Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2013., 16:48   #6521
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
ne slažem se, može se popiti 2 deci dobrog vina za 10-15-20kn, npr jedna od rijetkih stvari u nokturnu zašto se isplati otić je tih 2 deci vina za 10kn, a fino je vino. nije da sam veliki znalac, ali mogu prepoznati razliku između lošeg i dobrog vina. a i nije to jedino mjesto
Sve 5, samo nikad nisam čuo da se može popit 2 "deca" za 15 kuna!
stBoni10 is offline  
Old 26.08.2013., 17:01   #6522
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Sve 5, samo nikad nisam čuo da se može popit 2 "deca" za 15 kuna!
u Nostroma koji je skuplji je vino kuce 80kn, sto bi reklo 2dcl 16kn, a od Lucice do Baca na n mista mos popit jeftinije
Tavanka is offline  
Old 26.08.2013., 20:37   #6523
U subotu kod Mirjane u Rastokama. Jeo teleće pečenje s umakom i krumpirom (baš smo došli između dva janjca). Jelo korektno, ali definitivno preopterećeni konobari. U kratko doba došlo dvije grupe s autobusima pa je uz ostale goste nastao kaos.

U nedelju Pet bunara u Zd. Brudet od sipa s palentom i bobom. Odlično!

Danas Bruschetta u Zadru. Jeo bruscette s plodovima mora, riblji carpaccio i lignje na žaru. Isto jako dobro..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 27.08.2013., 04:53   #6524
Bilo me posvuda, godišnji, Kvarner, 2 termina... Nije mi se dalo kopati po računima do sad, pa eto, bit će malo postova sad od mene, redaljka, ovdje samo summary za one za koje sam imala što raspisati

Krk, Vrbnik, Gospoja - osrednja hrana, bezveze usluga, za to sve skupa ispada preskupo, ne planiram se vraćati, ne preporučam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...3#post46463313

Mošćenička draga, Sidro - hrana nešto bolja, osim što su prepekli škampe, pogubljeni konobari i nemaju baš skill kako servirati škampe da taj ritual prođe ugodno, ne planiram se vratiti jer za tu cijenu ipak nije tako dobro
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1709

Klenovica, Pod orajom - škampi žar odlični, ostalo korektno, cijena očekivana, konobara treba birati, planiram se vratiti ciljano na škampe preporučila bih posjetu
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1710

Crikvenica, Amor - hrana korektna, ali manje porcije, cijena srednja, al zapravo možda i skuplja kad se gleda količina, imaju dnevni meni koji je ok deal, trešti narodni radio, a konobar nije baš konzistentan u uslužnosti, tako da, ako nema ništa drugo, ajd
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1711

Volosko, Plavo podrum - okus hrane izvrstan, usluga takva da osjetiš što znači biti šikaniran, ne preporučam osim onima koji izgledaju kao da imaju puno para, onima koji imaju puno para, i onima koji imaju JAKO debelu kožu i briga ih za atmosferu; oni koji cijene svoj novac i žele korektnu uslugu bez da osjete da su niža kasta - ne preporučam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1712

Lič-Bribir, Vagabundina koliba - hrana izvrsna, usluga prava domaća, cijene super, količine izdašne, svakako preporučam skrenuti s puta, i uživati u super klopi
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...1&postcount=88

Novi Vinodolski, pizzerija Nava - pizza zapravo pretrpana i ne sjeda baš najbolje 2/5, usluga korektna 3/5, cijene malo previše za dobijeno 2/5 (2 soka, 2 pizze 130 kn), no, ne planiram povratak osim u slučaju 'zbilja ništa drugo ne radi'

Rijeka, Viškovo, Nono frane - hrana ukusna, cijena ok, usluga korektna, nije mi nešto special da bi odlazila posebno tamo ponovno, no, mislim da je jedno solidno mjesto za klopati ako vam je blizu
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1714

Umag, Petrovija, Nono - fina klopa, korektna cijena, korektna usluga, ako vam je blizu, isplati se navratiti, preporučam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=282

