Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2009., 16:24   #1
Brodom do Amerike

POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

Hvala puuuuno
__________________
Meriii
Meriii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:41   #2
Quote:
Meriii kaže: Pogledaj post
POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

Hvala puuuuno
jedino sta mi pada na pamet su cruiseri..od prijatelja mama je isla iz dovera do new yorka nekih 3-4 dana ja mislim..
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:45   #3
Pa imaš foru od Southamptona /Uk/ do new yorka,a možda ima i do miamija. Skup je to sport povratna karta između 10000 do 15oookn, put 7 dana do NY,a 10 do miamija.
Nekak dođete do pariza pa do southamptona vlakom preko lamanša i na brod, od NY do miamija vlakom.Puno para i puno muke.

Evo par linkova
http://www.cunard.com/Destinations/d...?Sub=&Region=7

http://www.seat61.com/UnitedStates.h...g the Atlantic

http://www.cruisepeople.co.uk/transat.htm
ivo08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:51   #4
gdje ej sad u vragu forumaš-zg kad ga se treba?!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:52   #5
možda je njegov klon?
Mislim da bi joj on ponudio ipak vlak do Miamija.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:10   #6
nije mu ništa izbacilo kad je tražio vlak "zagreb-miami", ali već će se on javiti, sigurno postoji neka varijanta osim tog hebenog aviona ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:16   #7
Quote:
Meriii kaže: Pogledaj post
POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

Hvala puuuuno

i meni se čini da su cruiseri jedino normalnije rješenje .. pretpostavljam da cijena nije baš mala ( i računaj da ti treba nekoliko dana tamo i isto toliko natrag, moraš skratiti boravak u USA ili produžiti godišnji ili što već) ...

kad dragi vidi cijenu cruisa, možda se ipak "prestane" bojat aviona ... e, ali stvarno, ova zadnja rečenica nije bila provokacija za forumasha, kunem se ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:23   #8
Quote:
Meriii kaže: Pogledaj post
POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

Hvala puuuuno
Ajoj, pa koliko vremena ćete izgubiti prelazeći Atlantik brodom tamo i nazad? A treba doći i do Southamptona. Ne znam baš da je to realna opcija. Ja sam imao paničan strah od letenja, ali želja da vidim New York je bila prejaka i ušao sam nekako u avion. Dobro, pomoglo je i par Xanaxa prije letova.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:58   #9
Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti! A meni se već mnogi ovdje na turističkom dijelu foruma smiju i ružno me izruguju, pa i napadaju kad ja dam nekome savjet kako doći nekamo BEZ aviona! Ja sam jednom imao jedan jako ružan let, baš prekooceanski, i nakon toga više ni za živu glavu ne bih sjeo u avion!
Ovako: ma, naravno da se svakud može doći BEZ letenja, naravno! Ja bih ti preporučio najveći i najljepši brod na svijetu, Queen Mary 2, koji prilično često vozi preko Atlantika. Put traje kojih 6 dana iz Southhamptona. Do tamo dođeš vrlo jednostavno: vlak Zagreb-München, zatim München-Frankfurt, Frankfurt-Bruxelles, a tamo uzmeš Eurostar za London, svega oko 2 sata iz Bruxellesa. Iz Londona si začas do Southhamptona, a tamo se ukrcaš na brod, koji dakle vozi oko 6 dana do New Yorka. Iz New Yorka imaš jako dobru vezu VLAKOM do Floride, mislim da ti to Miamija treba negdje malo više od 24 sata! A ako imaš sreće, možda možeš naći i cruiser koji ide direktno za Miami iz Evrope. Uglavnom, po mojem grubom proračunu, od Zagreba do Miamia ti treba najviše jedno 10 dana u jednom smjeru!
Evo ti neki linkovi: Prvo od broda Queen Mary 2:
http://www.queen-mary2.co.uk/New_Yor...satlantic.html
A sad od najbolje stranice na svijetu za nas koji NE želimo "glumiti ptice" i junačiti se leteći po nebu! To je seat 61, ima razrađeno kako doći BILO GDJE na svijetu BEZ letenja, pa čak i do Australije i sličnih dalekih kontinenata, sve je to moguće! Eto linka:
http://www.seat61.com/
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:11   #10
Da Forumas-zg, i ja volim vlak i ne volim baš letjeti, ali žena bi trebala izgubiti 20 dana samo na putovanje.
Pa to je cijeli godišnji.Odakle joj još 14-20 dana samo za boravak?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:43   #11
Mislim da je i vremenski a bome i financijski bolje investirati ili u psihijatra ili u kutijicu Xanaxa (mislim da je 13 kn u ljekarni bez recepta, a s receptom besplatno), i preživjeti par sat leta do Miamija, nego se ići gombati s brodom... Osim toga, turbulencije u avionu su mila majka prema olujama koje te mogu uhvatiti negdje na sredini Atlantika, pogotovo zimi. Osim toga turbulencije u avionu traju najviše sat vremena, oluja na moru - dan - dva...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 12:54   #12
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Tako sam sretan, Meriii da ima još ljudi poput mene koji NE žele letiti!
.......
Ovako: ma, naravno da se svakud može doći BEZ letenja, naravno!


