ako želiš fiksni most, 6 implantata i 12 krunica (40-60 000 kn po čeljusti, ovisno o implantatu i ordinaciji). Može se napraviti i klasična, ali površinom reducirana proteza koju podupiru 2 ili 4 implantata pa ne pleše, to je dosta jeftinije, ali ipak je proteza...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:44   #442
Koliko otprilke košta anestezija kod privatnika koji ima ugovor sa HZZO-om?
__________________
I have my mother’s dreams, I have my father’s eyes, you can’t take that from me, just go ahead and try.
ra1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:54   #443
Anestezija je svugdje besplatna odnosno u cijeni rada - hzzo nema veze s time
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 15:27   #444
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Anestezija je svugdje besplatna odnosno u cijeni rada - hzzo nema veze s time
Znaci ako mi popravlja jedinice, za koje su bijele plombe besplatne, i ja sama trazim anesteziju (jer ne zelim da boli), ni tad se ne placa?
__________________
I have my mother’s dreams, I have my father’s eyes, you can’t take that from me, just go ahead and try.
ra1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 13:13   #445
Načelno ne ali kod nas vlada kaos pa možeš naletiti na svašta
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 14:15   #446
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Načelno ne ali kod nas vlada kaos pa možeš naletiti na svašta
Ok, hvala na odgovoru.
__________________
I have my mother’s dreams, I have my father’s eyes, you can’t take that from me, just go ahead and try.
ra1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:02   #447
Pozdrav.

Molim vas informaciju koliko bi otprilike koštala ugradnja fiksnog aparatića (za odrasle) kod privatnika? A lingvalni?

Hvala

Zadnje uređivanje smraad : 04.03.2015. at 22:25.
smraad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:03   #448
fiksni aparatić je isti i za djecu i za odrasle...nema razlike

a cijena je od 15000-20000 kn za obje čeljusti...ovisno o materijalu bravica
i opet...cijene ovise o ordinaciji...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:36   #449
Pozdrav ljudi,

Ovako imam jedan problem s ortodontom, koji ne znam kako rijesiti. Naime, problem lezi u tome da sam ja aparatic stavila prije par godina, samo na gornjoj celjusti. terapija je trebala trajati maksimalno dvije godine ali se dogodilo to da sam ja skoro godinu i po bila odsutna zbog studentske razmjene. U tom razdoblju nisam uopce bila na pregledu.

Stomatolog mi je na pocetku terapije bio dopustio da placam na rate. Kako sam ja toliko dugo bila odsutna, naravno da nisam rate redovito ni placala. Kada sam se vratila s razmjene, bila sam jos nekoliko puta na preglede i onda sam se preselila u drugu zemlju gdje nastavljam svoju terapiju. Znaci terapija koja je trebala trajati 2 godine, oduzila se na tri i pol godine ( plus jos minimalno pola godine koliko cu morati drzati fiksni aparatic.)

Svog sam doktora obavijetila da cu mu se javiti cim budem nasla novog ortodonta. Proslo je nekoliko mjeseci i on mi se javio s poprilicno zlobnim emailom pitajuci me mislim li ja njemu ikad platiti i takve stvari. Mene je to poprilicno razljutilo, jer sam mu objasnila da cu mu se javiti cim se smjestim i cim nadjem novog doktora, tako da moj novi doktor moze dobiti i moju staru medicinsku dokumentaciju. Uglavnom jako sam se razljutila i rekla sam mu da ja cjelokupnu terapiju niti ne moram platiti ako to ne zelim, jer cu terapiju nastaviti kod drugog doktora. tom cu novom doktoru (kad ga budem pronasla) takodjer morati placati, jer mi terapija nije gotova.

Uglavnom to ga je jos vise razljutilo i onda su pale teske rijeci. tipa rekao mi je da on pacijentima poput mene iz samilosti daje placenje na rate (koliko ja znam, gotovo svi placaju na rate, ako i ne placaju, zar stvarno trebam cuti takve rijeci od svog ortodonta?) te da se terapija oduzila vise nego sto treba, pa bih zbog toga trebala platiti i vise nego sto mu dugujem (terapija se oduzila zbog moje odsutnosti a ne zbog toga sto sam imala problema s zubima). Na kraju sam popustila i rekla mu da mi posalje racun i da cu mu u roku od mjesec dana platiti (jos uvijek se pitam jesam li tebala popustiti). On mi je poslao privitak koji je imenovao predracun, ali kad taj privitak otvorim, u njemu pise ponuda. Mene sad zanima je li normalno da terapiju placam preko ponude a ne racuna? Koliko se meni cini on tako pokusava taj novac sebi zadrzati na crno i mene u potpunosti prevariti. Mislim zasto sam dobila ponudu, ako sam na kraju terapije ( i placam cak i ono sto na meni nije napravljeno - tj terapija nije do kraja izvrsena).