I za kraj, restoran gdje smo proveli nekoliko večeri uz fantastične dojmove
Crikvenica, Sabbia - hrana izvrsna, usluga profesionalna i ljubazna u početku, a nakon par dolazaka uistinu iskreno srdačno dočekan k'o stari gost, cijenom više, ali vrijedi svake kune, kuhar je sezonski i ako bude isti tim i sljedeće godine, mislim da ću rezervirati stol za cijeli godišnji
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1715
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1716

Zadnje uređivanje enigma in red : 27.08.2013. at 04:58.
enigma in red is offline  
Old 27.08.2013., 10:27   #6525
Odlični postovi. Hvala ti na trudu!
Gipsyqueen is offline  
Old 27.08.2013., 10:41   #6526
sabbia a? tko bi reko! bumo probali, inače zaobilazim to mjesto, jer sam jednom navecer otisao na pivicu od 25 kn, pa mi nije padalo na pamet probavati hranu na takvom mjestu!

inače postovi za 5, kak se samo sjetiš svega. inače bio sam sretan što čitam recenzije s kvarnera, jer tamo ljetujem, al pred kraj si mislim, čovječe tamo ništa ne valja! sva sreća na sabbi-i i happy endu!
vladjan1901 is offline  
Old 27.08.2013., 10:53   #6527
Cudi me ovo za Sidro, tamo sam jela najbolje skampe u zivotu i svakog bi poslala tamo , doduse ne na grillu, vec samo na pari i sad mi slina curi kad se sjetim
Tavanka is offline  
Old 27.08.2013., 11:17   #6528
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Volosko, Plavo podrum - okus hrane izvrstan, usluga takva da osjetiš što znači biti šikaniran, ne preporučam osim onima koji izgledaju kao da imaju puno para, onima koji imaju puno para, i onima koji imaju JAKO debelu kožu i briga ih za atmosferu; oni koji cijene svoj novac i žele korektnu uslugu bez da osjete da su niža kasta - ne preporučam
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1712

Novi Vinodolski, pizzerija Nava - pizza zapravo pretrpana i ne sjeda baš najbolje 2/5, usluga korektna 3/5, cijene malo previše za dobijeno 2/5 (2 soka, 2 pizze 130 kn), no, ne planiram povratak osim u slučaju 'zbilja ništa drugo ne radi'

I za kraj, restoran gdje smo proveli nekoliko večeri uz fantastične dojmove
Crikvenica, Sabbia - hrana izvrsna, usluga profesionalna i ljubazna u početku, a nakon par dolazaka uistinu iskreno srdačno dočekan k'o stari gost, cijenom više, ali vrijedi svake kune, kuhar je sezonski i ako bude isti tim i sljedeće godine, mislim da ću rezervirati stol za cijeli godišnji
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1715
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1716
super post!

kao sto sam pisao, meni je usluga u PLAVOM PODRUMU uvijek bila 5/5 (nije ju uvijek pratila kvaliteta hrane). no istina je da su kod posljednjeg posjeta (kada je bio restoran skoro pun skroz) bili konobari nervozni - jedan se cak lagano porjeckao s vlasnicom (sto sam cuo usput, na putu prema wc-u).

meni je NAVA ok s obzirom na cijenu, a posebno uz istalu ponudu u novom (tj "neponudu").

u SABBIJI nisam bio 2-3 god jer su nam posluzili neko kao bolje crno vino IZ HLADNJAKA (?!?), a postali su ljubazni tek nakon sto su shvatili da poznajem voditelja. hrana je bila korektna, cijene malo vise - no podnosljive.
xls is offline  
Old 27.08.2013., 11:44   #6529
Offtopc, ali - xls, postoje itekako crna vina koja se piju rashlađena.

enigma, nakon ovih tvojih iscrpnih izvještaja stvarno dobijem volju da što prije odem i isprobam Sabbiu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 27.08.2013., 11:50   #6530
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Offtopc, ali - xls, postoje itekako crna vina koja se piju rashlađena.

koja?
Krkimir is offline  
Old 27.08.2013., 11:55   #6531
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Offtopc, ali - xls, postoje itekako crna vina koja se piju rashlađena.

