Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 16:16   #1
Izborni kolegiji - općenito/iskustva (svi fakulteti)

Potražila sam ovu temu, ali nigdje nisam našla nešto slično.



Željela sam pitati je li dobra ideja upisati dva ili više izborna kolegija ako ti obvezni kolegiji nose 30 bodova?

Upisala sam prvu godinu informacijskih znanosti na Zadarskom faklutetu, i mislim upisati Uvod u hrvatsko imenoslovlje koje nosi 5 ECTS, te jedan izborni predmet na matičnom studiju koji nosi 4 ECTS. No brat me odgovara od toga uvjeravajući me da će mi biti preteško. Govorio je da su kolegiji koji nose 5 ili više bodova teški, ali ja doista želim upisati taj kolegij.

Isprva sam se uvrijedila, ali ne želim napraviti problem sebi.


Kakva su vaša iskustva?

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 04.10.2014. at 16:58.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 05:51   #2
to ti zbilja ovisi o faksu i o kolegiju, kod nas su te bodove dodjeljivali ko da su kockicu bacali. mozda je kod tebe to znak stvarnog opterecenja, a mozda i nije. probaj pa vidi.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 08:59   #3
Znam da ovisi to faksu i kolegiju jer nisu svi isti... Zato bi voljela čuti sva iskustva, jer svaki izbor čak i na istom faksu je jedinstven i nema definitvnog odgovora da ili ne... No, uviejk je dobro čuti iskustva drugih, kako je njima bilo sa više izbornih predmeta, jesu li imali izborne predmete, jesu li imali jedan izborni, koliko teško im je bilo, itd...


Moje pitanje je više - je li dobra ideja uzeti dva izborna ili više izbornih. Brat me toliko zbunio oko tih izbornih, da imam dojam da mi hoće reći da ne upisujem nikakve izborne (jer ionako imam 30 ECTS), ali meni se to nikako ne sviđa.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:41   #4
Ja sam se malo izgubio sa svim tim predmetima, odnosno kolegijima.
Studiram jednopredmetni i jezgra + unutarnja izbornost ( 4 predmeta po izboru iz modula 1) su mi 135 bodova (75%), imam i vanjsku izbornost koja iznosi 45 bodova (25%), ne kužim jel ja moram upisati tu vanjsku izbornost ili ne? Pošto mi jezgra i predmeti iz modula nose 75% bodova.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:13   #5
Moze se upisati vise i poloziti vise od 30 bodova i ako te neki kolegij zanima to svakako napravi. No nemoj prvi semestar, mozes ih upisati i sljedece godine, a ako bas zelis upisi jedan sad jedan sljedece godine.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 08:18   #6
Čini se da mi s informacijskih znanosti ne moramo uzeti nikakve izborne prvi semestar, jer bi nam bilo preteško. Uzet ću Uvod u hrvatsko imenoslovlje sljedeće godine, ako mogu. Mislim da ću sljedeći semestar uzeti Uvod u kognitivnu znanost.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.