Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2010., 17:00   #4421
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
bila sam danas na prvoj kontroli - sljedeća za tek 3 mjeseca

sve savršeno zarasta, skinute su mi gaze napokon... jedino čemu se nisam nadala jest da mi je dr. velnić rekao da ću ipak morat na plastiku iako mi to uopće nije bila namjera, ali eto, očito se već sad vidi da ću imat "pregaču" i da se koža neće povuć unatoč mojim mladim godinama sama sam si kriva... index 50
Draga Ruzice ..Bas mi je drago da si tako dobro ..MA do plastike imas jos 2 godine ..samo polako ..moracu i ja ja ovde imam samo jednu besplatnu ostalo moram da platim a preskupo je..
Zato idi da treniras nesto kada budes mogla jer mozda ti ipak pomogne za neke delove tela..
JEl se jos osecas slabo kako si nam opisivala?JEsi li dobila Bkompleks inekciju?
Sta je bilo sa koristenjem multivitamina sta kaze doktor?
A kilice ..koliko si skinula sada na pocetku ide najbrze!
madonna_bella is offline  
Old 19.05.2010., 18:21   #4422
dobila sam injekciju, sada imam malo više energije ne znam jel od nje ili se samo oporavljam...

što se tiče vitamina rekao mi je neka pijem neke vitamine s obzirom da mi u suprotnom mišići stvaraju probleme...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 19.05.2010., 18:24   #4423
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
dobila sam injekciju, sada imam malo više energije ne znam jel od nje ili se samo oporavljam...

što se tiče vitamina rekao mi je neka pijem neke vitamine s obzirom da mi u suprotnom mišići stvaraju probleme...
PA znas citala sam na internetu da kompleks B vitama utice na opcu enrgiju koja se oseca u organizmu..tj.ako ti fali izmedju ostalog osecas se iznureno i umorno..
Dobro je da ti je bolje bas lepo da si zadovoljna!
NEmoj da se bojis da pijes vitamine od toga se neces razboleti nije to lek to je dodatak ishrani i za nas je veoma zdravo..
NAdam se da ces za koji dan biti 100 posto bolje!
A spavas li na stomaku ili jos uvek zateze?
pozdrav !
madonna_bella is offline  
Old 19.05.2010., 18:35   #4424
spavam na stomaku bez problema
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 19.05.2010., 20:22   #4425
Marija Poreč

Samo da vam javim da Marija iz Poreča sutra napušta bolnicu sa 6 kg manje..
Sve vas lijepo pozdravlja....
jelag is offline  
Old 19.05.2010., 23:44   #4426
Quote:
Niky123 kaže: Pogledaj post
Cure moje, da li je to normalno mene uhvatio nekakav strah...
Mislim da je to posve normalno. To samo znači da ne pristupaš toj odluci površno već da zrelo promišljaš o svemu. I mene je u jednom trenutku uhvatio strah. Ja sam se borila s njime tako da se što je moguće bolje informiram o svemu i iz što više različitih izvora: forum, web, osobni kontakti... Jednom kad sam po stoti put gledala operaciju na YouTube-u muž me pitao: Što se ti kaniš sama operirati... S vremenom se strah smanjivao i potom je potpuno nestao, tako da sam u bolnicu otišla potpuno smirena.
Sretno ti bilo.

Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
... jedino čemu se nisam nadala jest da mi je dr. velnić rekao da ću ipak morat na plastiku iako mi to uopće nije bila namjera, ali eto, očito se već sad vidi da ću imat "pregaču" i da se koža neće povuć unatoč mojim mladim godinama sama sam si kriva... index 50
Drago mi je da si dobro. A što se plastike tiče..Pa evo, ja sam baš u jeku priprema za plastiku abdomena. Sutra idem na razgovor anesteziologu, danas sam bila na EKG-i, krv izvadila prošli tjedan i tako. Početkom šestoga sam opet u bolnici. Nije me nešto posebno strah, jedino me malo brine što operacija traje sedam sati! Nadam se da će buđenje proći kao i poslije bypassa, koji btw. traje duplo kraće.
MayaMia is offline  
Old 20.05.2010., 01:53   #4427
drage moje curke