enigma, nakon ovih tvojih iscrpnih izvještaja stvarno dobijem volju da što prije odem i isprobam Sabbiu.
istina je da nisam uopce vinski znalac, no radilo se o nekom uobicajenom crnom vinu koje se definitivno ne pije rashladjeno. sjecam se toga jer nam je ubzo nakon dolaska pica pristupio moj frend koji je tada bio voditelj (ne znam da li je jos uvijek) pa sam mu to rekao, te se slozio da su pogrijesili.
xls is offline  
Old 27.08.2013., 12:01   #6532
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
istina je da nisam uopce vinski znalac, no radilo se o nekom uobicajenom crnom vinu koje se definitivno ne pije rashladjeno. sjecam se toga jer nam je ubzo nakon dolaska pica pristupio moj frend koji je tada bio voditelj (ne znam da li je jos uvijek) pa sam mu to rekao, te se slozio da su pogrijesili.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post

koja?
Ovako na brzinu na pamet mi pada definitivno sicilijanski Fiammato (nero d'avola), kojeg serviraju jako hladnog, 14° ako se ne varam. Ima toga o-ho-ho.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 27.08.2013., 12:08   #6533
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ovako na brzinu na pamet mi pada definitivno sicilijanski Fiammato (nero d'avola), kojeg serviraju jako hladnog, 14° ako se ne varam. Ima toga o-ho-ho.
i da: vino je bio najvjerojatnije u "obicnom" frizideru niske temperature (vjerojatno da se ne pokvari?!?), a ne "vinskom". dakle, bas hladno tj prehladno i za bijelo vino - a kamoli za crno.

nisam siguran, no mislim da sam i u friziderzu restorana bijelo-plavi prekjucer u osijeku vidio plavac u frizideru sa bijelim vinima - te su nam hladan i servirali (nisam ja pio)...
xls is offline  
Old 27.08.2013., 12:30   #6534
Ti frižideri restorana nisu postavljeni na temperaturu kuhinjskih frižidera, nego na onu prilagođenu temperaturi za posluživanje vina, šta vam je...
Deedy is offline  
Old 27.08.2013., 12:45   #6535
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ti frižideri restorana nisu postavljeni na temperaturu kuhinjskih frižidera, nego na onu prilagođenu temperaturi za posluživanje vina, šta vam je...
e sad smo daleko otisli, no (da skratimo): vino je bilo prehladno i za bijelo vino. potvrdio voditelj. i tocka.

usput: imao sam restoran i znam razliku u hladnoci, zato sam napisao da je ovo vino najvjerojatno bilo u obicnom frizideru.
xls is offline  
Old 27.08.2013., 16:32   #6536
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post

inače postovi za 5, kak se samo sjetiš svega. inače bio sam sretan što čitam recenzije s kvarnera, jer tamo ljetujem, al pred kraj si mislim, čovječe tamo ništa ne valja! sva sreća na sabbi-i i happy endu!
Uzela sam račune, nešto zapisala, a najviše, pošto se godišnji vrtio oko hedonizma u hrani i društvu, urezivala te slike u mozak. Da me pitaš kakvo je vrijeme bilo, odgovor bi bio u stilu 'tu večer jesu-nisu natkrivali terasu'
Dan je često bio - buđenje, kava i chillanje par sati na terasi kafića jer ima super povjetarac, lubenica uz top gear i 'kamo ćemo večeras na klopu' bilo je i zvanje haka u pomoć oko auta da stignemo na večeru

Jedan od razloga za čuvanje računa je bio doprinijeti ovdje. Dane sam ubila kopajući po topicima ovdje, skoro sve gdje smo bili je zbog preporuka odavde, pa ono, ako su meni koristile, eto šaljem i ja dalje.

Ok, i trebalo mi je skupiti volje da to sve popišem, imala sam otprilike ideju što me čeka pa sam odgađala :-)


No eto, nastojala sam popisati i dojam i činjenice



@Tavanka
Apropo Sidra, naši su bili na žaru, u meniju mislim da je bilo samo žar i buzara, nisu predložili nešto treće, a kako sam jela škampe već sa žara i dobila sočnu stvar, nisam imala razloga očekivati drugačije. Sad znam da je potrebno pitati 'što vam to znači'.