Da li je samo meni ova cyber ejakulacija smiješna?


Ne daj se ti smesti Forumaš-zg, ti si jedini koji donekle uveseljava ove monotone sivo plave stranice
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:08   #13
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
gdje ej sad u vragu forumaš-zg kad ga se treba?!
možda je na putu za new york busom preko sibira
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:11   #14
btw..za ekipu koja s eboji aviona. jedan savjet praktični. moja frendica je klaustrofobična i recimo uzasava se aviona. jednostavno dođe na aerodrom, napravi check in i popije 3 normabela. problem rješen. uđe u avion ,zaspi i probudi se kad sleti.jest sva sjebana i pospana al kaj sad. bolje to nego se jebat brodom do amerike
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:21   #15
Quote:
Meriii kaže: Pogledaj post
POMOZITE!

Kako brodom da stignem iz Evrope do Amerike (Miami) ?! Muzic mi se boji aviona i to mi je jedini nacin da odem do Amerike slijedece godine kad sam planirala... Svaka pomoc i informacija bi mi dobro dosla.

Hvala puuuuno
pa to je je pala žlica u med. Muž ostane doma a ti odeš do Miamia....ako ti se neide samoj, idem ja sa tobom pa ću ti biti i voditelj putovanja...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:24   #16
Quote:
Cesc Fabergas kaže: Pogledaj post
btw..za ekipu koja s eboji aviona. jedan savjet praktični. moja frendica je klaustrofobična i recimo uzasava se aviona. jednostavno dođe na aerodrom, napravi check in i popije 3 normabela. problem rješen. uđe u avion ,zaspi i probudi se kad sleti.jest sva sjebana i pospana al kaj sad. bolje to nego se jebat brodom do amerike
eh još da je poslovna žena pa da mora stalno putovati..brijem da joj nakon par godina ni kutija normabela ne bi pomogla
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 18:01   #17
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
10 dana u jednom smjeru!


ajd daj još samo malo o cijenama tog putovanja molim te!!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:43   #18
..ala prcate..pustite na miru forumasa-zg..forum je mjesto demokracije, pa svatko ima pravo iznijeti svoje misljenje ako ne vrijedja drugog..on ne krsi pravila pa onda nemojte prcati..i vi ste iznijeli svoja misljenja, to je neosporivo..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:07   #19
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
..ala prcate..pustite na miru forumasa-zg..forum je mjesto demokracije,
Jel ti nisi vidio prosvjede protiv kapitalizma u Ženevi? Uskoro nam se vraća dobri stari komunizam

sorry na offu
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:14   #20
ma to je u redu .... čovjek iznosi svoje mišljenje, ali ipak ...

koja je granica torture koju je čovjek sposoban podnijeti samo da ne ide avionom ?

forumash tu granicu nema, u tome je problem ,,,, čovjek će napisati sve samo da ne uđe u taj prokleti avion ... i pri tome koristi svo moguće oružje

pa nitko ne svršava na vožnju avionom zbog samog aviona (u principu je za mene najdosadniji način prijevoza), ali kad uzmeš u obzir sve financijsko-komocijske-vremenske parametre onda nema pravu konkurenciju (pričam o daljim destinacijama) ...


merii,
stvarno, mislim da par razgovora sa psihićem i kutija tabletica za smirenje košta puno,puno manje od razlike putovanja brodom i avionom ... a da pokušaš negdje otići sa mužem na nekakav kraći let .. ne znam da li bi mu to pomoglo, bacam napamet ....
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.