ja vas sve pozdravljam i svakoj se ponaosob zahvaljujem na misljenju i komentaru, jer i vasa misljenja ce svakako utjecati na moju odluku, same operacije kao operacije me nije strah, da vam to kazem, najvise me bacilo u dilemu to sto sam procitala da u prvoj godini nakon operacije umre i do 7 ili 8% pacijenata, kao da je to pokazala nekakva studija, a i ta studija je pokazala da sama operacija ili odmah nakon op, recimo prvi mjesec je broj smrtnosti zanemariv. Nisam sigurna da to sto sam ja procitala mora bas biti istina, sad kopam dalje i evo nadjoh jedan slucaj jako potresan o jednoj mladoj djevojci koja je imala samo 22 g. kad se operirala, pa je krenulo po zlu i umrla je, ako netko od vas zna njemacki moze i ovo procitati, nekako mi dodje da idem jos jednom probati dijetu i probati svaki dan jesti 4x ali po malo jedno barem tri mjeseca, pa ako ne bi islo da onda idem na op. ne znam niti sama sto mi je ciniti, ali u svakom slucaju jos cu razmisliti. evo link pa tko zna njemacki nek procita nije lose
http://www.ksta.de/html/artikel/1264185865989.shtml nemojte mi samo reci da sam luda sto svasta citam, ali ja sam takva ja sve volim prostudirati do kraja, sve pregledati, sve dobre osobine staviti na jednu stranu, sve lose na drugu, pa vidjeti sto ce prevagnuti, u svakom slucaju moram jos razmisljati. pusa svima vama


Quote:
DO-MO kaže: Pogledaj post
Pridružujem se našoj Doriji i ja sam jedna koja je prošla Sad kada sam došla skoro do kraja operaciju bih ponovo napravila ali mislim da ovo sve Sada sam na 67 kg idem na 65 sretna zadovoljna .Treba dobro razmisliti prije nego se upusti u ovaku avanturu ali ima ona i puno posljedica i ima puno više dobrih strana op .Nekad kad razmišljam o svemu ovome kako nosim na posao hranu, i jedem svaka 3 sata,i malo idem u teretanu sve se može a kako se nije moglo prije Cure sretno pusa Doriji .
Niky123 is offline  
Old 20.05.2010., 08:44   #4428
Quote:
Niky123 kaže: Pogledaj post
ja vas sve pozdravljam i svakoj se ponaosob zahvaljujem na misljenju i komentaru, jer i vasa misljenja ce svakako utjecati na moju odluku, same operacije kao operacije me nije strah, da vam to kazem, najvise me bacilo u dilemu to sto sam procitala da u prvoj godini nakon operacije umre i do 7 ili 8% pacijenata, kao da je to pokazala nekakva studija, a i ta studija je pokazala da sama operacija ili odmah nakon op, recimo prvi mjesec je broj smrtnosti zanemariv. Nisam sigurna da to sto sam ja procitala mora bas biti istina, sad kopam dalje i evo nadjoh jedan slucaj jako potresan o jednoj mladoj djevojci koja je imala samo 22 g. kad se operirala, pa je krenulo po zlu i umrla je, ako netko od vas zna njemacki moze i ovo procitati, nekako mi dodje da idem jos jednom probati dijetu i probati svaki dan jesti 4x ali po malo jedno barem tri mjeseca, pa ako ne bi islo da onda idem na op. ne znam niti sama sto mi je ciniti, ali u svakom slucaju jos cu razmisliti. evo link pa tko zna njemacki nek procita nije lose
http://www.ksta.de/html/artikel/1264185865989.shtml nemojte mi samo reci da sam luda sto svasta citam, ali ja sam takva ja sve volim prostudirati do kraja, sve pregledati, sve dobre osobine staviti na jednu stranu, sve lose na drugu, pa vidjeti sto ce prevagnuti, u svakom slucaju moram jos razmisljati. pusa svima vama
gle, niky, nije loše prostudirati sve, ali sve što ti nalaziš je loše, gledaš samo loše stvari koje se mogu ali vjerojatno neće dogodit ti gledaš kolika je smrtnost i sl... meni je mayamia rekla da ja prije operacije moram znat šta mi se sve može desit, sve moguće komplikacije - i to je istina... i znajući sve ja sam išla spremna u bolnicu... ali isto tako gledaj i pozitivne stvari svega ovoga... dobro izvaži - napravi si listu ako treba, za i protiv i onda odluči

Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si dobro. A što se plastike tiče..Pa evo, ja sam baš u jeku priprema za plastiku abdomena. Sutra idem na razgovor anesteziologu, danas sam bila na EKG-i, krv izvadila prošli tjedan i tako. Početkom šestoga sam opet u bolnici. Nije me nešto posebno strah, jedino me malo brine što operacija traje sedam sati! Nadam se da će buđenje proći kao i poslije bypassa, koji btw. traje duplo kraće.
danas sam savršeno... jučer kad sam se vratila iz zagreba išla sam se malo vozat na biciklu (doduše vozim se brzinom penzića al bar se vozim ) da se malo razgibam nakon 7 sati u autu i onda kad sam se vratila išla sam sa sestrom malo prošetat po centru, malo shoping i sl... tako da kad sam se vratila doma bila sam mrtva umorna, leđa su me rasturala, bilo je 8 h - ja sam legla u krevet i zaspala iste sekunde... i jutros stanem na vagu - kaže danas jedna kila manje
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 20.05.2010., 11:02   #4429
Draga Niky, nadam se da si proučila sve o lapu, sleevu i bypassu, na da se nadam nego znam, ali ako nakon svega još imaš bojazan kako će to svršiti, stani malo, odmori se od foruma i onda pokušaj ponovo!!!!

Neću omalovažavati, nije to omalovažavanje nego nemogu nači drugi izraz da me netko krivo ne shvati, moj naklon svakoj osobi koja se na bilo koji operativni način riješila viška kilograma ili neznam kaj sve ne ali....... Ako si sve proučila, bojiš se i bojiš, i opet bojiš, da li znaš ćega se bojiš!!!! Da li da se nečeš probuditi nakon operacije, da li nečeš moći jesti koliko si jela do sada - e to nećeš, da li češ moći živjeti bez hrane u količunama o kojima mi pričamo, mrvicama, moći ćeš, da li češ moći jesta krutu, kaloričnu hramu, moći ćeš ali ne u količinama koje ti zamišljaš, da li češ moći živjeti, funkcionirati s tim mrvicama, pazi nisu to mrvice nego mrvice prema količinama koje si jela do danas, ali živjet ćeš kvalitetnije, bolje, uspješnije, gracioznije,zavodljivije, senzualnije....ma kaj da ti velim, živjet ćeš život kao da živiš život osobe koja nema nikakve veze sa Niky prije operacije. Znam da si proučila sve, ali probaj razmisliti još jednom o lapu, nije tako kompliciran kao sleev i bypass, ne diraju se želudac i crijeva, nema malapsorpcije, manjka vitamina, oporavak nije tako dug, nema osječaja slabosti, nema opadanja kose, nema......ma puno je laganije!!!! Istina, ne gubise30-40 kg u par mjeseci kao kod sleeva ili bypassa ali i to ima dobru stranu, ne manjka ti energije, ne radiš veliki šok za organizam, daješ koži vremena da se povuće do maksimuma, polako daješ sebi vremena, financijskog,
za promjenu garderobe, polakšim mršavljenjem zatvorit ćeš gubice glupanima da si oboljela od raka, itd...... a lapom se da ponekad, ako si jako discipliniran smršaviti isto kao i sa sleevom i bypassom, Candy 55 kg u 4,5 mj ili Dario skoro pa 100-tka u godinu, samo nebo je granica a granicu krajnju određuješ TI!!!! samo nemoj odustati, nemoj, kasnije ćeš sve ovo što si prošla do sada prolaziti još jednom kao da se ovo sada nije dogodilo, a kada napraviš reči ćeš, koja sam budala bila, kaj to nisam prije napravila, i čega sam se uopće bojala!!!!! Ruku na srce, neplanirane stvari su se dogodile, događat će se i dalje, i još više, ali ako to nije pokolebalo nas, nemoj da pokoleba ni tebe, svaka stvar se sanira tek kada i ako se dogodi!!!!! A nigdje ne piše, šta,tko, gdje, kada i kako će se dogoditi. ili AKO će se uopšte dogoditi, a kile moraju ići marš ako želiš živjeti a imaš za koga živjeti!!!!!