Al da, kvarnerac je zbilja something special.

Da, možda funny detalj, do ovog ljeta, ja sam bila poznata kao ona koja ne jede ribu ni morsko (osim prženih lignji).
Sad se profilira izjava 'jedem svašta, ako je kvalitetno i kvalitetno spremljeno' i jako jako me zanimaju 'nešto malo drugačije' detalji.
I zbilja, čovjek se brzo navikne na kvalitetno, a i počne osjećati razliku i profilira ukus... Mogla bih tako svaki dan

U svibnju smo bili u Zrinskom, crikvenica. Tad nam je bilo fino jer je bilo novo. I jer nismo znali kakvo sve može biti. Danas bih Zrinski ocijenila s osrednje, tuna steak bio presušen, moji neki rezanci s tartufima bili premasni, ražnjići kozice bili super, al cijena zapravo previše.

Quote:
xls kaže: Pogledaj post
no istina je da su kod posljednjeg posjeta (kada je bio restoran skoro pun skroz) bili konobari nervozni - jedan se cak lagano porjeckao s vlasnicom (sto sam cuo usput, na putu prema wc-u).
Sad je bilo dosta puno, no, nije profesionalno da se živci-umor-predrasuda obijaju meni na leđima.

Quote:
u SABBIJI nisam bio 2-3 god jer su nam posluzili neko kao bolje crno vino IZ HLADNJAKA (?!?), a postali su ljubazni tek nakon sto su shvatili da poznajem voditelja. hrana je bila korektna, cijene malo vise - no podnosljive.
Nisam ziher koliko je tim konobara dugo tu, kuhar je za sezonu, ako su bili drugi ljudi, a nije ništa čudno....

Zadnje uređivanje enigma in red : 27.08.2013. at 16:47.
enigma in red is offline  
Old 27.08.2013., 16:35   #6537
Konoba Orca u Petrčanima. Sačuvaj bože potrošenih novaca. Tourist-trap..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 27.08.2013., 21:38   #6538
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Konoba Orca u Petrčanima. Sačuvaj bože potrošenih novaca. Tourist-trap..
Daj razlog i detalje, da znamo šta valja, a šta ne valja naručit!!!
stBoni10 is offline  
Old 27.08.2013., 22:46   #6539
Mlake juhe s tvrdom rizom, dagnje na buzaru od kojih se 5-10 nisu otvorile, rižoto koji je zapravo pilav..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 27.08.2013., 22:52   #6540
Restoran Muzej, Zagreb.

Uzeli kupon na Crnom jajetu, 99 kuna za menu za dvoje:

zapečena zagorska štrukla
odrezak Branimir (pečeni svinjski odrezak sa umakom od šampinjona i šunke) + domaći roščići + sezonska salata
pita od jabuka

Restoran je kod MUOa, u podrumu. Ima unutarnji dio i vanjsku terasu. Na terasi je bilo neko dogadjanje, pa nam nije ni nudio da odemo tamo. Unutra su osim nas bila jos dva para (barem jedni od njih su isto imali ovaj kupon, skuzih po jelima ).

Konobar pristojan, ljubazan, ugodan. Takav je i prostor, dovoljno odmaknuti stolovi jedan od drugih da ne cujes druge ljude. Ugodno okruzenje, diskretna nenapadna muzika. Bas mi se dopalo. Nisam wc vidjela.

Strukle odlicne! Svaki dobio jednu, fino se sir osjeti.
Odrezak ukusan i mekan, s time da je punjen sunkom, a umak je od gljiva. Ti domaci roscici su u biti neki mini kroketi i fini su . Pita od jabuka je ok, probala sam samo zalogaj, vise nije stalo u mene.
Uzeli za aperativ visnju i viljamovku, visnja fina <3, dvije cole i jedan gusti, 62 kune. Skroz pristojno. Kako smo dosli s kuponom nismo ni vidjeli menu, pa ne znam kako su inace cijene. Kupon je imao vrijednost 270 HRK.

Sve u svemu, svidja mi se. Ponoviti cemo.

Fotka glavnog jela:

Doria is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.