Ne znam je li pretjerujem, jesam li jednostavno ljuta na njega pa mi se cini da me zeli prevariti, ili nesto ovdje ne stima. Jeste li imali takvih iskustva? Upomoc
t88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:10   #450
Pozdrav svima!

Zanima da li netko ima iskustva sa izradom mostova... Naime dala sam izraditi 3 mosta po 4 člana, nisam zadovoljna izgledom, jer mi je obećano da će zubi izgledati identično kao i moji stari a kad ono dobila sam hrpu "krumpira", izrada je jako loša ostaje mi puno hrane između zuba, a najgore od svega dobila sam obećanje da će mi sve zubiće ispod mostova urediti uključeno u cijenu... Na 2 mjesta sam dobila potvrdu da imam karijese a ovaj mi to negira... Cijena zuba je 1000 kn komad. I još da spomenem kada se most stavi na svoje mjesto čak i bez onog privremenog cementa imam rupe do zubnog mesa tako da vodu mogu špricati kroz njih! Napominjem ne između zuba lijevo i desno već gore, tamo gdje most nasjeda na meso! Novac mi je uzeo (ja glupača platila odmah a da nije posao dovršen! Šta da radim!!!
Pinklec na rame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:39   #451
tema nije baš pretjerano aktivna, ali reko da probam pošto stvarno nisam siguran što napraviti.

Nakon dosta godina što nisam bio kod zubara, konačno otišao kod privatnika. Neću spominjati kojega, ali mi se čovjek stvarno čini profesionalan. Sistematičan, sve objasni, provede kroz sve stavke itd.
Ortopan napravljen prije pregleda. Uglavnom, zubi su mi koma. Primarno zbog toga što sam ja bio lijen i nisam dugo išao kod zubara.
Samo krunica imam 8 za staviti... plus revizije punjenja, samo punjenje, nadogradnja, i dosta kompozitnih ispuna.

E sad, jasno je meni da kod privatnika to sve košta. I stvarno želim to napraviti kako se spada. Ali s obzirom da nemam nikakvih implantata za stavljati, nekako mi se čini da je cijena koju je on rekao izuzetno skupa.

Ne bi htio biti smeće i stavljati njegove cijene, ali htio bi znati kako se kreću cijene za određene stavke kod drugih privatnika.

Tako da ako netko može staviti okvirni rang cijena za krunicu (trajnu i privremenu), punjenje (jednog kanala), nadogradnju i vađenje nadogradnje, i bijelu plombu, bio bi jako zahvalan.
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:22   #452
Plombe 250-500
Nadogradnja 300-600
Endodoncija (strojna) po kanalu (s ili bez punjenja) 300-1000 kn
Metal keramička krunica 1300-1600 kn
Provizoriji - obično gratis

__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 09:06   #453
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Plombe 250-500
Nadogradnja 300-600
Endodoncija (strojna) po kanalu (s ili bez punjenja) 300-1000 kn
Metal keramička krunica 1300-1600 kn
Provizoriji - obično gratis

Hvala Juji, car si
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:28   #454
Neki nose i 2-3 god aparatiće, ako im kažu da moraju dulje nositi, mene zanima jel za to vrijeme pokriva tih 15-20000kn po "ugovoru" valjda ili će morat svaku godinu toliko plaćati ako će dulje nositi?
ZNX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 09:21   #455
...

U njihovom posljednjem odgovoru kojeg je zaprimila Slobodna Dalmacija stoji kako “Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) plaća ugovornim doktorima dentalne medicine u primarnoj zdravstvenoj zaštiti one stomatološke usluge i po cijeni kako je određeno u članku 3. Pravilnika o dentalnoj zdravstvenoj zaštiti iz obveznog zdravstvenog osiguranja”.

Bijeli ispun nije jeftiniji od amalgamske plombe, niti po materijalu niti po vremenskom normativu. HZZO doktorima stomatolozima u primarnoj zdravstvenoj zaštiti za amalgamski jednoplošni ispun plaća 33 kune, a za bijeli kompozitni ispun na jednoj površini 52 kune. Vrlo je jasno određeno koje su usluge za pacijente besplatne (...)

Ako pacijent stariji od 18 godina nije zadovoljan nekom od besplatnih usluga, primjerice materijalom zbog estetskih razloga (amalgamski ispun), onda alternativnu uslugu, odnosno materijal, plaća u cijelosti, pa stomatolog za izvršenu uslugu u tom slučaju ne šalje račun HZZO-u i ne naplaćuje mu participaciju, nego pacijentu naplaćuje uslugu koja je nadstandard(...)