Nemoj otići, nemoj odustati, ostani s nama, dat ćemo ti duhovne hrane koliko ti treba u količinama koje ti odrediš i kako dugo budeš trebala, samo nemoj reći da definitivno odustaješ!!!!!
freeland44 is offline  
Old 20.05.2010., 15:37   #4430
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si dobro. A što se plastike tiče..Pa evo, ja sam baš u jeku priprema za plastiku abdomena. Sutra idem na razgovor anesteziologu, danas sam bila na EKG-i, krv izvadila prošli tjedan i tako. Početkom šestoga sam opet u bolnici. Nije me nešto posebno strah, jedino me malo brine što operacija traje sedam sati! Nadam se da će buđenje proći kao i poslije bypassa, koji btw. traje duplo kraće.

Gdje ćeš raditi plastiku? U Zagrebu? Tu se plaća koliko sam shvatila , zar ne?
Ja sve više imam te proklete kože i sve me više živcira jer sam nekako mislila da će se više sama povući...pusa
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Old 20.05.2010., 15:40   #4431
možda griješim ali koliko ja znam na sv. duhu se ne plaća
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 20.05.2010., 17:46   #4432
Draga Niky:
NEmam sta da te ubedjujem...retki su oni koji mogu smrsati bez jo jo efekta kasnije tim izuzecima skidam kapu..Neko cini mi seDO-Mo napisa malo gore tamo eto sta sada nosi hranu na posao i pazi sta jede ..u smislu mozda je to mogla i pre operacije ali kako nije ne zna..ne zna niko od nas ...
NEznam koliko puta je bilo ko od nas probao da drzi dijetu..jer mnoge osobe ovde su mrsavile i onda se ugojile jos vise i jos vise...bez obzira sto sam i onda znala da nosim hranu na posao i znala da valja trenirati..i jesti vise puta dnevno..posle nekog vremena ako bih stala vrativsi se starim navikama ja bih otisla opet gore i mnogo vise gore..
Ova operacija je jedini pravi lek koji danasnja medicina moze da pruzi bez obzira na statistike...
Mislim da je jako bitno da imas dobrog hirurga koji to radi kao od sale kao sto si i rekla za svog hirurga!
Bitno je da si inace zdrava bez visokog pritiska i da nemas tromboze i slicne stavri koje mogu mozda da dodvedu do neke reakcije..
Mozda da razmislis o lap bending mada tu moras biti karakter od pocetka ..ovde kod nas nemas apetit prvih 5 meseci pa je starno to velika pomoc ...a taj vremenski period pomogne zaista da prelomis u sebi da si na dijeti i u drugom nacinu zivota..
Znaci ovo se mora prelomiti dobro da si svestan da ces nesto promeniti posle toga jer svi smo sami sebi doneli nezdravim zivotom te kile!
A period o d 5 meseci dok se polako oporavljas ti pomaze da udjes u taj fazon i da lako ostanes u tom novom stecenom fazonu..
To je razlika od onoga sto rece DO-Mo gore :zar nije to moglo i ranije ono jesti manje i zdravije ziveti...
Cini mi se da nije moglo..za nas koji smo ovde taj fazon nije radio..kamo srece da smo tako mogli!
..mali zeludac ipak pravi neke ograde i pomaze i gura i kada pogresisi ako pogresisi opominje..
I neznam najbolje je da popricas u bolnici sa lekarom hirurgom da ti on isprica o statistici tu kod vas i o onome sto moze da se desi..
Tako ces stvoriti realniju sliku...
Zao mi ej sto su neke drage devojke ovde imale probleme i neke lose trenutke kojih se sa teskocom prisecaju..
Ali ja ih nisam imala uopste imala sam tu srecu...ma jedva da sam koji put povracala..i to svojom krivicom jer sam pojela previse ili prebrzo ili odmah vodu posle jela..
JA se osecam super i zivim skroz normalno kao da nikada nisam bila operisana..
Nezelim da te ubedjujem samo razmisli da popricas sa hirurgom to bi ti bilo najpametnije..
SUvisni kilogrami izazivaju ..visoki krvni pritisak, dijabetes, probleme sa srcem, kostima, holesterol bolovi u telu od prekomerne tezine, lose poglede ljudi oko tebe, loseg psihickog osecaja jer vidis da te drugi ne vrednuju onoliko koliko vredis jer te gledaju ocima da si pretila..skupa garderoba,skupa hrana jer jedes puno, blam da se skines u kupaci kostim, muskarci te ne gledaju vise kao zenu ..odbijaju te za posao jer ce izabrati neku mrsavicu ..
Koliko dugo mozes ziveti sa svim tim kompikacijama?pretili umiru od srcanog udara preko noci..a sto je najgore svake godine te kile idu sve vise gore i gore i posle svake dijete je jos gore!
U zivotu treba biti hrabar ne i lud..
Hrabar da promenis nesto kod sebe da stvoris novi put kojim ces hodati sretnija i zdravija!!
Put kojim vec mnoge devojke ovde hodaju..Da budes normalna i ponosna na sebe..
Pozdrav
madonna_bella is offline  
Old 20.05.2010., 18:11   #4433
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
možda griješim ali koliko ja znam na sv. duhu se ne plaća
Djelomično griješiš. Višak kože nastao je kao posljedica operacije, stvara poteškoće (upale, infekcije) i stoga se operacija može smatrati medicinski indiciranom pa je samim time i besplatna. Ja ujedno imam i herniju koju treba sanirati, a također je nastala kao posljedica prvobitne operacije.
Niti jedna estetska operacija nije besplatna. Uklanjanje viška kože košta inače 28.000,00 tisuća kuna (ako sam dobro upamtila).
MayaMia is offline  
Old 20.05.2010., 18:15   #4434
Quote:
šimunčica kaže: Pogledaj post
Gdje ćeš raditi plastiku? U Zagrebu? Tu se plaća koliko sam shvatila , zar ne?
Ja sve više imam te proklete kože i sve me više živcira jer sam nekako mislila da će se više sama povući...pusa
Da, radit ću je na Sv. Duhu gdje sam i operirana. Imam i ja priličan višak kože, a imam i herniju na šavu - doduše malenu za sada, ali bojim se da se ne proširi, a kako nama negdje tuda prolazi crijevo (premosnica) može se lako ukliještiti... Treba to sanirati na vrijeme. Pa kad se već uspavljujem, sve od jednom! Baš sam sada obavila anesteziologa. To me najviše brine - radi trajanja operacije. No, neću previše razmišljati, valjda ću se i ovaj put probuditi, i to lako kao i zadnji put...
MayaMia is offline  
Old 20.05.2010., 19:44   #4435
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Djelomično griješiš. Višak kože nastao je kao posljedica operacije, stvara poteškoće (upale, infekcije) i stoga se operacija može smatrati medicinski indiciranom pa je samim time i besplatna. Ja ujedno imam i herniju koju treba sanirati, a također je nastala kao posljedica prvobitne operacije.
Niti jedna estetska operacija nije besplatna. Uklanjanje viška kože košta inače 28.000,00 tisuća kuna (ako sam dobro upamtila).
banana a grudi? nisam mislila ništa radit no kad već idem onda idem na sve, ionako bi ih već sad mogla smanjit i podić, samo dragi bog zna kako će bit kad se još opuste
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 20.05.2010., 19:58   #4436
sada kazete da se uklanjanje koze placa, a par stranica prije, na moje pitanje o tome, odgovoreno je da placa HZZO...tj., da ide na teret HZZOa...