Pacijenti mogu besplatno dobiti ispun u svakom zubu, na teret obveznog osiguranja, ili mogu izabrati nadstandard i platiti plombu po cijeni HKDM-a (...) Sve usluge izvan standarda liječnici naplaćuju prema univerzalnom cjeniku koji formira HKDM i kojeg bi se stomatolozi trebali pridržavati (cjenik ne formira ni HZZO ni Ministarstvo zdravlja) - navodi se između ostalog u reakciji HZZO-a.

No, i u ovom odgovoru od HZZO-a za dr. Dragomira Petrica, ravnatelja Doma zdravlja Splitsko-dalmatinske županije, ima nekoliko nejasnoća...

"Zanima me tko je ovlastio HKDM i HZZO da krše zakon jer ne postoji univerzalni cjenik, nego samo cjenik HKDM-a koji se odnosi samo na privatne liječnike stomatologe, koji nisu ugovorom vezani s HZZO-om, što jasno stoji u Zakonu o dentalnoj zdravstvenoj zaštiti. I dok se ne promijeni taj zakon, a nažalost za hrvatske zdravstvene osiguranike, ubrzo će se promijeniti, tko god naplaćuje bilo što u sustavu javnog zdravstva po cjeniku HKDM-a krši zakon" – rekao je za Slobodnu Dalmaciju dr. Petric kojeg “oduševljava” podrška koju HZZO daje HKDM-u.

"Zašto HZZO tvrdoglavo inzistira na podršci HKDM-u, do te mjere da i svoje pravilnike donosi protivno Zakonu? Neka mi iz HZZO-a objasne, ako oni za crnu plombu stomatologu plaćaju 33 kune, a za bijelu plombu 52 kune, dakle razlika je 19 kuna, zašto pacijenti ne plaćaju samo tu razliku u cijeni? Zašto im stomatolozi naplaćuju 220 kuna? Ako je razlika u cijeni materijala i rada zaista samo 19 kuna, zašto HZZO, koji je “narodni”, svojim osiguranicima, zbog kojih i postoji, uskraćuje bijelu plombu? Zašto ta bijela plomba nije standard za sve zube, a ne samo za one do trojke? Ovo nije haranga na stomatologe, kako neki kažu, nego ni jedan liječnik iz sustava javnog zdravstva koji ima ugovor s HZZO-om i koji za svoj rad dobiva nemala sredstva tzv. glavarine ne bi smio naplaćivati svoje usluge", kaže dr. Petric.

http://danas.net.hr/hrvatska/zasto-h...-bijele-plombe
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 08:31   #456
besplatne usluge:

Stomatologija

- liječenje svih zuba

- od jedinice do trojke u gornjoj i donjoj čeljusti pravo na bijelu plombu, ostali zubi amalgamske plombe

- vađenje zuba - liječenje korijena

- čišćenje kamenca

- totalna zubna proteza

- liječenje parodontoze, teškog nicanja umnjaka i desni

- pravo na ortodontski aparatić za djecu do 18 godina
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 07:07   #457
Pozdrav, zanima me zna li netko kako se krecu cijene mostova kod privatnika? Konkretno, radi se o gornjoj jedinici. Malo mi je hica pa ako netko zna, hvala
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 23:32   #458
pozdrav, molio bih info koliko košta ugradnja umjetnog zuba otprilike? radi se o šestici gore desno. stoji mi rupa umjesto zuba pa bi ju zamijenio sa zubom

s obzirom da nisam nista slicno dosad takvog radio, da li je to bolna procedura i koliko dugo traje?

hvala!
Lugburz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:01   #459
Quote:
Lugburz kaže: Pogledaj post
pozdrav, molio bih info koliko košta ugradnja umjetnog zuba otprilike? radi se o šestici gore desno. stoji mi rupa umjesto zuba pa bi ju zamijenio sa zubom

s obzirom da nisam nista slicno dosad takvog radio, da li je to bolna procedura i koliko dugo traje?

hvala!
Implantat ili zubni most? Ovisno o tome što je, potraži unazad stranicu dvije ili na odgovarajućim temama...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 20:32   #460
Quote:
ZNX kaže: Pogledaj post
Neki nose i 2-3 god aparatiće, ako im kažu da moraju dulje nositi, mene zanima jel za to vrijeme pokriva tih 15-20000kn po "ugovoru" valjda ili će morat svaku godinu toliko plaćati ako će dulje nositi?
Vidim da je stariji post, ali ću odg... Tražite obavezno ugovor, jer se obično cijena aparatića dogovara unaprijed, i ona uključuje sve (rad, materijal, retaineri) da se dobije rezultat 1/1, isto tako ortodonti su dužni izdati račun za obavljenu uslugu.. nedajte se zavarati, da vas netko prevesla s plaćanjem po pregledima.. pozz
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.