ko je sad tu lud?
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 20.05.2010., 20:24   #4437
Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
sada kazete da se uklanjanje koze placa, a par stranica prije, na moje pitanje o tome, odgovoreno je da placa HZZO...tj., da ide na teret HZZOa...

ko je sad tu lud?
Ne plaća se, odnosno pokriva sve HZZO, ako je višak kože nastao mršavljenjem poslije operacije...Ja sam radila skidanje viška kože na nadlakticama i ništa nisam platila....Trebala sam dalje raditi na stomaku i na nadkoljenicama i nešto sam se predomislila, nisam zadovoljna s razgovorom s doktorom, a možda nekad i budem to napravila...
Uglavnom sve ti priznaje HZZO, ništa ne plaćaš
jelag is offline  
Old 20.05.2010., 20:26   #4438
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
banana a grudi? nisam mislila ništa radit no kad već idem onda idem na sve, ionako bi ih već sad mogla smanjit i podić, samo dragi bog zna kako će bit kad se još opuste
jasam danas bila kod Nikoliča i sve je bilo ok dok mi nije reko da moramdo jeseni zato jer prije dr Bešlin neče prihvačati nove pacijentice smršaviti ni manje a više normalno može punih 20 kg . Pa ja sam do sad skinula 10 kaj je on normalan . Vi ste sve govorile o nekih desetak kila a on meni sad toliko Sad sam se tak zbedirala da je to katastrofa ali ipak neču odustatiAinače na mene nije on ostavio baš niš pozitivni doživljaj , prvo sam čekala 2.5 sati a onda me izbacio u roku 10 min
flower35 is offline  
Old 20.05.2010., 20:30   #4439
Quote:
flower35 kaže: Pogledaj post
jasam danas bila kod Nikoliča i sve je bilo ok dok mi nije reko da moramdo jeseni zato jer prije dr Bešlin neče prihvačati nove pacijentice smršaviti ni manje a više normalno može punih 20 kg . Pa ja sam do sad skinula 10 kaj je on normalan . Vi ste sve govorile o nekih desetak kila a on meni sad toliko Sad sam se tak zbedirala da je to katastrofa ali ipak neču odustatiAinače na mene nije on ostavio baš niš pozitivni doživljaj , prvo sam čekala 2.5 sati a onda me izbacio u roku 10 min
pa i meni je bešlin rekao 20 kila
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 20.05.2010., 20:33   #4440
Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
sada kazete da se uklanjanje koze placa, a par stranica prije, na moje pitanje o tome, odgovoreno je da placa HZZO...tj., da ide na teret HZZOa...

ko je sad tu lud?
Znamo da se uklanjanje viška kože ne plaća u Rijeci kod dr. Jurišića, to uopće nije upitno jer su to već neke naše žene prošle !!!!!
Pitala sam za Sveti duh...
Dobro čitaj šta netko napiše prije nego pitaš tko je tu lud!
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.